Anne gibi hissedememek

Bir arkadaş iç kanamayı nasıl anladığımızı sormuş, bilgilenmeniz icin paylaşayım. Ramazanda iftara gittiğimizde(ki yine baskılarla oysaki daha düzen oturtamamıştık ve dışarı cıkacak durumda değildik) 39 günlüktü. Ağladı zaten cok ağlıyordu. Ben susturamayınca eşim aldı eşimden de annesi. Ben içeri mama hazırlamaya gittim. Geldiğimde kayınvalide avuc icleriyle kaburgalardan karnına doğru bastırıyordu ancak bastırdıgı yer cöküyordu. Sonra daha da ağlamaya başladı kızardı ağlamaktan. Normalde bir süre sonra kucakta gezidirince susardı ama susmadı. Sürekli çiş ve kaka yapmaya başladı. İftar etti onlar ben hala susturamadım. İftardan sonra eşim kıpırdamasa da ben artık eve gidelim dedim. Normalde hemen kalktık diye hır cıkardı laf sokarlar o da yetmese kayınpeder bağırırdı. Kimse birşey demedi cocukta garipliği fark ettiler bence. Neyse sonra eve gittik. Arabada uyurdu ama tam dalıyordu acı acı ağlayarak uyanıyordu. Evde de susmayınca doktora gittik. Ben önce bacaklarıyla da ugrastıgından kalcası cıktı sandım. Kalca ultrasonu temiz cıktı. Ancak o sırada da kaka yapmaya devam etti. Doktor şüphelendi ve batın ultrasonu diye bişi varmış. Bize onunla bakmayı önerdi. Kabul ettik. Batın ultrasonunda tek tek organlar incelendi. O sırada karaciğer etrafında kanama görüldü nokta nokta. Ancak aktif devam etmiyor dedi. Tam kaburga altındaki kısım olduguundan kaburga cizmis ani bir darbe mi aldı dedi. Olayı anlatınca yanlış masajların twhlikesini söyledi. Bir süre gözlem altında kaldı. Sonra eve gönderdi ancak karnı şişerse, uyandıramazsanız acil gelin dediler. Sabah da kanama bitmiş kan içerde dağılmış mı bakalım dedi. Gittiğimizde kan dağılmıştı şükürler olsun ki. Tabi gece bizi arayıp hastanede oldugumuzu öğrenen kv sabaha kadar kendini aklamak icin kocasına ağlamış ben böyle olsun ister miyim vs sabaha kadar nöbet tutup sürekli uyanık tuttuk bebeği ve sabah güzel haberle eve dönünce kp evimizi bastı bana saldırmaya calıstı kv de arkasında izliyor. O sıra annem de cocugun durumu icin gelmişti annem araya girdi anneme de saldırmaya calıstı ama annem ona ağzının payını verince sustu gitti.

Gercekten mi ben hep biyerde ağlayınca panikleyip yerin dibine giriyorum. Annesi olsam susturmayı başarırdım kucagımda dünyayı unutur benle mutlu olurdu diyorum :KK43:
Oğlum çok uyumlu mutlu bir bebek hamd olsun şu ara atak diş dönemindeyiz ben değil tillahı gelse susturamıyor. Sebepsiz ağlarsa da naz oluyor o :) ilk zamanlar sadece anne sütü veremediğim için çok ağlamıştım küvözdeyken mamaya biberona alışıp beni istemedi zorla alıştırdım ama bu seferde sütüm yetmedi. Gebe okulundaki arkadaşlarım su bile vermem asla mama mı asla kafasında insanlardı çoook eksik hissetmiştim. Hala daha 6 ayı gecmis su bile vermeyen ek gıdaya başlamayan var bence takıntı haline getiriyorlar bu sosyal medya yüzünden. Emzirmeyen yaşamasın diyecekler neredeyse

Ben de emziremedim daha doğrusu bebeğim bir türlü emmedi ben de sağarak verdim sapabilmişim kadar sağdım yetmediği yerde mama verdim mazide mekan anneliğe engel bir durum değil bence size yaşadıklarınızdan dolayı böyle geliyor bir de bebek büyüyüp sizinle iletişim kurmaya başlayınca hep sizi istetince kalabalığın içinde koşup sadece size sarılınca daha bir iyi anlıyorsunuz anne olduğunuzu kendiniz üzmeyin geçici bir durum düzelecektir

ayyy okadar haklısın ki
okurken kalbim sıkıştı helede o iç kanamayı okurken ,
çok özür diliyerek söylüyorum bunu
hastane odasında kavga eden o anneler kim haksızsa allaha hesap versinler demek geçti içimden , bu senın annen bile olsa idare etmeleri gerekirdi yazık olsun ikisinede ,

Bir arkadaş iç kanamayı nasıl anladığımızı sormuş, bilgilenmeniz icin paylaşayım. Ramazanda iftara gittiğimizde(ki yine baskılarla oysaki daha düzen oturtamamıştık ve dışarı cıkacak durumda değildik) 39 günlüktü. Ağladı zaten cok ağlıyordu. Ben susturamayınca eşim aldı eşimden de annesi. Ben içeri mama hazırlamaya gittim. Geldiğimde kayınvalide avuc icleriyle kaburgalardan karnına doğru bastırıyordu ancak bastırdıgı yer cöküyordu. Sonra daha da ağlamaya başladı kızardı ağlamaktan. Normalde bir süre sonra kucakta gezidirince susardı ama susmadı. Sürekli çiş ve kaka yapmaya başladı. İftar etti onlar ben hala susturamadım. İftardan sonra eşim kıpırdamasa da ben artık eve gidelim dedim. Normalde hemen kalktık diye hır cıkardı laf sokarlar o da yetmese kayınpeder bağırırdı. Kimse birşey demedi cocukta garipliği fark ettiler bence. Neyse sonra eve gittik. Arabada uyurdu ama tam dalıyordu acı acı ağlayarak uyanıyordu. Evde de susmayınca doktora gittik. Ben önce bacaklarıyla da ugrastıgından kalcası cıktı sandım. Kalca ultrasonu temiz cıktı. Ancak o sırada da kaka yapmaya devam etti. Doktor şüphelendi ve batın ultrasonu diye bişi varmış. Bize onunla bakmayı önerdi. Kabul ettik. Batın ultrasonunda tek tek organlar incelendi. O sırada karaciğer etrafında kanama görüldü nokta nokta. Ancak aktif devam etmiyor dedi. Tam kaburga altındaki kısım olduguundan kaburga cizmis ani bir darbe mi aldı dedi. Olayı anlatınca yanlış masajların twhlikesini söyledi. Bir süre gözlem altında kaldı. Sonra eve gönderdi ancak karnı şişerse, uyandıramazsanız acil gelin dediler. Sabah da kanama bitmiş kan içerde dağılmış mı bakalım dedi. Gittiğimizde kan dağılmıştı şükürler olsun ki. Tabi gece bizi arayıp hastanede oldugumuzu öğrenen kv sabaha kadar kendini aklamak icin kocasına ağlamış ben böyle olsun ister miyim vs sabaha kadar nöbet tutup sürekli uyanık tuttuk bebeği ve sabah güzel haberle eve dönünce kp evimizi bastı bana saldırmaya calıstı kv de arkasında izliyor. O sıra annem de cocugun durumu icin gelmişti annem araya girdi anneme de saldırmaya calıstı ama annem ona ağzının payını verince sustu gitti.
Ay çok kötü ya Allah korusun, tovbe estağfurullah ben cok korkarım zaten boyle sacma sapan kıtlatırlar yenıdogan bebegıde Allahım ne kadar ilkel ya. Allah korumuş, gözlerım dolu dolu korku ıcınde okudum yemın ederım.

Çok çok gecmis olsun ben sormuştum verilmiş sadakaniz varmış ucuz atlatmissiniz. Benim kayinpederim de masaj yapti öyle bikac defa biraz sert. Yazdıklarınızı dikkate alicam korkuyorum gormeden yine yapar bisey olur diye. Çok teşekkür ederim cevabınız için.

şu kvnize çok sinir oldum ya.sinirden odaklanamadım konuya:sinirli:çok kötü bir süreç yaşamışsınız bu nedenle etkilenmişsiniz bence.psikolojik destek alıp bebek daha fazla büyümeden çözseniz iyi olur sanki.

Ağır şeyler yaşamışsınız emzirememe ile alakalı olduğunu sanmıyorum sadece.
Lohusa depresyonu çok önemli bir durum. Psikolojik destek almanızı tavsiye ederim hemen.

Sizi tüp bebek sayfasından tanıyorum yaşadıklarına çok üzüldüm. Ne zorluklarla evladinizi kucağınıza aldınız şu koca insanların yaptıklarına bak. Kendinizi asla suçlamayın iyi bile sabır gösterip dayanmissiniz hele o iç kanama olayını okuyunca kalbim sıkıştı başkası olsa o kadını surundururdu evine adım attirmazdi. Geçmişi unutmak biraz zor ama unutmaya çalışın bebeginize konsantre olup bol bol güzel vakitler geçirin mümkünse o kv ve kp resmi bir şekilde ziyaret edin

Mesajlarınızı teker teker okudum, bugün 6 ay aşıları için dışarıda oldugumdan ve şuan ateş düşürmekle uğraştıgımdan alıntılayamıyorum sizleri. Ama gördüm ki dünyanın en kötü annesi değilim, gördüm ki benim kimseye açamadığım duygularımı hiç beni tanımadan kilometrelerce öteden anlayan ve hisseden hemcinslerim olmuş. İyi ki varsınız iyi ki kendi hikayelerinizi yazdınız benim yoluma ışık oldunuz. Daha cok vakit gecirecegim oynayacagım ona sevdiğimi ve annesi oldugumu sık sık söyleyeceğim. Beslerken gözlerime bakan gözlerine daha cok yanıt vereceğim🙏🏻
Merhaba.. benim 9 aylık kızım da emmeyen bebeklerden. Daha 10 günlük bile değilken bende uyumayıp babasının kollarında hemen uykuya daldığında beni annesi olarak kabul etmediğini düşünmüştüm bende.. o kadar üzülmüştüm ki.. birde acıkması dışında ağlamayan bir bebek herkeste dururdu beni tanımadığını düşünürdüm..hatta biberon kimdeyse bunun annesi o derdim.. hergün öğle uykusunda kucağımda uyuturdum kokumu alsın bana alışsın diye.. 3 aylıkken kucakta beslenmekte istemedi ayağıma yatırıp içirebiliyordum. Ki hala öyle beslenir. Ama ben hiç kötü bir anne olduğumu düşünmedim. Onu çok sevdim, elimden gelenin en iyisini yapmaya çalıştım hep. Gerisi minicik bir bireyde olsa onun tercihi:) bağımsızlığı seviyor bizimki saygı duydum bende:) dünyayı tanımaya başladıkça beni de daha net tanıdı. Şimdi başkalarında mızıklayıp bana gelince susuyor. Hatta bugün babasında bile ağlayıp benim kucağımda hemen durdu..bende artık annesi olduğumu biliyor diye hava attım:KK66: oyunlar oynuyoruz pek hoşlanmasada sarılıp öpüyorum saçlarını okşuyorum. Küçük dokunuşlar bile iki tarafında bağlılığını arttırıyor. Birde sizin bütün duygularınızı hissediyorlar. Bende durmayacak gerginliği ile alırsanız kucağınıza gerçekten durmuyorlar. Siz sakin olun ki o da sakinleşsin. Zaten onu en iyi siz anlarsınız.

Yaşadıklarınıza da çok üzüldüm. En duygusal zamanlarınızda endişe korku üzüntü bütün olumsuz duyguları yaşamışsınız. Umarım bundan sonra çok güzel anılar biriktirirsiniz miniğinizle..

Psikolojik destek almalisiniz. Aslında annesi olduğunuzu hissediyorsunuz ama emzirmediginiz için cezalandiriyorsunuz kendinizi. Ben de emziremedim mama ile büyüdü. Ama ben onun annesiyim o benim canım o kadar. Bu arada kv kp nasıl insanlar yahu yuh diyorum. İnşallah bir daha es baskısı hatırı vs deyip gorusmezsiniz

Gercekten mi ben hep biyerde ağlayınca panikleyip yerin dibine giriyorum. Annesi olsam susturmayı başarırdım kucagımda dünyayı unutur benle mutlu olurdu diyorum :KK43:
Kusura bakmayın ama çok güldüm. Keşke bütün bebekler annelerinde susup mutlu olsaydı o zaman 10 tane dogururdum gerçekten 😂

Evet maalesef o kadar üzülüyorum ki keyfi mama verenlere ya o mamaların içinde ne ararsan var dayıyoruz mamayı çocuğa gelişimi geriliyo çocuk biranda Şişiyo nolduğunu anlamadan doktorlarıda anlamak çok zor neden anne sütü varken nerden geldiği ne olduğu belli olmayan bişey vermek 😞 benimde oğlum sarlık oldu doktorum bol bol emzir dedi dediği gibide yaptım 2 hafta içinde sarlık falan kalmadı ve üstelik yüksekti sarlığı hiçbir tedaviye gerek kalmadan geçti şükür
Şimdi 3 yaşına kadar formül mama verin diyorlar
İçinde her vitamin varmış
Zaten anne sütüne ek gıdaya geçiyor
Organik beslerim ve de sütümü veririm ama doktorlar ısrarla mama çok önemli diyor
Paketlenmiş toz halindeki birsey nasıl önemli olur bilemiyorum
Benim de bebeğim var 5 aylık
Emmeyi bırakacak diye ödüm kopuyor
Görüşlerinize elbette saygı duyuyorum. Öncelik tabiki anne sütü önemi de tartışılmaz ama çeşitli sebeplerden dolayı anne sütü alamayan bebekler var. Benimki emmedi sağdığım süt yetmedi. Mama vermek zorunda kaldım o mama kutularına düşmanım gibi baktım bir süre. Ama o mamalar olmasaydı benim bebeğim aç kalacaktı onların varlığına şükreder oldum . onun minicik vücuduna uygun bir besin ne verebilir ki insan.. sizin nerden geldiği belli olmayan paketli toz diye bahsettiğiniz şey bizim bebeklerimizin besin kaynağı.. bu konudan dolayı konu sahibininde hassasiyeti var zaten biraz daha duyarlı olanabilir diye düşünüyorum. Bizde anneyiz ve birbirimizin duygularını daha net anlarız. Keşke tüm bebekler anne sütünden yeterince faydalanabilse kimse mecbur kalmasa..

Görüşlerinize elbette saygı duyuyorum. Öncelik tabiki anne sütü önemi de tartışılmaz ama çeşitli sebeplerden dolayı anne sütü alamayan bebekler var. Benimki emmedi sağdığım süt yetmedi. Mama vermek zorunda kaldım o mama kutularına düşmanım gibi baktım bir süre. Ama o mamalar olmasaydı benim bebeğim aç kalacaktı onların varlığına şükreder oldum . onun minicik vücuduna uygun bir besin ne verebilir ki insan.. sizin nerden geldiği belli olmayan paketli toz diye bahsettiğiniz şey bizim bebeklerimizin besin kaynağı.. bu konudan dolayı konu sahibininde hassasiyeti var zaten biraz daha duyarlı olanabilir diye düşünüyorum. Bizde anneyiz ve birbirimizin duygularını daha net anlarız. Keşke tüm bebekler anne sütünden yeterince faydalanabilse kimse mecbur kalmasa..
Benim bebeğim de aldı mama 2 ay
Kötü niyetli yazmadım pardon
2. Ay sonunda meme reddi yaşadık hatta
Ben dr ların bilinçsiz vermesine kızıyorum sadece

Yuh ya bu ne arsızlık. Terbiyesizler. Lan çocuk iç kanama geçirmiş hala üste cıkıyorlar terbiyesizler. Eşin agzını açamadı mı ya o an? Tam evirip çevirip dövmelikler.

Biz sadece doktorların ısrarla Mamayı tavsiye etmesini ve bazı annelerin sütü yeterli olmasına rağmen mama kullanmalarını eleştirdik dediğiniz gibi tabiki de mecburiyetten kullananlara bir sözümüz yok belki bizde mecbur kalıcaz bikaç ay sonra bilemiyorum yanlış anlaşılmışsak kusura bakmayın

bebegim emmeyi rededen bir bebekti ve ben ne kadar cok ugrastim bilemezsin emzirmek icin tam 5,5 ay! girmedigim sekil pozisyon kalmadi amuda kalkmak dahil.

suan 2 yasinda ve emzirmeyi birakmaya ugrasiyoruz, keske o kadar direnmeseydim dedim defalarca. anne sutu alabilmesi tabiki sahane, ama alamiyorsa bu sizin annelik vasfinizi hafifletmez.kolay seyler yasamamissiniz bence atlattiklariniza sukur edip bu detaylara takilmayin

X