Altın mevzusu için tartıştık kocam dedi ki çocuk olmasa seni kesin boşardım. Ne yapmalı şimdi fikirleriniz lazım.

Eşiniz size kirilmakta çok ama çok haklı.

Evlenirken iyi günde kötü günde diye evlenilmiyor mu hani kötü gün desteği nerede.

Kendi işini yapan insanlarin hemen hemen hepsinin başından gecmistir işlerin kötüye gitmesi olayı.

Benim babamda kendi işini yapıyor 30 küsur yıldır babamda yıllar önce işleri durma noktasına geldi ben çocukken o zaman ki şartlar ile bu esnada annem devreye girdi altınlarını verdi,babam arabasını vs sattı sonra işler rayına oturdu verilen satılan ne varsa alındı yerine koyuldu.

Eşinizin işinden hiç anlamadığınizi söylemişsiniz hiç sormuyor musunuz işler nasıl ne yaptın bugun nasıl geçti diye bilemiyorum insan anlamasada sorar en azından.

Eşiniz eve kasa almış şifresini vermemiş sizin yaptığınızi oda size yapıyor işte siz altinlarinizi kötü günde saklarsaniz oda sizden saklar.

kuzum biliyorum cok uzucu bende okurken adamin yerine koydum kendimi kotu hissettiriyor ama bak psikolojik bir sey bu iyice naza ceker ben cok karsilastim.boyle insanlarla biliyorum zamanla hakliyim diyerek zalim birine bile donusebilirler ,dusunsene surekli hatani yuzune vuran biri, kabus gibi ...
Dediğin gibi bazı insanlar var . Olay kine dönüşmüş zaten , affettirmeye çalışmanın anlamı kalmamış.
Ben hata yaptığımda özgür dilemesini bilirim. Karşımdaki de samimiyetle özür dilerse, ilk defa olan bir şeyse affedebilirim( olaya göre degisir)
Boyle bir durumda , madem esi affetmiyor, uzatmanın manası yok , hoscakal demesini bilmeli.
Seviyorsa geri dönecektir, sözü burda yerini bulacaktır.

kuzu sanırım altınları bozdurmak daha mantıklı gelmiş.
Mücevherim olmadıgı için satarken zarar ettirir mi bilmiyorum
jkhdjfhjsff
Fakirliğimden öpüyorum kendimi
Böyle bir durum varsa ben de acırdım, kocam kolay mı kazanıyor parayı derdim, verirdim, kasanın anahtarını da alırdım fkfjfjg, ya bazı kadın gerçekten emeğe acımıyor, bunlar mı çok akıllı biz mi malız anlamadım. 2 saat internette çöp kovası bakan biriyim ben, al geç de mi ama olmuyor ya benden o çıkmıyor.

Böyle bir durum varsa ben de acırdım, kocam kolay mı kazanıyor parayı derdim, verirdim, kasanın anahtarını da alırdım fkfjfjg, ya bazı kadın gerçekten emeğe acımıyor, bunlar mı çok akıllı biz mi malız anlamadım. 2 saat internette çöp kovası bakan biriyim ben, al geç de mi ama olmuyor ya benden o çıkmıyor.
Yavrum aynı bensin yeminle.
Çöp alacak olsam iki saat ucuzunu arar tararım hemen alamam.
Ama ben kocaman bir APTALIM.
Elimde avucumda ne varsa ticaret kafası olmayan batma sevdalısı eşime mecburen verdim :)
Bu konuyu okuyup sakın verme diyen taraf olmalıyım ama konu sahibesinin eşine acıdım gerçekten.
Kendi eşime bile bu kadar merhametim yok ahahskadhadd

Kendinizi eşinizin yerine koyun ve öyle düşünün. Bende dara düştüğüm zaman ilk gideceğim onun kapısı olurdu. Eşim bile bana parasını vermiyorsa onunla evli kalmama sebep yok diye düşünür ve bu düşünce beni ondan soğumama neden olurdu. Eşiniz sonuna kadar haklı üzgünüm.

İnsan neden altın biriktirir, neden yatırım yapar? Ya işi daha büyütmek için kullanır, ya zor günler olduğunda kullanmak için kenarda dursun diye ayırır. Ev alırken verilmez, araba alırken verilmez, iş batarken verilmezse ne yapcaz bu altınları. Mezara mı götürcez? Hadi başta tereddüt ettiniz diyelim, işin ciddiyetini anlamadınız. Adam kıyafetlerini satmaya başladığında durumu düzeltmeniz gerekirdi. Verdim ama almadı diyorsunuz. Israrcı oldunuz mu? Ben dururken neden kardeşinden alıyorsun, ben hırsına yenik düştüğünü sanmıştım, bu kadar zor durumda olduğunu bilmiyordum deyip ordan çevirmeniz gerekiyordu. Hatta dinlemeyip yine de kıyafetlerini sattıysa ben satın alırdım, kardeşinden altın aldıysa gider kardeşinin altınlarını verirdim. Adam zaten çocuklarının geleceğini düşünüyormuş ve birikim yapıyormuş, savurgan da değilmiş. Kendi biriktirdiği parayı zor zamanında kullanamayacaksa niye birikim yapıyor

İyi yapıyor o zaman, konu sahibine güvenilecek gibi değil. Bi de kasayı bana açtırmıyor sıra ayıran çocuklar gibi davranıyor diyor. Hem adamın da payı olan altınları elinde tutuyor hem de kasayı açacak, oldu canım gerçekten.
Adam nasıl zorla yarısını almamış ben hala oradayım. Ne sakin adammış kiyafetlerini falan satacak kadar zorda ama kendi yaptığı altınları çekip almıyor. Vallahi helal.

sevgili arkadaşlar merhaba ben 33 eşim 37 yaşında biz 8 yıldır evliyiz. ellerinizden öper iki tane bebem var.

eşim yurtdışına kumaş satıyor ama bir dönem işleri çakıldı. benden altınlarımı istedi söz veriyorum işlerimi düzelteceğim yoluna koyacağım dedi, ilk verecektim ama anneme ve arkadaşlarıma danışmak istedim. annem de arkadaşlarım da sakın verme, hangi erkek geri vermiş ki falan dediler. ben de onların lafı sözüyle altınlarımı (daha doğrusu altınlarla yaptığım yatırım ve birikmişler) kesinlikle vermedim. bir ara resmen yalvardı lütfen çok ihtiyacım var bu iş geleceğimiz dedi ama yinede veremedim annemin etkisinde kaldım. eşim iyi madem sen vermeyeceksin bir yoluna bakıcam artık dedi. kendi kıyafetlerinden falan sattı ve kız kardeşinden kardeşinin altınlarını aldı. ben durumun o şekilde ilerlediğini görünce yardımcı olmak istedim ama bana dediki öleceğimi bilsem bir daha da senden bir şey istemem.

çok şükür eşim işlerini düzeltti ama suratıma bakmıyor. bugün sudan sebepten tartıştık ve bu konu açıldı, eşim bu konuda çok dolmuş ve her fırsatta yüzüme vuruyor ben zaten çok pişmanım ama ne yapayım nerden bilebilirdim ki. tartışırken bana dedi ki eğer çocuklar olmasa seni kesin boşardım sen ailesini değil kendi cebini düşünen birisin. ben çok üzüldüm kilitlendim orada ve kocam gönlümü almak için hiç çabalamadı. altını verme konusuna tekrar değinecek olursam çevremde kimle konuşsam kime danışsam o altınlar hiçbir zaman geri dönmemiş ben de geleceğimizi düşündüm kocamın gereksiz harcayacağını düşündüm o parayı iki tane çocuğumuzu ve geleceğimizi düşünerek bu adımı attım. bunu ona izah ettim ama dinlemiyor artık fiziksel olarak da çok uzak benden.

bende çalışan bir kadınım ama eşimin piyasasından sektöründen hiç anlamam o yüzden ona görede yorum yapamadım yani alakası var mı bilmiyorum şuan doğrusu biraz içimi boşaltmaya çalışıyorum hem kırgınım hem pişmanım. kız kardeşinden aldığı altınları misliyle geri verdi banada imalı imalı iyi günde kötü gündeydi güya dedi. her fırsatta yüzüme vuruyor tamam hatalıyım kabul ediyorum ama kocam işini güçlendirdikçe bunu yüzüme vuruyor artık çok rahatsız oluyorum hem de çok üzülüyorum iki çocuğum babasız büyüsün istemiyorum.

kız kardeşiyle aram gerçekten iyi onunla samimi şekilde konuşuruz bu mevzuyu onla konuştuğumda tamam abimin ağzını yoklarım dedi. yokladıktan sonra bana dedi ki sana ciddi anlamda çok dolmuş ve gözünü iş hırsı bürümüş seni işine çocuklarına engel olarak görüyor ama merak etme aranızı düzeltmede bende yardımcı olurum dedi. ne yapacağım hiç bilmiyorum

konuda yazım hatası veya düşünce akışını bozan bir cümle olduysa özür dilerim keza iy ibir ruh haliyle yazmıyorum.

teşekkür ederim
Olan olmuş artık bu olayın dönüşü yok.
Kendisinin sizi af etmesini bekleyeceksiniz.
Bu süre zarfında naif olmaya özen gösterin.
Yanında olduğunuzu hissetmesini sağlayın.
Bu bir evlilik ise senin benim diye birsey olmamalı.
Altınlar geri gelmese bile o kocanız.
Yuvanız için mücadele ediyor.

sevgili arkadaşlar merhaba ben 33 eşim 37 yaşında biz 8 yıldır evliyiz. ellerinizden öper iki tane bebem var.

eşim yurtdışına kumaş satıyor ama bir dönem işleri çakıldı. benden altınlarımı istedi söz veriyorum işlerimi düzelteceğim yoluna koyacağım dedi, ilk verecektim ama anneme ve arkadaşlarıma danışmak istedim. annem de arkadaşlarım da sakın verme, hangi erkek geri vermiş ki falan dediler. ben de onların lafı sözüyle altınlarımı (daha doğrusu altınlarla yaptığım yatırım ve birikmişler) kesinlikle vermedim. bir ara resmen yalvardı lütfen çok ihtiyacım var bu iş geleceğimiz dedi ama yinede veremedim annemin etkisinde kaldım. eşim iyi madem sen vermeyeceksin bir yoluna bakıcam artık dedi. kendi kıyafetlerinden falan sattı ve kız kardeşinden kardeşinin altınlarını aldı. ben durumun o şekilde ilerlediğini görünce yardımcı olmak istedim ama bana dediki öleceğimi bilsem bir daha da senden bir şey istemem.

çok şükür eşim işlerini düzeltti ama suratıma bakmıyor. bugün sudan sebepten tartıştık ve bu konu açıldı, eşim bu konuda çok dolmuş ve her fırsatta yüzüme vuruyor ben zaten çok pişmanım ama ne yapayım nerden bilebilirdim ki. tartışırken bana dedi ki eğer çocuklar olmasa seni kesin boşardım sen ailesini değil kendi cebini düşünen birisin. ben çok üzüldüm kilitlendim orada ve kocam gönlümü almak için hiç çabalamadı. altını verme konusuna tekrar değinecek olursam çevremde kimle konuşsam kime danışsam o altınlar hiçbir zaman geri dönmemiş ben de geleceğimizi düşündüm kocamın gereksiz harcayacağını düşündüm o parayı iki tane çocuğumuzu ve geleceğimizi düşünerek bu adımı attım. bunu ona izah ettim ama dinlemiyor artık fiziksel olarak da çok uzak benden.

bende çalışan bir kadınım ama eşimin piyasasından sektöründen hiç anlamam o yüzden ona görede yorum yapamadım yani alakası var mı bilmiyorum şuan doğrusu biraz içimi boşaltmaya çalışıyorum hem kırgınım hem pişmanım. kız kardeşinden aldığı altınları misliyle geri verdi banada imalı imalı iyi günde kötü gündeydi güya dedi. her fırsatta yüzüme vuruyor tamam hatalıyım kabul ediyorum ama kocam işini güçlendirdikçe bunu yüzüme vuruyor artık çok rahatsız oluyorum hem de çok üzülüyorum iki çocuğum babasız büyüsün istemiyorum.

kız kardeşiyle aram gerçekten iyi onunla samimi şekilde konuşuruz bu mevzuyu onla konuştuğumda tamam abimin ağzını yoklarım dedi. yokladıktan sonra bana dedi ki sana ciddi anlamda çok dolmuş ve gözünü iş hırsı bürümüş seni işine çocuklarına engel olarak görüyor ama merak etme aranızı düzeltmede bende yardımcı olurum dedi. ne yapacağım hiç bilmiyorum

konuda yazım hatası veya düşünce akışını bozan bir cümle olduysa özür dilerim keza iy ibir ruh haliyle yazmıyorum.

teşekkür ederim
sonrasında o paralar altın fln geri dönmezdi yani çoğunlukla öyle oluyor ama 2 tane çocuğunuz ortak bir hayatınız var,adam yalvarmış yani nasıl kayıtsız kalınırki ben şahsen verirdim sonrasında vermezse vermesin nedir yani altı üstü para esimden dahamı değerli,sizde hata olduğunu anlamışsınız ama işte insan eşinden bile destek bulamayıp başkasından yardım alıyorsa o evliliğe bir insanın nasıl güveni,inancı kalırki,üzülerek söylüyorum tabi biz bilemeyiz neler olacağını ama sanki bitirmiş gibi eşiniz kafasında,eşinizi bir yemeğe çıkartın,özür dileyip neden veremediğinizi,dolduruşa geldiğinizi,çocuklarınız için biriktirdiğinizi,ne kadar üzgün olduğunuzu anlatın muhakkak anlicaktır.

yahu ne alaka ya. bu kadar sığ bakmamak gerekiyor. kendinizi benim yerime koyar mısınız? hiçbir kadın pat diye çıkartıp vermez. sorar, süzgeçten geçirir. ben demiyorum çok iyi yaptım, ama sormamı hatalı bulmuyorum. kocamın parasına ihtiyacım yok ayrıca kendi işletmem var, kendi ailemin de durumu iyi, lütfen herkesi kendiniz sanmayın. parası için evlenmedim parası için de devam ettirmiyorum. ben burada ne anlatıyorum siz ne diyorsunuz.
Arkadaşım adam senden düğün sonrası şahin alıcam diye istememiş,anamların arsasına köy evi yapacağım da dememiş. İşi kötü gittiği için istemiş. İşten bahsediyoruz,iş. Tekstil bir iyidir bir kötü,ama tekstil işverenleri çabuk toparlar ve kat kat dazlasına ulaşırlar tekrar. Hiçbir kadın pat diye çıkarıp vermez demeyin,herkes siz değil. Ben bütün birikimimi eşime verdim. Üstelik sizinki gibi ortak değildi,sadece bana aitti.

Senet yerine bosanma dilekcesine imza atma garantili 😂 Yorumu yazanin bekar olduguna eminim ama ispatlayamam, evlilikte isler oyle yurumuyor.
Ya ben de bekarım ama mantıklı düşünebiliyorum çok şükür :dua:
Bir de adam konu sahibinin yüzüne bakmıyormuş ki bi daha borç mu ister Allah aşkına ne senedi ne çeki gkdkxmddm

teşekkür ederim
Adam size her an dava açabilir

Adam kazandıkça konu sahibinde pişmanlık belirtileri başlamış. Ne kadar fazla para o kadar fazla pişmanlık djjdsjsns
Kocasının kasasına bakıp bakıp kaz gelecek yerden tavuk esirgediğine içi yanıyor belli ki
Bir de diyor ki "gönlümü almadı ☹️" Sjsjsjs
Ayol gönlünü almakta ne var, çıkarır verir biraz para al sana barışma. Ama adam onu bile yapmıyor.

Adam kazandıkça konu sahibinde pişmanlık belirtileri başlamış. Ne kadar fazla para o kadar fazla pişmanlık djjdsjsns
Kocasının kasasına bakıp bakıp kaz gelecek yerden tavuk esirgediğine içi yanıyor belli ki
Bir de diyor ki "gönlümü almadı ☹️" Sjsjsjs
Ayol gönlünü almakta ne var, çıkarır verir biraz para al sana barışma. Ama adam onu bile yapmıyor.

Eşi durumu düzeltmeye başladığı an "al kocacığım altınlar sana feda" demiş ama adam yememiş bunu :KK70:

Geri vermeyeceğine adım gibi eminim digeri kardeşi hadi ödemesin bakalım sadece söyleme üslubunuz nasıldı mesala gerçekten sıkıştı heralde siz çocuklarımız için falan deseydiniz ne bilim kurtarmak için

X