Annemin bana yaptığı haksızlık mı değil mi?

Olmayabilir belki gerçekten çalışamayacak durumda ama çocuk yapabiliyor ilginç gerçekten.. Kaldı ki bu büşra dahil kimseyi ilgilendirmez onun tercihi peki konu sahibinin hangi yorumundan kardeşine bakıp ego şişirdiğini ve kardeşinin kötü durumda olmasını istediğini çıkardınız ben öyle birşey okumadım? konu sahibini istediğimiz gibi kışkırtıp ona bireyler söyletip sen zaten böyle düşünüyordun sen kötüsün aslında gibi davranıldığını görüyorum ben burda bazen

İnsan yüz yaşına da gelse anne babasının ona olan ilgisini ister bu en doğal hakkıdır

Gidip bi anneye kardeşe soralım ne anlatacaklar acaba
Kesin dünyanın en kötü insanı olduğunu falan anlatırlar diye mi düşünüyorsunuz ?
Sanki yargı mahkemesi gibi burdaki herkes bu kadar mükemmel mi cidden hayatıma baktığımda mesela ben baen kötü biri gibi davranabiliyorum çünkü insanım bazen kendimi düşünüyorum ve gördüğüm diğer insanlarda da var.
"Adem evvelinden beri bir yanımız noksandır neylersin" diye bir türküde duymuştum. İnsanlara bu kadar yüklenmeyi ve salt kötü ve iyi yaklaşımları bana realist ve doğru gelmiyor kusura bakmayın

Çocuk yapmayı istemek sadece psikolojik olarak sağlıklı insanlara özgü bi istek değil ki
Bi akrabamız var zihinsel engelli yaşlı bi teyze 3 çocuğu var
Zamanında yapmış, olmuş
Bakmış bakamamış orası tartışmaya açık

Özellikle yorum alıntılamamı istiyorsanız onu müsait olunca ilk iş yapacağım
Size söz
Şimdilik kardeşe iki ev verilmesiyle ilgili insanlar ilerde boşansa işi yokmuş sen her türlü çalışırsın kardeş de evin kirasıyla geçinir diye düşünmüş olabilir dediler
Hala bu durumda adil bölmediler demek ilerde olası bi boşanma halinde kardeşin zor durumda kalmasına göz yummak oluyor işte

Şu kudra beni çok güldürüyor onunla polemiğe boşuna giriyorsunuz. 40 larına dayanmış kendisi ve eşi ailesinin evine çöreklenmiş. Burada like toplamaya çalışıyor.

Başka konularda iyidir belki bilmiyorum, anlatmamış onları. Bu konuda kötü ve bencil evet.

Ben zaten niye kardeşine iki ev verirler demedim bence de doğrusu bu ilk yorumlarımda görebilirsiniz sonuç olarak hastalığı olmasaydı bile tasarrufları bu şekilde olup yine küçük kardeşine verebilirlerdi ama snaa mont yok ameliyat yok kurs yaptık demek beni irrite etti. Sürekli ayırırsan bi süre sonra o da merhametle bakamaz kıskançlıkla bakar kardeşine isterse insan elli yaşına gelsin. Düzgün yaklaşmak lazım bu konularda bence evlatlara ben konuda kardeşe birşey demiyorum bence konuda tüm bunları hissetmesine sebep olan ailenin suçu var ve onu gazlamaya çalışan eşin suçu var

Şu kudra beni çok güldürüyor onunla polemiğe boşuna giriyorsunuz. 40 larına dayanmış kendisi ve eşi ailesinin evine çöreklenmiş. Burada like toplamaya çalışıyor.
Bu nasıl bir tanımlama Allah aşkına yapmayın ya .. Farklı fikirde olunca yaştan mı vuralım birbirimizi ben kiminle tartışmaya gireceğime karar veririm teşekkür ederim bir daha beni alıntılamayın konuşma tarzınızı hiç tasvip etmedim

Zaten aile büşrada böyle bir vicdan olmayacağına kannaat getirip ilerde mağdur olmasın diye hasta olan çocuklarına bir tık daha rahatlık sağlama peşindeler. bir arkadaşın da dediği gibi bu hastalık tercihlerle bağlantılı değil hastalığın durumunu seviyesini insanlar seçemiyor.
devlet bile dezavantajlı gördüğü gruplara transfer ödeme yapar onlar neden bunu seçmiş demeden...
büşranın ailesinden beklentileri kesip, olayları objektif kabul etmesi gerekir böyle aileye bilenerek bir hamilelik geçirmesi sağlığına ve bebeğin sağlığına zarar verebilir. hayatta değiştiremeyeceğimiz şeyleri kabullenmeliyiz psikoloğa gitse o bile bunu söyleyecektir. Kaldı ki daha herkes hayattayken istediği şekilde paralarını değerlendirirler, kira yardımı bekliyor olması yanlış. Kirayı dert ediyorsa ailesinin verdiği daireye çıkmalıydı.

Başka konularda iyidir belki bilmiyorum, anlatmamış onları. Bu konuda kötü ve bencil evet.
Bence kötü değil sadece cidden annesi tarafından ayrıma uğramış her konuda yaptıklarını başa kakan bir aileye sahip ve bi şekilde eşine sığınıp bunları anlatınca eşi de yüz bulup bunu kullanmış

Aile bir acaip ben de katılıyorum. Senin hayatına katkıda bulunduk, sen kursa gittin , meslek edindin hayatın için bir şeyler yaptın ama kardeşinin şansı yok o yüzden onun için de bir şeyler yapmak istiyoruz deseler anlarım. Ama anne sana mont aldık, sen ameliyat yaptırdın, sana kurs para verdik diye çetele tutuyor, saçma ve berbat bir ailenin bunu demesi. Aile çok acaip. Konu sahibesini o yüzden %100 haksız bulmuyorum, ailesinin acaip tavırlarına sebep kardeşiyle arası açılmaz umarım.

Büşra kötü/vicdansız bir insan değil bence ailesinin saçmalıklarına alınmış, bunu fırsat bilen kocası da ortalığı körükleyince yükselmiş gitmiş bu kafaya gelmiş. Kardeşiyle bir alıp veremediği yok, ailesinin tavırlarına sinir olmuş, paragöz kocası da durumu fark edip kızı üstlerine salayım ne koparsam kar kafasında işte.

burda bu noktaya değinmiştim zaten aile istediğine verebilir ama çocuklarının vicdanında ya da merhametinde bir problem varsa dönüp kendi yaptıklarına baksınlar biz bu kıza ne yaptık da kardeşine destek olmayı bırak onu kıskanıyor nerde hatalı davrandık diye diğer verdikleri maddi destek de her anne babanın sevişip çocuğu olunca ona elindeki imkanları kullanması zorunludur yaptıklarıyla gurur duyacakları birşey yok zaten yapmalılardı yapmışlar

I ıh, kardeşlik böyle bişey değil papatyacığım.
Evet kardeşliğin öğrenilmesi de anne babanın sorumluluğundaır benim iki kardeşim var ben onların her zmaan yanındayım aklıma bile gelmez onun neden çok benim neden az diye elimden geleni yaparım ama annem belki bana sürekli böyle davransa belki bende Büşra gibi kötü bir abla olurdum bilmiyorum

Ailesi durduk yerde, keyifli bir kahvaltı sofrasında "Sana mont aldık", akşam yemeğinde "pilav nasıl olmuş? Bu arada sana estetik yaptırdık" dememiştir.
Sadece söyledikleri şeylere bakınca evet hoş değil ama ortada hiçbir şey yokken söylenecek şeyler değil ki bunlar.
Mirasla, evle ilgili detaylı konuşulmuş, talepler sıralanmış ki aile de bunları dile getirmek zorunda kalmış diye düşünüyorum ben.

Hanımlar neyin tartışmasını yapıyorsunuz ki?
Bazı aileler kardeşler arası ayrım yapabiliyor, manevi konularda aile nasıl birileridir gerçekten bir evlada diğerinden daha fazla değer mi veriyorlardır bilemeyiz ama maddi konularda bir haksızlık yok, ortada somut olarak bir kardeşe 2 ev verilme durumu da yok, iki çocuklarına da birer dairede oturma hakkı tanımışlar, biri kabul etmiş diğeri etmemiş.

Konuda henüz miras hukukuna girecek bir durum da yok, bildiğim kadarıyla Türkiye'de hala ebeveynler öldüğünde devlet çocuklara mirası eşit paylaştırıyor, öyle sana 2 ev, sana 1 ev demiyor.

Ortada kendilerine ait olmayan bir mal varken sizin kavganız niye ben onu anlayamadım

Sana 1 vericez kardeşine 2 dediklerine göre işi ölüme birakmayacaklar belli ki sağ iken verecekler.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…