Altın mevzusu için tartıştık kocam dedi ki çocuk olmasa seni kesin boşardım. Ne yapmalı şimdi fikirleriniz lazım.

inşallah allahım size böyle bir durumu yaşatmaz da düşünmek zorunda kalmazsınız. şuan çok pişmanım keşke verseydim de hiç geri getirmeseydi diyorum. evliliğim bitecek nerdeyse
Ben senin eşine de gıcık oldum.kırk yılda bir ödeyecek tiyniyette birine denk geldim.bu da şov üstüne şov peşinde.tamam takdir ettik seni sözünün eri adammışsın falan filan ama hem kardeşe öderken şov yapmak, hem meseleri uzattıkça uzatmak, psikolojik baskı yapmak, çirkin çirkin tehditlerde bulunmak. Ödedim de ödedim diye başa kakıp durmak. Kırk yılda bir borç ödemiş onun da şovunu yapa yapan bitirememiş. Bu adam mı dibine kadar haklı, melek gibi falan filan şimdi.ehh yerim onun haklılığını.

Haklısın valla.yorum yapanlar da bir acayip.tamam haksız bulmuş olabilirler sizi ama ben olsam ben de boşanırdim falan ne oluyoruz ya. Çüşş yani o kadar da değil.bunlar da birbirini gazlayıp duruyor, vuracak birini bulmuşlar yüklendikçe yükleniyorlar.bu kadar şeyden eş boşayacak adam da nasıl sonuna kadar haklı oluyorsa artık.bugünlerde kafalar bir acayip buradakilerin.linçlenecek birini bulmuşlar herkes dadanıuor işte.
Ula ferhans sen farklı mevzularda bile eşini boşamayan kadına bilenmiş insansın kızım hiç mi ortan yok senin ?

sevgili arkadaşlar merhaba ben 33 eşim 37 yaşında biz 8 yıldır evliyiz. ellerinizden öper iki tane bebem var.

eşim yurtdışına kumaş satıyor ama bir dönem işleri çakıldı. benden altınlarımı istedi söz veriyorum işlerimi düzelteceğim yoluna koyacağım dedi, ilk verecektim ama anneme ve arkadaşlarıma danışmak istedim. annem de arkadaşlarım da sakın verme, hangi erkek geri vermiş ki falan dediler. ben de onların lafı sözüyle altınlarımı (daha doğrusu altınlarla yaptığım yatırım ve birikmişler) kesinlikle vermedim. bir ara resmen yalvardı lütfen çok ihtiyacım var bu iş geleceğimiz dedi ama yinede veremedim annemin etkisinde kaldım. eşim iyi madem sen vermeyeceksin bir yoluna bakıcam artık dedi. kendi kıyafetlerinden falan sattı ve kız kardeşinden kardeşinin altınlarını aldı. ben durumun o şekilde ilerlediğini görünce yardımcı olmak istedim ama bana dediki öleceğimi bilsem bir daha da senden bir şey istemem.

çok şükür eşim işlerini düzeltti ama suratıma bakmıyor. bugün sudan sebepten tartıştık ve bu konu açıldı, eşim bu konuda çok dolmuş ve her fırsatta yüzüme vuruyor ben zaten çok pişmanım ama ne yapayım nerden bilebilirdim ki. tartışırken bana dedi ki eğer çocuklar olmasa seni kesin boşardım sen ailesini değil kendi cebini düşünen birisin. ben çok üzüldüm kilitlendim orada ve kocam gönlümü almak için hiç çabalamadı. altını verme konusuna tekrar değinecek olursam çevremde kimle konuşsam kime danışsam o altınlar hiçbir zaman geri dönmemiş ben de geleceğimizi düşündüm kocamın gereksiz harcayacağını düşündüm o parayı iki tane çocuğumuzu ve geleceğimizi düşünerek bu adımı attım. bunu ona izah ettim ama dinlemiyor artık fiziksel olarak da çok uzak benden.

bende çalışan bir kadınım ama eşimin piyasasından sektöründen hiç anlamam o yüzden ona görede yorum yapamadım yani alakası var mı bilmiyorum şuan doğrusu biraz içimi boşaltmaya çalışıyorum hem kırgınım hem pişmanım. kız kardeşinden aldığı altınları misliyle geri verdi banada imalı imalı iyi günde kötü gündeydi güya dedi. her fırsatta yüzüme vuruyor tamam hatalıyım kabul ediyorum ama kocam işini güçlendirdikçe bunu yüzüme vuruyor artık çok rahatsız oluyorum hem de çok üzülüyorum iki çocuğum babasız büyüsün istemiyorum.

kız kardeşiyle aram gerçekten iyi onunla samimi şekilde konuşuruz bu mevzuyu onla konuştuğumda tamam abimin ağzını yoklarım dedi. yokladıktan sonra bana dedi ki sana ciddi anlamda çok dolmuş ve gözünü iş hırsı bürümüş seni işine çocuklarına engel olarak görüyor ama merak etme aranızı düzeltmede bende yardımcı olurum dedi. ne yapacağım hiç bilmiyorum

konuda yazım hatası veya düşünce akışını bozan bir cümle olduysa özür dilerim keza iy ibir ruh haliyle yazmıyorum.

teşekkür ed

sevgili arkadaşlar merhaba ben 33 eşim 37 yaşında biz 8 yıldır evliyiz. ellerinizden öper iki tane bebem var.

eşim yurtdışına kumaş satıyor ama bir dönem işleri çakıldı. benden altınlarımı istedi söz veriyorum işlerimi düzelteceğim yoluna koyacağım dedi, ilk verecektim ama anneme ve arkadaşlarıma danışmak istedim. annem de arkadaşlarım da sakın verme, hangi erkek geri vermiş ki falan dediler. ben de onların lafı sözüyle altınlarımı (daha doğrusu altınlarla yaptığım yatırım ve birikmişler) kesinlikle vermedim. bir ara resmen yalvardı lütfen çok ihtiyacım var bu iş geleceğimiz dedi ama yinede veremedim annemin etkisinde kaldım. eşim iyi madem sen vermeyeceksin bir yoluna bakıcam artık dedi. kendi kıyafetlerinden falan sattı ve kız kardeşinden kardeşinin altınlarını aldı. ben durumun o şekilde ilerlediğini görünce yardımcı olmak istedim ama bana dediki öleceğimi bilsem bir daha da senden bir şey istemem.

çok şükür eşim işlerini düzeltti ama suratıma bakmıyor. bugün sudan sebepten tartıştık ve bu konu açıldı, eşim bu konuda çok dolmuş ve her fırsatta yüzüme vuruyor ben zaten çok pişmanım ama ne yapayım nerden bilebilirdim ki. tartışırken bana dedi ki eğer çocuklar olmasa seni kesin boşardım sen ailesini değil kendi cebini düşünen birisin. ben çok üzüldüm kilitlendim orada ve kocam gönlümü almak için hiç çabalamadı. altını verme konusuna tekrar değinecek olursam çevremde kimle konuşsam kime danışsam o altınlar hiçbir zaman geri dönmemiş ben de geleceğimizi düşündüm kocamın gereksiz harcayacağını düşündüm o parayı iki tane çocuğumuzu ve geleceğimizi düşünerek bu adımı attım. bunu ona izah ettim ama dinlemiyor artık fiziksel olarak da çok uzak benden.

bende çalışan bir kadınım ama eşimin piyasasından sektöründen hiç anlamam o yüzden ona görede yorum yapamadım yani alakası var mı bilmiyorum şuan doğrusu biraz içimi boşaltmaya çalışıyorum hem kırgınım hem pişmanım. kız kardeşinden aldığı altınları misliyle geri verdi banada imalı imalı iyi günde kötü gündeydi güya dedi. her fırsatta yüzüme vuruyor tamam hatalıyım kabul ediyorum ama kocam işini güçlendirdikçe bunu yüzüme vuruyor artık çok rahatsız oluyorum hem de çok üzülüyorum iki çocuğum babasız büyüsün istemiyorum.

kız kardeşiyle aram gerçekten iyi onunla samimi şekilde konuşuruz bu mevzuyu onla konuştuğumda tamam abimin ağzını yoklarım dedi. yokladıktan sonra bana dedi ki sana ciddi anlamda çok dolmuş ve gözünü iş hırsı bürümüş seni işine çocuklarına engel olarak görüyor ama merak etme aranızı düzeltmede bende yardımcı olurum dedi. ne yapacağım hiç bilmiyorum

konuda yazım hatası veya düşünce akışını bozan bir cümle olduysa özür dilerim keza iy ibir ruh haliyle yazmıyorum.

teşekkür ederim
Ben eşime verirdim altınları sonuçta iyi günde de kötü gundede beraberiz

yahu ne alaka ya. bu kadar sığ bakmamak gerekiyor. kendinizi benim yerime koyar mısınız? hiçbir kadın pat diye çıkartıp vermez. sorar, süzgeçten geçirir. ben demiyorum çok iyi yaptım, ama sormamı hatalı bulmuyorum. kocamın parasına ihtiyacım yok ayrıca kendi işletmem var, kendi ailemin de durumu iyi, lütfen herkesi kendiniz sanmayın. parası için evlenmedim parası için de devam ettirmiyorum. ben burada ne anlatıyorum siz ne diyorsunuz.

Eşinizin daha önce bir falsosu oldu mu? Neden hiçbir kadın çıkarıp vermesin. Benim eşimin daha önce benden para kaçırdığını gördüysem tabi ki vermem.
Mesela benim eşim daha önce defalarca ailesine yüklü miktar para verdi bir şey demedim. Geri gelmeyeceğini bile bile karışmadım. Ben de çalışıyorum ortak paramızdan verdik. Sinirim bozuldu ama ihtiyaç vardı. Eşim üzülüyordu.

Haklısın valla.yorum yapanlar da bir acayip.tamam haksız bulmuş olabilirler sizi ama ben olsam ben de boşanırdim falan ne oluyoruz ya. Çüşş yanin o kadar da değil.bunlar da birbirini gazlayıp duruyor, vuracak birini bulmuşlar yüklendikçe yükleniyorlar.bu kadar şeyden eş boşayacak adam da nasıl sonuna kadar haklı oluuorsa artık.bugünlerde kafalar bir acayip buradakilerin.linçlenecek birini bulmuşlar herkes dadanıuor işte.
Nankör dedi diye boşanacak Ferhans mı söylüyor bunları?

şimdi adamın işi batıyorsa işini kurtarmak için istediyse tabiki verilir ,(bu noktada aldatma , veya sözünde durmama gibi olayların yaşanmadığını varsayıyorum).

he velevki altınları aldı ve almasına rağmen iş gene battı sonuçta iş gene sizin çocuklarınızın geleceği için bunada takılmazdım sanırım .ama gerçekten zorda olup vermemek kötü olmuş. adam hayat arkadaşından yardım istemeyecek te kimden isteyecek . adam haklı

Eşiniz kendini yalnız hissetmiş o sonuçta ne yaparsa sizin için yapmıyormu sen o altınları nasıl biriktirdin? Gizli olsaydı bilmeseydi neyse Bundan sonra daha bireysel düşünür
Aradan biraz zaman geçsin o birikimle aileniz için birşey yapın mesela tatil alın süpriz yapın sizin için birşeyler yaptığınızı görsün

Evet ben hiçbir zaman saygısızlığı savunmadım ki burada.
Senin değerlerin insanlığın değerleri ile uyuşmuyor aşko, sana göre saygısızlık olmayan şeyler kalan herkes için boşanma sebebi, mesela evli iken başkası ile ciddi ilişki yapmak da saygısızlığın dibi ama sana göre ne var ki bunda.

bende olsam yola çıktığım insana güvenemiyorsam ufak ufak uzarım.
eşiniz haklı zor günümde bana sırt çeviren bir eşim olsun istemezdim. öyle zamanla falanda geçecek birşey değil. demek ki siz böyle birisiniz.
altınlarınızla sevişirsiniz artık🤷‍♀️
O yola çıkılan insanın hatalarını zaman zaman kabullenmek, affetmek de dahil değil mi bu duruma ?. ilk hatada bilendikçe bilenip, şutlamak mı lazım yani ? Tek bu olayla mı bitecek ? Hiç mi faydası olmadı bu kadının yani ? Hiçbirşey olmasa snein kanından canından 2 çocuk doğurmuş, kariyerinden, hayatından fedakârlık edip.hiç hata hakkı yok mu yani ?

Bence o konular boşanma nedeniydi bu değil.herkese ağır gelen şeyler başka.
Aşko adama da bu ağır gelmiş. Her normal insan evladı gibi eşi ile sırt sırta olmak istiyor, bu beklentisi de karşılanmazsa boşanmak en doğal hakkı bu durumda.

O yola çıkılan insanın hatalarını zaman zaman kabullenmek, affetmek de dahil değil mi bu duruma ?. ilk hatada bilendikçe bilenip, şutlamak mı lazım yani ?
Kime anlatıyorsak :)
evliyken başkaları ile birlikte olmayı bile savunmuş insansın beybisu

lütfen deme böyle bak kalbim parçalanıyor çok pişmanım kesinlikle böyle olacağını düşünmezdim.
Esin işini düzeltip maddi durumunu kurtardığı için pismansin.o adam yine o borçlarla kalıp iflas etseydi sen bu adamı bosardin. Birikimle borç ödemek istiyor diye korkardın. Adam tepeden tırnağa çok haklı sen gonlunu alacaksin. Ve yine haklı boşanma nedeni.

O yola çıkılan insanın hatalarını zaman zaman kabullenmek, affetmek de dahil değil mi bu duruma ?. ilk hatada bilendikçe bilenip, şutlamak mı lazım yani ? Tek bu olayla mı bitecek ? Hiç mi faydası olmadı bu kadının yani ? Hiçbirşey olmasa snein kanından canından 2 çocuk doğurmuş, kariyerinden, hayatından fedakârlık edip.hiç hata hakkı yok mu yani ?
Sana göre de böyle ama? İki mızıkçılık etti diye az asıp kesmiyordun milletin kocasını. 😂

X