ANNEM BOŞANMAMI İSTİYOR.

Seninle benzer şeyler yaşadım. Tek fark ben okuyor diye evlenmedim. Zaten bu süreçte ben henüz okurken maddi durumda sana bağlı kalmak istemiyorum diyerek evlenmek de istemedi. Okulu bitti zorunlu stajı oldu. Stajı bitti. Biz evlendik. Şu an hayatımda çok bir şey değişmedi. Öyle okul bitti hayat süper olmuyor. Şu an eşimden 5 kat fazla maaş alıyorum. Evin tüm yükü benim omzumda. Bunu biliyorduk. Ama çok çaba harcıyor.
Bu arada eşim evlenelim diye hukuk fakültesini 3 yıl da dereceyle bitirdi. Okurkende part time çalıştı.
Annenize bazı konularda hak veriyorum.

Evet tam burslu. Bu kadar olay olmuş özel okul ama zerre para vermiyorum inanmazlar da gerçi o kadar kötü niyetli insanlar ki allak herkesin kalbine göre versin..
Kendi adıma konuşayım buna inanıyorum...
Ama zaten benim eleştirdiğim nokta farklıydı
Evliliğinizin ailelere muhtaç olması...

olmasaydı annenizin kötü sözlerini çekermiydiniz?
Bir yolunu bulup çıkıp giderdiniz...
Ve bir bebek de var şuan
Tekrar mutluluklar

Vallahi eşinize çok üzüldüm nasıl dayanıyor annenize çok yazık dua edin de eşiniz de sizi bırakıp gitmesin çünkü insan kaldıramaz bu sözleri.

Bence bir erkegin bir müddet çalismamasi sorun degil. Tabiki okuma hakki var. Ancak ayni zamanda yetiskin ise, bunun sonuçlarinida hesaplamali.

Yani hem okula gidim, hem çalsimayim, hem babam benim kira ve fatura masraflarimi ödesin, hem çoçugum olsun olmaz ki.

O halde evlenilmeyecekti. Herkes kendi ailesinde idare edecekti, para biriktirecekti.

Yani hem "annem kötü uhuhu" hem "annem bana maddi manevi yardim etsin" olmuyor iste.

Yetiskinsen, sorumlulugunu almayi bileceksin. Her suçu etrafa atmamayi bileceksin.

Başta yanlış yapmışsınız açıkçası. Çalışmayan bir adamla evlenmek üste bir de çocuk yapmak yanlış bence. Annenize gelince aşırı saygısız ve terbiyesiz bence. Eşinizin bu kadar alttan alma sebebi de sevgiden ziyade mecburiyet bence. 3 4 yıl sonra ki bence çok çok uzun bir süre-sonra işe başlayıp para kazanırsa nasıl davranır bilemem

[/QUOTE] Ben aldığım yardımların hepsini ödeyeceğim bunu aileme de söyledim. Hiçbir şeyin altında kalmayacağım. sadece şu zor durumda kimse bana destek olmuyorsa da köstek de olmasın. Ben şimdiye kadar evliliğimde ailemden 1 kuruş görmedim. Mobilya bile almadım sırf mutluluğum için kendi odamı aldım kendi yatağımı aldım. Koltuğum bile benimdi. Ama ben maddşyatçı bşr insan değilim. Mobşlyayla evlenmiyorum. Evet benim yaptığımı buradaki çoğu kişi cesaret edip de yapamaz çünkü maddiyatçı insanlar. Ben bundan hiçbir zaman pişman olmadım. Çünkü sonunda güzel günler var ve benim bu güzel günlerde katkım oluyor ya ne mutlu bana.. İnsanları gerçekten anlayamıyorum. Çoğu kadın evinde oturmuş koca parası yiyor herkes bunu normal karşılıyor ben çalışıyorum eşim okuyor diye linç yiyorum. Hayat bu mu yaa hayat bu kadar mı eşleri demek ki bir gün çalışamayacak duruma gelse herkes boşayacak eşini neden para getirmiyor çünkü.. Yazık yaa bu kadar sığ düşünmek.... Gerçekten yazık... Neden kimse iyi tarafından bakamıyor? Bu süreç ölene kadar böyle gitmeyecek evet biraz desteğe ihtiyacımız var ama kim annesinden babasından gelen yardımı geri çevirir ki.. Benim babam çocuğuma bşr şeyler aldı diye niye rahatsız olayım adamın içinden gelmiş almıştır.. Ben kabul etmesem asıl mutsuz olur adam.. ben anneme dedim bunları sen bana bağışlmaıyorsın hepsini geri vereceğim sana.. Ben buraya yazarken derdimi belki beni anlayanlar çıkar biraz kendimi iyi hissederim diye yazdım ama ne yalancılığım kaldı ne gurursuzluğum... İnsanlık gerçekten çok kötü bir noktada yazık....

Vallahi eşinize çok üzüldüm nasıl dayanıyor annenize çok yazık dua edin de eşiniz de sizi bırakıp gitmesin çünkü insan kaldıramaz bu sözleri.
Eşim bana en büyük destekçi biraz önce konuştuk bunların hepsi gelip geçici şeyler ben senin annene bir laf edemem annedir başım üstünde yeri var.. Demek ki biraz fazla rahat davranışım benim de hatalarım var bundan sonra daha dikkatli davranırım ve hatta yarın o koltukları sileceğim pisliğim kalmasın dedi.. İşte o zaman anladım ki çok doğru bir yoldayım Allah onu başımdan eksik etmesin...

Ben aldığım yardımların hepsini ödeyeceğim bunu aileme de söyledim. Hiçbir şeyin altında kalmayacağım. sadece şu zor durumda kimse bana destek olmuyorsa da köstek de olmasın. Ben şimdiye kadar evliliğimde ailemden 1 kuruş görmedim. Mobilya bile almadım sırf mutluluğum için kendi odamı aldım kendi yatağımı aldım. Koltuğum bile benimdi. Ama ben maddşyatçı bşr insan değilim. Mobşlyayla evlenmiyorum. Evet benim yaptığımı buradaki çoğu kişi cesaret edip de yapamaz çünkü maddiyatçı insanlar. Ben bundan hiçbir zaman pişman olmadım. Çünkü sonunda güzel günler var ve benim bu güzel günlerde katkım oluyor ya ne mutlu bana.. İnsanları gerçekten anlayamıyorum. Çoğu kadın evinde oturmuş koca parası yiyor herkes bunu normal karşılıyor ben çalışıyorum eşim okuyor diye linç yiyorum. Hayat bu mu yaa hayat bu kadar mı eşleri demek ki bir gün çalışamayacak duruma gelse herkes boşayacak eşini neden para getirmiyor çünkü.. Yazık yaa bu kadar sığ düşünmek.... Gerçekten yazık... Neden kimse iyi tarafından bakamıyor? Bu süreç ölene kadar böyle gitmeyecek evet biraz desteğe ihtiyacımız var ama kim annesinden babasından gelen yardımı geri çevirir ki.. Benim babam çocuğuma bşr şeyler aldı diye niye rahatsız olayım adamın içinden gelmiş almıştır.. Ben kabul etmesem asıl mutsuz olur adam.. ben anneme dedim bunları sen bana bağışlmaıyorsın hepsini geri vereceğim sana.. Ben buraya yazarken derdimi belki beni anlayanlar çıkar biraz kendimi iyi hissederim diye yazdım ama ne yalancılığım kaldı ne gurursuzluğum... İnsanlık gerçekten çok kötü bir noktada yazık....
[/QUOTE]
Benim yaptıgımı buradakiler yapmaz cunku hepsi maddiyatcı insan demıssın. Evlenirken esya almamanı odanı goturmenı koltugunu goturmenı marifetmiş gıbı yazmıssın. Cok enteresan geldi bana bu
Odanla koltugunu alıp evlenmen marifet degıl altını cızeyım konusahıbı @littlestrawberry

İngilizceyse hazırlığı geçmesi lazım .Ankarada odtü mü.
Hazırlıktan atılanlar var.
5 yıl olur -6 olur .
Çok iyi para alacak garantisi de yok

Amin

Sen bile.bile ateşe benzin dökmüşsün hangi cesaret annen evinde kalıyorsun ve hatta annene yakın bi eve taşınıyorsun.. ne kadar uzak okadar iyi madem biliyorsun huyunu annenin ..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…