Altın mevzusu için tartıştık kocam dedi ki çocuk olmasa seni kesin boşardım. Ne yapmalı şimdi fikirleriniz lazım.

Ben bu konuyu hatırlıyorum bir yerden. Bence aynı kişisiniz. Bu adam bir gün sizi boşayacak haberiniz olsun. Aylardır aranızdaki soğukluğun düzelmemesi hayra alamet değil. Adamın gönlü geçmiş. Erkekler kafada bitirince ardına bakmıyor.
La bunu da mı hatırladın 😁🙄

Bu, altınlar senindir kafasını ben anlamıyorum daha doğrusu anlayamıyorum. Evlendik düğün altinları ve paralarıyla birlikte bir birikimimiz oldu, eşimle gittik arsa aldık. 6 sene oldu bir günden bi güne bile bir pişmanlık duyup acaba verdigim altinlar yatirim sayesinde misliyle gelir mi diye dusunmedim. En kotu torunlarım hayrını görür diyip geçtim. Gerek düğünde gelen altınlar olsun gerekse de sonradan kendi çalışmanla edindiğin altınlar olsun, eşinin en kötü zamanında bir işe yaramayacaksa manası nedir ki? Varsın geri gelmesin; kaldı ki eşler arasında birbirine karşı borc harç durumu olmamalı.

Siz de vermek istememişsiniz vermek isteseydiniz kimsenin lafının etkisinde kalmazdıniz; o bunu dedi etkilendim diye kendinizi de eşinizi de kandırmayın bence. Eşinizin güvenini fena sarsmışsınız kolay kolay da tamiri yok gibi görünüyor. Özür dileyip pişmanlığınızı dile getirin, onu etkileyecek şeyler yapmaya çalışın ama hepsinden evvela evliliğe karşı olan bakışınızı değiştirin. Umarım arayı düzeltirsiniz.

bence o zaman “zaten adam batti bundan sonra toparlayamaz sen de yarin obur gun bosanirsin altinlardan olma” diye yaklasildi konuya
evladının yuvası için şu konuşmayı yapmış olabilirler mi gerçekten.. konu sahibi boşanmaktan korktuğu için aklıma gelmedi hiç bu ihtimal .

Ben şeyi anlamadım, madem bu adamın ayrı kasası ve içinde de bir miktar mücevher var, neden altınlar için kadına tatava yapıp duruyor? Yetmiyor mu ki oradakiler?
Adam parayı kazandıktan sonra almış altinlari kasaya koymuş. Çünkü karısına verse bir daha ihtiyacı olsa alamayacagini gördü Şimdi de o konu sahibine altın vermiyor.

sevgili arkadaşlar merhaba ben 33 eşim 37 yaşında biz 8 yıldır evliyiz. ellerinizden öper iki tane bebem var.

eşim yurtdışına kumaş satıyor ama bir dönem işleri çakıldı. benden altınlarımı istedi söz veriyorum işlerimi düzelteceğim yoluna koyacağım dedi, ilk verecektim ama anneme ve arkadaşlarıma danışmak istedim. annem de arkadaşlarım da sakın verme, hangi erkek geri vermiş ki falan dediler. ben de onların lafı sözüyle altınlarımı (daha doğrusu altınlarla yaptığım yatırım ve birikmişler) kesinlikle vermedim. bir ara resmen yalvardı lütfen çok ihtiyacım var bu iş geleceğimiz dedi ama yinede veremedim annemin etkisinde kaldım. eşim iyi madem sen vermeyeceksin bir yoluna bakıcam artık dedi. kendi kıyafetlerinden falan sattı ve kız kardeşinden kardeşinin altınlarını aldı. ben durumun o şekilde ilerlediğini görünce yardımcı olmak istedim ama bana dediki öleceğimi bilsem bir daha da senden bir şey istemem.

çok şükür eşim işlerini düzeltti ama suratıma bakmıyor. bugün sudan sebepten tartıştık ve bu konu açıldı, eşim bu konuda çok dolmuş ve her fırsatta yüzüme vuruyor ben zaten çok pişmanım ama ne yapayım nerden bilebilirdim ki. tartışırken bana dedi ki eğer çocuklar olmasa seni kesin boşardım sen ailesini değil kendi cebini düşünen birisin. ben çok üzüldüm kilitlendim orada ve kocam gönlümü almak için hiç çabalamadı. altını verme konusuna tekrar değinecek olursam çevremde kimle konuşsam kime danışsam o altınlar hiçbir zaman geri dönmemiş ben de geleceğimizi düşündüm kocamın gereksiz harcayacağını düşündüm o parayı iki tane çocuğumuzu ve geleceğimizi düşünerek bu adımı attım. bunu ona izah ettim ama dinlemiyor artık fiziksel olarak da çok uzak benden.

bende çalışan bir kadınım ama eşimin piyasasından sektöründen hiç anlamam o yüzden ona görede yorum yapamadım yani alakası var mı bilmiyorum şuan doğrusu biraz içimi boşaltmaya çalışıyorum hem kırgınım hem pişmanım. kız kardeşinden aldığı altınları misliyle geri verdi banada imalı imalı iyi günde kötü gündeydi güya dedi. her fırsatta yüzüme vuruyor tamam hatalıyım kabul ediyorum ama kocam işini güçlendirdikçe bunu yüzüme vuruyor artık çok rahatsız oluyorum hem de çok üzülüyorum iki çocuğum babasız büyüsün istemiyorum.

kız kardeşiyle aram gerçekten iyi onunla samimi şekilde konuşuruz bu mevzuyu onla konuştuğumda tamam abimin ağzını yoklarım dedi. yokladıktan sonra bana dedi ki sana ciddi anlamda çok dolmuş ve gözünü iş hırsı bürümüş seni işine çocuklarına engel olarak görüyor ama merak etme aranızı düzeltmede bende yardımcı olurum dedi. ne yapacağım hiç bilmiyorum

konuda yazım hatası veya düşünce akışını bozan bir cümle olduysa özür dilerim keza iy ibir ruh haliyle yazmıyorum.

teşekkür ederim
Adam haklı, ben olsam bana böyle yapan esimden cocuklar olmasa ben de boşanirdim

kırgın olmasını anlarım ama insan eşine kin güder mi. ben onun çocuklarının annesiyim bunu ona da söylüyorum kesinlikle kabul etmiyor kafasında bitirmiş beni ne dersem diyeyim bana iğrenç davranıyor. gerçekten üzgün ve pişmanım, eşime maddi konularda güvenim vardı tabi ama çevremin baskısında kaldım para geri gelmez çocuklara bir gelecek inşa edemeyiz diye korktum. savurgan biri değil parası kadar harcar genelde çok şükür öyle kötü bir ynaı yok. maalesef beni çevre baskısı bitirdi
Böyle yaparak çocuklarınıza gerçektende çok güzel bir gelecek inşa etmşsiniz. Hem de annenizin lafıyla. Bir kaç kere verseniz geri gelmese, kumara falan harcasa neyse diyeceğim. Kötü gününüzde destek olmayacaksınız neden birliktesiniz ki. Daha bir de gönlümü almadı diyorsunuz. Haksızsınız ve gönlünü alıp güvenini tekrardan kazanması gereken sizsiniz.

sevgili arkadaşlar merhaba ben 33 eşim 37 yaşında biz 8 yıldır evliyiz. ellerinizden öper iki tane bebem var.

eşim yurtdışına kumaş satıyor ama bir dönem işleri çakıldı. benden altınlarımı istedi söz veriyorum işlerimi düzelteceğim yoluna koyacağım dedi, ilk verecektim ama anneme ve arkadaşlarıma danışmak istedim. annem de arkadaşlarım da sakın verme, hangi erkek geri vermiş ki falan dediler. ben de onların lafı sözüyle altınlarımı (daha doğrusu altınlarla yaptığım yatırım ve birikmişler) kesinlikle vermedim. bir ara resmen yalvardı lütfen çok ihtiyacım var bu iş geleceğimiz dedi ama yinede veremedim annemin etkisinde kaldım. eşim iyi madem sen vermeyeceksin bir yoluna bakıcam artık dedi. kendi kıyafetlerinden falan sattı ve kız kardeşinden kardeşinin altınlarını aldı. ben durumun o şekilde ilerlediğini görünce yardımcı olmak istedim ama bana dediki öleceğimi bilsem bir daha da senden bir şey istemem.

çok şükür eşim işlerini düzeltti ama suratıma bakmıyor. bugün sudan sebepten tartıştık ve bu konu açıldı, eşim bu konuda çok dolmuş ve her fırsatta yüzüme vuruyor ben zaten çok pişmanım ama ne yapayım nerden bilebilirdim ki. tartışırken bana dedi ki eğer çocuklar olmasa seni kesin boşardım sen ailesini değil kendi cebini düşünen birisin. ben çok üzüldüm kilitlendim orada ve kocam gönlümü almak için hiç çabalamadı. altını verme konusuna tekrar değinecek olursam çevremde kimle konuşsam kime danışsam o altınlar hiçbir zaman geri dönmemiş ben de geleceğimizi düşündüm kocamın gereksiz harcayacağını düşündüm o parayı iki tane çocuğumuzu ve geleceğimizi düşünerek bu adımı attım. bunu ona izah ettim ama dinlemiyor artık fiziksel olarak da çok uzak benden.

bende çalışan bir kadınım ama eşimin piyasasından sektöründen hiç anlamam o yüzden ona görede yorum yapamadım yani alakası var mı bilmiyorum şuan doğrusu biraz içimi boşaltmaya çalışıyorum hem kırgınım hem pişmanım. kız kardeşinden aldığı altınları misliyle geri verdi banada imalı imalı iyi günde kötü gündeydi güya dedi. her fırsatta yüzüme vuruyor tamam hatalıyım kabul ediyorum ama kocam işini güçlendirdikçe bunu yüzüme vuruyor artık çok rahatsız oluyorum hem de çok üzülüyorum iki çocuğum babasız büyüsün istemiyorum.

kız kardeşiyle aram gerçekten iyi onunla samimi şekilde konuşuruz bu mevzuyu onla konuştuğumda tamam abimin ağzını yoklarım dedi. yokladıktan sonra bana dedi ki sana ciddi anlamda çok dolmuş ve gözünü iş hırsı bürümüş seni işine çocuklarına engel olarak görüyor ama merak etme aranızı düzeltmede bende yardımcı olurum dedi. ne yapacağım hiç bilmiyorum

konuda yazım hatası veya düşünce akışını bozan bir cümle olduysa özür dilerim keza iy ibir ruh haliyle yazmıyorum.

teşekkür ederim
kadınlar bu altın mevzusunu niye bu kadar abartıyor ben anlamıyorum cidden. kv falan alması ayrı ama altın lendi ailen için bir köşede bekletilir. e kocanın işi bozulmuş o zaman değil de ne zaman vereceksin. toplumda kadınlar birbirini dolduruyor bence. kocanız haklı. açıkçası değişeceğini de sanmıyorum

Altın vermediğinden çok elli kapı gezip akıl sormasına da bozulmuştur adam. Ben kendime yediremem şahsen. Kocam kapı kapı gezip eşim altınları istiyor vereyim mi vermeyeyim mi diye anket yapacak, annesi sakın verme dediği için vermeyecek.

İşletmem var diyorsunuz hiç mi oradan geliriniz yok, o işletmeyi kurarken eşinizin katkısı olmadı mı? Adam kendi de her ay altın alıp koymuş, birikim dağ gibi oldu diyorsunuz. Çocuklar sadece sizin mi, babaları düşünmüyor mu geleceği?
Şimdi bu adam boşanıp yeni hayat kursa haklı çünkü arkasında güvenebileceği bir eşi yok.

kırgın olmasını anlarım ama insan eşine kin güder mi. ben onun çocuklarının annesiyim bunu ona da söylüyorum kesinlikle kabul etmiyor kafasında bitirmiş beni ne dersem diyeyim bana iğrenç davranıyor. gerçekten üzgün ve pişmanım, eşime maddi konularda güvenim vardı tabi ama çevremin baskısında kaldım para geri gelmez çocuklara bir gelecek inşa edemeyiz diye korktum. savurgan biri değil parası kadar harcar genelde çok şükür öyle kötü bir ynaı yok. maalesef beni çevre baskısı bitirdi
"Çocuklara bir gelecek inşa edemeyiz" deyip duruyorsun. Sanki çocukların geleceğini sadece siz düşünüyor, eşiniz düşünmüyor gibi izlenim bırakıyorsunuz. Evlilikte para ortaktır. Şahsen ben maddi olarak zor durumda kalsaydım eşim elinde imkan olduğu halde yardım etmeseydi açık ve net boşanırdım. Zor günümde yanımda olmayan iyi günümde de olmasın bir zahmet

Arkadaşım adam senden düğün sonrası şahin alıcam diye istememiş,anamların arsasına köy evi yapacağım da dememiş. İşi kötü gittiği için istemiş. İşten bahsediyoruz,iş. Tekstil bir iyidir bir kötü,ama tekstil işverenleri çabuk toparlar ve kat kat dazlasına ulaşırlar tekrar. Hiçbir kadın pat diye çıkarıp vermez demeyin,herkes siz değil. Ben bütün birikimimi eşime verdim. Üstelik sizinki gibi ortak değildi,sadece bana aitti.
bazıları da o para gelmezdi demiş. ya hu gelmesin sonuçta kocasının kazandığı yine kendi evine girmeyecek mi. kadınların bu düğün altınlarını ölürcesine savunması bi bana mı tuhaf geliyor( başkalarına vermeyi değil eşle birlikte kullanmayı kast ediyorum)

Hadi şimdi akıl verenler gelsin kurtarsın evliliğinizi.
Eşiniz kumarda, orda, burda yemek için istememiş, öncesinde güveninizi sarsan bir durumu olmamış.
Batarsa da, çıkarsa da sizi kendisiyle aynı gemide sanmış ama gemi su alır almaz ilk terk eden siz olmuşsunuz.
Eşiniz haklı.

bazıları da o para gelmezdi demiş. ya hu gelmesin sonuçta kocasının kazandığı yine kendi evine girmeyecek mi. kadınların bu düğün altınlarını ölürcesine savunması bi bana mı tuhaf geliyor( başkalarına vermeyi değil eşle birlikte kullanmayı kast ediyorum)
Aynı kadınlar gereksiz ve kumarbaz kocaları olsa boşayacak güce sahip değiller. O yüzden bu ikiyüzlülüğe karşı sadece gülüyorum yani.

Altın vermediğinden çok elli kapı gezip akıl sormasına da bozulmuştur adam. Ben kendime yediremem şahsen. Kocam kapı kapı gezip eşim altınları istiyor vereyim mi vermeyeyim mi diye anket yapacak, annesi sakın verme dediği için vermeyecek.

İşletmem var diyorsunuz hiç mi oradan geliriniz yok, o işletmeyi kurarken eşinizin katkısı olmadı mı? Adam kendi de her ay altın alıp koymuş, birikim dağ gibi oldu diyorsunuz. Çocuklar sadece sizin mi, babaları düşünmüyor mu geleceği?
Şimdi bu adam boşanıp yeni hayat kursa haklı çünkü arkasında güvenebileceği bir eşi yok.
Ya baba desteğidir ya da eş. Kendi dişinin tırnağının eseri olsa bu kadar küçük düşünmez, kenardaki hazıra çocukları saraylarda yaşatacak muamelesi yapıp sıkı sıkı sarılmaz. Ticaret kafası olan birinin yapmayacağı bişey bu.

İyi günde kötü günde diye evleniliyor. Eşiniz kötü gününde yanınızda olmadığınızı düşünüyor. Ki haklı. Altınların bir kısmı da onunmuş. Hepsini değil de bari bir kısmını verseydiniz. Eşim altınların yarısını işi için kullanmıştı. Alınan altınlar geri gelmwdi. Ben birkaç defa söyledim. Hoşuna gitmedi. Ben de artık sormayı bıraktım. Kırılan güveni onarmak çoook zor.

Haklısın valla.yorum yapanlar da bir acayip.tamam haksız bulmuş olabilirler sizi ama ben olsam ben de boşanırdim falan ne oluyoruz ya. Çüşş yani o kadar da değil.bunlar da birbirini gazlayıp duruyor, vuracak birini bulmuşlar yüklendikçe yükleniyorlar.bu kadar şeyden eş boşayacak adam da nasıl sonuna kadar haklı oluyorsa artık.bugünlerde kafalar bir acayip buradakilerin.linçlenecek birini bulmuşlar herkes dadanıuor işte.

teşekkür ederim
Kusura bakmayın diyemeyeceğim bakın kusura ama eşiniz sonuna kadar haklı .Es demek zor günde yanında olmaktır.Zamana bırakın olayı.Ama ben de eşiniz gibi düşündümAdam da ailesi için çalışıyor sonuçta.

Haklısın valla.yorum yapanlar da bir acayip.tamam haksız bulmuş olabilirler sizi ama ben olsam ben de boşanırdim falan ne oluyoruz ya. Çüşş yani o kadar da değil.bunlar da birbirini gazlayıp duruyor, vuracak birini bulmuşlar yüklendikçe yükleniyorlar.bu kadar şeyden eş boşayacak adam da nasıl sonuna kadar haklı oluyorsa artık.bugünlerde kafalar bir acayip buradakilerin.linçlenecek birini bulmuşlar herkes dadanıuor işte.
insan iyi günde kötü günde diye evlenir. o eve giriyor o işten kazanılan para. adam yalvarmış batıyorum demiş elbiselerini satmış. e daha ne yani. nasıl güvensin bu kadına. güven olmadan da evlilik olmaz kusura bakmayın. evli misiniz bilmiyorum

X