Anlayamadığım Erkek Davranışı

papatya3054

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
2 Haziran 2022
157
-22
32
Merhabalar herkese. Ben 30 yaşında daha önce hiç evlilik yapmamış, devlet memuru bir kadınım. Çevrem beni elim yüzüm düzgün olarak tanır, çok kişi de çıktı karşıma erkek arkadaşlarım da oldu ama bir türlü evlilik yolunda adım atamadım, hep gelecek korkusu oldu ya da insanlardan korktum.

2 hafta kadar evvel bana üniversitede bir ara çok çok samimi arkadaşım olan sonrasında da arkadaşlığımızın duygusal ilişkiye evrilip belirli sıkıntılar yüzünden ayrıldığımız eski erkek arkadaşım yazdı. Aslında yaklaşık 6 senedir o hep aklımdaydı ama hayat görüşlerimiz vs çok farklıydı o yüzden yapamamıştık o dönem. Kendisi benden 1 yaş küçük. O bir şehre atanmış ben de ona çok yakın bir şehirdeyim. Biraz sohbetten sonra buluşalım bir ara müsait olursan dedi ben de 6 yıldır onun mesajını beklediğim için hemen yarın oraya gelebilirim dedim. Görüştük, sonraki hafta da o benim şehrime geldi yine gezdik dolaştık, beraber aşırı iyi eğleniyoruz, geçmişi konuşup gülüyoruz. Bana beni hala sevdiğini, geçmişteki hataları için çok pişman olduğunu beni bırakmak istemediğini söylüyor görüşmelerden sonra. Giderken sarılıyor…

Ama sonrasında mesela 1 hafta boyunca bana hiç ne mesaj atıyor ne de arıyor. Ara sıra bazen tek cümlelik mesajlaşmalarımız oluyor. Ben yazsam da 2-3 mesajdan sonra konuşmayı kesecek bir şey öne sürüyor. İşte işim var, duş alıcam vs vs.. evde tek yaşıyor akşam boyunca ama hiç geri de dönmüyor.

Sizce benim 2 hafta içinde ve 2 görüşmede bu kadar beklentiye girmem doğru mu birisi hakkında? Acele mi ediyorum? Aranmak çok öenmli mi? Bu hafta sonu yine görüşeceğiz. Hemen her görüşmeden sonra bir dahakini aramızda konuşup kararlıyoruz. Ama arada konuşulmuyor işte… bilemiyorum.zaman da geçiyor gibi algılayıp acele de ediyor olabilirim belki. Ama ciddi manada gönlüm kırılıyor bir şeylere. Okuyan herkese teşekkür ederim.

Fazlaca beklentiye girmen doğru değil.
Ayrıca yeni bir şehire gelmiş ve senden başka arkadaşı yok.
Sevgili olsaniz yahut senin gibi düşünse mutlaka bir mesaj trafiği olur.Belki çok uzun uzadiya olmaz ama olur yani.
Bence bu adımın derdi seninle sevgili olmak değil.Sadece iyi vakit geçirip eskileri anmak.
Ha arada bir de cinsel bir münasebet olursa ona da yok demez ancak bu adam seninle düzenli ve ileriye dönük bir ilişki düşünmüyor bence

İçime öyle doğuyor benim de ne yazık ki… açık açık sorsam mı bilemiyorum. Sorsam da çok beklentideyim gibi düşünecek. Anneme söyledim tekrar görüştüğümüzü havalara uçtu falan dedi bana. Ben de müthiş sevindim..

Duygularinizin seviyesi ayni degil bence, ona sorsaniz ne olacak ama icinizde kalmasin sorun yine de isterseniz

Açıkçası bende yıllar sonra bulduğu, kaçırmak istemediği kadını hiç aramayan konuşmayan erkek olmadığını düşünmüyorum. Mesajlaşma aramayı sevmeyen bir adam bile en azından merak eder yine yazar sorar. Aranıyor gibi geldi yani size de bir bakmış yeni ortamına da bir bakıyormuş gibi yalnız kalmasın diye.

Sorsan da söyleyeceğini sanmıyorum ya. Daha erken, ben seninle ciddiyim ama öyle ama böyle cart curt diyecek.
Böyle tipler anneme söyledim falan diyerek senin gazını alır, sadece konuşurlar, davranıştan anlarsın aslolanı. Hoşuna gideceğini ve onda olduğunu biliyor. Uzaktayken özlemeyen birinin hevesi, duygusu yoktur. Mantıklı bakmaya çalışıyordur, kendince çıkarı vardır. Zaten çok iz bıraksanız 6 yıl beklemezdi.
Aslında olay her zaman net oluyor da işte niyet okumalar, ya öyle düşünmüyosa demeler, uzadıkça uzuyo mesele.

Beklentiye girmen normal duygusal boşluktasın ama beklenti yorar mutsuz eder.Gerçekten aramak isteyen arar yazmak isteyen yazar.Seni o kadar iyi anlıyorumki geç kalmışlık hissi duygusal boşluk kırgınlıklar.Sende takıl vakit geçir hislerine güven bir iliskinin içinde olmadığını düşünüyorsan konuşma gereği bile duyma değmez.Zaten anlayıp bir şeyler yaparsa sorgularsa sen de emin olursun.Ama emin ol başkalarının dengesizliğinden egolarindan önemlisin.Ve son olarak bir insan ya nettir ya g.ttür.

Adamın davranışları normal değil. Normal hayatında sizinle iletişim kurmaması, yeni girdiği çevrede sizinle ilişkisinin bilinip kısmetini kapatmak istememesinden bana kalırsa . Aralarda sizinle fazla iletişimde kalmayarak, sizin de beklentinizi yükseltmek istemiyordur. Anladığım kadarı ile şuan niyeti sadece takılıp güzel vakit geçirmek ve bir yandanda yeni girdiği çevrede aranmak. Hem karnım doysun hem pastam dursun diyor galiba. Size tavsiyem hiçbir erkek için bu kadar hazır kıta beklemeyin. Adam görüşelim demiş siz ertesi gün koştura koştura yanına koşmuşsunuz yapmayın bunu. Kendinize değer verin, başkaları ile sosyalleşin, adam her aradığında görüşebilir olmayın. Zira şu hareketleriniz bir erkek için çok acınası bir durum kusura bakmayın. İlk mesajı siz attıktan sonra adam kısa kesip sonrada size dönmüyorsa o adamla buluşmayın mesela. Siz kendinize değer vermezseniz boşuna karşıdaki adamdan değer beklemeyin.

Bu arada o yeni değil ortamında atanalı 3 yıl olmuş ben daha yeni atandım açıkçası.

Çok haklısınız. Ben yıllardır onu o kadar bekledim ki zaman geçmesin yine diye gittim. Ama belki de kendi değerimi düşürdüm.

Bu arada o yeni değil ortamında atanalı 3 yıl olmuş ben daha yeni atandım açıkçası.
Gene farketmez bu dediğiniz daha tehlikeli, orada devam eden görüştüğü bir kız arkadaşı var ya da beklentide olduğu başkası var büyük ihtimalle. Sizide bir seçenek olarak kenarda tutuyor .Dediğim gibi bu kadar üstüne düşmeyin. Bir kadın olarak flört ettiği adam bir hafta adam akıllı iletişime geçmiyorsa , senin başlattığın mesajlaşmayı bahane ile kesip , geri dönmüyorda o adamla bırak buluşmayı, mesajına geri dönmem yani.

Birlikte güzel vakit geçiriyor olabilirsiniz. Ama arayıp sormaması büyük sıkıntı. Hadi gündüz çalışıyor meşgul diyelim, insan akşam hiç mi merak edip aramaz. Yalnız yaşıyor demişsiniz hiç mi sıkılmıyor. Ancak başka meşguliyetleri varsa sizinle ilgilenmez. Yani hayatında başka birileri olabilir.

Spora gidiyorum, kurslara katılıyorum falan diyor. Akşam ben aradım geçen gün 15 dk sonra benim uyumam lazım dedi, kapattık.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…