Annemden yediğim gol

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
yagi siparis ediyorum derken sormayan sizsiniz golu kendinize atmissiniz madem sıkısık durumdasiniz marketten ufak bir sey alir gecersiniz esinizin kizacak bir seyi yok ki aldiysa odenecek ben sormadim kac kilo aldigini derseniz
+1
Ayrıca yağ akmaz kokmaz evde dursun zaten siz kullanacaksınız

Koku olayına bağlanmaz ama böyle netleştirmeden iş yapılmış olmasını bilmesini istemiyorum. Çünkü onunda huyunu biliyorum su sıkışıklıkta napar eder söylene söylene öder,çenesini ben çekerim. Konumu guncelledim,sormuştum zaten annem bişey demedi
Eşiniz size psikolojik şiddet uyguluyor. Bunun farkına varın bence önce.

Akmaz,kokmaz,bozulmaz.Alinmis alinmistir ki 5 litre kaliteli zeytinyaginin bu civarda oldugunu bilmeniz gerekir.Kalkip 1 litre de gonderim yapmazlar yani.2000 lira büyük bir meblag.Ben de asla annemlere yükleyemem bu parayi.Hem esiniz de napicsz bu kadar yagi demis? Siz de kullanin ne olacak?

Eşiniz size psikolojik şiddet uyguluyor. Bunun farkına varın bence önce.
Psikolojik+ekonomik muhtemelen. Çocuğuna aldığınız yağdan dolayı bir zahmet kızmasın. Siz annem hediye edecek demediyseniz, annenizin sadece aracı olduğunu biliyorsa bi zahmet çocuğuna alınan yağı ödedi diye size tatava yapmasın.

İnsanların iyilik olarak yaptıkları şeyler bir süre sonra görevleri haline gelir diye bir söz var.
Anneniz şimdiye kadar aldı etti bir kere almayınca sorun oldu yani. Siz bu yağı isterken zaten annem parasını öder diye düşünmüşsünüz belli ki, o yüzden kilo vb. detay vermeye gerek bile görmemişsiniz.
Sormadan etmeden alma gibi bir durum da yok, gayet istemişsiniz almış kadın.
Durumunuz sıkışıksa ordan burdan yağ söylemeyin bence, kimse sizi idare etmek zorunda değil.
Evet durumu sıkışıksa bildiğimiz yağdan yiyebilir çocuk. Herkes almıyor. Ben zeytinyağı almadım ilk cocugumda durumum sıkışıkti. Almissam bile market zeytin yağı almisimdir

Anneniz kötü bir şey de dememiş boşa moralinizi bozmayın sadece ödeyebilecekmisiniz demiş parasını istemeye çekinmiş gibi

Annene karşı bu öfken nedir anlamıyorum yok biz al demedik hemen aldı ee oda ihtiyacın var diye her türlü alacaksın demiştir evet belki bu parayı verebilirmisini konuşmamışsınız belki unutmuştur ha ihtiyacı var göndereyeyim demiştir parasınıda kendi vermeye mecburmu sanki??
Madem annen böyle bir daha birşey isteme bizden ne istiyorsun annen çok kötümü dememizi bekliyorsun anlamıyorum

Kızlar merhaba. Bugün canımı baya sıkan bir durum hakkında sizden akıl almak istedim. 8 aylık bebeğim var. Haliyle ek gıdaya başladık ve yemeklerine de zeytinyağı kullanıyorum. Annemlerin yıllardır zeytinyağı aldığı bir yer var. Şehir dışından kargoyla gönderiyorlar. Geçenlerde bir gün laf arasında anneme ordan oğlana yağ alsak olur mu,bir goruşsene güzeldi oranın yağı dedim tamam dedi. Hatta bebek için derim ona göre yollarlar dedi. Bir kaç gün sonra da ev adresimi sordu yağı sipariş ediyorum diyerek. Bu süreçte ne kaç litrelik istediğimi sordu ne de para konuşuldu. Nitekim yağ bugün geldi. Kutuyu bir açtım ki 5 litrelik teneke. Hemen anneme yazdım yağ geldi teşekkür ederiz falan diye. Annem ne dese beğenirsiniz🤦 "ödemeyi yapabilceniz mi?" Fiyatı da 2 küsur. Yağı ilk gordugumuzde eşim niye bu kadar büyük çocuk için çok fazla dedi,bende bizde yeriz diye fazla almıştır dedim. Yani adam baya baya annemin gönlünden koptu biliyor ki bende böyle biliyordum. Anneme "eşime sorayım" dedim ama sormaya dilim varmadı. Biz al dedik mi? Litresi şu kadarmış diye haber vermeden,ne kadar istediğimizi sormadan niye kafasına göre alıyor diye baya söylenecek ki aynı seyleri bende kendi kendime söylüyorum. Annem yarım ağız bende halledebilirim dedi,bende keşke almadan sorsaydin zaten napcaz 5 litre yağı fiyatı da çok dedim hiç bişey demedi. Bende sonra versek olur mu dedim şimdilik, o da sorun değil yazmış ama gerçekten sorun değil der gibi değil. Gel de çık işin içinden. Normal şartlarda geri gönderelim yada sen al sen kullan derim ama eşim olayı bilsin istemiyorum🤦 Gerçekten güzel gol yedim.

Dipnot: detaylı yazmamisim diye yanlış anlaşıldı ama anneme yağ alsak goruşsene derken zaten parasını görüş dedim. Adres istediğinde de para konuşulmadı dememin sebebi; ben anneme ne kadarmış ki dedim o da bilmem konuşuruz dedi. Yani aramızda çift taraflı bir iletişimsizlik yok.
Siz yağ demişsiniz,siz al demişsiniz gönülden kopma dediğiniz olay sizin hiç aklınızda yokken yapılırdı kadının bir suçu yok siz adres sizden istenilen arayıp düzgünce ne kadrmis kaç kilo gelecek diye öğrenene kadar diretseydiniz

Siz kocanızdan neden bu kadar çekiniyorsunuz ki? Marketteki yağlar bile pahalı ki gerçekten kaliteli bir yağ tabiki daha pahalı oluyor. Hem bizim için hem çocuk için güzel yağ aldım evet biraz pahalı ama olsun sağlıklı deyin geçin, ne dert ediyorsunuz bu kadar.

Siz çalışmıyorsunuz sanırım, en azından rahat rahat market alışverişinizi yapmak ve daha kaygısız harcamak adına çalışmayı düşünmüyor musunuz?

Kızlar merhaba. Bugün canımı baya sıkan bir durum hakkında sizden akıl almak istedim. 8 aylık bebeğim var. Haliyle ek gıdaya başladık ve yemeklerine de zeytinyağı kullanıyorum. Annemlerin yıllardır zeytinyağı aldığı bir yer var. Şehir dışından kargoyla gönderiyorlar. Geçenlerde bir gün laf arasında anneme ordan oğlana yağ alsak olur mu,bir goruşsene güzeldi oranın yağı dedim tamam dedi. Hatta bebek için derim ona göre yollarlar dedi. Bir kaç gün sonra da ev adresimi sordu yağı sipariş ediyorum diyerek. Bu süreçte ne kaç litrelik istediğimi sordu ne de para konuşuldu. Nitekim yağ bugün geldi. Kutuyu bir açtım ki 5 litrelik teneke. Hemen anneme yazdım yağ geldi teşekkür ederiz falan diye. Annem ne dese beğenirsiniz🤦 "ödemeyi yapabilceniz mi?" Fiyatı da 2 küsur. Yağı ilk gordugumuzde eşim niye bu kadar büyük çocuk için çok fazla dedi,bende bizde yeriz diye fazla almıştır dedim. Yani adam baya baya annemin gönlünden koptu biliyor ki bende böyle biliyordum. Anneme "eşime sorayım" dedim ama sormaya dilim varmadı. Biz al dedik mi? Litresi şu kadarmış diye haber vermeden,ne kadar istediğimizi sormadan niye kafasına göre alıyor diye baya söylenecek ki aynı seyleri bende kendi kendime söylüyorum. Annem yarım ağız bende halledebilirim dedi,bende keşke almadan sorsaydin zaten napcaz 5 litre yağı fiyatı da çok dedim hiç bişey demedi. Bende sonra versek olur mu dedim şimdilik, o da sorun değil yazmış ama gerçekten sorun değil der gibi değil. Gel de çık işin içinden. Normal şartlarda geri gönderelim yada sen al sen kullan derim ama eşim olayı bilsin istemiyorum🤦 Gerçekten güzel gol yedim.

Dipnot: detaylı yazmamisim diye yanlış anlaşıldı ama anneme yağ alsak goruşsene derken zaten parasını görüş dedim. Adres istediğinde de para konuşulmadı dememin sebebi; ben anneme ne kadarmış ki dedim o da bilmem konuşuruz dedi. Yani aramızda çift taraflı bir iletişimsizlik yok.
Birazdan anneniz size yağ almak zorundamıcılar basar burayı
Onlardan gelmeden söylim, anneniz gerçekten düşüncesizlik etmiş.
Zeytinyağ zaten 5 lt olur genelde, ama kendisine sipariş verip yarısını size verebilirmiş yada sipariş verirken ödemesinide yapabilirmiş

Siz almaza yatmışsınız, annenizde nasılsa ödemezler diye yemlemiş olarak okudum.

Birazdan anneniz size yağ almak zorundamıcılar basar burayı
Onlardan gelmeden söylim, anneniz gerçekten düşüncesizlik etmiş.
Zeytinyağ zaten 5 lt olur genelde, ama kendisine sipariş verip yarısını size verebilirmiş yada sipariş verirken ödemesinide yapabilirmiş
İyi de sebep? Ben mesela herkese her şeyi alırım asla hiçbir şeyin parasını söylemem istemem ama gönlümden öyle geldiği ve durumum olduğu için yaparım. Annemle de böyleyiz ikimiz de birbirimizden normalde hiçbir şeyin parasını almayız birbirimize hediye ederiz ama konu şöyle; konu sahibi kendi ağzıyla istemiş ben de anneme anne senin şunu bunu satan bi yer vardı bana ordan sipariş verelim desem annem kendim ödücem sanır. Annesi de öyle düşünmüş olabilir. Aracılık gibi yani

şimdi bir defa konunuzda çaba gösteren, yardım etmek için uğraşan taraf (veren el) anneniz. hata veya düşüncesizlik yaptıysa dahi alttan almak size düşer. bir şekilde tatlıya bağlayın, nazik olun. kadına "kaş yapmaya çalışırken göz çıkardın bir yardım edeceksin onu da becerememişsin" demiş gibi bir izlenim vermişsiniz, üzülmüştür kadın.

İyi de sebep? Ben mesela herkese her şeyi alırım asla hiçbir şeyin parasını söylemem istemem ama gönlümden öyle geldiği ve durumum olduğu için yaparım. Annemle de böyleyiz ikimiz de birbirimizden normalde hiçbir şeyin parasını almayız birbirimize hediye ederiz ama konu şöyle; konu sahibi kendi ağzıyla istemiş ben de anneme anne senin şunu bunu satan bi yer vardı bana ordan sipariş verelim desem annem kendim ödücem sanır. Annesi de öyle düşünmüş olabilir. Aracılık gibi yani
Nedeni yok.
Aynı durum bizde yaşansa annem benden para almaz, para tekliif etsem gücenir. Ben senin evine yağ alamazmıyım der.
Keza benim çocuğum benden istese aynı şekilde paketletir evine yollarım, şukadar tuttu haberin olsun demem.
bizde öyle olduğu için garipsedim.

Eşinizden niye çekindiğinizi anlamadım şu koku olayı sonrasında iyice gıcık olmasın diye mi?
2 bin tl ödenir bir şekilde çok yüksek bir meblağ değil. Annenle senin aranda absürt bir iletişimsizlik olmuş. Adresi verirken litre ve fiyat keşke teyit etmek amaçlı sorsa idin🤷🏻‍♀️ yağ bozulmaz kokmaz bir şey olmaz kullanılır. Sakin kafa ile düşün şimdi aklına bir şey gelmiyordur.
Annesi nem koktuğu için eşi eve almam diyen vaka mı bu? Bir de zeytinyağı hediye mi bekliyor eşi, şaka gibi.

Keşke numarayı alıp direk kendiniz iletişime geçseydiniz. istediğiniz kadar alırdınız.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X