Aralık Ayı Gebelik Planlayanlar 👶🤰

Gittim kuzum. Karindan bakti. Keseyi gördüm ben net, ama hoca net göremediğini söyledi. Yine de 4.4 mm ölçtü. Haftası küçük oldugundan da olabilir, düşük ihtimali de olabilir, biz her ihtimale karşı fitil yazalım dedi. Adendoya da başladım. Kullandığım vitaminleri gösterdim Mfk nin. Bu da yeni yeni çıktı piyasaya çok karşılaşır olduk dedi. Aslında bayadir var hocam dedim. Kullanabilirsiniz temiz içeriği dedi.Saglik ocağında gebe oldugumu anlayınca gebeler için detaylı kan baktirmisti aile hekimi. İyi ki baktirmis hepsine tek tek baktı güzel dedi. Kan istemedi. Cumaya yeniden bakmak istedi. İlk bir ay böyle fitili atın sabah akşam dedi. İlk ay ilişki de yasak dedi. Kahve günde bir fincan, çay az ve açık iceceksiniz suyu ihmal etmeyin dedi. Kalp atışı Aralık 20 si gibi ancak alırız dedi. Geldik işte kuzum. Cuma 4.5-5 gibi yine gidecegim.
Canım çok sevindim senin için inşallah cuma günü de sağlıkla bir şekilde göreceksin keseyi tekrardan gönlünü ferah tut ve kendine dikkat et bu hafta.. uzanma vs. Yapma. 🙏🙏 bir arkadaşın doktoru bu süreçte perdeyi çekmeye bile uzatma kolunu demişti.

Evet yorulmak yasak dedi. Ağır iş yapma dedi standart şeyler aslında. Kuzu zaten ağır bişey yapamam ki genelde sol bacağımın ağrısı hic geçmedi aynı hıza bel, şiş sokulu sanki...hep uzatmak istiyorum.
Canım çok sevindim senin için inşallah cuma günü de sağlıkla bir şekilde göreceksin keseyi tekrardan gönlünü ferah tut ve kendine dikkat et bu hafta.. uzanma vs. Yapma. 🙏🙏 bir arkadaşın doktoru bu süreçte perdeyi çekmeye bile uzatma kolunu demişti.

Canım benim o kadar uzun değil, yeni başladık sayılır daha 5 ay. Ama biraz yaş var ailemde erken menopoz var flan.
Benim de yaş 29 eşim 34 hep erteledik geçen ay ben hsg çekildim eşimin varikosel ameliyatı oldu geçen yıl aralık 11 de yok biliyorum ama regl gecikirse haftaya pazar test yaparsam tam bir yıl ameliyat günü öğrenmiş olucam ama zandetmiyorum dediğim gibi yaş geçiyo o yüzden bu ay kararlıyım artık aşılamada hem hemen tutucak mı falan arada boşluk verilmesi gerekebilir o yüzden başlıcam

Minera (mineral desteği özellikle magnezyum ağırlıklı, migrenimi bitirdi nerdeyse), Fodega(multivitamin ve d3k2, folat var içinde) folat depolarim dolu çıktı bir süredir alıyordum zaten. Şimdi de adendo ekledim düşük riskine karşı efsane hepsi
pozitifbiri pozitifbiri canım mfk'nın hangilerini kullanıyordun? İsim isim yazabilir misin benim bilgim yokta hiç. Sitedinde baktım çeşitleri çok

Kızlar sol kasıkta aşırı şiddetli ağrı vardı sabaha kadar uyuyamadım göğüs uçları çok belirginleşti hassasiyetim de geçmedi test yapmamak için kendimi zor tutuyorum bugün akıntı da fazlaydı sürekli adet olmuşum gibi hissettim sizce hepsi psikolojik mi belirti mi bat 9 Aralık 😔

Evet yorulmak yasak dedi. Ağır iş yapma dedi standart şeyler aslında. Kuzu zaten ağır bişey yapamam ki genelde sol bacağımın ağrısı hic geçmedi aynı hıza bel, şiş sokulu sanki...hep uzatmak istiyorum.
Ağır yapmazsın tabi kuzum da perdeyi çekmek basit gibi ama kolunu uzatıyorsun ya herhalde o da sorun oluyor.. dualarımız sizinle inşallah sıkı sıkı tutunacak annesine merak etme🙏

Benim de yaş 29 eşim 34 hep erteledik geçen ay ben hsg çekildim eşimin varikosel ameliyatı oldu geçen yıl aralık 11 de yok biliyorum ama regl gecikirse haftaya pazar test yaparsam tam bir yıl ameliyat günü öğrenmiş olucam ama zandetmiyorum dediğim gibi yaş geçiyo o yüzden bu ay kararlıyım artık aşılamada hem hemen tutucak mı falan arada boşluk verilmesi gerekebilir o yüzden başlıcam
Biz eşim için doktora gitmedik daha hiç bende başlamadan önce gitmiştim sorun yoktu da olmuyor. Belki gelecek ay giderim bilemiyorum. Ben hemen gitmek istiyorum da eşim dur hemen olmaz öyle deneyelim deyip duruyor

Minera (mineral desteği özellikle magnezyum ağırlıklı, migrenimi bitirdi nerdeyse), Fodega(multivitamin ve d3k2, folat var içinde) folat depolarim dolu çıktı bir süredir alıyordum zaten. Şimdi de adendo ekledim düşük riskine karşı efsane hepsi
Bende bakayım bunlara ozaman yavaştan.. aslında başka marka multivitamin ve magnezyum içiyorum ama.. bunlarda pahalıymış valla. Doktora gideyim ya da bu ay bir amh bakılsın ya of bilemedim de

Minera da fodega da 60 tablet.. ben günde bir aliyorum 2 ay gidiyor aslında içeriğine göre eder bir fiyat , sen bilirsin kuzu, doktor da yazabilir muadillerini
Bende bakayım bunlara ozaman yavaştan.. aslında başka marka multivitamin ve magnezyum içiyorum ama.. bunlarda pahalıymış valla. Doktora gideyim ya da bu ay bir amh bakılsın ya of bilemedim de

Biz eşim için doktora gitmedik daha hiç bende başlamadan önce gitmiştim sorun yoktu da olmuyor. Belki gelecek ay giderim bilemiyorum. Ben hemen gitmek istiyorum da eşim dur hemen olmaz öyle deneyelim deyip duruyor
Bir tarafınız olmayan her ay doktora gitmeliyim diğer tarafınız acaba bu aydami denesem sonraki aymi gitsem dediğiniz oluyor mu bende çok oluyorda😊

X