ANNEMİ ANLAYAMIYORUM

Gercekten cevrenizdeki annelerin buyuk cogunlugu bu sekilde mi?

Ben kendi cevremde hic gormedim ve boyle demenize de cok sasirdim.

Size kocaman sarilmak istedim Her seye ragmen kendi ailesini kuran ne guzel bir genc kadin olmussunuz, simdi tek yapmaniz gereken yavas ve emin adimlarla ailenize karsi mesafe koymaniz.

Anneniz sizi doğurmuş büyütmüş zehirli sarmasik mi bilemem ama kusura bakmayin bana da dogum günü surprizleri komik gelir insanlarin storyleri gunlerce kutlayanlar ayyy bitmedi hediyelerim surprizlerim iyi ki doğdum kocamin gül sepeti kankilerim pasta alıp gelmis vs.vs.yani esiniz de bilekligi gostermesi sonra kaynana görümce gelip evi süslüyor falan gercekten bana da gereksiz geliyor bir ufak pasta aile içinde kesilir biter.Onemsemem ben.Gorumceniz kaynananiz yarin bi gun ufacik bi seyde aslan oğullarını alir gider zehirli sarmaşık size kucak açar büyük konuşmayın abartmayin .

Anneni ev arkadaşı olarak gör ama hangi ev arkadasi ben bebegine bakarim sen git çalış der?
Burada veya cevremde gördüğüm annelerinin arkasindan atip tutanlar annelerini suçlayanlar hep cocuk doğurup annelerine baktırıyor yani bakıcı parasi ugruna o kötü anne sizin çocuğunuza da kötülük yapacak sizi kötü yetiştiren sorunlu kadina neden masum bebeginizi emanet edip keyfinize bakacaksiniz?kusura bakmayin ama bunu yapan yani annem kötü deyip annesine bedava yemek temizlik yaptiran ve cocuk baktiranlar iki yüzlü geliyor bana.

Of duyar geldi yine. Bakici parasi kismini nerenizden uydurdunuz? Benim hayatimi nereden biliyorsunuz? Kusura bakarim cunku kendinizce bir hikaye yazıp, sacmalamissiniz. Ikiyuzlu lafini size iade ediyorum.
Benim evimde kalıyor, gitmek istemedi. Yaklasik 2 senedir gorusmek istemiyorum zaten.Annesi tek yasiyor, buyuk bir evi var, sirf anlasamiyor ve kucuk sehir diye gitmek istemiyor. Eger annesinin yanina gitseydi kendi evimi kiraya verecektim, bugunun parasıyla cebime tertemiz 12bin lira kalacak. Iş basvurusunda bulundum, oradanda 10bin cepte. Hem evde kalayim hem elimi birseye surmeyeyim diye bir dunya yok. Ben su an sirf "anne" oldugu icin onu magdur etmiyorsam onunda bana karsi sorumlulugu olacak. Istemiyorsa yapmayabilir kimseyi zorlayan yok. Zaten kres yasi gelince cocugu krese verecegim, su an annem bakmak istemezse cocugu birakabilecegim baska alternatifimde var. Kendi tercihi bu sekilde.

çok üzüldüm son derece haklısınız.
uzak durun mesafe koyun demişler de anneyle bunu yapmak zor. tanımını teşhisini bilemem ama narsist çağrışımları yaptı bana. kendi travmalarının acısını sizden çıkarıyor.
bi de klasik anne demezler mi? o nasıl yaa biz 3 kız kardeşiz annem hiçbirinizi bir kere üzmemiştir böyle.
ne yapabilirsiniz bilemedim ama sorun sizle alakalı değil. kendinizi asla suçlamayin birşey için.

İnanın tek problem doğum günü değil. Bardağın taşma noktası doğum günü diyelim. Ben zaten kayınvalidem görümcem çok iyi onları seviyorum annem kötü annem zehirli vs demiyorum ki. Aksine annem o kadar psikolojimi bozdu ki ne kadar iyi olurlarsa olsunlar başka insanlara güvenemiyorum diyorum. Konuyu tam anlamadığınızı düşünerek bu açıklamayı yapıyorum bütün konuşulanları okusaydınız ne bana ne de diğer doğadostupanda’ya eleştiri de bulunamazdınız ya da şöyle söyleyeyim umarım bu konulardan sınanmazsınız ve umarım hayatınız boyunca bizi anlayamazsınız çünkü anlayabiliyor olmak çok can yakıyor

Asssla klasik anne değil bunu çocukken de bilirdim. Çocukken ben çirkin ve şişko olduğum için sevilmediğimi düşünürdüm. O yüzden hep güzelleşmek için çabaladım. Büyüdükçe etraftan güzel sözler duydukça sorunun çirkinliğimde veya kilomda olmadığını farkettim. Gerçi hala inşallah çocuğun olursa sana benzemez teyzesine veya halasına benzer deyip bana çirkin imasında bulunuyor ama artık bu konuyu takmamaya çalışıyorum çünkü yeterince üzüldüm bunun için. Büyüyünce daha iyi anladım evet benim annem hasta annelik böyle bir şey değil hele ki etrafımdaki anneleri gördükçe öyle. Nasıl klasik anne denildi hala aklım almıyor. Küçükken karne günlerinde 23 nisan törenlerinde vs arkadaşlarımın anneleri saçlarını yapardı benimki saçların cadı süpürgesi gibi ne yapayım ben bunlara deyip çekiştire çekiştire toplayıp gönderirdi. Diğer aileler çoçuklarının her anını fotoğraflarken benim ki hiç işim yoktu bide bunu çekecekmişim bu kadınların işinin olmadığı ne kadar belli derdi. Hep farkındaydım bi sorun vardı yani. Ama artık yeni yaşım yeni kararlar aldırdı umarım arınacağım hepsinden

Damdan dusenin halinden damdan dusen anlar. Bu uyenin bakis acisina sahip birsuru insan var bu yuzden yillarca annemin durumunu kimseye anlatmadim. Cok samimi arkadaslarimda buna dahil. Es kaza farkedenler ya kinarlar ya acirlar ya insanin yarasina basmak icin fırsat kollarlar. Paylasamamanin verdigi derin yalnizlik hissini kimse anlayamaz

Evet evet evet tam da bu yüzden dünden beri ilk defa bunları konuşabildiğimi farkettim. O kadar çok ağladım ki ilk defa açılabildim bu kadar. O yüzden çok seviyorum burayı. Kalbime dokundunuz dünden beri sizi görmeden seviyorum anlayabilen herkese güzellikler diliyorum hepsini unuttuğumuz günler diliyorum

Gece sizinle konustuktan sonra bende oturdum agladim. Ilk defa beni anlayan birini tanidim, iyiki varsınız. O kadar yorulmustum ki susmaktan, icimi doktukce rahatladim. Yukarida verdiginiz saç ornegini birebir yasadim bende. Benim sansim annem psikiyatriste gidiyordu, ben goturuyordum, ilaclar kismen baskiliyordu ama doktor tamamen iyilesmeyecegini soylemisti bana. Doktorun teshisini bilmiyorum tabi, onu soylemedi. Allah bize tasiyamayacagimiz bir yük vermedi. Sizinde karsilasma ihtimaliniz olan konularda uyarmak istedim, benim düştüğüm hatalara düşmeyin.
Umarim hayatinizin geri kalaninda kurdugunuz aile ile, çocuğunuz ile mutlu anilariniz olur, tum acilar geride kalir

Cidden bazı anneler kız çocuklarını kendisine rakip olarak görüp kıskanıyor. Benim annem de aynı böyle. Ailenden uzaklaşmak dışında yapacak bir şey yok ancak psikoloğa falan giderse belki düzelir.

Evet kararlıysan yapabilirsin, çok fazla suistimale uğramışsın, akıl almıyor. Eşinle iyi geçinmen güzel birşey, inşallah bundan sonra şanslı olun karşınıza iyi insanlar çıksın. terapi ile de çok yol katedersiniz. size sevgiler...

şunu da söyleneliyiim anne olmak çok zor çok insanın sabrı ara ara taşıyor çocuguna, annemizi biz de delirtirdik hatırlarım. ama süreklilik arz eden kötü davranışlar,sevgisiz bırakmak, sürekli küçük görme, aşağılama kabul edilemez. bir anne ki cocugun een güvenli limanı bunları yapamaz kızabilir ama sevgisiz bırakamaz.
hep diyorum oglumla bir konuda anlaşamazsak diyorum ki senin o davranışın misal beni üzdü.. kızdırdı sen değil birbirimize kızabikiriz bunu konuşabikiriz ama sevgim asla bitmez

bilmiyorum annelik de çok zor çook öncesinde de bilemeyorsun iyi misindir kötü müsündür ama kaç yaşına bile gelse çocukluk travmaları böyle aşılamsz bir hale geliyorsa cocuklarımıza karsı cok cok dikkatli olmalıyız

28 yaşıma geldim hala annemin her kelimesini hatırlıyorum hala annemin başkalarına kızıp benim saçıma yapışmaları beni azarlamaları dün gibi aklımda. Üniversite için başka şehirde yaşadım döndüm Evlendim biir sürü yeni insanlarla tanıştım hala canımı en çok acıtan annemdir. Annelik zor olabilir ama bazen evlat olmak daha zor. Bana da tecrübe oldu. Bilinçsiz bi anne olurum diye çocuk düşünemiyorum bile şu an. Hatta geçenlerde rahatsızlandım kansızlık vitamin eksikliği vs çıktı bi arkadaşım bu şekilde hamile kalamazsın dedi içten içe sevindim buna sevinmek güzel bir şey değil ama her çocuk dendiğinde kendi çocukluğum geliyor aklıma bu saçma dünyaya bir çile çekecek insanı daha neden getireyim ki diyorum kendimden eminim ama ya başkaları çocuğumu incitirse ve ben bunu göremezsem diye düşünüyorum

Anneniz için olumsuz bir yorum yapamam ama annenizin kayınvalideniz olmadığına şükredin derim
Aksine keşke kayınvalidem olsaydı da ben anneme sığınsaydım ya da eşimle paylaşsaydım ya da adı üstünde kaynana her şey beklenir vs diye yakınabilseydim diyorum. Gerçi insan annesinden darbe yiyince başkalarının darbelerine daha dayanıklı oluyor. İnanır mısınız belki abartıyorum zannedeceksiniz ama annemden işittiğim hakaretleri yaşadığım en toksik ilişkide bile işitmedim bazen gülerim bile buna ama sinirden

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…