ANNEMİ ANLAYAMIYORUM

Rezzene

Guru
Kayıtlı Üye
25 Mart 2014
1.418
2.174
Kızlar ben artık gerçekten annemi anlayamıyorum üstüne bir de annemin deli olduğunu düşünmeye başladım artık. Bugün benim doğum günüm. Her doğum günümde burnumda getirdi bu kadın. Küçükken dinimizde böyle şeyler yok deyip kutlamazdı kardeşime pastalar yapardı. Çocukken ağlardım babam kıyamayıp pasta alırdı dışarı çıkarırdı ama annemde tık yok. Son bi kaç senedir de sen artık büyüdün ne doğum günü diyor. Geçen sene nişanlım doğum günüme sürpriz hazırlamak istemiş dışarda yedik içtik hediyesini verdi vs sonra evlerine gittik bir de orda kv görümce vs birlikte pasta kestik. Eşim yani o zamanlar nişanlım annemleri davet etmiş. Artık akşam saat 11e doğru geldiler bir de annem herkesin içinde diyor ki amaaan koca kız oldu hala bıkmadı doğum gününü kutlattırmaktan dedi. Pasta yerken senin bahanenle pasta yemiş olduk dedi insan içinde. Her neyse takmadım çünkü çok mutluydum.
Bu sene de eşim yine hazırlık yapmak istemiş. Hediye için annemden fikir almış kv plan yapmak için annemi aramış. Annem durup durup beni arıyor kız seninkiler böyle böyle yapacak haberin olsun diyor. Sürpriz bozulmasın diye sesimi çıkarmıyorum. En sonunda babam azarladı insanların sürprizini bozmak zorunda mısın diye. Amaaan bu da sürpriz mi be dedi yaa inanabiliyor musunuz. Bu sene eşim yine dışarda yemeğe götürecekmiş arkasından kv görümce vs bizim eve gelip evi süsleyeceklermiş birlikte pasta kesecekmişiz. Annem beni arayıp ayyy biz gelemeyiz valla yeter artık kaç yaşında insansın dedi. Bir kuru kuru doğum günün kutlu olsun kızım bile demedi yaaa direkt söylediği şey bu. Ben de en sonunda patladım. Sen ne yapmaya çalışıyorsun diye. Üstüne bir de bana amaaan senin şerrinden korkup gelicez bu akşam merak etme diyor. Gelme istemiyorum seni dedim. Ben çok meraklıydım sanki diyor. Babam aradı ortalığı yumuşatmak için arkadan ben ne demişim bu kadar büyütülecek senin acil psikolojik tedavi görmen lazım evlendikten sonra kudurdun sen iyice deli deli davranıyorsun diyor. Evlendiğimden beri aynı cümleler. Sen hastasın senin psikolojik sorunların var kocanı sevemedin mi naptın noluyo sana vs. Gerçekten çok mutluyum ama artık beni de şüphelendirmeye başladı dışardan kötü mü gözüküyorum acaba diye sorgulamaya başladım.
Bu arada eşim bana doğum günü hediyesi olarak önceden çok beğendiğim bi markanın bilekliğini almış. Anneme göstermiş nasıl diye. Eşime güzel demiş ama beni arayıp diyor ki yüzüne çok güzel dedim ama o ne öyle doğum günü hediyesi diye verilir mi o. Ben olsam 5i bi yerde mi ne öyle bişey isterim sen ne isteyeceğini bilmiyorsun diyor. Bu arada kendisi bana asla doğum günü hediyesi almış bir insan değil ayrıca babam da anneme hiç doğum günü hediyesi almamış. Sanırım onun hırsını benden çıkarıyor ama artık gerçekten delirtecek beni.
Çok uzun oldu farkındayım ama içimde tutamayacak duruma geldim. Gerçekten süslendim püslendim eşimi bekliyorum bir de annemin yaptıklarına ağlıyorum. Kaldıramıyorum artık ben bu kadını yaa. Beni üzdüğü gibi ben de onu üzmek istiyorum artık.

Herkes doğum günlerine aynı değeri vermez. Ama kardeşinize pasta falan yaptığı için demek ki isterse yapıyor diye düşündüm. Ama anlatımlarınız gerçekten klasik anne gibi geldi bana yani büyük bir çoğunluğu anneler kızlarına böyle davranmakta bir sakınca görmüyorlar genelde. Ama benim anlayamadığım sizin inatla her doğum gününde bile bile annenizi davet etmeniz eşinizin annenize sorması falan siz de yani azara doymadınız herhalde? Kendi aranızda özel kutlayın işte ne dahil ediyorsunuz milleti

Bazı anneler ilk çocuklarını, hele bu çocuk kız çocuğuysa kendisine rakip olarak görüyor. Gerçekten kıskançlık hissi duyuyorlar. Genelde ikinci çocukta bunu hissetmiyorlar. Ama ilk çocukta hele anne genç yaşta evlendiyse gerçekten ilk çocuğu kıskanılacak rakip görüp, evlat olarak görmüyorlar.

Bu davranışın aynısını benim teyzem büyük oğluna sergiler, küçük oğlu da tam tersi onun paşa, biricik oğlu gibidir. Büyük oğluna hiç doğum günü yapmadı, küçük için ne kutlamalar ne pastalar kesildi Dengesiz işte.

Anneniz, sizin anneniz olduğunun farkında değil. Bu bilince hala erişememiş, bundan sonra da erişmez.

Allah size sabır versin. Sizin için en mantıklısı annenizle iletişimi azaltmak.

Ben dahil etmiyorum ki eşim sürpriz yapmak için annemleri aramış. Kendi aramızda zaten kutluyoruz. Ama ayriyetten ailelerle de kutlamak için haber vermiş. Tabii eşim bunu onların arasında zannediyor. Annem de her konuşulanı arayıp bana aktarıyor. Ben de sürpriz bozulmasın diye eşime bir şey bilmiyormuş gibi davranıyorum. Ne diyeyim eşime? Benim annem sorunlu bi daha sakın annemi hiç bişeye dahil etme mi diyeyim.
Ayrıca hiç de klasik anne kız durumları değil. Etrafımdaki anneler kızlarını prenses gibi yetiştiriyor her şeylerine özen gösteriyorlar. Benim annem attığım adımı yürüme şeklimi bile eleştirir. Ona göre ben sorunluyum beceriksizim ay gerçekten bunaldım artık. Annem aşırı problemli artık bunu kabullendim ama hala kendimi ondan koruyamıyorum buna çok üzülüyorum

İletişimi azaltmayı denedim bu sefer de masum bir kedi davranıyor. Ben evlatlarımdan uzak durunca iyi olamıyorum diyor. Ama bir iki görüşelim arkasından yine aynı şeyler. Ne kadar zormuş anneyle sınanmak anne tarafından bu kadar hırpalanmak. Keşke annemin yaptıklarını kayınvalidem yapsaydı da adı kayınvalide deyip mesafe koysaydım araya.

Evet ben de anneniz garip olduğunu söyledim istediğinde kardeşinize doğum günü yapmasından vs belli. Ama anneniz sorunlu sizi böyle üzüyorsa insan eşine demeyecek de kime diyecek? Annemgil bu tarz şeylerden hoşlanmıyor biz kendi aramızda olalım diyerek ben olsam derdim. Çünkü sizi ruhsal olarak çok yormuş. Ama siz de uzak durmuyor sürekli alttan alıyor gibisiniz

Anneniz kıskanç olabilir mi,ona böyle kutlama yaptınız mı hiç?Belki için için bu şekilde deger görmek istiyor olabilir .
Eşiniz bu tavrı bildiği halde neden hediyeyi gösteriyor,planlarından bahsediyor bu başka bir gariplik.
Anneyi değiştiremezsin kabul edip hayatınızın kenarına koyup eşinizle mutlu olmaya bakın.

Doğum gününüz kutlu olsun. Annenizin sorunu olduğu belli. Bence eşinize artik doğum günleri için annenizle danismamasini fazla detaya girmeden anlatın derim. Bugün değil ama sakin bir ortamda bunu soylemezseniz belli ki sonraki doğum günlerinizde de bu şekilde sizi üzmeye devam edecek.

Çok teşekkür ederim. Gerçekten o kadar kötüyüm ki akıl almak da değil derdim artık üzüntümü kırgınlığımı birileri bilsin istedim.
Ay ben anlıyorum sizi lütfen üzülmeyin benim de babam böyledir insanı ruhsal olarak çok üzüyor bu durumlar… kırgın olduğunuzun farkındayım lütfen üzülmeyin sadece kendiniz için annenizden birazcık uzak durun ruh sağlığınız mutluluğunuz için

Annenizin psikolojik sorunları var ve sizi üzdüğünün farkında değil. Kibar bir dille uyarın, davranışları yüzünden ondan uzaklaştığınızı söyleyin. Bunu da tınlamazsa uzak durun zaten.
Keşke elimde olsa annemden uzaklaşmanın bi yolu. Benim annem tam bir zehirli sarmaşık. Araya mesafe koyunca bile bir şekilde hayatıma sızıyor. Sadece yorgunluğum kırgınlığım birileri tarafından bilinsin sen yanlış düşünmüyorsun gördüklerin hissettiklerin doğru annen sana düşmanlık yapıyor seni anlıyoruz denilsin istiyorum artık tek ihtiyacım bu. Çünkü bunları eşime anlatamam arkadaşlarıma hiç anlatamam. Herkes bu duruma oh diyecek gibi hissediyorum

Doğum günü kutlamayı severim ama zorla kutlamaya gerek yok ki. Kim içinden ne kadarını gelirse o kadarını yapsın ne ben huzursuz olayım ne karşı taraf zorla yapsın.

Eşinizin annenize hediyeyi göstermesi baya samimi içli dışlı olduğunuzu gösteriyor. İki taraf ile de o kadar samimi olmaya gerek yok bence.

Çok teşekkür ederim. Gerçekten o kadar kötüyüm ki akıl almak da değil derdim artık üzüntümü kırgınlığımı birileri bilsin istedim.
biz kova burcuyuz sakin kendini dusurme. Ben de annesiz buyudum sonradan hayatima girdiginde hayatimi toksiklige bogan bir insandi. Emin ol seni mutsuz / ofkeli gormek anneni tatmin ediyor. O zaman ne yapiyoruz kudurtma mode on. Ona guclu sen degilsin benimi iyice cizip kudurtuyoruz.
Ayyy canim kocammm bana neler yapiyor cok seviyor beni allah olmayanlara da versinn insallahhh aminnn. En cokk istedigim hediyeyi almisss ne kadar şıkk köylü gibi zevsiz degilll canimmm kocammm.
Ve bunlari soylerken yuksek kahkahalar bize eslik ediyor. Satasirsa eger ayyy tamam kiskanma sana da iki cift corap alirim aghahaghahah diye bir parti daha kudurtuyoruz.
Biz kova burcuyuz manuoulasyon ustadiyiz kimseye bizi parmaginda oynatma gucu vermeyiz.

annen seni kiskaniyor malesef. bunu kabul edip ona gore yol alirsan daha cok rahat edersin. annene mutlu oldugun seyleri cok anlatma. esinin aldigi seyleri de gosterme. kendi yapamadigi seylerin hirsini senden cikariyor. genelde buyuk kiza yuklenir boyle anneler.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…