Derdime çare.. İstemediğim ne varsa burnumun dibinde bitiyor.

Verdiğiniz örnekler komik degil mi? A cafede kavhe icebilecekken ben B cafede otururum çay içerim. Yok A yerde 4 cesit yemek yiyecegime daha iyi biyerde sadece corba icsem yeter? Karşidan nasıl gorundugunuzun farkinda misiniz acaba bu örneklerle?

Evde havyar yoksa aç gezerim 1 ay sonra hayvar yerim gibi...ne kadar zorlama ve özenti duruyor. Surekli ağzınizda classy, elit, kalite lüks ... itici duruyor.

İnsanlar değişir. Tanıştığında 19 yaşındaymış şimdi 23. Bundan 10 sene sonrası şu an ile bir olamayacak, aynı şey senin için de geçerli. Eğer durumdan hoşnut değilsen ve aklın başkasına kayıyorsa kes gitsin.

Öncelikle sizi yaşam tarzınızdan dolayı tebrik ediyorum. Ben de böyle insanları seviyorum işte. Kaliteli yaşamak için milyon dolarlara ihtiyacımız yok öyle değil mi? Konunuza gelirsek; erkek arkadaşınızın tarzı ya da yaşam biçimi tam oturmamış maalesef. Bu yaşından dolayıdır diye düşünüyorum. Çünkü Kaliteli yaşamayı tercih eden insanın bu öncelikle içinden gelir ve başka bir yaşam tarzına geçemez, rahatsız olur. Kısaca erkek arkadaşınızda her tarafa kayma potansiyeli görüyorum. Bu durum düşündürücü olur çünkü ileride yine farklı bir çevreye girebilir ve o tarza kayabilir. Erkeklerin olgunlaşması maalesef ki 30'lu yaşları buluyor. Bence siz ilişki süresine değil yaşananlara bakıp kararınızı verin. Anladığım kadarıyla size uygun biri değil. Siz eğitime önem vermemişsiniz ama bence erkek eğitim olarak ya bayana denk olmalı ya da üstün olmalı. Maddiyat meslek sahibi olup çalıştıktan sonra zaten oluyor.

Verdiğiniz örnekler komik degil mi? A cafede kavhe icebilecekken ben B cafede otururum çay içerim. Yok A yerde 4 cesit yemek yiyecegime daha iyi biyerde sadece corba icsem yeter? Karşidan nasıl gorundugunuzun farkinda misiniz acaba bu örneklerle?

Evde havyar yoksa aç gezerim 1 ay sonra hayvar yerim gibi...ne kadar zorlama ve özenti duruyor. Surekli ağzınizda classy, elit, kalite lüks ... itici duruyor.

Özenli yaşam tarzını benimsemiş insanlara karşı irrite olma duygusunu hiç anlamamışımdır. Bu arada derdim havyar yemek değil. Havyarı elle yemek yerine çatal kullanarak yemek. Yani ben işin neresindeyim siz işin neresindesiniz ne demek istediğimi anlamamışsınız bile. Lüks hayatta değil bahsettiğim.Zaten öyle olsa erkek arkadaşımın bu konuda fazlası var eksiği yok, mesele para olsaydı altında 250 milyar değerinde bir arabası olan, 4 katlı kocaman bir villada ikamet eden sevgilimi, burada bu şekilde yermezdim.Yani siz benim ne demek istediğimi gerçekten hiç anlamamışsınız.Kişisel saygıya önem vermekten bahsediyorum ben.Kendisine saygısı olan insan 40 derece sıcakta duş almadan deodorant kullanmadan dışarı çıkmaz,sabah uyandığında ve akşam yatarken diş fırçalar,saçını bi tarar düzeltir toplar.Bu işin temizlik ve bakım kısmı. Yine kendisine saygısı olan insan ipsiz sapsız insanlar gibi arabayı sağa çekip alkol tüketiceğine,oturur bir yerde içer kalkar.Parası azsa içmek istiyorsa da az içip kalkar bunun çözümü arabaya bira alıp dörtlüleri yakıp sağa çekmek değildir buda yaşam tarzı boyutu bu da kişisel saygı benim gözümde.Gördüğünüz gibi bu işler parayla olmuyor.Bu sebeple amaçta havyar falan değil hanımefendi.Amaç kurufasulyeyi eliyle değil çatalla kaşıkla yemeyi bilmek. yorumunuzun bir altına bakarsanız görürsünüz başka bir bayan "özenli yaşamak için milyarder olmamıza gerek yok bence de" tarzı bir cümle kurmuş. Çok önyargılısınız gerçekten.

Erkek arkadasınızla konustunuz mu bu durumu?
Birbirini seven insanlarn bu sebeplerle sogumasina üzülüyorum ben malesef.. bence erkek arkadaşınız yaşadığı problemlerden dolayı bir bocalama asamasina girmis. Siz onunla konusun, gerekirse ortak hobiler edinin o kisilerle vakit gecirmesine engel olun

Öncelikle sizi yaşam tarzınızdan dolayı tebrik ediyorum. Ben de böyle insanları seviyorum işte. Kaliteli yaşamak için milyon dolarlara ihtiyacımız yok öyle değil mi? Konunuza gelirsek; erkek arkadaşınızın tarzı ya da yaşam biçimi tam oturmamış maalesef. Bu yaşından dolayıdır diye düşünüyorum. Çünkü Kaliteli yaşamayı tercih eden insanın bu öncelikle içinden gelir ve başka bir yaşam tarzına geçemez, rahatsız olur. Kısaca erkek arkadaşınızda her tarafa kayma potansiyeli görüyorum. Bu durum düşündürücü olur çünkü ileride yine farklı bir çevreye girebilir ve o tarza kayabilir. Erkeklerin olgunlaşması maalesef ki 30'lu yaşları buluyor. Bence siz ilişki süresine değil yaşananlara bakıp kararınızı verin. Anladığım kadarıyla size uygun biri değil. Siz eğitime önem vermemişsiniz ama bence erkek eğitim olarak ya bayana denk olmalı ya da üstün olmalı. Maddiyat meslek sahibi olup çalıştıktan sonra zaten oluyor.

Teşekkür ederim öncelikle. Haklısınız farkındayım. Ben sadece bunca yılı bu şekilde direkt bitirmek yerine başka bir yol aradım konuyuda bu yüzden açtım zaten. Bu akşam kendisiyle önemli bir konuda konuşmak istediğimi söyledim tamam dedi. Akşam buluşucaz ve bende ona nelerden rahatsız olduğumu nelerin bence düzelmesi gerektiğini hangi durumun bana nasıl hissettirdiğini doğru düzgün açık açık ifade edicem. Bu noktadan sonrada bişeylerin mutlaka düzelmesi gerektiği kanaatindeyim. Fakat değişen bir şey olmazsa çözümüm ayrılık olucak ne yazıkki. Çünkü bu tarz şeylere gerçekten önem veririm. Bakalım hayırlısı.

Erkek arkadasınızla konustunuz mu bu durumu?
Birbirini seven insanlarn bu sebeplerle sogumasina üzülüyorum ben malesef.. bence erkek arkadaşınız yaşadığı problemlerden dolayı bir bocalama asamasina girmis. Siz onunla konusun, gerekirse ortak hobiler edinin o kisilerle vakit gecirmesine engel olun

Bu akşam konuşucam kendisiyle. Söyledim önemli bir konuda konuşmak istediğimi, akşam buluşucaz herşeyi açık açık ifade edicem. Bu noktadan sonra zaten ya düzelir ya ben buyum der ona göre bir süreç izlicez artık devamında. Bunca yıllık ilişkiyi böyle bir sebepten bitirmek istemedim şayet bu bir dönemse diye. Çünkü kendisini gerçekten seviyorum bunu bir iki gündür biraz daha düşündüm. Ama bu şartlar altında durum beni zorlar, o yüzden akşam düzeltme odaklı konuşup halletmeye çalışıcam. Bakalımmm..

Bu akşam konuşucam kendisiyle. Söyledim önemli bir konuda konuşmak istediğimi, akşam buluşucaz herşeyi açık açık ifade edicem. Bu noktadan sonra zaten ya düzelir ya ben buyum der ona göre bir süreç izlicez artık devamında. Bunca yıllık ilişkiyi böyle bir sebepten bitirmek istemedim şayet bu bir dönemse diye. Çünkü kendisini gerçekten seviyorum bunu bir iki gündür biraz daha düşündüm. Ama bu şartlar altında durum beni zorlar, o yüzden akşam düzeltme odaklı konuşup halletmeye çalışıcam. Bakalımmm..

Sakin ve ılımlı konusun olur mu? Çünkü kalbi kırılıp hırcınlasabilir, isler daha da sarpasarabilir.
Onu nasıl sevdiğinizden nasıl etkilendiginizden bahsedin, bu hareketleriyle onu bir yabancıymıs hissi uyandırdıgından, onum cok degerli oldugundan o yüzden bu hareketler bu durumlar yakismadigindan gibi gibi... ama kalp kırarak degil yumusatarak konusun. Büyük ihtimalle o da size "ama sen de şoyleydin ilk tanistigimizda artik degilsin ben bisey diyo muyum?!" Tarzı yaklasimlari olur o can havliyle. Bunları yumusak bir şekilde karsılayin ve oraya çözüm icin gittiginizi aklinizdan cikarmayin. Bu durumu cözmekten daha cok kavgaya odaklanmayın.

Insallah halledebilirsiniz

Hanımlar kafam çok karışık.Birşeylerin yanlış gittiği kanaatindeyim.Hem kendi içimde hem de etrafımda. Umarım çok ayrıntıya girmeden açık bi şekilde özetleyebilirim durumumu.

Bundan 4 yıl önce tanıştık erkek arkadaşımla, tanıştığımız zamanlarda tam da istediğim gibi bir insandı.Her zaman ne istediğini bilen bir insan oldum ama hayatımıın her zaman istediğim gibi gitmediğini söyleyebilirim.Herneyse, tanıştığımız dönem erkek arkadaşım işi gücü olan sürekli çok hoş giyinen ekseriyetle mis gibi parfüm kokan resmen classy diye adlandırabiliceğimiz bir hal tavır ve yaşam biçimine sahipti. Bu kötü bi özellik mi bilmem fakat kendimden bir adım önde ilerleyen birini istemişimdir hep hayatımda.Etiket merakı demeyelim ama sadece böyle insanlardan yana tercihimi kullanıcağımı bilirdim.Nitekim o zamanlar ki hali tavrı duruşu sebebiyle bana göre tam da istediğim gibi biriydi. Fakat aradan yıllar geçti şu an yanımdaki adam o 4 yıl önce sevdiğim ve yanımda görmekten mutlu olduğum adam olmaktan çıktı.

Geçen bu seneler içerisinde kendi akrabaları içerisinde varolan yakın ilişkilerinden o veya bu sebeplerle koparak, yine kendi akrabaları içinde hayat tarzlarını çoğu insanın hiç onaylamicağı kadar boş beleş vasat insanlara yöneldi. Haliyle körle yatan şaşı kalkarmış misali o classy dediğim adam da geriye sadece kırıntılar kaldı desem yeridir.Artık parfüm kokmuyor, artık o saçma sapan bir kaç akrabası ile takıla takıla alışmış olduğu günlük 1-2 birasını içiyor haliyle bira kokuyor. Eski bakımlı ve kaliteli yaşam tarzından da geriye şimdiki ortamına ayak uydurması sebebiyle akşam vakitlerinde arabayı kenara çekmeli bira içmeli sohbet etmeli bir adam haline döndü.

Hiç bir konuda aşırılıktan hoşlanmam.Ve çoğu konuda ortalama seyreden durumlarda bana zor gelmez şikayetçi olmam yani. Ya da ben öyle sanıyordum.Buna alkol konusuda dahil. Gerçi benim yakındığım mesele günde içtiği 1-2 birası değil, geriye kalan bira kokusu. Artık parfüm kullanmıyor oluşu. Gerçi hep bu noktaya değindim biraz daha geniş bakmak gerekirse olaya, eskiden çalışırken şikayet etmezdi, hiç uyumadan sabah işe gittiğini bilirim.Zaten gözümüde bu halleri boyamıştı.Çünkü babasının şirketi ve gitmese dahi kimse ona neden gelmedin demeyeceği halde uyumadan işe giderdi.Şimdi mızmızda mızmız. İfrit olmaya başladım.

Bazen güzellikle bazen kırıcı bi üslupla kaliteyi çok düşürdüğünü artık takındığı yaşam biçiminden hoşlanmadığımı ifade etmeme rağmen pek değişen birşey olmadı. Kendisi iyidir hoştur pek romantizm dolu efsane bir adam olmasa da ilgisini ve sevgisini sürekli belli eden bu zamana kadar da bu konuda hiç bir eksiklik yaşatmayan bir adam.Ama benim onu tercih etmiş olmamdaki sebeplerin çoğunu aldı götürdü. Nekadar katılırsınız bilmiyorum, ama kötü bir mekanda 4 çeşit yemek yemek yerine, doğru düzgün bir yerde bir çorba içip kalkmayı tercih edenlerdenim. Hayat standardına ve yapılan tercihlere önem veririm.Bu yüzden erkek arkadaşımın bu kaliteyi hiç etmiş olma durumu beni deli ediyor.Fakat bu bir ayrılık sebebi olabilir mi onu bir türlü çözemedim.

İşin en can alıcı ve kötü tarafına gelicek olursak, bu aralar bir arkadaş ortamında tanışmış olduğum ve gerek hukuk fakültesinde okuyor oluşu gerek yaşam tarzı ve az öncede belirttiğim gibi classy duruşu sebebiyle oturup kalkıp ne hoş çocuk ya dediğim biri var şimdi.Durduk yere.4 yıldır varolan bir ilişkinin üzerine.Ve bu durumdan hiç hoşnut değilim çünkü doğru bulmam bu tarz şeyleri fakat bu durumdan yine de kendi erkek arkadaşımı sorumlu tutuyorum.Bu tarz şeylere gösterdiğim önemi açık açık belirtmeme rağmen arabayı sağa çekip oturup sohbet etmeli parfüm kokusundan tamamen kopmuş çalışırken öfleyip pöfleyip yoruldum diyen giydiği gömleğin ütüsüne şekline dikkat eden tavrından geriye yeller esen bir adama dönüşmesindenn dolayı çok mutsuzum. Ve ne yapıcağımı bilemiyorum. En son az önce yine o evde 3 çocuğunu annesiyle tek başına bırakıp maaşı aldığı gibi sabahlara kadar içip eve yuvarlanarak dönen akrabası ile ''mecburiyet'' diye tabir ederek görüşmeye gidicek olması üzerine hiç yapmadığım bişeyi yaparak ''onunla görüşmeni istemiyorum kalite yerlerde artık'' dedim. Ki akrabalarla ilgili ''görüşme'' kelimesini iki tarafında dile getirmesine aşırı karşı bi insandım yanlış bulurum yani. En nihayetinde ''aşkım tanışınıcak zaten biliyosun çağırdı gitmesem ayıp olur abimdir'' falan diye zırvalaması üzerine telefonu suratına kapattım. Kendimide buraya attım. Sizin fikir ve göstereceğiniz yolu yöntemi merakla bekliyorum....

Bu arada bilmeyenler için ayrıntı, 23 yaşındayız ikimizde.Ben üniversite okuyorum, erkek arkadaşım ailesinin varolan işyerleri sebebiyle üniversite yerine onlardan birinde çalışmayı tercih etti.Bu anlamda bir sakıncası yok, ben bir adamın diplomasına değil çalışkan olup olmamasına , tuttuğunu koparan bir adam olup olmamasına bakarım.
Yenisini daha 'classy' (paralı, pahalı yerde yemek yedirebilcek, birkaç arabasi fazla olan) bulunca diğerini birekiyimmi diye mi soruyorsunuz?
Himmm bilemedim:süslü:

Teşekkür ederim öncelikle. Haklısınız farkındayım. Ben sadece bunca yılı bu şekilde direkt bitirmek yerine başka bir yol aradım konuyuda bu yüzden açtım zaten. Bu akşam kendisiyle önemli bir konuda konuşmak istediğimi söyledim tamam dedi. Akşam buluşucaz ve bende ona nelerden rahatsız olduğumu nelerin bence düzelmesi gerektiğini hangi durumun bana nasıl hissettirdiğini doğru düzgün açık açık ifade edicem. Bu noktadan sonrada bişeylerin mutlaka düzelmesi gerektiği kanaatindeyim. Fakat değişen bir şey olmazsa çözümüm ayrılık olucak ne yazıkki. Çünkü bu tarz şeylere gerçekten önem veririm. Bakalım hayırlısı.
Bir anda silip atamazsınız. Uygun bir dille konuşursunuz değişirim derse belli bir süre denerseniz. O süre içinde de bir gelişme olmuyorsa dediğiniz gibi bitirirsiniz. Bu rahatsızlıklar ileride daha da rahatsız eder.

Özenli yaşam tarzını benimsemiş insanlara karşı irrite olma duygusunu hiç anlamamışımdır. Bu arada derdim havyar yemek değil. Havyarı elle yemek yerine çatal kullanarak yemek. Yani ben işin neresindeyim siz işin neresindesiniz ne demek istediğimi anlamamışsınız bile. Lüks hayatta değil bahsettiğim.Zaten öyle olsa erkek arkadaşımın bu konuda fazlası var eksiği yok, mesele para olsaydı altında 250 milyar değerinde bir arabası olan, 4 katlı kocaman bir villada ikamet eden sevgilimi, burada bu şekilde yermezdim.Yani siz benim ne demek istediğimi gerçekten hiç anlamamışsınız.Kişisel saygıya önem vermekten bahsediyorum ben.Kendisine saygısı olan insan 40 derece sıcakta duş almadan deodorant kullanmadan dışarı çıkmaz,sabah uyandığında ve akşam yatarken diş fırçalar,saçını bi tarar düzeltir toplar.Bu işin temizlik ve bakım kısmı. Yine kendisine saygısı olan insan ipsiz sapsız insanlar gibi arabayı sağa çekip alkol tüketiceğine,oturur bir yerde içer kalkar.Parası azsa içmek istiyorsa da az içip kalkar bunun çözümü arabaya bira alıp dörtlüleri yakıp sağa çekmek değildir buda yaşam tarzı boyutu bu da kişisel saygı benim gözümde.Gördüğünüz gibi bu işler parayla olmuyor.Bu sebeple amaçta havyar falan değil hanımefendi.Amaç kurufasulyeyi eliyle değil çatalla kaşıkla yemeyi bilmek. yorumunuzun bir altına bakarsanız görürsünüz başka bir bayan "özenli yaşamak için milyarder olmamıza gerek yok bence de" tarzı bir cümle kurmuş. Çok önyargılısınız gerçekten.

Ben sizde özenli yaşam degil özenti yaşam gördüm. Kisisel bakıma eskisi gibi dikkat etmiyor ben bunlara önem veririm ve iyi yerlerde yiyip içmek, kaliteli giyinmek isterim karsimdaki insandada bunu ararim göz zevkine onem veririm gibi şeyler söyleseniz bu şekilde dusunmezdim.
Yok classymiş, elitmiş, kalite yerlerdeymiş. Böyle saçma sapan laflar irite edici bence.

Bu yazında bile "derdim para olsa sevgilimin maddi durumu cok cok iyi ve lüks yaşamaya uygun vs"

demek yerine bilmem kac milyarlik arabasi, villasi var diye sıralamak zaten ne olduğunuzu gösteriyor ve okadar belli oluyor ki sizin ailenizin gelir seviyesi, sevgiliniz ve ailesinin çok altında. :) buna eminim.
Ha buarada özenli olnak icin illa cok para gerekmez cevremdede varlar bu tarz yasami benimseyen ama hicbiri sizin gibi usluba sahip degiller. Sizin o sinifta oldugunuzu dusunmuyorum oyuzden.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben sizde özenli yaşam degil özenti yaşam gördüm. Kisisel bakıma eskisi gibi dikkat etmiyor ben bunlara önem veririm ve iyi yerlerde yiyip içmek, kaliteli giyinmek isterim karsimdaki insandada bunu ararim göz zevkine onem veririm gibi şeyler söyleseniz bu şekilde dusunmezdim.
Yok classymiş, elitmiş, kalite yerlerdeymiş. Böyle saçma sapan laflar irite edici bence.

Bu yazında bile "derdim para olsa sevgilimin maddi durumu cok cok iyi ve lüks yaşamaya uygun vs"

demek yerine bilmem kac milyarlik arabasi, villasi var diye sıralamak zaten ne olduğunuzu gösteriyor ve okadar belli oluyor ki sizin ailenizin gelir seviyesi, sevgiliniz ve ailesinin çok altında. :) buna eminim.
Ha buarada özenli olnak icin illa cok para gerekmez cevremdede varlar bu tarz yasami benimseyen ama hicbiri sizin gibi usluba sahip degiller. Sizin o sinifta oldugunuzu dusunmuyorum oyuzden.

Büyük yanılgı. Annem büyük bir grup şirketinde üst düzey yönetici aslen mesleğide makine mühendisliği, babamda ilçe emniyet müdürü. Sanırım sizin bu konuda bazı takıntılarınız mevcut. Aksi halde bu kadar yorum yapan insan arasında bu kadar rahatsız olan bir sürü insan daha çıkardı. Şöyle bir göz gezdirirseniz genel olarak gayet anlaşıldığımı anlayabilirsiniz. Ben sizin kastettiğiniz "böyle söyleseydiniz anlardım" dediğiniz özellikleri tek bir kelime altında classy olarak tabir ediyorum. Ama siz nahoş buluyorsanız kullanmazsınız olur biter. Çünkü şuan asıl meseleye odaklanamıyoruz, zaman kaybı oluyor. Yine de saygı çerçevesindeki eleştirilere açık bi insanım, bu yüzden üslubumu değiştirmiyorum. Teşekkürler.

Yenisini daha 'classy' (paralı, pahalı yerde yemek yedirebilcek, birkaç arabasi fazla olan) bulunca diğerini birekiyimmi diye mi soruyorsunuz?
Himmm bilemedim:süslü:

Ya bu ne kadar kırıcı, üzücü ve önyargılı bir tutum. Derdimin para olduğunu düşünen nadir insanlardansınız. Eğer gerçekten böyle düşünüyorsanız söyliyim, bahsettiğim ikinci kişi erkek arkadaşımdan zengin paralı daha iyi arabası olan biri hiç değil. Devlet üniversitesinde öğrenci, arabası dahi yok. Üstelik benim zaten kendime ait bir aracım mevcut. Yani bu anlamda ihtiyacım bile yok. Çok çirkin bi yaklaşım bu sizinki.

Sakin ve ılımlı konusun olur mu? Çünkü kalbi kırılıp hırcınlasabilir, isler daha da sarpasarabilir.
Onu nasıl sevdiğinizden nasıl etkilendiginizden bahsedin, bu hareketleriyle onu bir yabancıymıs hissi uyandırdıgından, onum cok degerli oldugundan o yüzden bu hareketler bu durumlar yakismadigindan gibi gibi... ama kalp kırarak degil yumusatarak konusun. Büyük ihtimalle o da size "ama sen de şoyleydin ilk tanistigimizda artik degilsin ben bisey diyo muyum?!" Tarzı yaklasimlari olur o can havliyle. Bunları yumusak bir şekilde karsılayin ve oraya çözüm icin gittiginizi aklinizdan cikarmayin. Bu durumu cözmekten daha cok kavgaya odaklanmayın.

Insallah halledebilirsiniz

Çook teşekkürler. Gerçekten biraz üzerinde düşündüm nasıl söylesem filan diye, iyice sarpa sarması durumun en son tercih ediceğim şey çünkü. Nitekim amacım arkamı dönüp gitmek olsa kendime dert edip burada konu açmazdım. Söylediklerinizi aynen uygulicam. Sağolun:))))

İrite nedir ya, rahatsız olmak rahatsız edici demek bu kadar mı zor?

Bu Adamla evlenirsen hata olur 3 çocuksa sen yapar oda sabaha karşı yuvarlanarak gelir. Yoluna bak hem ileride hayata bakış açınız ufkunuz bile sorun yaratacak emin ol...

X