Annemin bana yaptığı haksızlık mı değil mi?

Benimki de diyor ki ona bakarsan sen yıllarını okumaya vermissin, onların emeklerini boşa çıkarmamışsn o zaman senin hakkını da sana vermelilerdi. Öldükten sonra ne malum yasayacagin diyor
Sanane len benim emeğimden, sen ananın hacıladığı düğün takılarını al önce diyemediniz, küser tabi çünkü paşa. Okurken kendinize okudunuz, anaya babaya değil.

Benimki de diyor ki ona bakarsan sen yıllarını okumaya vermissin, onların emeklerini boşa çıkarmamışsn o zaman senin hakkını da sana vermelilerdi. Öldükten sonra ne malum yasayacagin diyor
Kafa zehir masallah.
Esiniz tam bir kücük su kurnazı.
Kendi takıları kaptırmıs sesi cıkmamıs,sizinkilere yürüyr.
Oyununa gelip ailenize laf söyletmeyin bu adam icin.

çünkü eşi alttan alta dolduruyor konu sahibini.
ben durumu şimdi anladım, yok efendim kendi gezmiş tozmuş parasını ailesine yedirmiş, ama karşı taraftan hak talep ediyor.
sende de ki kusura bakma kocacığım annem babam gezip tozmayıp bu evleri almışlar ne yapacakları onlara kalmış...

ne kadar sevseniz de ailenizi eşinize asla kötülemeyin, hele kendi ailesine bu kadar tapan bir adama asla kötülemeyin.
Dolduruşa gelmeyin.
Ya ben anneye çok üzüldüm gerçekten
2 kızı var kadıncağızın
Biri zaten bipolarmış
Diğeri sözde psikolojik olarak sağlıklı

İkisinin kocası da akbaba gibi mal varlığım için çocuklarımı birbirine düşürüyor
Bildiğin açlar
Azcık gün görmüş tipler olsalar zaten hiçbi şeysiz gelip bi de başkasının malına göz koymazlar

Konu sahibinde ailesini koruyacak bir tavır var mı sizce, yapmayın, her lafı eleştiri, küçümseme.
Kardeşine de ne bilenmiş, nefret akıyor kin akıyor yazılarından. Kadın hasta yahu hasta, insaf. Bizim birimde de var, en basit ama biraz fazla sayıda iş verdik, onu bile arada soruyor. Ne kolay sanıyorlar vay canına. Demiyor ki sapasaglam kocam 36 yaşına kadar taşı taş üstüne koyamamış, hasta kardeşimle beni kıyaslıyor. İnsaf.

ay bu koca çok fena çooook
sen biraz saf ve çabuk dolduruşa geliyor olabilir misin?

Eşinizin bu kadar konuya hakim olup size baskı yapması aşırı itici bir hareket bu 1.
2. si ne yani annenizin altında oturmak ağır geliyor ama kira vermek daha mı tatlı geliyor.

He kura çekip hangi katın kime düştüğünü kararlayabilirdi belki en azından şansıma derdin.
Annenizdeki tek hata senin şunun var onun bu su var al sana şu kadar diyerek kardeşleri birbirine düşürmeye sebep oluyor.
Sizin de mi psikolojinizin bozuk olması lazım size de aynı kıymeti vermesi için. O konuda hak veriyorum size, ama dediğim gibi eşiniz bu kadar ailenizin olan bir şeyde hak iddia edip sizi doldurması aşırı yanlış..

Ne kadar içten pazarlıklı bir eşiniz var, pes.

İyi ki bir okumussunuz, karı koca koyup kaldırıp bunu konuşuyorsunuz sanırım. Konunun ve yorumlarınız yarısı okumaniz üzerine. 🙄
Diğer kardeş okumamış sanırım ondan bu kadar çok prim görüyor okumuş olmak
Bizim sülalede diyeceğim yüzde 90 okumuş mesela
Ama ben okudum demek bi meziyet değil
Okumayıp ne olacaktı zaten bir sağlık sorunu yoksa muamelesi görür 🙄

Anlayamadığınız nokta o evin sizin hakkınız olmadığı. İnsanların binbir emek yaptıkları mallarında henüz sağlıklılarken bir hakkınız yok. Bunu kabullenirseniz siz de daha mutlu olursunuz.

Diğer kardeş okumamış sanırım ondan bu kadar çok prim görüyor okumuş olmak
Bizim sülalede diyeceğim yüzde 90 okumuş mesela
Ama ben okudum demek bi meziyet değil
Okumayıp ne olacaktı zaten bir sağlık sorunu yoksa muamelesi görür 🙄
Sadece kardeş değil, çevrelerinde de çok yok ki konu sahibinin okumuş olmasını yere göğe koyamıyor karı koca.
Hasta kardeşle kendini kıyaslayıp ego tatmin ediyorlar resmen. 🤦

Konu sahibesi eşinin para diye gözü dönmüş ben olsam ailemin evine giderdim bu adamı da sokağa atardım.

Üstelik engelli birinin parasına göz dikiyor, bu nasıl bir insan yaf:KK57:

Bak konu sahibesi, bu adamın gazına gelip sakın kardeşine kötü davranma/kin gütme. Annen baban göçüp giderse hayatta kardeşin için tek sen kalacaksın kocası da pekala çıkıp gidebilir. Yukarda kardeşinden bahsetme biçimini de hiç beğenmedim, kardeşin o senin değer mi bu adam için?

İyi de okuduysanız kendinize. Ailenize mi okudunuz?

Sadece kardeş değil, çevrelerinde de çok yok ki konu sahibinin okumuş olmasını yere göğe koyamıyor karı koca.
Hasta kardeşle kendini kıyaslayıp ego tatmin ediyorlar resmen. 🤦
Herkes nasıl çevrede yetişiyor bilemiyoruz tabi ki
Ama kardeşin durumunu görmezden gelip aksine kendini ondan büyük gördüğünü anlamayan kalmadı sanırım 🙄

2 kızı var kadıncağızın
Biri zaten bipolarmış

İkisinin kocası da akbaba gibi mal varlığım için çocuklarımı birbirine düşürüyor
Bildiğin açlar
Azcık gün görmüş tipler olsalar zaten hiçbi şeysiz gelip bi de başkasının malına göz koymazlar

ben konuyu çözdüm manolya hanım edasıyla :KK70:
şimdi kardeş bipolar olduğu için, üstte "hangi çocuğum hastaysa aklım onda kalır" yazan üyenin yazdığına katılarak, kız kardeşin üstüne fazla düşmüşler doğal olarak. Bu konu sahibinde bir böyle burukluk, kıskançlık yaratmış olabilir. Bu kısım normal.
Konu sahibi de, bunları dönem dönem eşine anlatıyor tabi. Eş de bunları alıyor dataya, sistematik olarak ince ince dolduruyor konu sahibini. Konu sahibinde zaten bir bilenmişlik, bir öfke var. Kocası bak ona yaptılar sana yapmadılar dedikçe tetikleniyor bu durum.
Aslında anne zaten tamı tamına aynı yardımı ikisine de yapmış durumda çünkü.
Asıl sıkıntı eş.

2 kızı var kadıncağızın
Biri zaten bipolarmış

Bildiğin açlar
Diğer kardeşin kocasını niye kötülüyoruz yahu? Aynı şey iki damada da aile isteği ile sunulmuş, biri kabul etmiş diğeri etmemiş. Adam sunulanı kabul etti diye niye akbaba oluyor?

Diğer kardeşin kocasını niye kötülüyoruz yahu? Aynı şey iki damada da aile isteği ile sunulmuş, biri kabul etmiş diğeri etmemiş. Adam sunulanı kabul etti diye niye akbaba oluyor?
Sözde o da karısının çalışmasını desteklemiyormuş ya anneden ev kaldı diye
Ben de konu sahibinin yalancısıyım 🙄

Ne kadar çirkin. Eşinizi durdurmanız gerekiyor. Eşinizin dolduruşuna gelipte ailenizle de kötü olmayın. Ne demişler eş bulunur aile bulunmaz. Eşinize ailemin benim ve kardeşim hakkında verdiği kararlar seni ilgilendirmez demelisiniz. Konuyu bir daha açmamak adına kapatmalısınız.

Sözde o da karısının çalışmasını desteklemiyormuş ya anneden ev kaldı diye
Ben de konu sahibinin yalancısıyım 🙄
E kadın hasta. Kocan hasta olsa, sen de idare edecek kadar kazanıyor ve kayınailenin verdiği evde yaşıyor olsan kocanın çalışmamasını desteklemez miydin? Yoksa ne pahasına olursa olsun çalışsın mı derdin?

X