Annemin bana yaptığı haksızlık mı değil mi?

Ben hep gururumun kurbanı oldum. Yoksa her gece ağlıyorum 30 senedir benim olmayan ev ve dükkan nasıl bundan sonra da benim olmamaya devam eder diye 😢
Gerçekten aklım almıyor.

Ama kahretsin ki ben hep böyleyim işte, hep iyi niyetimden kaybediyorum canım, sen anlarsın beni. Sen de hep iyi niyetinden kaybeden birine benziyorsun 😢
Aynen öyle. Kayınvalidemlerin aylık geliri 20milyar. Geceleri gözüme uyku girmiyor nasıl olurda 10milyarı bize vermezler diye. Evlerine geçen gittim bayıldım falan açlıktan olmuş dedim hemen et haşladı. Al şu öküzü kes evine götür diyen yok. Düşüncesiz bu insanlar bacım!!1!!1!1

Bunları konuştum zaten. Ama yine de annem daha geçen hafta bile sana doğum gününde hediye aldım ama kardeşine alamadım çünkü borcum vardı diyor. Halbu ki paralar sigaraya gitti
Bir daha hediye alma o zaman bana diyebilirsiniz bence kardeşimle kıyaslayacağın şeyleri yapma ve söyleme bunu net şekilde konuşun anlamaz devam ederse anlık iletişimi kesin zmaanla bu konu hakkında konuşmak istemediğinizi anlar ve konuşmaz sizde eşinizle konuşup kendinizi doldurmayın bence

Kardeşim de hastalıktan ziyade istikrarsizlik vardı. O da annemin verdiği boşver rahatlığı yüzünden. Kurslara yazdırdı gitmedi geri döndü. Okulu istemedi. Iş bulduk ve enerjisi çok iyiydi ama ona rağmen uğraşamam saçımı beyazlatamam dedi . Bunları insanlar bilmeden konuşuyor işte
Hastalığı dolayısıyla tutunamamış olabilir. Birden her şey güzelken patlayabiliyorlarmış bir yerden, süreklilik sağlayamıyorlarmış. Almanya’dan bir arkadaşıma sordum konusu geçince ve buradan engellilik durumunu okuyunca, gerçekten engelli sayılıyorlarmış. Sanırım ülkemizde de öyle. O yüzden kızıp gönül koymayın; kardeşiniz sonuçta, onu da öyle kabul edin. Aileniz sizden para esirgememiş, esirgeseler dediğiniz şeyleri de yapmazdılar.

para tabi ki onların vermek istemezse vermez ama bir anne çocuğuyla bu tarza konuşamaz anne babanın görevi bu zaten çocuk doğmak istemiyor iki kişi sex yapıp bilerek çocuk dünyaya getiriyorsa onun eğitiminden giydiği çoraba kadar her ihtiyacını karşılamak zorundalar bununla ilgili sürekli çocuklarına vicdan yaptırmaya çalışmak bana cidden komik geliyor.

Kardeşinin drumunu bilemem ama evlenecek durumda olduğuna göre gayet sağlıklı şu an diğer çocuğun hamile haliyle sağlığını bozmaya gerek yok. Hamile işten mecbur ayrılmış çocuklarına isteseler bir şeye ihtiyacınız var mı diye sorabilirler değil mi?
E istememişler işte. Belki kardeşini kübradan daha çok seviyorlar. Belki kardeşi kübra gibi annem hep çalıştı benimle ilgilenmedi böhüüü diye ağlamıyor, ailesine teşekkür ediyor. Belki kardeşi büşra gibi herkese tepeden bakmıyor. Belki kardeşi anne babanın gönlünü hoş ediyor. Büşra evlat olsa sevilmez cinsten belki. Yani anne babanın verdiği kararı sorgulamak ne bize ne büşraya düşer. Vardır bir sebepleri, ya da sebepsiz kayırıyorlardır.

Kusura bakmayın ama daha 3-5 aylık evliyken işten çıkıp çocuk yapan kızıma da kırkına gelmiş taş taş üstüne koymamış damadıma da ihtiyacınız var mı demem. Buyur damat ben yiyemedim sen ye demek gibi bişey. Sokak hayvanlarına mama alırım damada vereceğime.

İngilizce kursuna gidip iki günde ağlayarak kaçan kadın çalışabilir tabi ki. 🤷🏻‍♀️
Bir şey sorabilir miyim ingilizce kursu gibi bi yerde bile madem ağlayıp kaçan biri nasıl evlenip bu ilişkiyi hala devam ettirebiliyor çünkü evlilik bence hepsinden zor da hatta üstüne üstlük çocuk gibi büyük sorumluluk ve sağlam psikoloji gerektiren bir şeye kalkışıyor bir diyorsunuz ki kadının zeka geriliği yok bir diyorsunuz ki çalışamaz hasta
Sorunu sosyal fobiyse zaten diğerlerini de yapamazdı. hayatta bazı tercihler yapıyoruz değil mi ?Bazen bazı şeylerin arkasına sığınmamak gerekiyor

Bir şey sorabilir miyim ingilizce kursu gibi bi yerde bile madem ağlayıp kaçan biri nasıl evlenip bu ilişkiyi hala devam ettirebiliyor çünkü evlilik bence hepsinden zor da hatta üstüne üstlük çocuk gibi büyük sorumluluk ve sağlam psikoloji gerektiren bir şeye kalkışıyor bir diyorsunuz ki kadının zeka geriliği yok bir diyorsunuz ki çalışamaz hasta
Sorunu sosyal fobiyse zaten diğerlerini de yapamazdı. hayatta bazı tercihler yapıyoruz değil mi ?Bazen bazı şeylerin arkasına sığınmamak gerekiyor
sosyal fobi olan çalışabilir bu sosyal fobinin düzeyine göre değişir..bipolar olan da hastalığı çok tetiklemeyecek işler yapabilir ama bir neden onu bir an depresyona sokabilir ya da iş yerinde abartı manik haller yaşayabilir. stabil bir çalışma hayatı olması zordur. babam bipolardı ve hiç aralıksız soluksuz çalışırdı maniklerde,...depresif dönemlerde de dükkanı geç açar dükkandaki malı sağa sola dağıtırdı...emekli olmuş olması ya da 20 sene çalışması her şeyin çok normal olduğunu göstermez..yani hastalığın arkasına sığınma diye bir şey yok bu tarz insanlar gerçekten hasta ve sosyal hayatları iş hayatları durmasa da bu durumdan yara alıyorlar.

E istememişler işte. Belki kardeşini kübradan daha çok seviyorlar. Belki kardeşi kübra gibi annem hep çalıştı benimle ilgilenmedi böhüüü diye ağlamıyor, ailesine teşekkür ediyor. Belki kardeşi büşra gibi herkese tepeden bakmıyor. Belki kardeşi anne babanın gönlünü hoş ediyor. Büşra evlat olsa sevilmez cinsten belki. Yani anne babanın verdiği kararı sorgulamak ne bize ne büşraya düşer. Vardır bir sebepleri, ya da sebepsiz kayırıyorlardır.

Kusura bakmayın ama daha 3-5 aylık evliyken işten çıkıp çocuk yapan kızıma da kırkına gelmiş taş taş üstüne koymamış damadıma da ihtiyacınız var mı demem. Buyur damat ben yiyemedim sen ye demek gibi bişey. Sokak hayvanlarına mama alırım damada vereceğime.
İşte konu sahibinin kırıldığı nokta da bu olabilir mi? ben daha az neden seviyorlar Büşra hanım salt kötü mü yani??
Ya da salt kötüyse onu yetiştiren bu kadar kendini dışlanmış hissettiren kardeşine bile bazen acımasını engelleyen ve merhameti ona aşılamayan anne babanın hiç mi suçu yok?

Kusura bakmayın ama bir çocuğun üstüne yaşamı boyunca sorunlu olduğundan düşüyorsa aile diğerini sevgisiz bırakmamalı ortada veremedikleri sevgiyi ve ilgiyi parayla kapatmaya çalışmış üstüne üstlük bunu da hala göze sokmaya çalışan ebevyn görüyorum ben.
Ayrıca kimse yardımı damadı ve gelini için yapmaz ki sonuçta onlar dış kapının dış mandalı çocukları için yaparlar aileler

Evlilik sandığınız kadar zor yürütülen bir şey değil. Sizinki zordur belki bilemiyorum ama bazı insanlarınki değil. Yanınızda sizi destekleyen, sırt sırta verdiğiniz bir insan varsa eğer kolay hatta keyifli bir şey evlilik. Bir insan karşısındaki insanı hastalığıyla, sorunlarıyla kabul ettiyse zaten ona destek olur. Bu kızın eşi de iyi bir adam belli ki. Karısını koruyor kolluyor, destek oluyor. Bir araya gelip bir hayat kurmuşlar işte. Yani çalışamayan insan evlenmeyecek diye bir kural mı var?

Bir kuzenim var benim aşırı sosyal fobi sahibi. Aile içinde bile konuşurken sesini duramazsın. Sinik bir karakteri var. Evli ve çocuğu var. Eşini de kendi buldu üstelik, öyle görücü usülü falan değil. Topluluk içine girmekle ikili ilişkiler yürütebilmek farklı şeyler çünkü.

Böyle şeyler istenmez. Talep etmek ayip oldugu icin ebeveynler kendi düşünüp teklif etmeli. Sitem etmis konu sahibi gözünü karartip onda bile sana şunu şunu yaptik diye fatura cikarmis annesi, ne ayip. Ben olsam çok içerler bi daha konusmam. Anne babanin tavri normal degil.

Kirayı vermek istemiyorlar ki niye teklif etsinler?
Çocuğum bana böyle bir taleple gelip diretse ben de "istersen gel otur çoocum" derim en fazla. Kira mira da vermem zor durumda değilse.
Konu sahibi 24345 farklı kursa gittiğine göre de durumu gayet iyi. Gittiği kurs sayısını 24340'a falan indirirse kirasını ödemekte zorlanmaz.

Sana şunu bunu yaptık konuşması da kolay kolay yapılacak bir konuşma değil. Kızının keyfi estetik masrafını üstlenen insanlar için daha da anormal. "Günde 3 öğün ekmek arası bulgur pilavı yedirdik, daha ne istiyorsun nankör" seviyesinde insanlar değiller demek ki estetiğe para verdiklerine göre.
Konu sahibi ne dedi de konu yapılanlara geldi bilmiyoruz. Sabırlarını ne kadar zorladı bilmiyoruz.

Aynen öyle. Kayınvalidemlerin aylık geliri 20milyar. Geceleri gözüme uyku girmiyor nasıl olurda 10milyarı bize vermezler diye. Evlerine geçen gittim bayıldım falan açlıktan olmuş dedim hemen et haşladı. Al şu öküzü kes evine götür diyen yok. Düşüncesiz bu insanlar bacım!!1!!1!1
Ya cidden böyle konular var değil mi 😅 aylık gelirleri 20k (nerden biliyosa) görümcem el kızı oldu onu geç bize en az 12k vermeleri lazım bu ne bencilliikkkkk?!!! Bakamayacaksanız evlendirmeyinnnn

İşte konu sahibinin kırıldığı nokta da bu olabilir mi? ben daha az neden seviyorlar Büşra hanım salt kötü mü yani??
Ya da salt kötüyse onu yetiştiren bu kadar kendini dışlanmış hissettiren kardeşine bile bazen acımasını engelleyen ve merhameti ona aşılamayan anne babanın hiç mi suçu yok?

Kusura bakmayın ama bir çocuğun üstüne yaşamı boyunca sorunlu olduğundan düşüyorsa aile diğerini sevgisiz bırakmamalı ortada veremedikleri sevgiyi ve ilgiyi parayla kapatmaya çalışmış üstüne üstlük bunu da hala göze sokmaya çalışan ebevyn görüyorum ben.
Ayrıca kimse yardımı damadı ve gelini için yapmaz ki sonuçta onlar dış kapının dış mandalı çocukları için yaparlar aileler
Tamam kabullensin diyoruz işte. Anne baba bu, değiştiremez. Bunu uygun görmüşler yine değiştiremez.

sosyal fobi olan çalışabilir bu sosyal fobinin düzeyine göre değişir..bipolar olan da hastalığı çok tetiklemeyecek işler yapabilir ama bir neden onu bir an depresyona sokabilir ya da iş yerinde abartı manik haller yaşayabilir. stabil bir çalışma hayatı olması zordur. babam bipolardı ve hiç aralıksız soluksuz çalışırdı maniklerde,...depresif dönemlerde de dükkanı geç açar dükkandaki malı sağa sola dağıtırdı...emekli olmuş olması ya da 20 sene çalışması her şeyin çok normal olduğunu göstermez..yani hastalığın arkasına sığınma diye bir şey yok bu tarz insanlar gerçekten hasta ve sosyal hayatları iş hayatları durmasa da bu durumdan yara alıyorlar.
Eminim ki negatif etkileri vardır ama konunun başından sona okuduğum yorumlarda ve çevremde gördüğüm kadarıyla duygu durum bozukluğu yaşayan insanların bir şekilde hayata adapte olabildiklerini görüyorum kardeşinin bunu seçmemesi niye büşra ya vicdanen yük olmalı bunu anlayamıyorum ortada zihinsel engelli ya da hayatsal fonksiyonlarını idare edemeyen bir çocuk yok . Şimdiden iki ev bir ev olaylarına girmnin ne manası var?

Ben hep gururumun kurbanı oldum. Yoksa her gece ağlıyorum 30 senedir benim olmayan ev ve dükkan nasıl bundan sonra da benim olmamaya devam eder diye 😢
Gerçekten aklım almıyor.

Ama kahretsin ki ben hep böyleyim işte, hep iyi niyetimden kaybediyorum canım, sen anlarsın beni. Sen de hep iyi niyetinden kaybeden birine benziyorsun 😢
Bi de herkesi kendin gibi sandığından

Evlilik sandığınız kadar zor yürütülen bir şey değil. Sizinki zordur belki bilemiyorum ama bazı insanlarınki değil. Yanınızda sizi destekleyen, sırt sırta verdiğiniz bir insan varsa eğer kolay hatta keyifli bir şey evlilik. Bir insan karşısındaki insanı hastalığıyla, sorunlarıyla kabul ettiyse zaten ona destek olur. Bu kızın eşi de iyi bir adam belli ki. Karısını koruyor kolluyor, destek oluyor. Bir araya gelip bir hayat kurmuşlar işte. Yani çalışamayan insan evlenmeyecek diye bir kural mı var?

Bir kuzenim var benim aşırı sosyal fobi sahibi. Aile içinde bile konuşurken sesini duramazsın. Sinik bir karakteri var. Evli ve çocuğu var. Eşini de kendi buldu üstelik, öyle görücü usülü falan değil. Topluluk içine girmekle ikili ilişkiler yürütebilmek farklı şeyler çünkü.
Yani herkesin evliliği mükemmel kardeşi harika bir evlat ve eştir ama büşra ya gelirsek kötü biridir öyle mi hayat bence 0 1 0 1 gibi ilerlemiyor ya ..

Bu arada insanlar evlenebilir çalışmak isteyebilir istmeeyebilir bu kimseyi ilgilendirmez ama bir çocuğu diğerinden değersiz hissettirmek anne ve babanın yaptığı en büyük yanlıştır .

Eminim ki negatif etkileri vardır ama konunun başından sona okuduğum yorumlarda ve çevremde gördüğüm kadarıyla duygu durum bozukluğu yaşayan insanların bir şekilde hayata adapte olabildiklerini görüyorum kardeşinin bunu seçmemesi niye büşra ya vicdanen yük olmalı bunu anlayamıyorum ortada zihinsel engelli ya da hayatsal fonksiyonlarını idare edemeyen bir çocuk yok . Şimdiden iki ev bir ev olaylarına girmnin ne manası var?
Hayatımızdaki en ufak bir değişikliği bile hepimiz farklı şekillerde karşılıyoruz
Bipolar olanların hepsi aynı çizgide değildir büyük ihtimalle
İyi adapte olabilen varken olamayan da vardır
Olamayan olmayı seçmiyor demek değil bu bence
Olay seçim olsaydı tüm psikolojik rahatsızlıklar iyi olmayı seçseydi o zaman diyerek ortadan kalkar yoksa

Büşra hanıma da vicdanen yük olmasına gerel yok bu durumun
Ama beni en çok rahatsız eden kardeşinin özel durumundan kendi egosunu şişiriyor olması oldu
Bir de hangi kardeş, kardeşi kendinden kötü durumda olsun ister ki gerçekten?

Yani herkesin evliliği mükemmel kardeşi harika bir evlat ve eştir ama büşra ya gelirsek kötü biridir öyle mi hayat bence 0 1 0 1 gibi ilerlemiyor ya ..

Bu arada insanlar evlenebilir çalışmak isteyebilir istmeeyebilir bu kimseyi ilgilendirmez ama bir çocuğu diğerinden değersiz hissettirmek anne ve babanın yaptığı en büyük yanlıştır .
Gidip bi anneye kardeşe soralım ne anlatacaklar acaba 🙄

Kızlar biz iki kız kardeşiz ve yeni evliyiz ikimizde. Annemle babam da emekliler ve üç daireleri var. Bir daire bana iki daire ise kız kardeşime çünkü annem diyor ki " kardeşin bipolar bozukluk yüzünden okula gidemedi, kurslara yazdırdık gitmedi ve okumadı. Ama sen okudun, her kursa gidebildin hatta sana burun estetiği yaptırdık, gözüne lazer yaptırdık ve masrafa girdik" diyorlar. Nasıl böyle kıyaslama yaparlar anlamıyorum. Ben kendi başarım ve emeklerimle özel üniversitede full burslu ve masrafsız okudum. Bir iki ameliyatın lafını yaptılar ve kıyasa girdiler. Asıl olaya geliyorum. Kız kardeşimle ben on gün arayla evlendik ve annem üç dairenin bir katını kız kardeşime verdi yukarı kata gelmek şartı ile. Bana ise alt kata oturma şartı koştu. Yani ben 1. Kata gelicem, annem ikinci katta, kardeşim 3. Katta. Ama ben ve eşim istemedik ve başka bir evde kiraya çıktık. Annem güle güle ozaman dedi. Böyle iyilik mi olur sizce? Kira paramı verebilirdi en azından! Ama o dedi ki "ya benim alt katımda kira vermeden oturursunuz ya da uzakta kendi kiranizla boğulursunuz". Eşim de diyor annen senin ev hakkini vermese de en azından aldığı kirayı sana verebilirdi diye. Sizce bu haksızlık değil mi?
Anneniz ölmemiş malini istediği gibi harcar. İsterse hepsini satıp yer kendi bileceği iş.bi haksızlık göremiyorum

X