Annemin bana yaptığı haksızlık mı değil mi?

İşte sizin verdiğiniz örnekle benim verdiğimin alakası yoktu.

Ben her şeyi tek çocuklarına yaptılar da demedim. Büyük oğlanı anlattım sadece. Orda görmeniz gereken ailenin nasıl o pozisyona gelip yaptıklarını kalem kalem saymasıydı. Ana fikir buydu. O yüzden diyorum söyleyene değil söyletene bakacaksınız diye.

Anne bir seçenek sunmuş:
Size kira ödemeden oturacağınız evleri veririm. Biri üst katım biri alt katım ve gelin, yanımda oturun.
Büşra bunu kabul etmemiş ve diyor ki kirayı versin.

Kızın biri bipolar hastası, yanından ayırmak istemiyordur korkuyordur başına bir hal gelirse diye ki hasta evladını yanında görmeyi istemek çok insani bir duygu. Aynı şekilde Büşra'ya da bu seçeneği sunuyor ki adil olan bu. Büşra "1. kat oturmam" diyor bakınız, "Neden ona 3. kat da bana 1. kat" diyor. :)

Bakın bunlar gerçekten büyük ipuçları, bu memnuniyetsizlik açgözlülüğe işaret bir memnuniyetsizlik.
Anne de bunun farkındadır, biz buradan bile fark ettik anne nasıl fark etmesin, bilmesin evladını?
Bu açgözlülüğü bir de kirayı eline sayarak mı besleseydi?

Bu açgözlülüğü bir de kirayı eline sayarak mı besleseydi?
Sonu gelmez. Sırada bedava çocuk bakıcılığı var, maması var bezi var, çamaşırı var, okul masrafları var. Bitmez ciğerim bitmez. Memnun edemezsin. En azından biraz musluk kısılmalı ki akanın kıymet bilinsin.

Aslında anne ev seçeceği sunmadan önce kura çekebilirdi. Bu sayede en azından altı bana verdi üstü ona verdi davası olmazdı.

Annede de iş yok kim ne derse desın

Ya bana çok tuhaf geliyor, birinci kat ikinci üçüncü kat mevzu. Ya beleş daire seçeneği var orada, katı nasıl dert olabiliyor?

Annemler vaktinde, kardeşimle beni de düşünerek bir yayla evi yaptırıyorlar. İki kız kardeşiz, ben bipolar. :) Konudaki gibi.
Bu yayla evi de baya hoş bir manzaraya sahip hani görenin dibi düşüyor öyle bir konumda. Üç katlı yaptırdılar ve en üst katına annemler oturdu. Şimdi 2. ve 1. kata hangi kardeş oturacak ne yapacak belli değil o sıra ama annem "Bunlar sizin kızlar, hangisinde nasıl oturursunuz aranızda anlaşın kuzum" diyor.

Kocaman, bahçeli, ağaçları birinci katın balkonunun içine kadar giren bir ev.
Taa ne zamandı, sohbet ediyoruz yayla evinde ailecek. O zaman evli filan da değilim.
Böcek uçmuş gelmiş 3. kata kardeşim de çok korkar böcüklerden, yerinden zıpladı kız. :) Oradan da konu yayla evinde oturmaya döndü "X böcülerden korka korka nasıl oturacak ki?" diye. Kardeşim "Bahçe katı (1.kat) bana çıkarsa yandım ben" dedi gülüştük. Daha hangi ev kimin olsun gibi bi konuşmamız yokken böylece konuşma açıldı.
Dedim ki "X, ben otururum kuşum, üst kat senin olsun". O sohbet anında biz katları kardeşimle paylaştık, benimsedik.

Şimdi bakacak olursanız, yayla evi 1. katın manzarası asla 3 ve 2. katın manzarası gibi değil, onların önü apaçık, değeri yüksek. Yani bizim o yayla evine gelenin ilk dikkatini çekecek daireler annemlerin oturduğu 3. kat ve kardeşime bıraktığım 2. kat. Benim kat bahçe içine açılıyor hemen.

Ya kardeşim böcüden ürküyor tamam bitti "Al kuzum üst katları" dedim. Zerre daire değeri, para hesabı, görüşü vırtı zırtı geçmedi. :)))

Gerçekten bu benim anlayabileceğim türden bir konu değil bana çok açgözlü, bencil kötü niyetli geliyor.
Bilgiler benziyor:
Biri bipolar iki kız kardeş.
3 katlı evde paylaşılan daireler.

Ama aile bağları, kardeşlik ilişkisi, mal mülk lafları olarak zerre benzemiyor. :)

aman munecuğum iyiyiz dedik de o kadar melaike değiliz tabi ki
mal mülk zaten hep annelerin babaların hatta aslında annelerin üstünedir bizde, satılmaz satılması teklif dahi edilmez
ama nedir işte zor durumdadır işten çıkılmıştır bişeydir, varsa verirsin diye dedim. Kirayı verirsin, gel sen otur diye verirsin
Zaten "var"ken bana vermemek garip geliyor, yoksa olmayan ana baba nereye veriyor?

ya benim temel derdim ne biliyor musun aslında biz orta gelirli bir aile olduğumuz için hiç kendimizi deneyimleyemedik. Ben mesela müzik düzenlemede aranjörlük gibi diyim çok iyidir kulağım zaten bi ton nota bilgisi aldım, babam koccamaan org almıştı oradan ilerlettim, sonra indirilen demo programlar vs ama aletler dünya para ailemin durumu e bi yere kadar ki çok uğraştılar da, e vakit yok, belki hırsım da azdı illaki, çalışma hayatına atıldım apar topar, onlara da destek oldum. İlk işe girdiğim zaman bi ton sıkıntılar çıktı maddi. gel zaman git zaman inan 1 ay bile işsiz kalmadım, kalamadım. Ben isterim ki çocuğum artık müzik mi edebiyat mı futbol mu yüzme mi ne isterse ona vakit ayırabilsin. Üniversiteyi mi bitirdi koştur koştur işe girmesin benim gibi. Bu konu sahibi gibi çocuğuna mı bakmak istiyor bir süre çalışamayacağım anne mi diyor çalışmasın varsın. Yani orada gel kirada otur demişim zaten kiradan vazgeçmişim, demek ki o paraya ihtiyacım yok, o parasız yapabiliyorum varsın kirayı vereyim onlara nedir yani?

Çocuğum Orhan Pamuk olsun istiyorum anlatabildim mi

Aslında anne ev seçeceği sunmadan önce kura çekebilirdi. Bu sayede en azından altı bana verdi üstü ona verdi davası olmazdı.

Annede de iş yok kim ne derse desın
Ya bir an evin içinde kağıt hazırlayıp kura çekildiğini düşündüm de. Koca koca insanlar, AİLE içinde bir mevzu, utanır haya eder kura çekmeye ya. İlkokul çocuğu musunuz derim vallahi rezillik aile içinde kura çekelim desem bir şey için annem biz seni böyle açgözlü mü yetiştirdik diye 180 tansiyonla yatağa düşer. Daha önce de dedim çocuk gibi kahvaltıda ona 5 sucuk koydun bana 4 diye olay da çıkarır kura çeken tipler inanılmaz

Yanınızdan geçmez. Siz iki kardeş iyi niyetlisiniz, birbirinizi kolluyorsunuz, biriniz bir şey dese, ardında bin anlam çıkarmıyor, birbirinize bilenmiyorsunuz. Büşra'nın meselesi şu, '' Ağanın p.kunun üstüne p.k olmaz. ''.

Ne olursa olsun. İşte böyle kardeş kardeş icin bu sekilde düşünür. Kahvaltı ile ev bir mi allah aşkına mantıklı konusun.

Hem ne kadar yüklendiniz kadına
Annesi hatalı bana gore.
YYok Vermek zorunda mi, bilmem bakmak zorunda mi!
Dünyaya getiriyorsa evet her şeyini düşünmek zorunda tabii ki abarttınız iyice

Kadın artık sustu zaten. Herkes aynı düşünmek zorunda değil!

Burda atıp tutarsınız
Gerçek hayatta aynı şey basınıza gelse kıyameti koparırsınız.

Ve rica ediyorum benden alıntı yapmasın kimse. 40 kişiye burda laf yetiştirmek zorunda değilim ve kimseyle aynı fikirde olmak zorunda değilim.

Toplu halde kadına yüklendiğiniz ıcın
Şimdi herkese tek tek cevap vermicem.

Dünyaya getirdiğimiz çocuğa ev de mi bırakmak zorundaydık?
Ona göre doğurmayayım bari
Doğurma sen, içerde tut.
İkizlere hamile bi arkadaşım var, gelinlik çağa gelene kadar dişimi sıkıp doğurmasam karnımdan direkt gelin ederim diyor

Kadın “bini ilintilimiyin” demiş niye alıntılıyorsun hem? Bikaç kere daha alıntılarsan harika tepki veriyor ben denedim

Dünyaya getirdiğimiz çocuğa ev de mi bırakmak zorundaydık?
Ona göre doğurmayayım bari
Evet emekliliğine kadar bakmak zorundaymışsın cınım.
Dünyaya getiriyorsa evet her şeyini düşünmek zorunda tabii ki abarttınız iyice
İşte o zaman o anne baba da herrr şeylere karışır ağzını açıp gık bile diyemezsin. Madem bir birey değilsin, madem hayatını kendin idame ettiremiyorsun, her gün bize yemeğe gel, o marka eşya alma, bunu böyle yapma, çocuğa böyle deme demeye her türlü hakkım var der anne baba.

Umarım evladınız için kurduğunuz hayalleri gerçekleştirirsiniz ama aslında sizden farklı düşünenler de kendince haklı, benim yorumlardan anladığım "anne babanın iyiliği elinde olsa da vermediği maddi destekle ölçülmemeli" çünkü kimi aile zaten ben ölünce her şeyim evlatlarımın, ben sağlıklıyken onların da elleri ayakları tutarken gençken kendileri bir şeyler yapmaya çalışsın diye düşünerek hareket ediyor, kimi evladındaki mal hırsını gördüğü için yardım etmek istemiyor.

Anne babaları da anlamak sevgilerini parayla pulla ölçmemek lazım, ki siz belki içinde hiç hırs olmayan bir aileye, akrabalara sahipsinizdir ama ben akrabalarımda da çevremde de çok kötü örnekler gördüm.

Ayrıca çocuklarımız ömür boyu tek yaşamıyor, yuva kuruyorlar, evlendikleri insanların ne karakterde olduğunu bilemiyorsunuz, sitede bile kayınvalide kayınpederinin malı üzerinden hesap kitap yapanlara şahit olduk, tam da böyle bir gelini vardı anne tarafından bir akrabamızın, gelin evin tek oğluyla evlendi, bizim akraba evlenirken ev, araba, eşya yağdırdı resmen, her şeyi de gelinin üzerine yapmışlar.

Neyse, gelin hamile kaldı bizim akraba havalara uçtu ilk torun olması nedeniyle de adam yine bebeğe annesi üzerinden banka hesabı, maddi olarak aklınıza ne gelirse yapmış, çok sürmedi valla yalan olmasın bebek 6 aylıktı galiba, gelin eşi işteyken evin kilidini değiştiriyor eşini eve almıyor seni boşuyorum deyip boşanıyor, üzerine yapılan evi, banka hesabını, altına çekilen arabayı her şeyi alıp satıp savıp ailesiyle başka şehire taşınıyor, akrabamızın karısı giden maddi şeyleri umursamadı ama torunlarını göstermedikleri için kadın psikolojik olarak bitti, ilaçlarla duruyor adam bakıyor eşine, ailece çöktüler anlayacağınız, boşanma sebebi de bildiğim kadarıyla aldatma, şiddet, kumar gibi şeyler değil, eşini artık sevmediği için boşanmak istemiş gelin, olabilir de buna da bir şey diyemem akrabam diye aileyi pamuklara saracak değilim lakin artık maalesef gözünü para, mal mülk hırsı bürümüş insanlar çoğaldı.

Kardeş kardeşe ayaklı mülk gözüyle bakıyor, geçen seyrettim 2 kardeş amcalarını ve yengelerini mal davasına öldürmüş, amcayla yengenin çocuğu yokmuş amca ölürse malı yeğenlere kalacak diye adamı hunharca öldürmüşler, mirasçı olmasın diye yengeyi de katletmişler.

Ben bu hırsı anlamıyorum, kim mezarına götürebiliyor ki, ölünce zaten herkes hakkını alıyor, sağken hesap kitap neden?
Yardım etmiyorlarsa etmiyorlar, bakın bunun hesabını bile sormak evlada veya kardeşe düşmez, ortada bir haksızlık varsa zaten ölünce onun da hesabını veriyorsunuz.

Çok şey yaşayıp gördüm, iyilikler de gördüm kötülükler de gördüm ama birbirine sevgi bağıyla bağlı aileleri, akrabaları tenzih ederim, büyük kısmının akrabalık sevgisiyle değil maddi menfaatlerle bir arada olduklarını gördüm, herkesin anne babası, evladı veya kardeşi aile değilmiş, 3 kuruşa yıkılan kumdan kalelermiş.

Hemşom ya en güzeli bu zamanda valla

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…