Arkadaşımın beni görücü usulü tanıştırmak istediği adam

İnanamıyorum ne rezil bir insanmış o öyle bile bile size düsmanlık etmiş resmen.. dilerim ki başına aynısı gelir süreci nasıl yönettiğini görmek isterim deseydiniz :)
Süreci iyi bildiğinden sapsız arkadaşının kendi ailesinden biri ile arasını yapmak yerine gözden kolay çıkartılabilecek birini bulmuş.

Evet bu tipler böyle çünkü yasını almış işini gücünü eline almış e bir evlilik eksik ama kendisi hayatını yaşarken evde onu bekleyecek birini arıyor ne kadar da doğru yazdınız :)

Evet bu tipler böyle çünkü yasını almış işini gücünü eline almış e bir evlilik eksik ama kendisi hayatını yaşarken evde onu bekleyecek birini arıyor ne kadar da doğru yazdınız :)
Güzel, artık o buluşmaya giderseniz olay tercih meselesi olacak, vay efendim niye böyle oldu demezsiniz.

En büyük kötülükler en yakınlardan geliyor vicdansız kızın hayatıyla oynamış nasıl bir vicdan ya

Bu yüzden hiç görüşmeyin. Kendi gözlemlerinize ve hislerinize herkesten, her şeyden daha çok güvenin.Bizim için neyin iyi olduğunu bizden başka kimse bilmez. Arkadaşınızla da açık açık konuşun, hayırdır neyimizi yakıştırdın bizim diyin.

Yaşam şartlarınız birbirine uygun değilse görüşmeyin derim ...

Hic bir zaman ön yargili olmamani tavsiye ederim! Cok inançlı, düzgün gibi görünen biri bir anda firavun cikabilir, yada clube gidiyor bu diye düşündüğün insan çok dürüst.
Polyanna sen misin?

Fake olduğum kanısına nerden vardınız ? Burada çok abartı kimsenin karşılaşmadığı birşey sorduğumu düşünmüyorum

Adamın elinin altında birçok ihtimal varken neden arkadaşının ona uygun gördüğü bir kızla tanışmalı? Adam onca mekana gidip erkek arkadaşlarıyla bromance yaşayıp hiçbir kadınla sohbet etmeden mi çıktı?

El değmemiş gül goncayi nereden bulacak?
Tabi ki de gezdiği barlardan clublardan değil. Ya anasına aratacak ya da dosta akrabaya haber salacak. Bu toplumda yaşayıp bi zahmet bunlar öğrenilsin yav. Eskortlardan başka kadına temas etmemiş adam bile ben duruldum doydum artık bakire kadın hakkım diyor utanıp sıkılmadan. Bu adam ona göre melek yine. Yanlış anlaşılmasın adama kızmıyorum valla. Herkes gibi o da yoluna eppeğine bakıyo bakacak tabi. Yaşayacaklarını öngörüp avlanmamak da senin meselen benim meselem onun meselesi.

En alakasız iki şeyi bağdaştırmışsınız :) adamın benden önceki iliski hayatını ben bilemem, farkındaysanız bende zaten bunun nedenini sorguluyorum burada.

Aynı ülkede yasamiyor muyuz?
Cevap soruda gizli değil mi? Bar pavyon gezip görücü usulü evlenmek isteyen klasik bir Adam işte. Bu karakterde biri hic barda tanistigi, erkeklerle kolayca tanışacak konuşacak, kendisinden önce başkalarıyla birlikte olmuş bir kadınla evlenir mi?
Klasik eğlenecek kadınlarla eğlenen, günü gelince el değmemiş birini kendine uygun görüp evlenen milyonlarca erkekten bir tanesi işte.

En alakasız iki şeyi bağdaştırmışsınız :) adamın benden önceki iliski hayatını ben bilemem, farkındaysanız bende zaten bunun nedenini sorguluyorum burada.

Yoo gayet alakalı. Adam belli ki epey sosyal ve gittiği ortamlar da erkek ağırlıklı ortamlar değil. Kadınlarla tanışmak ve onlarla sosyalleşmek gibi elinde koca bir imkan varken ve dolayısıyla kendi ideal partnerini seçebilecek ya da ona götürebilecek network varken neden bir başkasının seçmesini talep etsin? Sorum çok basit.
Normal olarak benim için inandırıcı değil.

Aramıza hangi ülkeden katılıyorsunuz?

İkidir bana cevap yazıyorsunuz. İlkine kasten cevap vermedim ama yazdığınız şeylerle adama b.k atmaya çalışırken club ya da barlarda eğlenen kadınlar için çirkin ithamlar barındırdığının farkında olun.

Belki adamın haberi bile yoktur ailesi kendilerine göre uygun aday arıyorlardır. Geleneksel normlar hâlâ çok aktif çünkü. Arkadaşınız ailesine çok yakınsa iyi aday olur eheh diye düşünmüş olabilir. Çeşit çeşit insan var ne bilelim. Neyse sebep ne olursa olsun hayat görüşü denk insanlar birleşmeli. Ben bar, gece kulübü tarzı yerlerde eğlenmeyi seviyor olsam bunu partnerimle yapmak isterim. Alkol tüketmem hâliyle tüketmeyen eş isterim. Mesela sigara içmiyorum eşim içer. Bu farklılık bile bazen batıyor. Bıraktığında kendimi daha iyi hissediyorum mesela. Bu yönde baskı kurmam ama. Hiç bırak vs de demedim. Ama kullanmasa daha iyi işte. İnşallah tamamen bırakır
En basit bir alışkanlık bile ilişkiye çok değişik etki ediyor anlayacağınız.

Ben de barlarda eğlenen kadinlardan biriyim. Nispeten rahat bir cinsel hayatım var. Tam da bu yuzden bu tarzdaki bir adamın evlenecegi kadın listesinde olmam - ki bundan mutluluk duyarım.
Ülkemizde malesef böyle yaşayan, düşünen binlerce erkek var. "Konu sahibi fakedir, öyle birisi neden bunca ortama girmişken kendi bulamasin" sorusuna cevap bunlar. Kendi tabii ki barlarda kızlarla tanışıyordur ama karısı olacak insanı asla kulüplerden seçmez. Tam da bu hikayede olduğu gibi görücü usulü, mumkunse alkol kullanmayan,ortamlara girmeyen kadınlardan seçer. Buna şaşırmak için ya TRde yaşamamak ya da aşırı steril ortamda, hiç barzo görmeden büyümüş olmak gerekir ki ben de isterdim sasirmayi.
Daha bu yaz,birkaç hafta önce eski iş arkadaşım - ki istanbulda hot tub'lu kulüp olduğunu onun storilerinden öğrendim, öyle alemci bir tipti- kendi memeketi olan Karadenizin ilçesinden, kapalı genç bir kızla nişanlanmış. Arkadasim da genc bu arafa, yakisikli, düzgün, hossohbet biri. Güzel meslegi var. Konuşsan ne kadar kendini geliştirmiş, ne kadar ileri görüşlü biri dersin. Ama barzoluk içten geliyor, genlerinde var bu tarz insanlarin

Türkiye’de yaşadığınıza emin misiniz? Birçok ortama girip çıkması ile alakası bulunmuyor herkes dengiyle evlense boşanmalar bu kadar artmazdı zaten. Sizin için inandırıcı olmaması inanın hiç problem değil :)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…