Anlayamadığım Erkek Davranışı

Merhabalar herkese. Ben 30 yaşında daha önce hiç evlilik yapmamış, devlet memuru bir kadınım. Çevrem beni elim yüzüm düzgün olarak tanır, çok kişi de çıktı karşıma erkek arkadaşlarım da oldu ama bir türlü evlilik yolunda adım atamadım, hep gelecek korkusu oldu ya da insanlardan korktum.

2 hafta kadar evvel bana üniversitede bir ara çok çok samimi arkadaşım olan sonrasında da arkadaşlığımızın duygusal ilişkiye evrilip belirli sıkıntılar yüzünden ayrıldığımız eski erkek arkadaşım yazdı. Aslında yaklaşık 6 senedir o hep aklımdaydı ama hayat görüşlerimiz vs çok farklıydı o yüzden yapamamıştık o dönem. Kendisi benden 1 yaş küçük. O bir şehre atanmış ben de ona çok yakın bir şehirdeyim. Biraz sohbetten sonra buluşalım bir ara müsait olursan dedi ben de 6 yıldır onun mesajını beklediğim için hemen yarın oraya gelebilirim dedim. Görüştük, sonraki hafta da o benim şehrime geldi yine gezdik dolaştık, beraber aşırı iyi eğleniyoruz, geçmişi konuşup gülüyoruz. Bana beni hala sevdiğini, geçmişteki hataları için çok pişman olduğunu beni bırakmak istemediğini söylüyor görüşmelerden sonra. Giderken sarılıyor…

Ama sonrasında mesela 1 hafta boyunca bana hiç ne mesaj atıyor ne de arıyor. Ara sıra bazen tek cümlelik mesajlaşmalarımız oluyor. Ben yazsam da 2-3 mesajdan sonra konuşmayı kesecek bir şey öne sürüyor. İşte işim var, duş alıcam vs vs.. evde tek yaşıyor akşam boyunca ama hiç geri de dönmüyor.

Sizce benim 2 hafta içinde ve 2 görüşmede bu kadar beklentiye girmem doğru mu birisi hakkında? Acele mi ediyorum? Aranmak çok öenmli mi? Bu hafta sonu yine görüşeceğiz. Hemen her görüşmeden sonra bir dahakini aramızda konuşup kararlıyoruz. Ama arada konuşulmuyor işte… bilemiyorum.zaman da geçiyor gibi algılayıp acele de ediyor olabilirim belki. Ama ciddi manada gönlüm kırılıyor bir şeylere. Okuyan herkese teşekkür ederim.
Bak canım bir hafta sonu kendini tut telefonunu açma Mesajlarına geri dönme noluyo dene tepkisini gör ben olsam beni bir hafta boyunca aramayan adamla işim olmazdı duygusal anlamda bağlanma derim

tezcanlılıkla hareket etmişsiniz.
siz sanki 6 yıldır elde çanta hazır bekliyor gibi davranınca o da hemen sıkılmış gibi geldi
hani özlem olur ama ilk günden hızlı gelişince anlamı kalmmaıs olabilir.
yazmıyor umursmaaz davranıyor çünkü bence sizin zaten bir msjda ikna olup şehrine uacacğınızı gördü ve heyecanı bitti
kenara kaldırdı sizi yani, ne de olsa ordasınız zten
canı ister yine gelir vs
beklentiyi sıfırkayıp sanki normal bir arkadas bulusması gibi davranın. sallamayın

İçime öyle doğuyor benim de ne yazık ki… açık açık sorsam mı bilemiyorum. Sorsam da çok beklentideyim gibi düşünecek. Anneme söyledim tekrar görüştüğümüzü havalara uçtu falan dedi bana. Ben de müthiş sevindim..

annesi 6 yıl önceki sevgilisini mi aklında tutmuş?
havalara uçmuş birde.
ben inanmadım.

İçime öyle doğuyor benim de ne yazık ki… açık açık sorsam mı bilemiyorum. Sorsam da çok beklentideyim gibi düşünecek. Anneme söyledim tekrar görüştüğümüzü havalara uçtu falan dedi bana. Ben de müthiş sevindim..

Palavra ya kadin nerden hatirlayacak 6 yil onceki sevgilisini.

Merhabalar herkese. Ben 30 yaşında daha önce hiç evlilik yapmamış, devlet memuru bir kadınım. Çevrem beni elim yüzüm düzgün olarak tanır, çok kişi de çıktı karşıma erkek arkadaşlarım da oldu ama bir türlü evlilik yolunda adım atamadım, hep gelecek korkusu oldu ya da insanlardan korktum.

2 hafta kadar evvel bana üniversitede bir ara çok çok samimi arkadaşım olan sonrasında da arkadaşlığımızın duygusal ilişkiye evrilip belirli sıkıntılar yüzünden ayrıldığımız eski erkek arkadaşım yazdı. Aslında yaklaşık 6 senedir o hep aklımdaydı ama hayat görüşlerimiz vs çok farklıydı o yüzden yapamamıştık o dönem. Kendisi benden 1 yaş küçük. O bir şehre atanmış ben de ona çok yakın bir şehirdeyim. Biraz sohbetten sonra buluşalım bir ara müsait olursan dedi ben de 6 yıldır onun mesajını beklediğim için hemen yarın oraya gelebilirim dedim. Görüştük, sonraki hafta da o benim şehrime geldi yine gezdik dolaştık, beraber aşırı iyi eğleniyoruz, geçmişi konuşup gülüyoruz. Bana beni hala sevdiğini, geçmişteki hataları için çok pişman olduğunu beni bırakmak istemediğini söylüyor görüşmelerden sonra. Giderken sarılıyor…

Ama sonrasında mesela 1 hafta boyunca bana hiç ne mesaj atıyor ne de arıyor. Ara sıra bazen tek cümlelik mesajlaşmalarımız oluyor. Ben yazsam da 2-3 mesajdan sonra konuşmayı kesecek bir şey öne sürüyor. İşte işim var, duş alıcam vs vs.. evde tek yaşıyor akşam boyunca ama hiç geri de dönmüyor.

Sizce benim 2 hafta içinde ve 2 görüşmede bu kadar beklentiye girmem doğru mu birisi hakkında? Acele mi ediyorum? Aranmak çok öenmli mi? Bu hafta sonu yine görüşeceğiz. Hemen her görüşmeden sonra bir dahakini aramızda konuşup kararlıyoruz. Ama arada konuşulmuyor işte… bilemiyorum.zaman da geçiyor gibi algılayıp acele de ediyor olabilirim belki. Ama ciddi manada gönlüm kırılıyor bir şeylere. Okuyan herkese teşekkür ederim.
Seven insan arar sorar merak eder. Yoksa sizi sevmiyordur.
Ben yoğunum zaman yok lafına inanmam.
Eşimle ben sahancok nasılsın falan filan yazan tarafım.
O önemli birşey olduğunda yazan taraf. Yada sesim çıkmazsa mutlaka nerelerdesin der. Gibi gibi

Birde ben eski ilişkiden birşey olacağını düşünmeyen lerdenim. Bir zamanlar insanı sevdik ama o zaman ki halini

Kendini kaptırma. Fazlaca hızlı ilerlemişsin ve senin bıraktığı yerde onu beklediğinden emin olmuş. Söylediği sözlerin bir anlamı yok sadece ümit etmeni istiyor hepsi bu. Aksi olsa sözlerini davranışları ile desteklerdi. Arkadaşlıktan öte bir ilişki düşünmemeni ve geri çekilmeni tavsiye ederim.

1 hafta boyunca aramamak sormamak, mesaj atmamak hiç normal değil, aksine yoğun olmalı bunlar şu süreçte.
Ben de hoşlanmadım adamın tavrından, yani bunun bi açıklaması da olamaz bence, hani "mesajlaşmayı sevmiyorum, aramayı sevmiyorum" vs gibi.

Çok kaptırmayın kendinizi derim normal davranmıyor . Belki altında başka bişey olabilir emin misiniz evli veya hayatında bir başkası olmadığına?

Telefondan gerçekten nefret eden, mesajlaşma alışkanlığı hiç olmayan erkek arkadaşımla ilk günler sabaha karşı uyuduk, konuşacağız diye. Fırsat buldukça da görüntülü arıyordu mesela. Sonra sonra daha normale dönüyor tabii iletişim ama sizinki gerçekten anormal ve hiç hoş değil. Insan herhangi bi arkadaşını bile yokluyor, hele ki her hafta buluştuğu bi arkadaşı olsa, zaten sürekli yazışır konuşur.
Konuşur konuşmaz şehrine gitmen, her istediğinde seninle buluşabilmesi (arayip sormadigi ve ilgilenmedigi halde) hiç iyi olmamış.
Bence de görüşmeyi iptal et, mizilti ve trip olayina girmeden bu tavrindan rahatsiz olduğunu söyle (kısa kes ama) ve ondan bi adim, çaba gormeden de devam etme derim.
Mesafe koyarsam gider diye de korkma, giderse gitsin.

Çok kaptırmayın kendinizi derim normal davranmıyor . Belki altında başka bişey olabilir emin misiniz evli veya hayatında bir başkası olmadığına?
Bilmiyorum. Az evvel aradı ve sordum hayır yok kesinlikle akşamları çok yoruluyorum dedi. Olsa zaten var der miydi bilmiyorum.

Bence adamda şey kafası var “atandım, yaşım da geldi şöyle mantığıma uygun birilerini bulayım, aa papatya vardı dur yazayım” bundan fazlası olduğunu düşünmüyorum. Mantığına uyuyorsunuz ama duygusal bir derinlik yok. Görüştükçe oluşur belki ama şu aşamada çok bel bağlamayın derim

Bence adamda şey kafası var “atandım, yaşım da geldi şöyle mantığıma uygun birilerini bulayım, aa papatya vardı dur yazayım” bundan fazlası olduğunu düşünmüyorum. Mantığına uyuyorsunuz ama duygusal bir derinlik yok. Görüştükçe oluşur belki ama şu aşamada çok bel bağlamayın derim
🥺tamam kendime telkin vercem bu tüm yorumlardan sonra. Normalde asla görüşmeyi kabul etmeyecektim, bir iki gün bakacağım aramaya devam eeerse ben de bir süre takılmalık görüşeceğim. -takılmalık derken çok umut bağlamadan . Baktım olmuyor keserim yolumu

adam sizi sewmiyor
hayatında baska birisi yada birileri olması muhtemel
yıllar sonra oldr özlem sewgi vs olsa bihaftayı bırakın 1 saat bile merak etmeden duramaz
duygusal acıdan sze baglı dgl
gecirilen vakitte neler yasanıyor bilemedim baska beklentileri olabilir yıllar öncede olduysa
sze karsı hiç güvenilir bi imaj takınmamış beyfendi
dikkatli olun

Iliskiniz surecinde cinselliginiz vardi ise tekrar fuckbuddy gibi bir iliski kurmak istiyor olabilir gibi geldi. Benim aralarda mesajla iletisim kurmadigim, sadece gorusmek icin haberlestigim tek iliskim fuckbuddy iliskisiydi.

X