ANNEM BOŞANMAMI İSTİYOR.

Evlisin, sana adam ayarladılar, sen de adamla vakit geçirdin?
pes. İnsan evli evladına tabiri caizse pez....k eder mi?
hadi ettiler sen nasıl de Gittin hemen?
başkanevlilik ve başka nişanlılıklar da yaşamışsın. Hem ayranım dökülmesin annem bize yardım etsin, hem de tatsız olaylar yaşanmasın bize karışmasın istiyorsun.
annenin huyu belli, madem bu süreci yaşamaya karar verdiniz, sen işe gidince kocan da kalkıp kütüphaneye gitsin. Kendini geliştirir vakit geçirir. Ben olsam istenmediğim yerde sabahtan akşama durmam. Yapsın kendine iki parça sandviç gitsin kütüphaneye. Gözlerinin önünde durmasın yani. Yakın taşınmışsınız bu büyük hata, bence bundan sonra büyük karışacaklar evine.
Sen de seviyorsan etkilenme, tıka kulaklarını. Kocamla ilgili konuşma, konuşacaksan da görüşmeyelim de.
kocan mezun olup iyi bir şirkete girerse geçinirsiniz. Kendini geliştirmezse mezun olunca çok da kolay iş sahibi olamayabilir.
evlenme sebeplerinizi düşünün, eskisinden boşandığınızda yaşadıklarınızı düşünün, üçüncü kocada da farklı olmaz anneniz. Ve en önemlisi kişiliğinizi geliştirmeye çalışın. Hayat size ait. Kararlarınızın ayakları yere bassın. Bence çok havadalar.

Hahah bu komikti. Zilyon tane uçak mühendisliği var, kim kimi havada kapıyor bu devirde Allah aşkına. Hiç mi üniversite bölümlerini takip etmiyorsunuz, en kıytırık üniversitede dahi var artık bu bölüm.

Bunlar ben r O başkasını bulmaları ben evlenmeden önceydi tabiki evliyken böyle bşr şey yapmadım bunu bir tek siz böyle anlamışsınız.. ben şimdiki eşimle evlenmeyeyim diye yaptılar ve ben kendi rızamla değil zorla görüştüm. Dün yaşananlardan sonra onu yapıyor zaten benimle kalkıp okula gidiyor kütüphanede ders çalışıyor çünkü kimse ondan rahatsız olduğunu belli etmemişti düne kadar.

Konu sahibi yazmadı ama muhtemelen pilotaj eğitimi falan var işin icinde.
Yada hali hazırda anlaşmalı bir eğitim süreci, işi hazır, eğitim verip 5 yıllık sözleşme falan yapacaklar gibi.
Sınav başına 1000$ diye bir şey normal eğitim sisteminin bir yerinde yok cünkü.

peki sen ne okuyorsun kucumsegidin meslek icin sanirim grnetik muhendisi falansin:)

Kaç yaşında konu sahibi bilmiyorum ama ya basireti bağlanmış ya da anneye aşırı bağımlı. Kimseye bir şey diyemedim bir tek konu sahibine şaşırdım. 3 yaşındaki çocuk istediği olmayınca annesini parmağında maymun ediyor da konu sahibi kaç yaşında basiretsizlik diz boyu..

B2 lisansı alacak ve 17 tane sınava girmesi lazım. Sıradan bir uçak mühendisi gibi sadece 4 yıl okumayacak ve isterse evet 6 aylık bir pilotaj eğitimi de alabilir mezun olunca ama çok pahalı... Bu sınavlar normal eğitim sisteminde yok zaten bu lisansı almak için gireceği sınavlar. çoğu kişi bu sınavların parası yüzünden lisans alamıyor. Sınavları yeni yönetmeliğe göre okul yapıyorsa 4 yıl okumasına bir sakınca yok bence. Okul mezun olunca iş bulma garantisini verdi evet.

Bizim bir aile dostumuz da böyleydi. Annesi kaç nişan attırdı. Hemen hastanelik olurdu evlilik konularında. Kız evlenmedi. Şu an 60 yaşında ve yalnız. Annesi 10 sene önce vefat etti ve hala annesinin yasını tutuyor. Sonunuz benzemez inşallah.

Yüzdün yüzdün kuyruğuna gelmişsin 20 gün daha sıkın dişinizi. Eşini de böyle telkin et. Annenizin herkese böyle olduğunu dediklerini kaile almamasını söyleyin. Eşinizin okulu bitirmesine ne kadar var? Yanlış anlamayın ama en azından okulu bitesiye kadar çocuğu erteleseydiniz.

Ben eşinizle evliliğinizi 'seni kullanıyor' olarak algılamadım.
Kadın aynı durumda olsa tamam diyorsak, bu da bir seçimdir.
Genele aykırı ama bu eşinizin sizi kullanmasına bağlanmamalı
Hataniz aileniz ile ilişkiniz ve beklentileriniz.
Olmaz.
Böyle anneye güvenilmez.
Ailenizi ve yapısını bile bile esiniz o eve 1 ayligina birlikte yaşamaya getirilmez.
Bir arkadaşında kalsın tadilat bitene kadar.
Başka türlü rahat edemezsiniz..
Siz de ailenizden maddi beklentinizi kesin.

Evlilikte kadın/erkek kimin çalıştığını umursamasam da, evlenip aile kurmaya kalkışan insanların kendi kendilerini gecindirmeleri gerektiğini düşünüyorum.

Eşiniz de part time çalışacak el mahkum. Bebek masrafı altından başka türlü kalkamazsiniz.

Ne demek biri surekli kötülese kötü gorursunuz. Boyle sessiz anlayisli bir insani bosayacakmisiniz...Uzaklasin ya ac kalmazsiniz. Yazik adama acidim. Siz de ananizin agzina bakip adama ayar veriyosunuz. Yok artık

Yahu tamam durumları parlak değil de yok kocan seni sömürüyor yok asalak bilmem ne ayıp değil mi ya? Binlerce kadın çalışmıyor bu ülkede onlar da eşlerini mi sömürüyor ayıp değil mi? Ayrıca adam kandırmamış etmemiş karısını, konu sahibi de bu geçici durumu kabul etmiş ne var bunda? Hem adam çalışmak da istemiş hastanelik olmuş kimse okumuyor mu bunları?

Evet kötü denk gelmiş durumlar, sıkıntılı bir süreç bekliyor sizi ama evlilik bu değil midir zaten? Adam keyfi olarak çalışmaz yatar, gidin boşanın durmayın ama bu durum çok farklı. Biz de eşimle maddi zorluklar yaşıyoruz, daha genciz çünkü tam oturmadı maddi durumumuz ama sonuçta adam keyfi sorumsuzluk yapmıyor, karısını seviyor, ailesine bağlı biriyse sırf zor bir süreçten geçiyor diye parazit gözüyle mi bakalım?

Bu kadar materyalist yaşayan insanların hiçbir zaman mutlu olduğunu görmedim.

Eşim beni teselli ediyor 20 gün kaldı sık dişini diye.. Çünkü yapacak bir şeyimiz yok.. Ev biraz toparlansın hemen çıkacağız..
Ne demek biri surekli kötülese kötü gorursunuz. Boyle sessiz anlayisli bir insani bosayacakmisiniz...Uzaklasin ya ac kalmazsiniz. Yazik adama acidim. Siz de ananizin agzina bakip adama ayar veriyosunuz. Yok artık
Ben ona hiçbir şey söylemiyorum. Sadece uyardım üstünle yatma diye. Tabiki boşamayacağım. İnsanların da ne dediği umrumda değil tüm bu fedakarlıkları bir anlamı var. Ben sadece dertleşmek istedim ama linç edildim..

Anneniz sizi dusunuyor, sizin hamile halinizle sabahin korunde kalkip ise gitmenize kiyamiyor ve boyle oldukca esinize doluyor herhalde. Ama tabi ki esinize oyle konusmasi cok yanlis. Esinize bu laflari yuttugu icin hem uzuldum hem de sasirdim hala orda kalabildigi icin. Pek bir durus sergileyemiyor.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…