Altın takı miktarı uygun mu

Herkes kendi maddi durumuna göre takar altını.
Demek sevgilinizin durumu o kadar, o yüzden üstelemeyin bence. Damatlik alacağız fln demissinizde onlarda size gelinlik alacak onu niye söylediniz anlayamadım. Ona kalırsa düğün salonunu onlar tutmuştur

ya bi de bu işler tamamen tarafların şartlarına göre değişir. doğru mu az mı çok mu soruları bana yanlış geliyor.
150 gr altın alır parasını evlendikten sonra sen ödersin, ee ? mantıksız yani bu derece irdelemek.
yada fazlasını istiyorsun ama adam veremiyorsa o zaman ayrılman lazım. belli ki hep başına kakacaksın.
bu soruların sorulması bile abes geliyor bana.
Eskiden bu altın meseleleri konuşulurmuş ama o zaman aileler alırmış. Zaten takıyı da kıza vermiyorlardı. aileler arasında başlık parası gibi bir şeymiş. Şimdi zaman değişti hala sürdürmenin mantığı yok bence de

Gramla altın anlaşması yapıldığını burda duydum desem yeridir. Ne ben evlenirken konuşuldu bunlar, ne ilerde çocuklarım için konuşulmasını istemem. Fi tarihinde, yüksek yüksek tepelere verilen kızları güvence altına almak için türetilmiş adetler bunlar. Artık insanlar, kızlarına, oğullarına daha başka yatırımlar yaparak hayata hazırlıyorlar, altın bilezik 'diploma' artık. Hele şu dönemde altın almış yürümüş, insanları zorlamanın hiç manası yok.

Eskiden bu altın meseleleri konuşulurmuş ama o zaman aileler alırmış. Zaten takıyı da kıza vermiyorlardı. aileler arasında başlık parası gibi bir şeymiş. Şimdi zaman değişti hala sürdürmenin mantığı yok bence de

ya zaten durumu olan ona göre alıyor. herkes gücüne göre. her zaman alınabilecek bişey için tartışmaya ve güzel günleri zehir etmeye ne gerek var :)

X