ANNEMİ ANLAYAMIYORUM

Benimki de ona haber vermeden banyo yaptırdik diye tepki vermişti. Ben annesi olarak beceremem diye. Hatta doğumdan sonra kendi evime gelince yatak odası soğuk oluyor salonda yatin diye buyurdu. Beş ay salonda yattım, bir de sorguya çekiyor yatak odasında yattiniz mi diye?
Bir gün sinirlenip dedim ki sen benim çocuğumu benden daha mı çok düşündüğünü sanıyorsun? Gülerek evet dedi, ne sinir olmuştum. İkinci doğumda da onun evinde kalmam için ısrar etti. İstemedim. Eve geldi tekrar ısrar etti. Hayır deyince trip attı gitti. Gözüm döndu o an. Bağırmaya başladım. Yedi aydan doğuma kadarki sürede bana küsmüştu yine. Hamilelik zor geçiyordu, bir de onun psikolojik şiddetini yaşıyordum. Şimdi doğumdan çıkmışım yine gelip trip atıyorsun dedim. Bir yandan da bogurerek ağlıyorum. Döndü, ağlama yavrum, iki çocuğun var diyor. Ya üzüntüden sütüm azaldı iki günlükken. Ben bu eziyeti yapıyorum.demiyor da bir de kızınca üstüme yürüdün diyor

Salak herif işte. Bir de aynı şehirde yaşıyor aptal.

Allah hepimizin yardimcisi olsun, evlatlarimizi iyi insanlarla karşılaştırsın inşallah. Bize olan olmus artik
Amin inşallah. Ben çocuklara üzülüyorum. Sorunlu bir aile gördüler. Neyi model alacaklar. Huzurlu büyümek onların da hakkiydi. Bu kısım annemden bağımsız gerci. Diğer asalak tarafla alakalı.

Salak herif işte. Bir de aynı şehirde yaşıyor aptal.
Benimde kayinpederde doğumdan çıktığım gibi geldi 40 gün evimde kaldı. Lohusaligimi burnumdan getirdiler. Hiç unutmuyorum hastaneden ilk geldiğim gece gaz sancım vardı bir yandan sezeryan sancisi. Kendi yatak odamda! inleyip aglamistim biraz ağrıdan. Ertesi gün eşim ve kaynanamın yanında eltimin adı Ayşe olsun. Bana döndü ve dediki yanlis anlama ama Ayşede sezeryanla doğum yaptı bir gün olsun bizim yanımızda inlemedi. Kaynana ve eş olacak kişi evet en doğrusu onun yaptığı demezlermi birde. Odama gittim hüngür hüngür ağlayarak emzirdim oğlumu. Adi pislikler bunun doğrusu yanlısı mi var yeni dogum yapmış kadına bu soylenirmi. Annem onlarin ne pislik karakterde olduğunu bildigi halde beni o halimle onların insafına bıraktı. Ölsem unutmam bana yasattiklarinı.

Ay biz psikiyatriste gittik. Bu bana atıp duruyor doktorun yanında. Ben de çok sakin ve rahatım, ne de olsa tavrindan Dr durumu anlar diye. Doktor döndü bana dedi ki neden böyle yapıyorsun

Gerizekalı aile. Salak kayinpederden çok salak kocaya kızdım kusura bakmayın.
Muhtemelen diyorlar ki kp yanında doğum ağrısını belli etmek ayıptır.

Bu gasp ya

Amin inşallah. Ben çocuklara üzülüyorum. Sorunlu bir aile gördüler. Neyi model alacaklar. Huzurlu büyümek onların da hakkiydi. Bu kısım annemden bağımsız gerci. Diğer asalak tarafla alakalı.

Kendi cocuklariniz icin mi söylüyorsunuz bunu? Ben kendimden ornek vereyim, benim yerimde bir baskasi olsa cildirirdi, psikopat olurdu. Babamin ölümünü annem uzun sure atlatamadi. Ben daha 8 9 yaslarindayken annem balkon demirine ip baglar, intihar ediyoemus gibi yapardi ya da nefesini tutar ölü taklidi yapardi. Daha neler neler yasadim. Ancak babaannem ve dedemle cok uzun zaman gecirdim, ikiside mantikli ve normal insanlar. her haftasonu, her yaz tatili onlarlaydim. Ailede akli selim birileri olunca cocuklar kendini kurtarıyor. Eger kendi cocuklariniz icin endiseleniyorsaniz once kendinizi düşünün. Her zaman önce anne sonra cocuk derim ben. Saglikli olmayan anne cocugundan cok sey götürüyor. Eger siz saglikli ve mutlu olursanız cocuklarinizda oyle olur. Eger annem biraz normal olsaydi yasadigim sorunlari yasamazdim yinede sağlıklı olan babaannem ve dedeme tutunarak kendimi kurtardim. Dogru ve yanlisi gördüm, nasil ebeveyn olunur, nasil cocukla iletisim kurulur hepsini onlardan ogrendim. Her zaman onceliginiz kendiniz olsun.

Kıza takılan damada gider diye düşünülüyor galiba. Oğlana takmak zorundayız diye belliyorlar

Yaşadıklarıniza çok üzüldüm. Kırmızı odanın alyasini animsatti. Balkon demiri mevzusunda amacı neydi annenizin? Babanızin ölümünden dolayı mı böyle yaptı?
Bana gelince, hem kök ailemde hem şu anki evlilikte hem de kayın aileyle olanlar beni her anlamda yıprattı. Benim iyileşmem lazım. Bu süreçte de maalesef çocuklarımin örnek alacağı sağlıklı bir model giremiyorum ben. Sizin babaanne dede varmış, destek olmuşlar. Ben tek mücadele ediyorum bu ruh haliyle

Ilgi ihtiyaci tamamen. Surekli hastalik uydurur, düştüm der, acile gider, birkez doktora götürsem daha beter olur her hafta doktora gitmek ister, doktorun verdigi ilaclari kullanmaz. Bazi seyleri bicak gibi kesip atmak lazim. Ben annemin yaptiklarini babaannemlere anlatmadigim icin cok pismanim. Eger bilselerdi beni alirlardi. Annem omuzlarima hep vicdan yuku bindirdi analik kutsaldir diye diye. Sizi mutsuz eden ne varsa tek tek uzaklasin, tek tavsiyem bu. Kolay degil, biliyorum ama çocuklar için yapmak zorundasiniz.

Zaten bu tip hasta anneler, konuşup dertleşmek isteyince hep fenalasirlar. Siz görmediğiniz için öyle düşündünüz muhtemelen.
Annem beni yüksek tonda azarlar, ben tepki verince "sus komşular duyacak, oh oh diyecekler" der ve hasta olur bir hafta boyunca. Küser, bir hafta konuşmaz. Hatta iki ay kadar küs kaldı ben hamileyken.
Sen beni hasta ediyorsun böyle yapıp der.
Geçen gün ziyarete gittim, evden çıkarken bir şey konuşuyorum, kapıyı yüzüme kapatmaya çalıştı. Git komşular duyacak diyor. Kapıyı tutup dedim ki komşulardan utanana kadar keşke bizden utansan. Bu çocuklar peşimde dolanıyor diyeceğine kapıyı suratıma kapiyorsun. Başkasi olsa seninle bir daha gorusmez. Ama seni biz simarttik.
Bu sefer de diyor ki milletin annesi çocuklarını dövüyor sovuyor, ben size ne yaptım?
Halbuki kendi de bayağı dövüyordu her halta. İnkar ediyor.

Kendisinin dunurunden daha çok torun sevdiğini belirtmek istemiş olabilir mi? Belki bu bakış açısı sizi biraz rahatlatir

Yaşın kaç bilmiyorum yazdıklarına bakılırsa istediklerini yapmak için epey yolun var .. yerinde olsam eşime annemin doğum günlerine hiç önem vermediğini vs cocuklugumdan beri böyle yapardı diye belirtir anneme dogum gunu ile ilgili hicbirsey soylememesini ve sormamasini net sekilde tembihlerdim dogum gununun d sini anmazdim yaninda kutlarsad tesekkur eder kutlamazsa önüme bakardım ne zmaan dogum gunu yapms ki smdi normal görsün konusmaya bile değmez kutladigimi bile soylemem ona ben .. sende öyle yapsan kendi ruh sagligin icin col dha iyi olur

Ya aslında eşim onu işin içine katmasa gerçekten annem doğum günümü kutlayacak mı acaba diye aklımdan bile geçmemişti önceki senelerde yaptıklarından dolayı. Ama eşim hevesli hevesli bişeyler yapmaya çalışmış acaba annem de normal anneler gibi düşünür mü diye umutlandım belki de kendimce

Kızlar ne kadar çok benzer yaralarımız varmış. Yargılanmaktan korktuğum için etrafımdaki kimseye bu kadar açık anlatamamıştım hiç yaşadıklarımı. Kardeşim üniversite öğrencisi kafasını habire doldurmak istemiyorum gurbette bide bunları düşünmesini istemiyorum babam deseniz zaten adamın durumu benden daha beter sürekli dip dibeler adamın maaş kartına bile el koymuş yine de adama 1 güzel söz söylüyorsa 10 kere burnundan getiriyor adam kendince kabullenmiş hayatına devam etmeye çalışıyor başka da zaten derdimi açmak istediğim kimse yok. Ama siz ilaç oldunuz bu akşam bana. Hepinize çok teşekkür ederim yorumladığınız yazdığınız her kelime çok kıymetli ve hepsi yüreğime dokundu çok çok teşekkür ederim sizin de karşınıza yorumlarıyla içinizi ferahlatacak insanlar çıksın hep

Bu dogum gunu meselesinden sonra esinizle konusun herseyi annenize soylemesin. “Annem pek sir tutamaz. Sen ona ne soylesen aninda gelip bana anlatiyo. O yuzden bir daha surpriz falan ona soyleme” de bence. Araya da mesafe koyun. Resmen toksik bir insan anneniz. Insani zehirliyor, enerjisini emiyor resmen

Gerçekten öyle. Bütün gün yaşadıklarımı düşündüm yaa. Doğum günümü zehir etti yetmedi bide üstüne geçmiş geldi aklıma. Hep böyle kötüydü bana karşı. Anksiyete bozukluğu teşhisi kondu tedavi oldum ilacı bıraktım gayet iyiyim her defasında iyi değilsin hastasın ilaç kullanman lazım hastaneye mi yatırsak seni vs deyip duruyor. Doktoruma bile sordum sizce ben iyileşebilecek miyim hastaneye yatmam gerekir mi ömür boyu ilaç mı kullanacağım diye. Adam gülerek cevapladı. Anksiyete herkesin başına dönem dönem gelebilir ama hastaneye yatmanızı gerektirecek bir durum yok ortada dedi resmen kendimi doktorun karşısında hastalık hastası gibi hissettim buna rağmen adam ilacı bırakabileceğimi söyledi öyle bıraktım. Çok şükür iyiyim ama artık iyi kalacak gücü bulamayacakmışım gibi hissediyorum bazen. Ama bi yandan da bu akşam yaşadıklarım iyi oldu artık noktayı koymam gerektiğini anladım. Annemden uzak durmak zorundayım kendimi daha fazla zehirletmeye hiç niyetim yok

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…