ANNEMİ ANLAYAMIYORUM

annenizin bu kadar size gaddar davranmasındaki sebep nedir bilemiyorum.Anneniz sonuçta dengesiz bir yorum yazılmaz.ama dediğiniz gibi sığınacağınız,dertleşip naz edebileceğiniz öncelikli kişi annedir.yani sadece size mi böyle davranıyor genel mizacı mı böyle?

Tüm yorumları okudum. Maalesef ben de anneden yana şansli olmayan kişilerdenim. Bunları hiç oturup birisine anlatmisligim yoktur. Benim gördüğüm şu; normal ailelerde çocuklar bı derdi olunca annesine gitmekten çekinmezler ama biz cekiniriz.Anne atılmaz ama mesafe iyidir. Bazı şeyleri de yüzlerine söyleyin bence artık çocuk olmadığımızı farketmeleri lazım

Oyle tatlim, oksuz yetim olmak mi zor boyle anne babaya sahip olmak mi bilmiyorum. Daha para dokmuyorum diye evlat degilsin dediler, siz anne babasiniz cidden yeter dedim bitti.
Ne kiskanc anne derdim kaldi, ne babamin surekli para istemesi ne de anasi babasi olmadigim halde yillarca evin beslemesi olarak kardes bakma gorevim. Iyi dayanmisim yillarca ben hala kendime inanamiyorum.
Temizlik yapmazsam annem kizardi ben 15 yasindayken en kucuk kardesim 1 yasindaydi ve tum bakimi bendeydi anne derdi bana. Kardesimin biri uni kazanamadi 2 yil sesim kesilene kadar ders anlattim muhendislik kazandi. 23 yasimdan 29 yasima tum kazandiklarimi aileme verdim. Enayi olarak mi dogmusum, baskidan mi bunu normal sanmisim bilmiyorum. Ama anne babamin bir kere canim kizim nasilsin yoruldun mu uzuldun mu dedigini bilmem. Hasta olsam yatip durma yattikca hasta olursun dedikleri icin su yas sahibiyim hala hastayken yatamam. Cocukluk garip bisey ne ogretilirse sorgusuzca onu yasiyorsun kendini bulana kadar.
Ama ogrendigim sorunlu anne baba vardir, evlat ayrimi yapan ilk cocugu hor kullanan somuren anne baba vardir uzak durmak en rahati

Konu sahibi yapacağınız şey istikrar. Toksik anne çok zor. Çünkü ofkenizle vicdanınız arasında sürekli gidip geleceksiniz.

Konuşun diyen olmuş anlaması mümkünnn değil. İstikrarlı şekilde uzaklaşın. Bu da onu ofkelendirecek. Tansiyonu çıkacak, ağlayacak, suçlayacak buna hazır mısınız?

Bir taktik daha var ama evlisiniz, rezalet çıkmasını istemezsiniz. Onun canavarliginin 2 katı canavarlasmak.

Aynı annelere sahibiz. Çok çok iyi anlıyorum sizi. 36 yaşındayım, daha 3 gün önce gece 3 e kadar ağlattı beni. Aslında ben duygusal olarak büyük bir mesafe koydum araya, bana zarar veremiyordu ama gece gece bir mevzu için arayıp, gardımın düşük olduğu bir zamana denk getirdi. İnsan 40 yaşına da gelse, anne deyince çocukluğuna gidiveriyor. Şefkat, merhamet bekliyor ama zerresi yok maalesef.

İki erkek kardeşim var, onları da sevmez ama benimle arasında rekabet var. Kıskanır ve yarışır. Çevremde beğenilen bir insandım. Daha küçükken böyleydi. 10 lu yaşlarımda bana, aslında sen çok çirkinsin ama gözlerin renkli diye insanlar seni güzel sanıyor derdi.

Daha 1 milyon şey, anlatmakla bitmez. Tek diyebileceğim, kendi yaptığım şey. Duygusal olarak kendini kapat annene karşı. Sıfır beklenti, sıfır hayal kırıklığı. Bil ki o kötü bir insan ve senin canını yakmak istiyor. Ama aslında sana hiçbir zarar veremez.

Ben annemle aynı apartmandayım, sağlık sorunları olduğu için yakın oturuyorum ama duygusal bağımı kopardığım için fiziksel yakınlık bir zarar vermiyor. Yani tüm iletişimi kes, ya da ona anlat filan demiyorum. İkisi de gerçek değil. Ben hala annem için çabalıyorum, o anlamasa da. Ama ondan hiçbir beklentim yok. Evlatlık görevimi yapıyorum.

İncinmiş yanını ise göz ardı etmek zorunda değilsin. Ağlamak istediğinde ağla, dışarı çık, içindeki incinmiş çocuğun üzüntüsünü de kabul et. Sonra devam et.

Bir tavuktan nasıl uçmasını bekleyemezsen, annenden de senin ihtiyacın olan şefkati vermesini bekleyemezsin. Yok ki içinde, olmayan şeyi nasıl versin? Ama sen kendini iyileştirebilirsin. Ve yapacaksın da. Mutluluklar..

Benim annem de haftada bir fenalaşır, üst kat doktor komşu çağırılır, eline yüzüne kolonya filan sürülürdü. Komşular da eve doluşur, annemin doldurmasıyla biz üç kardeşin üzerine yürür, annenizi siz bu hale getiriyorsunuz deyip bizi azarlarlardı.

Şimdi ben kendi evladım için düşünemiyorum bunu. Ben orada olacağım, başka başka insanlar benim gözümün önünde çocuklarımı azarlayacak, ben de memnun olacağım bundan..

Ama tabi ki o ağrılar da, hastalıklar da gerçek değil.

anneniz kendi evladini cekemeyen mutlu olmasinsini hazmedeyen hased vede fesad bir kadin o ne negatif laflar ediyorsa tersini düsün zaten sende cözmüssün yillardir kadin bu degisecegini sanmiyorum iyi kötü annene herseyini anlatma kafani bulandirir sadece asli astari olmayan tavir ve hareketleriyle anneniz normal degil cünkü kusura bakmayin kendinizi ve esinizi koruyun annenizin kiskanclik krizlerinden

Maalesef anneniz sizi ve kardeslerinizin o duruma gelmesi icin komsularin dolusmasina musaade ediyor zaten. Cunku o anda anneligi yuceliyor, siz hayirsiz gibi görünüyorsunuz, daha fazla ilgi gosterin diye yapiyor

Hiç bir anne çocuğunu kıskanmaz.Sağlıklı normal bir bireyse tabi .İki kızım var , ayrıca anneminde büyük kızıyım.Çok değer gördüm annemden.Kızlarım da benim için çok değerli.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…