Arkadaşlar ikiz hamilelik dönemi nasıl geçiyor?

inş. sağlıkla gider,gelir,Sağlıkla bizi bıraktığı gibi bulur.Aslında beni bu durumda bırakma riskini göz önüne alamazdık ama mutlaka gitmesi gerekti.Benim eşim üniversite hastanesinde doktor,araştırma yapıyor.Bir ilaç firmasının davetlisi olarak gidecek.Bizde Allah'a emanetiz.Nasıl geçiyor hamileliğin tatlım,yorgunluğun var mı?
ii değil bu günlerde.ayaklarım iki gündür çok şişti.gecede uyuyamıyorum bi tuhaf oluyorum nedense sabaha dek dönüyorum.gün boyuda uykum var halsiz gibiyim.3-4 hafta geçsin bırakıcam galiba işi.erken kalkmak zor geliyor bide gece uyuyamayınca

kaswacım benim eşim de doktor,ilaç firmaları onları da kongrelere gönderdiklerinde yada kendisi bir kongreye gittiğinde ben de takılıyordum aslında,ama seninki araştırma galiba,daha mı farklı oluyor,gidemiyormusunkaydirigubbakcemile?

günaydın canım naber,
var ya aramıza yeni katıldın diye sanırım senin bebekleri küçük sanıyorum heekaydirigubbakcemile3,halbuki bayaa yarılamışsın hamileliği maşalahhh:nazar::nazar:

evet canım yolu yarıladık şükür,daha önce 2009 aralık anneleri topiğinden takip ediyordum ama bebekler ikiz olunca orda pek paylaşacak birşey olmuyor açıkcası bu topiğin güncel olmadığını sanıyordum ama artık burdayız ve mutluyuz,Herkese güzel sağlıklı günler diliyor bebişlerini de öpüyorum

ii değil bu günlerde.ayaklarım iki gündür çok şişti.gecede uyuyamıyorum bi tuhaf oluyorum nedense sabaha dek dönüyorum.gün boyuda uykum var halsiz gibiyim.3-4 hafta geçsin bırakıcam galiba işi.erken kalkmak zor geliyor bide gece uyuyamayınca

Havalar çok sıcak canım mutlaka onunda etkisi vardır.İşin masa başımı?Ben 3 ay yorgunluktan kolumu kıpırdatamadım.Her şeyde nefes nefese kalıyordum.Dilerim senin yorgunluğunda hemen biter.Tatlım sen belli ki çalışmaktan memnun değilsin.Şimdi bizim rahat ve pozitif olmamız gerek.Enerjini bitirme kuşum.İmkanların müsaitse bence bir an önce ayrıl işinden.:1hug:

Canım aslında 1.trimesteri bitirmişsin,daha rahat bir döneme girmiş olman lazım,çünkü asıl gece uykusuzlukları rahatsızlıklar işte benim gibi 2.trimesterin sonlarında yada 3.trimestr başında başlıyor.Yani şu zaman hamileliğinin iyi zamanları aslında,ama ellerinin ve ayaklarının şişliği tabi sıcaktan ve uzanıp dinlenememenden kaynaklanıyordur muhtemelen,uykusuzluğun neden onu bilmiyorum çünkü bebeklein henüz dönemeyeceğin kadar da büyük değil.Kafana takma canım hiçbişeyi,huzurlu ol,sakin kal,bunlar bebeklerimiz için çok öenmli.
Ha işten ayrılıcam dersin o zaman haklısın çünkü sıcakların insanı etkilememesi mümkün değikafamçokkarıştıl..

evet canım yolu yarıladık şükür,daha önce 2009 aralık anneleri topiğinden takip ediyordum ama bebekler ikiz olunca orda pek paylaşacak birşey olmuyor açıkcası bu topiğin güncel olmadığını sanıyordum ama artık burdayız ve mutluyuz,Herkese güzel sağlıklı günler diliyor bebişlerini de öpüyorum

kaydirigubbakcemile3 ben de ay annelerine takılıyorum arada fakat ikizler çok farklı gerçekten.Yani burda bizim gelişimimiz şikayetlerimiz ve takiplerimizle diğerlerinden daha çok birbirimize yakın gibi oluyoruz..
İnşallah güzel güzel haftalarımızı da tamamlarız da..

kaswacım benim eşim de doktor,ilaç firmaları onları da kongrelere gönderdiklerinde yada kendisi bir kongreye gittiğinde ben de takılıyordum aslında,ama seninki araştırma galiba,daha mı farklı oluyor,gidemiyormusunkaydirigubbakcemile?

Zaten bu halimle gidemem ki..Eşim inş. doç olacak canım.Onun için araştırma yapıyor.Benim eşim gastroentrolog,senin eşinin branşı ne?

Benim eşim diş hekimi canım..
Bizimki siznkinden farklı,siszin gibi belirgin bir uzmanlığımız olmuyor fakat şimdi değişen teknolojiymiş,bu implantlarmış,değişen tedavi yöntemleriymiş,nerde ne bulsak koşuyoz valla.Gerçi bir zamandır da ortada bişey yoktu..
ınşallah eşin muvaffak olur canım..

benim işim masa başı muhasebeciyim.babamla birlikte çalışıyorum.ama 8 de burda oluyorum.öğlen evimede gitmiyorum akşama kadar sandalyenin tepesindeyim ve ayaklarım şişliği inmiyor.aslında hep rahattım benim baş dönmem miğde bulantım kusmam olmadı o yönden iyiydim.şimdi sadece şişlik çok ayaklarımda bide antalya malum çok sıcak bi görseniz yazın yaşanmaz valla yaaa

kaydirigubbakcemile3 ben de ay annelerine takılıyorum arada fakat ikizler çok farklı gerçekten.Yani burda bizim gelişimimiz şikayetlerimiz ve takiplerimizle diğerlerinden daha çok birbirimize yakın gibi oluyoruz..
İnşallah güzel güzel haftalarımızı da tamamlarız da..

İnşallah canım hepimiz sağlıkla alırız da bebişleri kucaklarımıza burdan doğum öykülerini,fotolarınıda paylaşırız,Rabbim hepimize sağlıkla kolaylıkla göstersin inş.o günleri...:Saruboceq::nazar::nazar:

Kızlar yatarken yada otururken bebekler karnınızın bir tarafında toplanıyor mu bir tarafı şişiyor mu,dışardan farkedilecek kadar???

Benim eşim diş hekimi canım..
Bizimki siznkinden farklı,siszin gibi belirgin bir uzmanlığımız olmuyor fakat şimdi değişen teknolojiymiş,bu implantlarmış,değişen tedavi yöntemleriymiş,nerde ne bulsak koşuyoz valla.Gerçi bir zamandır da ortada bişey yoktu..
İnşallah eşin muvaffak olur canım..

Sağol canım....

Kızlar yatarken yada otururken bebekler karnınızın bir tarafında toplanıyor mu bir tarafı şişiyor mu,dışardan farkedilecek kadar???

evet canım oluyor,yani sonuçta bir kesenin içindeler,mümkün değil etkilenmemeleri değil miopuyorumnanaktan,
benim mesela şimdi sağ kaburgamın altı şiş,hani dar bbişey giyip oturunca orda bir organ büyümüş gibi töbe töbekaydirigubbakcemile3,meğer son doktora gittiğimizde ikisinin de ayakları orda toplanmış,itip kaktıkça ayklarından orası belirginleşiyor tabi,ay çok hoş yaaa,
tabi yatarken de şekil almaları,senin yatış şekline göre toparlanmaları falan normal canım yani.

günaydın kızlar çok uykusuzum iyi bir gece geçirmedik eşim midesini üşütmüş gece boyunca çıkardı...:sinifsinif:felaket uykum var...işede gitmedi bugün aklım hep kocişimde :gitme:

evet canım oluyor,yani sonuçta bir kesenin içindeler,mümkün değil etkilenmemeleri değil miopuyorumnanaktan,
benim mesela şimdi sağ kaburgamın altı şiş,hani dar bbişey giyip oturunca orda bir organ büyümüş gibi töbe töbekaydirigubbakcemile3,meğer son doktora gittiğimizde ikisinin de ayakları orda toplanmış,itip kaktıkça ayklarından orası belirginleşiyor tabi,ay çok hoş yaaa,
tabi yatarken de şekil almaları,senin yatış şekline göre toparlanmaları falan normal canım yani.

Resmen karnımda tepe oluşturuyolar dokununca iniyor şişlik 14. haftadan beri böyle....Birde bazen kasıklarımda özellikle sanki topluca hareket ediyorlar gibi ama ben bunu sanki kendilerini kasıyorlar gibi hissediyorum acaba diyorum kasılmamı bunlar bazı topiklerde okuyorum bebek hareketi zannediyordum ama kasılmaymış diye oluyormu sizdede???

benim işim masa başı muhasebeciyim.babamla birlikte çalışıyorum.ama 8 de burda oluyorum.öğlen evimede gitmiyorum akşama kadar sandalyenin tepesindeyim ve ayaklarım şişliği inmiyor.aslında hep rahattım benim baş dönmem miğde bulantım kusmam olmadı o yönden iyiydim.şimdi sadece şişlik çok ayaklarımda bide antalya malum çok sıcak bi görseniz yazın yaşanmaz valla yaaa

Canım ayaklarının altına küçük tabure gibi bir şey koy.Gerçekten Antalya çok sıcak.Bende hiç bir bulantı yaşamadım.Çok şanslıyız bu konuda.Akşamda ayakalarına buz kompresi yap, yukarıya dik dinlendir.

X