Apartmanda ki kadınlar.......

tam benim kapımın önünü temizlerken tam dibinde yüksek sesli konuşuyrlar duymamamam mümkün değil. kredi ile ev almış hepsi ucun kıt yaşıyor temizlikçi tutulacak diye ödleri kopuor
Bu ödleri kopmuş hali mi
Ama nasıl desem antre yok mu
Giriş kapısının önünde değilsen her konuşulanı böyle detaylı duymazsın yani, şaşırdım

bence üzülüp de huzurunuzu bozmayın
mıllet de nelere dıkkat edıyor
hıc aklıma gelmez komsumun ayakkabısının içine bakıp da temız mı pis mi diye fikir sahibi olmak
bundan snr dikkatımı ceker artık:KK45::KK45::KK45:

bebeginize ve eşinize odaklanın kapınızı kapatın
kendı kendılerıne konussunlar
nasıl olsa kıracıymıssınız

Bu kadar dert edecek ne var
Bizim Karadeniz'de bir laf vardır ; dedi bana dedim sana derler, sorunlar hep bundan çıkar
Allah aşkına neden milleti bu kadar dert ediyorsunuz, konuşsalar ne olur konuşmasalar ne olur
Ayrıca neden anneciğinize apartman temizletiyorsunuz, yazık değil mi, kadın tutulur parası verilir, apartman temizlemek nedir yani.
biz dünden razıyız kaç kez söyledik birini tutalım diye onlar yanaşmıyr. kapımın önünde aleyhimde konuşulması beni rahatsız ediyor 8 aydır ses çıkarmadım hala da çıkarmadım ama eşim öyle yapınca kafama taktım

ben bu kk da çok şeyler gördüm. apartmanın merdivenlerini sırayla silmek nedir ya. kaç daireyse 10ar lira verseler millet te kendine iş edinir ne güzel. ayyy hiç gelemiyorum böyle şeylere. kapının önünü silersin de apartman temizliği nedir?
onlar dedikoducu belli. temizlik memizlik kafayı yemişler ama siz de ne çok takmışsınız. bir kere en baştan diyecektiniz ki ben hamileyim, silemem. deterjanı filan alırdınız bi alternagtif bulurdunuz, anneye merdiven sildirmek ne demek? dedikoduyu bu kadar takıyorsanız yapıldığını duyunca kapıyı açıp imalı bir şekilde "kapımın önünde yapmayın bari" filan derdiniz kapatırdınız konuyu. eşinizin başka bir kadının kapısına dayanması çok ayıp olmuş. sizin ağzınız , diliniz yok mu?

az rahat olun, çocuğunuza, sınavınıza bakın.

Ben konu sahibinin yerinde olsam annemi yormaz yardıma bi hanim alir hem.evi temizletir hem.merdiveni sildirir ona göre de.parasını verirdim
Bende böyle düşündüm ama maddi durumlarını bilmiyorum tabi
Gerçi bu hoşnutsuz tipler, annesinin temizliğine üstün körü dedikleri gibi tutulan temizlikçi kadının işi içinde öyle diyebilirler

amaaan belli ki dedikoducu tipler çokta kafaya takmaya değmez bence:KK14:çeşit çeşit insan var napıcan takmıycan :63:ona üzül , buna üzül , çuvaldaki una üzül ee bana kim üzülcek :KK76:

haha o ne kız çuvaldaki una üzül :KK70:

konu sahibesi ayakkabının içinin pisliğinden bahseden insanlar dedikodunun dibine vurmuştur.. sen başedemezsin onlarla bence.. boşver duyma ..

Apartmandaki kadınlar dedikodu etmiş bizim konu sahibi de buna dertlenmiş. Bu kadar önemli mi cidden? Apartman merdivenlerinin de sakinler tarafından yıkandığını yeni gördüm. Alt tarafı 20-30TL bir şey. Bunun için bir de birbirini yiyor insanlar. Kapın kapalı mı? Tamam gerisini ne yapacaksın ki?

Bu arada kusura bakmayın ama ne hamilelik ne kpss anneme apartman sildirmeme neden olmaz. Çok nazlısınız...

Daha 2 aylık hamilelik, mide bulantısı herşeye bahane olmamalı...

Doğuma 2 hafta kala 5+1 evimin camlarını sildim tek başıma. Hamileliğim boyunca da kendi işimi kendim yaptım. Siz de abartmayın hanileliği
Bazıları hamilelegi hastalık olarak görüyor.Ya da bilerek normal zamanda göremedigi ilgiyi hamilelikte bu yolla elde etmeye calısıyor.Konu sahibine degil lafım,var yani böyleleri.Benim düsüncem.

bi daha sizin dedikodunuz yaptıklarını duyduğunuzda kapıyı açın, hayırdır problem nedir deyin.
diyecektim bugün hatta zor tuttum kapıyı açmamak için kavga edeirim bi de bebeğe bir şey olur etkilenir diye korktum duymazlıktan geleyim dedim tatsızlık çıkmasın dedim ama eşim yaptı benim yapmaığımı keşke ben yapsayım

haha o ne kız çuvaldaki una üzül :KK70:

konu sahibesi ayakkabının içinin pisliğinden bahseden insanlar dedikodunun dibine vurmuştur.. sen başedemezsin onlarla bence.. boşver duyma ..
benim çok bilmiş bbannem yok mu o söylemişti bi keresinde kalmış aklım da :KK59:

merhaba arkadaşlar.... 8 aylık evliyim. Evlenip başka şehre geldim eşimin tayininden dolayı... Mayıs da kpss ye gireceğim evden dışarı çıkmıyorum derslerle meşgulüm. apartmanda herkes 35 yaş üstü ev hanımı... Mahalle aparmanında oturuyorum. Apartman temizliğini her hafta karşılıklı 2 dairede ki 2 kişi yapıor. toplam 6 hane var 4 hafta da bir sıra bana geliyor. Ben hamileyim ayrıca planlı bir hamilelk değildi... Babam emekli ailem memlekette ki evi eşyalı kiraya verip buraya taşındılar bana çok yakınlar. hamilelikten beri annem yapıyor merdiveni.. Eşim bi kez çöpün suyunu akıtmış apartman da ki 2 kadın kapımın önünde dedikodumu yapıyorlardı.. ben akan çöp suyunu görmüş olsam silerdim ama sınava çalışıyorum hamilelik bulantılı geçiyor evden dışarı çıkmıyorum farketmemiş olablrim eleştirdiklerini duyunca çok üzüldüm... Annem karşı komşu ile sırası gelince temizlik yapmıştı geçenler de neymiş kimse onlar kadar ii temizlemiyormuş üstünkörü yapılıyormuş.. ben hamileyim sınavım var annem yazık memleketten kalkıp benim için gelmiş işimi görüyor bi de öyle konuşmalarını duyunca çok sinir oldum... Eşim balkonda sigara içiyor balkonda çöp kovası ve kültablası var ama çok dolmuş ben balkona pek sık çıkmam görmemişim eşimde boşaltmamış küllüğü ve gene kapı önümde laf adiyorlardı yok külablası çok kötü görünüyormuş bi insanın evinin dışı pis ise içi de pis olurmuş.... evim çok şükür tertemiz toza alerjim olduğu için gün aşırı süpürge ve vileda yaparım annem sağ olsun hafta da 1 gün büyük temizliğimi yapar.... Bugün yine temizlik günleriydi kapımın önünde yine konuşutular ve yok ayakkabımızın içi pis miş bu ayaklarla nasıl evde halı da geziyorlar dediler... temziliği bitirip dedikoduyu edip gittiler sonra çıktım bizim ayakkabılarımızın içi pis mi acaba dedim çıktım baktım pis falan değil sadece eşimin kundurası içinde kum vardı... ben zaten ıslak mendille silerim ara sıra ama uzun zamandır sınav stresinden evlilik sorumluluğu hamilelik hastane muayemneleri derken annem olmasa yetişemycem çoğu şeye sınav yüzünden.... Artık o bugünkü ayakkabı muhabbetleri beni tam sinir etti... karşı komşunun ayakkabılarına baktım onların ayakkabıları içi kirli gibiydi sonuçta açık renk ayakkabı daha çabuk kir gösteriyor onlar demese hiç dikkat etmezdim kimsenin ayakkabısına onlara mı dedi acaba dedim ama zannetmem çünkü o komşu duyar aram bozulur diye ses çıkarmaz diye düşündüm bu apartmanda tek kiracı benim benle de arası pek iyi değil.... Bana ya da bir başkasına kapıda bu şekilde konuşması öyle sinir oldum ki nasıl insanlarla komşuyum dedim önce ki söyledikleri aklıma geldi zaten hamileyim hasssasım.. eşim öğlen yemek molasında eve geldi ve anlaıttm böyle insanlarla aynı aparmanda yaşamak istemiyorum diye başka ev bakalım dedim hemen bi koşu da yukarı çıktı kadınlara temzilikçi tutun uğraşmak istemiyoruz kapımızın önünde dedikodu yapmayın gibi şeyler dedi... kadın bi de yemin ediyor ben öyle bişey demedim diye... Akşam eşi varken çıksa olacaktı ama yaşça büyük diye kadının bizim yaşımızda çocukları var diye bi de ben hamileyim üzülüm diye sinir oldu o da bi anlık öfke ile çıktı sanırım... Şimdi bu apartmanda yaşamak istemiyorum :KK43: Huzurum hiç yok sayelerinde bugün ders çalışamadım olanları kafama taktım.. Hemen kapılarına eşim gidince farklı konuşuyorlar ben doldurmuşum eşimi güya.... Sanki hiç bir hataları yok... Allahtan tek dileğim bi an evvel atanıp işe başlamak böyle insanları duymak görmek beni deli ediyor. çalışmadıkları için bi meşgaleleri olmadığı için uğraşacak yer arıyorlar. Böyle olmasnı hiç istemezdim istem dışı böyle garip birşey oldu acaba hep ben mi yanlış anladım dedim :KK43:((
gereksiz bir çıkış olmuş sizdeki de kalibrasyonu yüksek hassasiyet ,daha 9 haftalık hamilesiniz ve 4 haftada bir sıra geliyorsa bu daha ikinci apartman temizliği sırası olmuş siz hangi ara bu kadar çok doldunuz ki..tamamen hamilelikten demek isterim ama karakterinizde aşırı ötesi alınganlık içinde sanki.

hımm öncelikle lütfen paragraflara bölün yazıyı. okuması güç oldu.

gelgelelim işi gücü olmayan insanlar sadece dedikodu ile beslenir. yapacak bişey yok. sizin kapınızın önünde konuşmaları bilinçli yaptıklarını gösterir. eşin yerine sen direkt kapıyı açıp içinden geçenleri söyleseydin keşke. hem onların ayakkabılarını da alıp gözlerine sokardın.

ve annenin ayakları öpülesi bir kadın olduğunu hiç unutma. kalkıp memleket değiştirmiş evinin apartmanın temizliğine kadar yapıyor. çok şaşırdım. çünkü sen sadece hamilesin hasta veya muhtaç değilsin. demek ki pek nazlı büyümüşsün.
hamilelikten önce geldi annem sınava iyi hazırlansın diye atanmamı çok istiyorlar bide atanınca bebek olursa bakarız die bana çok düşkünler ben evlenip gidince annem duramadı fazla

bu kadar dedikoduyu nasıl duyuyorsunuz şaşırdım doğrusu. komşu onu dedi bunu dedi falan filann... çok çok gereksiz. bunlarla mı uğraşıyorsunuz. bırakın dinlemeyi duymam bile. çok saçma muhabbetler.

bu arada benim ailem bırak şehir değiştirmeyi semt bile değiştirmezler.kaldı ki merdiven temizleyecekler.

açıkçası konudan sizin çok nazlı biri olduğunuzu hissettim.

Eşinizin başka bir kadının kapısına dayanması çok ayıp olmuş. sizin ağzınız , diliniz yok mu?
Katılıyorum
Duyduğu an açıp hayırdır hanımlar dese daha mantıklı
Kocasına söylüyo kocası da o gazla hemen komşuların kapısına dayanıyo
Şimdi onların kocası da sizin kapıya dayansa iyi mi olur
İncir çekirdeğini doldurmayacak şeyleri büyütmüşsünüz, dinlemeseniz duymazsanız girişte olup bitenleri. Daha sakin kalırsınız hem
O onların ayıbı

Klasik dedikoducu kadinlar, takma bile. Dusurebiliyorsan kucuk dusur onlari. Ez. ben olsam cikardim derdim ki buyrun yuzume söyleyin
Bu tarz insanlar oyle yapinca tirsar. Ikiyuzludurler çünkü. Ayrica evini rontgenlemeleri cok rahtsiz edici, sapik bile olabilirler. Kötü niyetli insandan fayda gelmez, uzak dur. Zaten iyi niyetli olsa dedikodu yapacagina isin ucundan tutar yol gosteririrdi.

Apartman toplantısı talep edin. Bir temizlikçi ile anlaşın haftada bir kadın gelip silsin. Bu ne ya siz temizlikçi misiniz? Bu salak problemler olmasın diye sitede oturuyorum hep.

Kapında konuşuyorlarsa aç kapıyı buyurun bana da anlatın de utanırlar belki.

Bir de lütfen ayakkabılarınızı dışarıda bırakmayın. Çok çirkin görünüyor..
kimse merdiven parası vermek istemiyor hepsi kredi ile almış evi hepsi ev kadını onların işine geliyor. eşim bu mahalle de öğretmen site de oturmak isterdik ama yakın olsun diye mahalle de ev bulduk .
Kapımın önünde ayakkabılık var ayakkabılık açık. Günlük ayakkabılar dışarda duruyor. içerde ki ayakkabılığa hepsi sığmıyor çünkü

diyecektim bugün hatta zor tuttum kapıyı açmamak için kavga edeirim bi de bebeğe bir şey olur etkilenir diye korktum duymazlıktan geleyim dedim tatsızlık çıkmasın dedim ama eşim yaptı benim yapmaığımı keşke ben yapsayım

siz niye hep kapının önündesiniz ki. ben olsam bebiş gelmeden salonumda keyif yapardım biraz.

X