Annemin bana yaptığı haksızlık mı değil mi?

Sinirim bozuldu ya ahah. İyi yere dükkan açmış. Hadi ailesinde yok, 36 yaşına kadar taşı taş üstüne koyamamış mı?
Evet eşim de kabul ediyor. Ben birikim yapmadım çünkü hiç evlenicem diye düşünmedim ve gezip tozdun, hatta aileme de yedirdim diyor

Ben koşullu iyilikten bahsediyorum burda. Annem gidip bu ev hakkını başka evde kullan demedi. İlla bizim aile apartmanında gel kira verme dedi. Eşim de istemedi o aile apartmanında olmayı, ben de istemedim çünkü dayı teyzelerle dolu apartman. Yüz göz olmak ve yakın olmak istemezdim. Doğal olarak başka yerde kiraya çıktık

Ama konu sahibinin kardeşinin eşi kötü
Kayınvalidenin evine güvenip o eşinin çalışmasını desteklememiş
Anlayabiliyor musun?
Evet desteklemedi. Kardeşim de çalışmak isteniyordu sürekli yorgun hissediyordu.

Ölmeden mirası paylastırırsan yaranamazsın teyze iste böyle.
Yani kadının kendi malı,isterse hayır kurumuna bagıslar,isterse hepsini kiraya verir.
Size ev vermis oturmam orda demissiniz,neden kiranızı versin yani.
Koca koca insanlar bunu düsünmeye de icerlemiyorsunuz masallah.

Evet desteklemedi. Kardeşim de çalışmak isteniyordu sürekli yorgun hissediyordu.
E sizinki de annenizin kirasının peşine düşmüş

Ay insan kendine bu kadar kör olup başkasına karşı nasıl bu kadar eleştirel olabilir?
Valla hayret içindeyim

e peki uyuz olmadınız mı bu duruma
bir de ne alaka evin kirasını istetiyor sana.
bu eş seni kendi ailene düşman eder ben sana diyim.
Ben uyuz oldum. Dedim ki annen aldığı yüz tlleri nereye götürdü. İstesene dedim. Kayinvalideye gittiğimizde de hatırlattım amaa isteyemedi utandı. İşte senin tepkin bu kadar dedim

Kendi ailesine gik diyemiyor zaten. Ailesi bize düğün sonrası getirilen 100 tlleri cebe attılar vermediler. Bir şey diyemedi
Bak paşanın ailesi ne kıymetli. Ezim ezim ezmişler hala da gıkı çıkmıyor. Bu kadar ezilseniz sizin de gıkınız çıkmazdı. Hakkınızı arayamaz halde olurdunuz. Sizi böyle yetiştiren ailenizi insanların ağzına sakız etmeyin. O beğenmediğiniz kardeşiniz bile kıymetli olsun şu saatten sonra, aranızda ne ediyorsanız edin, ama kimse de hakkında ileri geri konuşamasın. Aksi halde biricik eşiniz size saygı duymayacak.

Ay insan kendine bu kadar kör olup başkasına karşı nasıl bu kadar eleştirel olabilir?
Valla hayret içindeyim
Benimki de diyor ki ona bakarsan sen yıllarını okumaya vermissin, onların emeklerini boşa çıkarmamışsn o zaman senin hakkını da sana vermelilerdi. Öldükten sonra ne malum yasayacagin diyor

ama bakin aile apartmaniymis iste,
simdi o ev herkese kiraya verilmez ki,
size kira parasi verseler, sizin de kiraci hakkinda soz hakkiniz olacak,
aile apartmaninda bu tarz seyler olmaz.

ayni durum kiz kardesimde var, daire kendi esinin uzerine olmasina ragmen kiraya veremiyorlar, cunku apartmandaki diger kisiler yabanci istemiyor, zaten aile apartmani olarak kuruldugu icin de haklari var bence.

yani cok baska dusunuyorsunuz,
ailenizi ben anliyorum,
siz elbette hak vermeyebilirsiniz, netice ailemizle ayni finansal kararlari alicaz diye bir kaide yok, hakli haksiz da yok, siz olsaniz baska turlu yapardiniz sadece.
Ama mal mulk onlarin oldugu icin karar verici de onlar.
cok uzerine dusunup icinizi karartmayin bence.

Evet bu yorumunuza katılıyorum şahsen. Son cümleniz sebebiyle de zaten artık bir şey anlatmıyorum eşime

Valla hayret içindeyim

çünkü eşi alttan alta dolduruyor konu sahibini.
ben durumu şimdi anladım, yok efendim kendi gezmiş tozmuş parasını ailesine yedirmiş, ama karşı taraftan hak talep ediyor.
sende de ki kusura bakma kocacığım annem babam gezip tozmayıp bu evleri almışlar ne yapacakları onlara kalmış...

ne kadar sevseniz de ailenizi eşinize asla kötülemeyin, hele kendi ailesine bu kadar tapan bir adama asla kötülemeyin.
Dolduruşa gelmeyin.

Benimki de diyor ki ona bakarsan sen yıllarını okumaya vermissin, onların emeklerini boşa çıkarmamışsn o zaman senin hakkını da sana vermelilerdi. Öldükten sonra ne malum yasayacagin diyor
Size akıl verene kadar evliliğe bir mal varlığı getirseymiş
İki damat da güzel yere kapak atmışlar helal olsun
İkisi de kayınvalidenin mal varlığını yeme peşindeler
Annenizin yerinde olsam elin adamlarını dişimle tırnağımla aldığım evler hakkında böyle ileri geri konuşturan çocuklarıma hiçbi şey bırakmazdım

Ama konu sahibinin kardeşinin eşi kötü
Kayınvalidenin evine güvenip o eşinin çalışmasını desteklememiş
Anlayabiliyor musun?
Ya ev vermişler, gitsin otursunlar. Ben olsam ailesine düğün takılarını kaptırmış gık diyememiş, ama malımda gözü kalmış damadı kapımdan geçirmem, ama insanlar evlat hatrına ev açmış.

Ne kadar içten pazarlıklı bir eşiniz var, pes.

İyi ki bir okumussunuz, karı koca koyup kaldırıp bunu konuşuyorsunuz sanırım. Konunun ve yorumlarınız yarısı okumaniz üzerine.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…