Derdime çare.. İstemediğim ne varsa burnumun dibinde bitiyor.

bencede son derece haklısın, sonuçta onunla bi ilişkiye başlarken, etkilendiğin özellikler kaybolmaya başlıuyorsa insan bi noluyor ya diyebilir. Kalite insanın ruhunda vardır buda bedenine ve herşeyine yansır. Siz demekki ortak zevklerinizi kaybetmişsiniz. Ama canlı örneğini yaşamışsın, hukukçuda değişebilir sonuçta. Kimse karşısında bakımsız berduş gibi yaşayan bir sevgili istemez, heleki sen kendin özen gösteriyorsan. Çok zor bir durum, zamanla daha da kötüleşirse iyice soğursun. Karşına alıp ciddice konuş derim olmuyorsada ayrılıktan başka bir seçenek kalmıyor. Hele bir de evlenince düşünsene iyice salmış hallerine şahit olacaksın. O zaman geri dönüşüde zor olur.

Üzgünüm ama sevgiliniz üzerindeki kıyafeti çıkartmış ve özüne dönmüş sadece. Hiçbir zaman düşündüğünüz kişi olmamış o. Edinilmiş alışkanlıklar da bağımlılıklar gibidir, kolay kolay değişmez. Şekil değiştirse dahi birgün muhakkak açığa çıkar yine.

Bugün 1-2 birayla araba kenara çekmeli muhabbetleri yarın 5-6 bira ve geceyarılarına kadar devam eden ağır depresif durumlara dönüşecek ve her zaman bahane olarak önünüze sunacağı bir eşlikçisi de olacak yanında. Üzgünüm ama erkek arkadaşınız alkolik olma yolunda istikrarlı bir aday gibi gözüküyor. Üstelik alkol almaya devam ettiği müddetçe gün içlerinde de depresif ve paranoyak bir ruh haline sahip olacak. Sağlıklı düşünemeyecek, daha çok umutsuzluğa kapılıp mutsuz olacak ki şu an da mutlu değil ve bu sizin gibi beklentileri olan birinin göğüsleyebileceği bir durum değil. Kısa yola girin ve ilişkiniz daha fazla ciddi bir zemine oturmadan ayrılın bence.

Ikinizde birbirinizi gozden cikarmissiniz.
Siz baska bir erkegi begenebiliyorsunuz sevgiliniz varken demekki kafada bitirmissiniz.
Sevgilinizde sizin begendiginiz tum yonleri teraine cevirmis oda sizi kafada bitirmis begenilmeyi umursamiyor.
Bu iliski kafada bitmis dilde bitmesinede az kalmis

Peki neden ayrılmıyorsun birde eskiden Classy olup şimdi aylağa dönüşen bu Ada'mın seni çeken yönlerinden bahset hala onunla olmayı neden tercih ediyorsun

Hadi diğer adamı seçtin evlendin. 5 yıl sonra şimdiki sevgilinden beter olursa ne yapacaksın? Sevgilini güzel bi dille uyar konuş yani. Bunca senenize yazık etmeyin. Belki onun için de bir geçiş dönemidir. Yok olmaz derse emek verip uğraşmazsa yolunuza bakarsınız. Ama şimdilik sakın diğer adamı aklımıza koyup sevgilinizi kıyaslamayın. Direkt soğursunuz.

Hanımlar kafam çok karışık.Birşeylerin yanlış gittiği kanaatindeyim.Hem kendi içimde hem de etrafımda. Umarım çok ayrıntıya girmeden açık bi şekilde özetleyebilirim durumumu.

Bundan 4 yıl önce tanıştık erkek arkadaşımla, tanıştığımız zamanlarda tam da istediğim gibi bir insandı.Her zaman ne istediğini bilen bir insan oldum ama hayatımıın her zaman istediğim gibi gitmediğini söyleyebilirim.Herneyse, tanıştığımız dönem erkek arkadaşım işi gücü olan sürekli çok hoş giyinen ekseriyetle mis gibi parfüm kokan resmen classy diye adlandırabiliceğimiz bir hal tavır ve yaşam biçimine sahipti. Bu kötü bi özellik mi bilmem fakat kendimden bir adım önde ilerleyen birini istemişimdir hep hayatımda.Etiket merakı demeyelim ama sadece böyle insanlardan yana tercihimi kullanıcağımı bilirdim.Nitekim o zamanlar ki hali tavrı duruşu sebebiyle bana göre tam da istediğim gibi biriydi. Fakat aradan yıllar geçti şu an yanımdaki adam o 4 yıl önce sevdiğim ve yanımda görmekten mutlu olduğum adam olmaktan çıktı.

Geçen bu seneler içerisinde kendi akrabaları içerisinde varolan yakın ilişkilerinden o veya bu sebeplerle koparak, yine kendi akrabaları içinde hayat tarzlarını çoğu insanın hiç onaylamicağı kadar boş beleş vasat insanlara yöneldi. Haliyle körle yatan şaşı kalkarmış misali o classy dediğim adam da geriye sadece kırıntılar kaldı desem yeridir.Artık parfüm kokmuyor, artık o saçma sapan bir kaç akrabası ile takıla takıla alışmış olduğu günlük 1-2 birasını içiyor haliyle bira kokuyor. Eski bakımlı ve kaliteli yaşam tarzından da geriye şimdiki ortamına ayak uydurması sebebiyle akşam vakitlerinde arabayı kenara çekmeli bira içmeli sohbet etmeli bir adam haline döndü.

Hiç bir konuda aşırılıktan hoşlanmam.Ve çoğu konuda ortalama seyreden durumlarda bana zor gelmez şikayetçi olmam yani. Ya da ben öyle sanıyordum.Buna alkol konusuda dahil. Gerçi benim yakındığım mesele günde içtiği 1-2 birası değil, geriye kalan bira kokusu. Artık parfüm kullanmıyor oluşu. Gerçi hep bu noktaya değindim biraz daha geniş bakmak gerekirse olaya, eskiden çalışırken şikayet etmezdi, hiç uyumadan sabah işe gittiğini bilirim.Zaten gözümüde bu halleri boyamıştı.Çünkü babasının şirketi ve gitmese dahi kimse ona neden gelmedin demeyeceği halde uyumadan işe giderdi.Şimdi mızmızda mızmız. İfrit olmaya başladım.

Bazen güzellikle bazen kırıcı bi üslupla kaliteyi çok düşürdüğünü artık takındığı yaşam biçiminden hoşlanmadığımı ifade etmeme rağmen pek değişen birşey olmadı. Kendisi iyidir hoştur pek romantizm dolu efsane bir adam olmasa da ilgisini ve sevgisini sürekli belli eden bu zamana kadar da bu konuda hiç bir eksiklik yaşatmayan bir adam.Ama benim onu tercih etmiş olmamdaki sebeplerin çoğunu aldı götürdü. Nekadar katılırsınız bilmiyorum, ama kötü bir mekanda 4 çeşit yemek yemek yerine, doğru düzgün bir yerde bir çorba içip kalkmayı tercih edenlerdenim. Hayat standardına ve yapılan tercihlere önem veririm.Bu yüzden erkek arkadaşımın bu kaliteyi hiç etmiş olma durumu beni deli ediyor.Fakat bu bir ayrılık sebebi olabilir mi onu bir türlü çözemedim.

İşin en can alıcı ve kötü tarafına gelicek olursak, bu aralar bir arkadaş ortamında tanışmış olduğum ve gerek hukuk fakültesinde okuyor oluşu gerek yaşam tarzı ve az öncede belirttiğim gibi classy duruşu sebebiyle oturup kalkıp ne hoş çocuk ya dediğim biri var şimdi.Durduk yere.4 yıldır varolan bir ilişkinin üzerine.Ve bu durumdan hiç hoşnut değilim çünkü doğru bulmam bu tarz şeyleri fakat bu durumdan yine de kendi erkek arkadaşımı sorumlu tutuyorum.Bu tarz şeylere gösterdiğim önemi açık açık belirtmeme rağmen arabayı sağa çekip oturup sohbet etmeli parfüm kokusundan tamamen kopmuş çalışırken öfleyip pöfleyip yoruldum diyen giydiği gömleğin ütüsüne şekline dikkat eden tavrından geriye yeller esen bir adama dönüşmesindenn dolayı çok mutsuzum. Ve ne yapıcağımı bilemiyorum. En son az önce yine o evde 3 çocuğunu annesiyle tek başına bırakıp maaşı aldığı gibi sabahlara kadar içip eve yuvarlanarak dönen akrabası ile ''mecburiyet'' diye tabir ederek görüşmeye gidicek olması üzerine hiç yapmadığım bişeyi yaparak ''onunla görüşmeni istemiyorum kalite yerlerde artık'' dedim. Ki akrabalarla ilgili ''görüşme'' kelimesini iki tarafında dile getirmesine aşırı karşı bi insandım yanlış bulurum yani. En nihayetinde ''aşkım tanışınıcak zaten biliyosun çağırdı gitmesem ayıp olur abimdir'' falan diye zırvalaması üzerine telefonu suratına kapattım. Kendimide buraya attım. Sizin fikir ve göstereceğiniz yolu yöntemi merakla bekliyorum....

Bu arada bilmeyenler için ayrıntı, 23 yaşındayız ikimizde.Ben üniversite okuyorum, erkek arkadaşım ailesinin varolan işyerleri sebebiyle üniversite yerine onlardan birinde çalışmayı tercih etti.Bu anlamda bir sakıncası yok, ben bir adamın diplomasına değil çalışkan olup olmamasına , tuttuğunu koparan bir adam olup olmamasına bakarım.

Benimde hayatımdaki insan classy,elit vs bir tip olmayacaksa hiç olmasın.Ayrı dünyalardan bir insanla zaten yapamam,etkilenememde..Hem yetiştirilme tarzım hemde karakterim çocukluktan beri böyle..ve kesinlikle serseri magandalar gibi arabayı kenara çekip parkta,yolda,orda burda bira içmek nedir.Bira kokan,üstüne başına önem vermeyen,sürekli mızmızlanan ve belli ki sizi eskisi kadar önemsemediği için bu rahatlığa sahip olan erkek arkadaşınızla ilgili iyi bir yorum yapamıcam ne yazık ki..

Yani şık, elit anlamında. Bunu maddiyat olarak değerlendirmeyelim tabi, benim classy anlayışım doğru düzgün tercihler yapan,temiz düzgün giyinen bakımlı,her daim güzel kokan, işi gücü olan veya iyi bir bölümde okuyan insan gibi. Bu açıdan bakıyorum. Zaten classy olduğunu düşünerek onu sevmiştim fakat yıllar kendisini baya değiştirdi.
Bir insanin kolay değişeceğine inanmıyorum. Sizin tabirinizle classy değilmiş,sadece öyle görünüyormuş,zaman içerisinde içindeki adam ortaya çıkmış. Şöyle örneklendireyim; Bir adamla birliktesiniz,adam güzel giyiniyor,parfüm kokuyor,çalışmayı seviyor vs vs ama evleniyorsunuz o adam evde atletiyle göbeğini kaşıyarak tv karşısında yatışa geçiyor yada tam tersi,bir kadın bir adamla birlikte şık şıkıdım,tertemiz,bakımlı ama bir evleniyorlar,kadın kendini salıyor,evde paspal takılıyor o şık şıkıdım halinden eser kalmıyor. Burada verdiğim örnekte kilit nokta şu bence,kadında adamda değişmiyor aslında,ev hali yada içindeki o onun,ruhu öyle anlatabiliyormuyum. Sadece ilişki heyecanından yada kendini bildiğinden ,içindeki hali ile değer görmeyeceğini bildiğinden kendini ustaca kamufle ediyor.

Sevgili olarak tahammül edemediğin erkeğe, koca olarak asla dayanamazsın.
Bence kafandaki tüm düşüncelerden ve başka erkek düşüncelerinden ARIN!
Kendine Zaman tanı ve düşün. Evlenmek istediğin Adam bu mu?
Bir ömür bu adamla Mutlu olur muyum?
Artılarını, eksilerini yaz kağıda. En iyi Kararı kendin vereceksin. :anneadayı:

Oncelikle yazini roman okurmus gibi okudum anlatis tarzin betimlemelerin bana bunu hissettirdi.
Erkek arkadasindan sogumussun belliki yorumlarda da soylendigi gibi simdiden boyle dusunuyorsan ilerde evlenirsen mutlu olamazsin gibime geliyor icki icmeside hos degil..
Fakat seninde iliski icindeyken baska birinden hoslandigin icin kiyaslama yapman yanlis bence.
Sonuc olarak kalp mi mantik mi dersen; mantigin kalbinin onune gecmis zaten sana yol gosteriyor ..hayirlisi olsun..

Classy, kalite, lüküs hayat... Ben de kullandığınız dili itici buldum açıkçası.

Dışarıdan bakınca ambalaj ile içindeki çok farklı olabiliyor. Bu yüzden misal bir kitabın kapağından çok içinde yazanlara, manasına daha çok eğilmenizi tavsiye ederim.

Yazdıklarınızdan hareketle kafanızda bitirmişsiniz de onaylanmak istiyorsunuz sanki. Bittiyse zorlamaya gerek yok tabii.

Insanlar zaman icinde degisebilir, senin classy gitmis yerine baska bisey gelmis. Uyarini yapmissin anlamamis. Sevgilin bu takilmalari sevmis gibi. Kendini bu adami duzeltmek icin hirpalamana degecek mi? Hirpalarsan duzelecek mi? Duzelmezse tolere edebilecek misin? Boyle yasamaya katlanabilecek misin? Sanirim cevaplar az birazcik belli edecektir kararini. :KK14:

Hukuktaki classy yi de biraz olc tart bence, bu adam da bir zamanlar classy idi, baska degerlendiriciler de kat isin icine derim ben:KK16:

Söyleyelim de parfüm sıksın çocuk bu ne parfüm merakı ya ben sevdiğimin ten kokusunda sarhoş olurum arkadaş :KK53::KK53:

Sürekli classy, kalite, elit vb laflar beni de bir itti başta (bir de aklıma limoncu28 limoncu28 i getirdi, arkasından konuşmuş olmayım diye etiketleyim dedim).

Fakat ne isteyip ne istemediğini bilen bir kızsın takdir ettim bunu. Şu anda yaşadığın şey duygularınla mantığının karşı karşıya gelmesi, biriyle ileriyi düşünmek için hem duygularına hem mantığına hitp etmesi gerek bence. Biriyle ayrılmak için ille de kavga dövüş olması gerekmez, sırf duyguların bitmedi diye mantığına yatmayan biriyle hayatını birleştirmek zorunda değilsin. Aynı pencereden bakmadığın biriyle evlilik ancak ayağında bir pranga olur.

Allah gönlüne göre versin.

Classy, kalite, lüküs hayat... Ben de kullandığınız dili itici buldum açıkçası.

Dışarıdan bakınca ambalaj ile içindeki çok farklı olabiliyor. Bu yüzden misal bir kitabın kapağından çok içinde yazanlara, manasına daha çok eğilmenizi tavsiye ederim.

Yazdıklarınızdan hareketle kafanızda bitirmişsiniz de onaylanmak istiyorsunuz sanki. Bittiyse zorlamaya gerek yok tabii.

Sürekli classy, kalite, elit vb laflar beni de bir itti başta (bir de aklıma limoncu28 limoncu28 i getirdi, arkasından konuşmuş olmayım diye etiketleyim dedim).

Fakat ne isteyip ne istemediğini bilen bir kızsın takdir ettim bunu. Şu anda yaşadığın şey duygularınla mantığının karşı karşıya gelmesi, biriyle ileriyi düşünmek için hem duygularına hem mantığına hitp etmesi gerek bence. Biriyle ayrılmak için ille de kavga dövüş olması gerekmez, sırf duyguların bitmedi diye mantığına yatmayan biriyle hayatını birleştirmek zorunda değilsin. Aynı pencereden bakmadığın biriyle evlilik ancak ayağında bir pranga olur.

Allah gönlüne göre versin.

Aslında kendimi açıklamaya çalışmaktan pek hoşlanmam zor gelir, fakat gelen tüm yorumların içerisinde 3 tanesi kullandığım kelimelerden irrite olduğunu o veya bu şekilde belli edince kendimi buna mecbur hissettim.
Zengin bir ailenin kızı değilim, ama seçimlerimi özenle yapmaya dikkat ederim. Hayatım boyunca gece kulübüne gitmedim. Cıstak cıstak müzik altında dans edip bira içmek eğlence anlayışım hiç olmadı. Benim eğlence anlayışım hoş manzaralı bir mekanda illa alkol tüketiceksem şarap içerek belki canlı müzik dinlemek belki mekana gittiğim dostlarımla sohbet etmek. Kahve kupalarından hoşlanmam, benim için zarif desenleri olan kahve fincan ve tabakları vazgeçilmezdir. Hiç bir yemeğin tepsi içerisinde ortadan yenmesinden haz etmem, servise ve sunuma önem veririm. Bilmem kaç çeşit ayakkabım çantam yoktur, bir kaç adet yanılmıyorsam toplamda 4 veyahut 5 fakat iyi model ve markaları tercih ederim. Çünkü hem iyi model ve marka hem 10 çeşit ayakkabıya sahip olacak bütçem yok. Çimenlere yayılıp bişeyler yiyip içen insanlardan hoşlanmam, piknik yaparken dahi doğru düzgün bir masa,masaörtüsü filan ararım. Classy'den kastımda düzgün tercihleri olan insanlar (kendimce tabii, benim doğrularım bu) aksi halde gereksiz birer ayrıntı olarak bulduğum bir konu var ki, erkek arkadaşımın kenara çekip içtiği arabası 250 milyar değerinde bir araba. Ayrıca 4 katlı bir villada ikamet ediyor. Maddi olarak standartların baya üstünde. Fakat benim için "classy değil". Sizi rahatsız eden durum nedir bilmiyorum, fakat anladığınız şey "varoş bu ya" kelimesini ima ediyor olmamsa, böyle bir durum bahsettiğim üzere pekte mümkün değil. Fakat ne yazık ki maddi olarak beni 3-5 kere katlayıp cebine sokup taşıyacak adam, benim gözümde yaptığı saçma sapan tercihlerle alımını yitirdi. Bilmiyorum, özensiz bir yaşam tarzını yadırgamak neden rahatsız edici? Eğer bu saydıklarım dışında çok daha alakasız bir sebepten dolayı cümlelerimden rahatsız olduysanız neden olduğunu gerçekten bilmek isterim. Fakat bana daha çok "küçümsediğim" düşüncesini empoze etmişimde bu sebeple rahatsız olunmuş gibi geldi. Böyle bir durum yok, pekte mümkün değil. Mesele tamamen yaptığı "tercihlerden" ibaret. Bu sebeple rahatsız ediceğim bir durum göremedim ben açıkcası.

Evlenmeden istediıini yaptırablrsn seviyorsa tabi.biçok insan tanıyorm evlenmeden siçok alıskanlığından vazgeçiren.

X