Anne gibi hissedememek

Çok üzücü zor bi dönemden geçmişsiniz öncelikle anlamadığım şey doktor nasıl sarlık olan çocuğa mama verin der çok şaşırdım sarlık anne sütü ile geçer şuan memeyi almıyor mu verdiğinizde

Ne zor seyler yaşamışsın canım
Öyle düşünme lütfen
Anne gibi hissedemesen mama verdikten sonra birsey olmasın diye beklemezsin :)

Seni annesi olarak bilmez olur mu hiç :)
9 ay kim taşıdı onu karnında
Kokundan sesinden ayırt eder
Sadece bebeğin pozitif bir çocuk mızmız DEĞİL
Benim kızı yollayayım sana tuvalette bile rahat yok
Duşa kaç günde bir girebiliyorum girmem çıkmam bir oluyor
İnan böylesi daha zor
Sen sadece bebeğine odaklanıp onu güzel yetiştirmeye bak

Doktorlar öyle mamacı ki
Arkadaşımın bebeğine
Kilosu az
Mamayı sık memeyi keyif için ver dedi doktor
Sok oldum
Oysa bebek emdikçe süt gelir
Arkadaşımın yerinde olsam şikayet ederdim o doktoru ama bizim ülkemizde buna anca gülerler

Ne vicdansizlar lohusayken laflar,kavgalar sizde travma yaratmış uzmandan destek alın.ayrica herşey emzirmek değil annem de beni emzirememis gorumcemlerden dolayı ama ben annemi çok seviyorum sıkmayın o güzel canınızı

Yanliz degilsiniz bunu bilin.Zamanla o duygunuz guclenecek.
Buyudukçe..
ozellikle sabahlari uyanip size anne diye sarilinca..dustugunde aglayip boynunuza sarilinca..
mesela suan yagmur yagiyor gok gurledi az evvel 2 yasindaki kizom kostu kucagima anne yagmur diye saeildi boynuma..korkunca hissedeceksiniz.
siz onun bu dunyadaki dayanagisiniz..
en guvendigi varliksiniz.
hersey zamanla daha iyi olacak

Evet maalesef o kadar üzülüyorum ki keyfi mama verenlere ya o mamaların içinde ne ararsan var dayıyoruz mamayı çocuğa gelişimi geriliyo çocuk biranda Şişiyo nolduğunu anlamadan doktorlarıda anlamak çok zor neden anne sütü varken nerden geldiği ne olduğu belli olmayan bişey vermek benimde oğlum sarlık oldu doktorum bol bol emzir dedi dediği gibide yaptım 2 hafta içinde sarlık falan kalmadı ve üstelik yüksekti sarlığı hiçbir tedaviye gerek kalmadan geçti şükür

Şimdi 3 yaşına kadar formül mama verin diyorlar
İçinde her vitamin varmış
Zaten anne sütüne ek gıdaya geçiyor
Organik beslerim ve de sütümü veririm ama doktorlar ısrarla mama çok önemli diyor
Paketlenmiş toz halindeki birsey nasıl önemli olur bilemiyorum
Benim de bebeğim var 5 aylık
Emmeyi bırakacak diye ödüm kopuyor

Bir de bunun annecim versiyonu var ki insanin ici eriyor duyunca.

Doktorlara kalırsak yandık bende ek gıdaya başlamadım henüz başladığımdada kendi yaptığım püreler yemek suları vs vericem

Emek verdikce anne oldum. Ne kadar dogru bir soz. Konu sahibi her konuda oldugu gibi zaman verin kendinize. O bebecikler her halukarda kendilerini sevdirirler.

Çok gecmıs olsun, üzüldüm bayagı zor olmuş 1 ya da 2 ay ıcınde senı gorunce annesi oldugunu fark eder. Sanırım kım neyı cok ıstıyorsa onunla ımtıhan edılıyor. Hamıle kaldım, hep kaybetme korkusu vardı, ya proteın kacırdım, ya hastalandım bebegım hareket etmıyordu, hep korku hep stres, gebelıgın keyfını cıkaramadm. Sonra dogumu dusunmeye basladım, egıtımler aldım, yüzdüm plates yaptım Allahım ne sporlar neler yaptım 1 dk yerımde durmadm, yeterkı normal dogum yapabileyım dıye, neyse yapamadm, dr alt dan muayene ettı son gün dogum basladı rahmım zedelendı, az kalsın rahmımıde kaybedıyodum, bıdaha cocugum olmayacaktı. Ama emzırdım cok rahat. Ama ne farkettım bılıyomusunuz, cevremde kadınlar neyı cok ıstıyosa onla ımtıhan edılıyor, benım gıbı doguma cok hazırlananlsr, normal dogum yapamadı, aaa ben asla yapamam dıyenler :) çatır çatır dogurdu maşallah ya :) sen emzıremedıgın ıcın degıl, bebegının basına bırseyler geldıgı ıcın, aylardır streslısın, üzgünsün, bu guzel gunlerın tadını cıkaramıyosn. O günler gerıde kaldı annesı, Allah herkese hayırlı ömür versın. Emzırmeyı cok cok ısteyen kursa gıden arkadasımda 2 ay sonra aldı bebegını kucagına bu arada. Yeterkı kucagımıza alalım, mama ıle beslensın dıye bekledik hastanelerde bence akışısına bırakıcaksın Üzme kendını

Gercekten mi ben hep biyerde ağlayınca panikleyip yerin dibine giriyorum. Annesi olsam susturmayı başarırdım kucagımda dünyayı unutur benle mutlu olurdu diyorum
Inanin emzirmekle alakasi yok. Gece gunduz elimden geldigince emzirdim, karni doyunca bende ciglik cigliga agliyor sadece kayinvalidemin kucaginda sakinlesiyordu. Baslarda alindim ama sonra kendi kendime sacmalama dedim, minik kizim naz yapiyor sanirim annesine dedim :) hala arayi isitmaya calisiyoruz :)

Bir de fark ettiniz mi bir bebek aglayinca direkt gozler annesine gidiyor, sen annesin neden susturamiyosun gibisinden bir mahalle baskisi var. Susturamiyor olmamiz demek iyi anne olmadigimiz anlamina geliyor sanki birilerine gore. Hele bende durmayip kayinvalidemde birden sustugunda kadinin gozlerindeki gururu gormelisiniz. Ne olursa olsun kucucuk bebege trip atacak, onu suclayacak degilim. O bende susmasa da tum kalbimle sevmeye devam edecegim. Disardan gelen aaa annesi susturamiyor, herkes anne olamaz gibi laflar bile isittim hicbiri umrumda degil.

Benim cocugum 2 yasinda o annelige ben bile alisamadim sizin dedginiz annelige. Hala kendimi eksik görürüm hala ben iyi anne degilim galiba derim degilimde bence bana göre ama onun bi gülüşüne var yaaaaaaaa anneeemmmm deyip koynuma girisine ölürüm. Ama hala annelik duygusu yok gibi..
Sanirim annelik duygusu diye bsey yok galiba heralde oyle yani

Bende mamaya başlarda öcü gibi bakıyordum çocuk aglayıp mama ver dicekler diye ödüm kopuyodu .Şimdi düşününce saçmalıkmış diyorum lohusalıktan olabilir :)
Kesinlikle :)
2.5 yasinda hâlâ emziriyorum ve ciddi boyun agrilari çekiyorum geçen hafta boyunluk takmak zorunda kaldim.bu tabi yanliş pozisyonda emzirdigim için maalesef
Mamanin iyi yanlari ek gidaya gecince eger bebek yemezse verirsin mamayi tok olur
Ama anne sütü yetmiyor her zaman olmuyor çok yemek yemeli su icmeli filan :)

Aynen öyle. Sevmeye gelince torun, yeğen aglayinca anne susturacak. Bazen bebek sadece ağlamak ister kucak ister hemen susmaz ama anlayana. Kim ne der diye düşünmemek lazım yoksa olan bize oluyo

Yasadiklarinizdan kaynakli diye dusunuyorum yoksa emzirmekle emzirmemekle ilgili degil. Ben de daha 4 5 gunluk lohusayken kv küstü gelmedi kendi kendine esimle tartistik neler neler ama hakkimi helal etmiyorum o uzuntu ve sinirle tek memem tamamen kesildi dolu dolu süt varken. Bebegimin icemedigi tek bir damla süt haram olsun onlara. O yuzden bu hissettikleriniz normal resmen anne bebek arasina duvar cekiyo. Bana bir de daha sonra gelip milletin cocugu soyle tombul boyle uzun su kadar yemek yiyor diye konusurdu ve halen konusuyor kv. O ara resmen bebegime ofke doluyodum. Onlari Allah bildigi gibi yapsin.

Mesajlarınızı teker teker okudum, bugün 6 ay aşıları için dışarıda oldugumdan ve şuan ateş düşürmekle uğraştıgımdan alıntılayamıyorum sizleri. Ama gördüm ki dünyanın en kötü annesi değilim, gördüm ki benim kimseye açamadığım duygularımı hiç beni tanımadan kilometrelerce öteden anlayan ve hisseden hemcinslerim olmuş. İyi ki varsınız iyi ki kendi hikayelerinizi yazdınız benim yoluma ışık oldunuz. Daha cok vakit gecirecegim oynayacagım ona sevdiğimi ve annesi oldugumu sık sık söyleyeceğim. Beslerken gözlerime bakan gözlerine daha cok yanıt vereceğim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…