Altın takı miktarı uygun mu

Toplamda 30 gr saf altın desek, etti size 15bin tl.

Karşı tarafın bütçesi nedir, geliri nedir?
Düğünü ve eşyaları onlar mı yapacak?
Bu sorunuzun cevabı iki tarafın gelir durumuna göre tamamen değişir.

Kıt kanaat ucu ucuna evlenecekseniz, hatta eksikleri sonradan yapacaksanız on gram bile fazla gelir.

Aşiret düğünü yapacaksanız bir parmağa yetmez, onun da bedelleri var tabi.

Size tek önerim evliliğe ağır borçla harçla girmeyin, yıllarınız zehir olur.

Burada 7,8 bilezik istiyorlar genelde, bana 5 bilezik, bir de beşibiryerde takıldı ama gel gelelim anlaşmak önemli olan, altın eşya vs bunlar gerçekten küçük detaylar, kimsenin kalbi kırılmadan, yorulmadan evlenmek yeterli :)

Aynı düşüncedeyim. Kimseden bişey beklemedim, istemedim. Bize göre ayıptır istemek
benimkiler maalesef istedi. istemiyorum ben bi sey dedim, annem kvyi koseye cekmis bizim kiz istemez de siz alin olur mu diyor. gorgusuz gibi. cok kavga etmistik o zaman. onlara gore ne kadar para dokerlerse geline o kadar iyi muamele edilir kiymeti bilinir. oyle olsa bosanma olmaz memlekette hsncjskdk aah ah sacma sapan seyler

toplam da 30 gram tutan 3 bilezik sizce düğün için yeterli mi . Konuştuğunuz erkek bunu demiş olsa
Yeterlilik kişilerin bütçesine göre değişir. İnsanları zora sokmayacak şeyler isteyin. Bu insanların çok parası varsa az, asgari ücretle hayatını devam ettiren bir aileyse çok fazla.

Ben değerinizi altınla mı ölçüyorsunuz diyenlere katılmıyorum. Altın takmak hem bir gelenek hem de allah korusun ama boşanma durumunda kadına destektir. İstenmelidir.

Şimdi istenildiği zaman değerli olunmuyor bence tam tersi. Zora koştuğu için evlendikten sonra kin güdülüyor. Sonra o borçlar ödenmeye çalışılıyor evlilik içinde. Üstüne maddi sıkıntı, huzursuzluk, kavga. Kayınvalide, kayınpeder kin güdüyor çektiriyor. Hiç gerek yok. Azcık aşım ağrısız başım felsefesi hep işe yarar.

Böyle şeyin pazarlığı olmaz.
Ama 30 gram da cidden az.
İşine, gücüne, maddi durumuna göre illa ki sonuç değişir. Sorun olup olmaması gerektiği ise, varyemez mi dişinden tırnağından artırıp yapmış mı diye bakıp karar verilebilir.
Yani tanırsın, bellidir bir şeyler.

Her gün ayrı bir konu benimde bu ülkeden umidim falan kalmadı pandemi de dügün yapan yapana mi dersin altın ev araba yüzünden evlensem mi muhabbetleri yapanlar mi dersin kocasınin yediklerini sayanlar mı
Bibi ben altın istemedim ama ne kadar çok alırsan senin için karlı dedim çünkü düğünden sonra o para ile ya araba alacaktı ya ev peşinatı. sonuç araba aldık ve kullanıyor ama biz o altınları borç ile almadık

Evlendikten sonra sen ödeyeceksen yani borcu size ait olacaksa ya da sizi çok zor duruma sokacaksa 1 tane bile isteme.
4-5 saat için hava atayım derken sonrasında insanın altın görecek hali kalmıyor maddi sıkıntıdan.
Soruna gelecek olursak anlaşmaya bağlıdır.

o kadar uygunsuz ve az ki, ertesi gün dillere düşersiniz bu kadarcık altına mı kanmış diye.

Simdi bizim kulturumuzde 30 gram ne yalan soylim az bizim ailede gelinlerimize de evlenen kizlara da heo altin kemer takilir ama ben esime su kadar altin takaxaksin diye soylemedim sen ne kadar uygun gorursen o dur dedim sadece bana takilmadi altin kemer set takti ben sorun etmedim ama halalarim teyzelerim hala sana da taksaydi der dururlar 30 gram cok az geldi bana esim o kadar taksaydi da bise demezdim ama uzulurdum sanirim

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…