Annem ve abimin beni hep yok sayması hakkında

Sen bu yaşadığın duruma cevap vermek zorunda değilsin çünkü senin bir suçun yok. İyi niyetli bile olsa böyle şeyler sormamaları gerekir çünkü seni üzer sadece böyle yorumlar. Annen madem sözlerini inkar ediyor dediğim gibi bir şey isteme, bekleme. Boşver gerçekten boşver.

Aşağıda yazdım. Uzaktayım diye bekledim nasıl olsa payımı verirler diye
Siz böyle ağzınızla bir şey demeden beklerseniz daha çok beklersiniz. Baya bildiğiniz payinizi kendiniz vermişsiniz notere gidip. İnsan notere giderken benim payım şu kadar, satıldığı gibi gönderin demez mi?

Beklentiye girmek hakkınız. Mallar satılmış hep abiye gitmiş. Ben kavgayı daha erken çıkarırdım. Ama annenizin yaptığı bu adaletsizlik abinizden çıkacak ne yazık ki. Çevremde çok var böyle. O yenilen paralar hiç hayır getirmiyor.

Sizi çok iyi anlıyorum benzer şeyleri yaşadım ailem bana verilen üstelik çok büyük masraf ve emek ettiğim birşeyi binbir hile ile elimden aldı ve bunu yaparken kardeşimi kullandılar. Çok uzun süre etkisinden çıkamadım. Naçizane tavsiyem abimiz ile görüşmeyin. Bu sizin aleyhinize olur. Anneniz ile de mesafeli bir iliskiniz olsun . Anne ile tüm bağları koparmak benim için uzun vadede çok yıpratıcı olacaktı. Ne yaparsalar yapsınlar anne ve babamı seviyorum ve o bağı atamıyorum her ne kadar çok kırılsam da . Etrafı çok önemsemeyin ve ailenizle ilgili hiç bir konuyu eş ailesi ile paylaşmayın. Bu sızın yarın vir gün karşınıza çıkar illa ki. Sorduklarında gecistirin ve bir sorun yokmuş gibi davranın. Eşiniz ve bebeginize odaklanın. Bu zamanlarınız bir daha gelmeyecek. Geçen bir yazı okumuştum o benim tüm düşüncelerimi değiştirdi. Kendi kök ailesi ile sorunlarını cozememis kişiler kendi çocukları ile yeni bir kök aile sorunu ortaya koymaya mahkumdur diye. Annenizi bu hali ile kabullenin. Beklenti içine girmeyin. Birşey talep etmeyin. Kendinizden de birşey vermeyin.

Çok kapsamlı bir cevap çok haklısınız teşekkür ederim. Ve evet ailesine bişey anlatmıyorum elbette her şey yolunda gibi davranıyorum.

annesiyle 2008 den beri onun cok toksik bir insan oldugu gerekcesiyle görüsmeyen biri olarak seni cok iyi anladigimi ve bu sarmaldan ancak görüsmeyi birakarak kurtulabilecegini söylemeye geldim. annelerde toksik olabilir , her anne iyi olacak diye bir mecburiyet yok.

Görüşme bence madem böyleler niye iletişimi kesmiyorsun?
Ben de doğum yaptım varlıklı bir ailem var. Ama annem bana hiçbir hediye getirmedi. Sana bir hediye almış ve sana bir para ayırmış. O varlığın içinde erkek kardeşlerinden başka kimsenin hakkı yok. Bir gram altın bile vermedi bana. Bebeğime de benim bebeklik kunyemi getirdi. Aramak konusunda da ben annemi aramasam hayatta beni aramaz. Keşke beni arayıp soran bir annem olsaydı. Hepimiz ne yaraliyiz değil mi? 30 yaşındayım aylık 70k gelirim var kimseye ihtiyacım yok ama bazen o kadar dokunuyor ki bazı şeyler. Verilip verilmemesi değil, hiç değer görememek ne kötü.

Bana aldığı hediyeyi benim paramla aldı. Benim param diyorum çünkü bütün parayı erkek kardeşime verdi hep bugüne kadar. Ben artık yeter deyince kötü oldum. Sesim çıkmuyorken iyiydim. Konu para ya da hediye değil düşünülmek. En yakının tarafından. Yapılan şeylerin adet yerini bulsun diye değil de içten gelerek yapılması önemli olan. Bunu hissettirmek. Bazen geçmiyor bazı şeyler unutulmuyor. 28 yaşındayım sadece onun için çabaladım böyle karşılık görmemeliydim diyorum hep. Çok iyi anlıyorum sizi..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…