Altın takı miktarı uygun mu

Bana çeyrek bile takılmadı ama gayet oldu. Olur mu diye sorduğunuz şey ne? Evlilik düğünde takılan takılardan, alınan eşyalardan ibaret olmamalı. Hala bu kafa yapısının olması valla sinirlerimi zıplatıyor.

Ben de tam bunu hissediyorum şu an. sinirlerim zıplamış halde. Cehaletten başka bir şey değil.

Bedavaya gitmişsin Bu gerçekle yaşayabilecek misin bu saatten sonra
çok zor ( önceden bunu konuşmak da sonra gidip kuyumcuda tarttırıp kontrol etmek de aklıma gelmedi. dur ben bi eşime sorayım kaç gr takıldı bana diye, ondan net cvp alamazsam da kvalidemi arar, az bulursam üstünü isterim 6 sene sonra

Kesinlikle ben istemedim yanlış anlaşılmasın. Ben ve ailem düğünde millet konuşmasın diye ödünç bilezik alın getirin takayım düğünden sonra geri götürelim dedik ama onlar kabul etmedi mehir için altın almalıyız dediler.

bana kaç gram altın takıldığını bilmiyorum ben zamanında. yoksa ben enayi miyim

Bazilarina göre evet. Akrabagimim dügününde gelini aldiklarinda kapiyi tutup para almadik diye arkamizdan "kapi tutmayi bile beceremediler" diye dedikodu yapmislar. Demek ki yollacakmisiz paraciklari

Durumlari neye yetiyorsa o takilir.
Ben karsi tarafin kendine ne takilacagini bilmesini bile sacma buluyorum.

Bu gibi durumlarda gurur yapanı enayi yerine koyuyorlar çok güzel. Biz talepte bulunmadık gidip 7-8 gramlıktan beş bilezik taktılar bana ama elti hanıma burmalar takıldı mehir olarak da 100 gram altın istedi hanımefendi
Bana ise 5000 TL iste demişti eşimin tarafı
Demek ki ben 5 binlik kızım o 500 binlik

Eşimle sevgiliyken hiç böyle konular konuşmadık. Enteresan geliyor böyle konuları okudukça

HEle o sapsarı şeyleri koluma, boynuma takma fikri bile benim için çok korkutucu.
biz de hiç konuşmamıştık
ne o sordu ne bizim böyle bi talebimiz oldu
hatta şu an hatırlamıyorum bile ne takmışlardı
tek hatırladığım nişanda zirkon taşlı set takmışlardı onu da ben takacağım için birlikte seçmiştik eşimle, ondan kalmış aklımda :)

Gram konuşma muhabbeti bana da çok garip geliyor ama malesef var.

Benim kocam evlenmeden önce annemle konuşmuştu, gram söyle takalım diye. Annem ben konuşmam öyle şeyler demişti. Kocam sonra dedi ki "şerefiniz kadar takın falan dersen bizimkiler çeyrek bile takmaz haberin olsun" ahsjajshah
Sonuç olarak kayınpederim ve kocam altın pazarlığı yapmıştı. Benim ailemden kimse müdahil olmadı. Yanılmıyorsam 15 gramlık 6 bilezik demişlerdi ama beğendiğim bilezik 13 gram mı neydi.

Kocam kendi aldı altınları bu arada ailesi değil, ama niye girdi o pazarlığa, evlenmeden önce evden elini eteğini çekmişti, fazladan ne yapsam kar diye düşünmüştü.

Ben de saat bile almadım bu arada kocama. Tam mı cumhuriyet mi Reşat mı ata mı neydi bilmiyorum öyle bir altın taktım geçtim.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…