Arkadaşlar ikiz hamilelik dönemi nasıl geçiyor?

günaydın kızlar çok uykusuzum iyi bir gece geçirmedik eşim midesini üşütmüş gece boyunca çıkardı...:sinifsinif:felaket uykum var...işede gitmedi bugün aklım hep kocişimde :gitme:
Çok geçmiş olsuun,erkeklerin hastalıkları zor oluyor gerçekten..
Resmen karnımda tepe oluşturuyolar dokununca iniyor şişlik 14. haftadan beri böyle....Birde bazen kasıklarımda özellikle sanki topluca hareket ediyorlar gibi ama ben bunu sanki kendilerini kasıyorlar gibi hissediyorum acaba diyorum kasılmamı bunlar bazı topiklerde okuyorum bebek hareketi zannediyordum ama kasılmaymış diye oluyormu sizdede???
Canım oluyor,diyorum ya bazen toplanıyorlar,bazen hıçkırıyorlar,bazen biz nasıl geriniyoruz uykudan uyanınca onlarda öyle geriniyorlar,,, normal yanii..
Ne kadar hareket o kadar hızlı kas gelişimi demek..

geçmiş olsun canım.. seninde izne çıkmana 1 iş günü kaldı değilmi.. hak ettin dinlenmeyi

Çok geçmiş olsuun,erkeklerin hastalıkları zor oluyor gerçekten..

Canım oluyor,diyorum ya bazen toplanıyorlar,bazen hıçkırıyorlar,bazen biz nasıl geriniyoruz uykudan uyanınca onlarda öyle geriniyorlar,,, normal yanii..
Ne kadar hareket o kadar hızlı kas gelişimi demek..

Ayy ne biliyim işte herşeyde bir durum arıyorum bugünlerde kasılmalara taktım olsa nasıl hissedermiyim diye aslında herşeyide okumamak bilmemek lazım özellikle benim gibi pimpirikli tipler....

Resmen karnımda tepe oluşturuyolar dokununca iniyor şişlik 14. haftadan beri böyle....Birde bazen kasıklarımda özellikle sanki topluca hareket ediyorlar gibi ama ben bunu sanki kendilerini kasıyorlar gibi hissediyorum acaba diyorum kasılmamı bunlar bazı topiklerde okuyorum bebek hareketi zannediyordum ama kasılmaymış diye oluyormu sizdede???

evet canım bu kasılma problemi bizlerde de var bir anlayabilsek bir kaç gündür gündemimizde bu var bizim kasılmamı bebek hareketlerimi diye mesela benim dün gündüz 1 de bir başladı gerildi karnım gece 12 ye kadar daha önce tek tarafımda oluyordu bebek sanki bi yerini dayıyormuş gibi ama tabiki bilmiyorum kasılmamı yoksa bebek hareketimi bu arada benimde karnım y amuluyor arkadaşlar yani o normal bir durum tecrübeli ikiz ve üçüz doğum yapmış anneler daha iyi bilir ama onları da bulmak zor oluyor topiklerde

evet canım bu kasılma problemi bizlerde de var bir anlayabilsek bir kaç gündür gündemimizde bu var bizim kasılmamı bebek hareketlerimi diye mesela benim dün gündüz 1 de bir başladı gerildi karnım gece 12 ye kadar daha önce tek tarafımda oluyordu bebek sanki bi yerini dayıyormuş gibi ama tabiki bilmiyorum kasılmamı yoksa bebek hareketimi bu arada benimde karnım y amuluyor arkadaşlar yani o normal bir durum tecrübeli ikiz ve üçüz doğum yapmış anneler daha iyi bilir ama onları da bulmak zor oluyor topiklerde

Evet ya nasıl anlaşılır bilmiyorum tabi ki tecrübesizlik var Allah yardımcımız olsun,ben birşey olduğunda ya anlayamazsamda geç kalınmış bir durum ortaya çıkarsa diye çok korkuyorum bu kadar endişe hiç iyi değil ama huy işte napıcam bilmiyorum,etrafımdaki insanlarda geriliyor bu durumumdan ama bir kere aklımıza hamileliğin en başından riskli gebelik diye sokulunca ilerleyen zamanlardaki halimiz bu......

geçmiş olsun canım.. seninde izne çıkmana 1 iş günü kaldı değilmi.. hak ettin dinlenmeyi

canım sağol ayyy evet 1 güncük kaldı sen nasılsın canım sanada kurul raporumu veriyor doktorun nasıl oluyor...şimdi benim doğum iznim eylül basında baslıyor doktorum 24 haftaya kadar çalış dedi şimdi ben 10 gün yıllık iznimi kullanıcam 10 günün bitimi 24 haftaya denk geliyor.sonra doktorum ne yapacak ağustos ayında sana kurul raporu veririm diyordu pek bişey anlamadım bide ağustosda kalmıyım sap gibi....:kedi:

canım benim dr bankanın doktoru.beni 20 günde bir hastaneye yatırıyor.yani drnin bir yazısı yetiyor.benimde doğum iznim 18 ağustosta başlıyor. yıllık iznimi kullanmıyorum.aslında kararsızım kullansammı kullanmasam mı.inşallah sanada verirde yatarsın ...hazırlıklarda var.

canım benim dr bankanın doktoru.beni 20 günde bir hastaneye yatırıyor.yani drnin bir yazısı yetiyor.benimde doğum iznim 18 ağustosta başlıyor. yıllık iznimi kullanmıyorum.aslında kararsızım kullansammı kullanmasam mı.inşallah sanada verirde yatarsın ...hazırlıklarda var.

formalitedenmi yatıyosun gerçektenmi hastanede çünkü doktorum yatışını başlatayım gibi bişey söylemiştide banada bişeyim yokkende yatmak saçma değilmi???

Ayy ne biliyim işte herşeyde bir durum arıyorum bugünlerde kasılmalara taktım olsa nasıl hissedermiyim diye aslında herşeyide okumamak bilmemek lazım özellikle benim gibi pimpirikli tipler....

Benim 17.haftamın başında kasılmalarım oldu.2 gün aralıksız devam etti.Doktorum hemen gel dedi.Rahim boyunu ölçtü sorun çıkmadı.Akıntıdan kültür aldı ve idrar tahlili verdim.Canım bir şey çıkmadı şükür.Sanırım rahimin genişlemesiyle alakalı bir şey.Ama korkuyor tabi insan.

canım normalde formalite yatırıyorr aam nedense ben birkaç gün önceden rahatsızlanıp gidip serumlarımı alıyorum... yani şimdiye kadar hiç formalite yatmadım..canım benim riskli olduğu için zaten raporlu geçiyor..bence sende kendini kötü hissediyorsan ve dr uygun görürse al kurul raporunu yat

Benim 17.haftamın başında kasılmalarım oldu.2 gün aralıksız devam etti.Doktorum hemen gel dedi.Rahim boyunu ölçtü sorun çıkmadı.Akıntıdan kültür aldı ve idrar tahlili verdim.Canım bir şey çıkmadı şükür.Sanırım rahimin genişlemesiyle alakalı bir şey.Ama korkuyor tabi insan.

Tam olarak hissettiğin şey nasıl oluyor cnm tarif edersen bizde o durumda tedbirimizi alalım....

Rahimim kasılıyor işte.Nasıl tarif edeyim ki.Ben adet dönemleri öncesinde de yaşardım kasılma.Onun gibi bir şey.Sanki genişleyip daralıyor küçük küçük onun gibi bir şey.

Rahimim kasılıyor işte.Nasıl tarif edeyim ki.Ben adet dönemleri öncesinde de yaşardım kasılma.Onun gibi bir şey.Sanki genişleyip daralıyor küçük küçük onun gibi bir şey.

Hmmm anladım cnm Allahım zamansız yaşatmasın inşallah ....

günaydınn hatta tünaydınn kızlarrr napim uykumu alamayınca tüm gece boyunca dönüp durdum ve uykusuzum...ya dediğiniz gibi tam kasığımda batma mı kasılmamı bişi oluo ama anlıyamıyorumm...

günaydınn hatta tünaydınn kızlarrr napim uykumu alamayınca tüm gece boyunca dönüp durdum ve uykusuzum...ya dediğiniz gibi tam kasığımda batma mı kasılmamı bişi oluo ama anlıyamıyorumm...

Tünaydınnn bende geceleri bir sağa bir sola dönmekten deliksiz bir uyku uyuyamıyorum maalesef....Cnm o kasıklardaki batma sancı herzaman var bende hatta şu an bile sağ kasığıma ara ara sancı giriyor....

Bende geceleri uyuyamıyorum dönmekten.Gebeliğin şikayetleri bunlar.Senin karnında çatlamalar başladı mı?

yok henüz başlamadı hemen hemen hergün kremliom ama bilmiommm olurmu olmazmı seninle aramızda 2 gün var kaswacım..

X