ANNEM BOŞANMAMI İSTİYOR.

mühendislik zeka karısını ailesini sömürüp yatıyor evde çok komik
Part time işte çalışıyormuş zaten.hastalandığı için yeni bırakmış işi çocuk.onun için de hiç kolay değil inanın.konu sahibesi multimilyoner olsa,anasının evinde hizmetçiler aşçılar uşaklar olsa,altında limuzinle okula gidip gelse ben de yan gelir yatar derim.karın tokluğu için mi çekiyor çocuk bu kadını.allah allah ben de mi bi tuhaflık var anlamadım ,gayet güzel planlamışlar hayatlarını yahu.anane de gerekirse mama da alacak bez de.ne yani evlat evlenene kadar mı anayız?2-3 sene şans vermek çok zor olmasa gerek.
Ne kadar kara kalpleriniz var yahu

ya nasıl bir cesaretle yaşıyosunuz anlayamıyorum ben mi farkli ülkede yaşıyorum siz norveç falan mı? evli değilim, cocugum yok ama ben bile biliyorum masrafını yazık günah değil mi?
babanız her şeyini alacakmış aynısını kardeşinize yapamazsa hak geçmez mi? gerçi kardeşinizin arabası var...
hem kp vefat edince maddi durum bozulmuş Allah gecinden versin ama siz de babanıza güvenip yapmışsınız.
anneniz eşine kızıyormuş, üzeriyle yatsa kardeşine de kızmaz mı hani yabancı gibi davranıyor ya...
pek anlamadım ama kv doğum mu yapacak onu bekliyosuz?
anneniz tamam hatalı ama kadın aldır çocuğu derken sizce neyi görüyor?
ben de öğrenciyim tamam çok iyi işler olmasa bile part time bin tane iş var hatta okulda bile çalışabilir..
allah yardım etsin ne diyeyim.

Part time işte çalışıyormuş zaten.hastalandığı için yeni bırakmış işi çocuk.onun için de hiç kolay değil inanın.konu sahibesi multimilyoner olsa,anasının evinde hizmetçiler aşçılar uşaklar olsa,altında limuzinle okula gidip gelse ben de yan gelir yatar derim.karın tokluğu için mi çekiyor çocuk bu kadını.allah allah ben de mi bi tuhaflık var anlamadım ,gayet güzel planlamışlar hayatlarını yahu.anane de gerekirse mama da alacak bez de.ne yani evlat evlenene kadar mı anayız?2-3 sene şans vermek çok zor olmasa gerek.
Ne kadar kara kalpleriniz var yahu
Ama ortada kızını evli adamla zorla görüştüren, damadınada çocuğu aldırın diyen, hamile kızına çocuğu aldır boşan diye baskı yapan hiçbir kalıba sığmayacak bir anne var.

Evliliklerinin selameti için o anneyi hayatlarından uzak tutmaları gerekir ama bu eşi okulunu bitirip maddi olarak bağımsız olacakları zamana kadar mümkün değil. Birde yakın oturacaklarmış. Bu anneane dert olmaktan başka bir işe yaramayacak hayatlarında. Ailenin yardımına ihtiyaç duydukça annesi asla susmayacaktır.

Çünkü taşındıktan sonra tadilat olayını abarttılar. Bize başta mutfak ve fayanslar yapılacak dendi. Taşındık eşyaları eve bıraktık su boruları da değişsin, o zaman fayanslar değişecek, hadi her yer kırılıyor banyo da değişsin oldu olacak kalorifer boruları da değişsin diye karar aldılar. Yoksa ben aptal mıyım 1 ay annemin evinde sığıntı gibi kalacağım sırf kira vermeyeyim diye. 1 haftalık tadilat oldu 1 ay ve biz taşınmıştık.

1 haftalik tadilat içinde annenlerde kalman saçma oluyor. Yani geçmisinizde zaten araniz parlak degil. Ne diye muhtaç oluyorsun? Zaten oldugun kadar muhtaçtin, gerekmiydi yüz göz olmaya? Bide 1 hafta için? Tadilat zaten hiç bir zaman net belli olmuyor. Bunu bilmen gerekirdi.

Annen ile iliskin kötü olabilir, benimde annem ile iliskim öyle fakat tüm sorumlulugu annene yükleyemezsin. Kendinde çok hatali kararlar aliyorsun. Sonucunu düsünmeden davraniyorsun.

Sordum, cevabi almadim, hangi tibbi sorunun vardi, hamile kalmaya engel? Bu konudada sorumsuz davrandin. Muhtemelen basit pko'dur. Ki o hamile kalmaya kesinlikle engel degil. Siki korunman gerekirken, hamile kaliyorsun. Annenlere tasiniyorsun. Esin okula gidiyor ve part time ise bile girmiyor. Yani düzen sifir.

Bu konularda biraz kendinide elestirmen lazim ki ilerde tekrar hata yapmaman için.

Sorun sizde bence bir kere bosanmaniza bir kerede nisan atmaniza sebep olmus hala daha annenizde kaliyosunuz ona resti cekemiyorsunuz madem kocanizla mutlusunuz neden annenize yakina tasiniyosunuz? Annenin dusunceleri belli sana rahat huzur hicbir zaman vermiycek en dogrusu anneyle hic gorusmemek ona yakin tasinmak cok buyuk bir hata gorusmek esini onunla muhattap etmek ezdirmek hepsi senin hatalarin kusura bakma kardesim annenle mesafe koyacak gorusmeyeceksin belki o zaman anlar hatasini

Iyi de derdiniz neydi? Barıştınız diyelim niye yakına taşınıyorsunuz. Hadi taşınacaksınız bir ay kirayı fazla verip eski evinizde kalsaydınız.

Hiçbir yorumu okumadım, umarım taşlanmam.
Anne korkunç bir insan orası çok açık.
Ama benim de kızım yıllarca okuyacak biriyle evlense ben de olay çıkarırdım sanırdım.
Keza aynı şekilde kızımı da okurken evlendirmek istemem.
Büyük konuşmak istemem ama iki türlü de çirkin bir durum bence

Benim de eşim ikinci üniversitesini okuyor ve çalışamıyor çocuğunuza bakıyor ben çalışıyorum ama ailem asla bunu dert etmedi
Annen çok kötü kalpli eşin gitsin sabahtan akşama kadar gezsin gerekirse dışarda boş boş annenle kalmasın
Çocuğunuz da olacakmış evliliğini yine bitirecek Allah korusun
Düşünsene bu konu kv bana böyle davranıyor deseydi boşan derdik sanırım

Kuzum siz kaç yaşındasınız?
Eğitim düzeyiniz nedir?
Ne demek annem eşimi kötüleyince ben de etkileniyorum?
Anneniz nasıl bir insan?
Aklım almıyor.

Bi benzeri bende var cnm çare uzak durmak tatlı olmakta buldum ben allahtan eşim tayinci en azından özlüyor ve söylenmiyor alt katına kardeşim taşındı eşi işinden çıkmıştı yapmadığını bırakmadı malesef böyle annelerde var bizim sınavımız belkide

Böyle bir annemsinin evinde kalmak...

Eşinizin sabrına ve efendiliğine hayran kaldım. Ben o kaynananın altında kalmaz yırtardım onu.

Ayrıca siz kova mısınız doluyorsunuz? He annenizden etkilenip eşinizle aranızı açarsanız da ahmaklık edersiniz.

Şunu da söylemeden geçemşycem, arkadaş millet ne ballı yahu, bizim huyu lokum olan annelerimizin kıymeti bilinmezken böyle şirret kadına gık demiyor damadı.. Pesss

Yazıyı baştan sona kaç kere okudum tekrar tekrar bilemiyorum siz fedakar birisiniz her insanın hayatında olmasını isteyecek bir eş bir çocuk arkadaşsınız ama yanlış insanlar yanlış kararlar sizi bu noktaya getirmiş eşiniz kesinlikle itici biri siz eski olanlardan ona sığınmışsınız anneniz hiç olmaması lazım belki de sizin hayatınızda ama maalesef ki değer görmek için maddi güç gerekiyor siz bunu sağlayamadığınız için hep ezilip laf duymak zorundasınız siz fedakar sakin birisiniz annenizle baş edecek sizi koruyup kollayacak güçlü bi eş tercihiniz olmalıydı( sadece maddi değil karakter olarak) ki annenizi ömür boyu sustursun ayrıldığınız eşiniz nişanlınız ve şimdi ki eşiniz sizden güçlü karakterler değiller siz onlardan daha güçlüsünüz bir kere yanlış yapınca hep yanlışa sürükleniyoruz aslında siz tek başınıza daha mutlu olurmuşsunuz 1. Evliliğin hırsı 2. Evliliğe sürüklemiş bu evlilik sizi muhtaç etmiş lütfen kusura bakmayın ama öyle sizin hamileyken bünyeniz çalışmayı kaldırıyorsa eşiniz 24 saat çalışacak gerekirse evde yatmanın açıklaması ben öğrenciyim olamaz simit satıp okuyan çocuklar biliyorum ben lütfen gözünüzü açın sevgi açlığımızdan gerçeklere uzak kalıyoruz herkes için geçerli bu diğer ayrılık sebeplerinize bilmiyorum annenizin düşüncelerini ama bu olay için tamamen haksız vicdansız diyemeyiz size bir canı yanıyosa çocuğunuz olunca 2 canı yanacak o da bunu düşünüyodur eminim ve eşiniz okul bitirirse kpps o şu bu diye olayı uzatacak

Herşeyi yutuyor eşim beni sevdiği için. İstese tek başına da okurdu bana muhtaç değil ki benim kazandığım 3 kuruşla da zor geçiniyoruz zaten istese tek başına gül gibi de geçinirdi. Ama o benimle evlenmeyi tercih etti. İStese başka şehirde de okurdu ama benim olduğum şehre geldi.
Zaten çalışmayı o da istiyor ama okulunu DGS ile %100 burslu kazandı ve dersleri kötü giderse bursunu kaybetme ihtimali var bunu istemediğim için ben çalışmasını istemiyorum. Dersleri zaten ağır %100 İngilizce görüyor ve zorlanıyor. Kv gelince yardım edecek bize çok aşırı masrafımız yok ki. Çocuk gelince iki taraf da yardım edecek benim yetişemeyeceğim ortada. Babam sağolsun her zaman arkamda destekçi bana annemden o da çok korkuyor biliyorum. Fakat çocuk doğduktan sonra babam bana çöp bile aldırmaz o kadar çok torun istiyordu.
siz evliyken sizi başkasıyla görüştürüyorlar, görüştüğünüz herif size takıyor, babanız sizi dövüyor. Eşinizle o ailenin yanında kalıyorsunuz. Ne yüce gönüllüymüş eşiniz. Kaynana yanını istemiyorsunuz ama kusura bakmayın da lüzumsuz ailenizin yanında kalmayı tercih ediyorsunuz.

Eşiniz annenizin normal olmadığını bildiği için sesini çıkarmıyor sanırsam
Bence durumu gırgır dönüştürün bişey olduğunda gülün geçin
En azından 20 gün sinirden gülün :KK71:

Ortamlarda kadın erkek eşit dersiniz kim bilecek...
Sanki adam kendi demiş gel annende kalalım diye, tüm teklifler anneden gelmiş.
Annesi bu adamın okuduğunu çalışmadığını bile bile niye evine çağırıyor ? Tatlı dille evine çağırıp sonra niye bu insanlara böyle iğrenç bi muamele yapıyor ?
Kaynanasıyla oturan, çalışmayan kaç geline insanları sömüren asalak muamelesi yapıyorsunuz ? Hani eşittik ya !
Kadın "az kazanıyoduk ama mutluyduk" diyor. Karım çalışsın ben yatar yerim diyen bi insanla kim mutlu olabilir ?

Konu sahibi bence senin tek hatan annene tekrar güvenmem olmuş. Eşin asalak falan değil. O da senin gibi bu günlerin geçici olduğunun farkında ve en az hasarla atlatmaya çalışıyor. Durumu idare ediyor.

X