Allah rızası için yardımmm. Yuvam için susmalı mıyım? Kendim için konuşmalı mı ? 😭

Vajina ile ilgili bir operasyonda da utanılması anlamsız.

Şimdi konuşunca da aynı evin içinde en ufak ta olsa kayınvalidem hissetsin istemiyorum. O zaman durum yine benim aleyhime mi döner diye.
Odanızda baş başayken konuşulabileceğiniz bir konu bu. konuşmayı kısa ve net yapın. Benimle açıkça konuşmadığın için böyle oldu, bana açıkça söyleseydin gidip inadına söyleyecek değilim herhalde, bana haksızlık yapıyorsun benzeri konuşup bitirin. Olayı başka yerlere çekmeyin, eşinizin çekmesinede izin vermeyin. Kayınvalideniz serseri mayın gibi dolaşıyor ortada, konuyu asla ona getirmeyin, eşiniz canınızı sıkacak şekilde uzatırsa konuyu hemen bi yerinizin sancısına dayanamayıp konuyu kapatın.

Yaşınız genç anladığım kadarıyla, operasyona vereceğiniz parayı keşke okula veya meslek edinme kursuna harcasaydınız. Koca öyle bakma diyor orda kalıyorsunuz, kv başka bir şey diyor kalıyorsunuz, gidecek yeriniz yok işiniz yok aileniz yok diye sen ağzını açma kır dizini otur modu dalar. Bu şekilde çok ezilip büzülürsünüz. Gelirsiniz olursa daha saygılı olurlar diye düşünüyorum maalesef toplumda insana değil paraya saygı var.

Keşke böylesine yargılamadan önce göğüsleriniz sonradan mı oldu yoksa her zaman mı küçüktü diye bi sorsaydınız. Sonuncu kızımdan sonra göğüslerim resmen yok oldu. Dümdüz duvar gibi düşünün ben önce sağlıksak bi problem sanıp gitmediğim doktor kalmadı eşim de destekçimdi. Ameliyat kararına da varınca eşimle karar verdik kayınvalideme bir hafta önce söyledik oda çok ılımlı değildi ama eşimle ortak kararımız olduğu için aşırı tepki verememişti. Gerçekten kadın haklı derken yazdıklarımın her cümlesini tek tek okuduğunuzu düşünmek istemiyorum.

Çok haklısınız. Önceden yaşım daha küçükken korkuyordum karşılarında. Beni çok sindiriyorlardı babam ise asla destek değildi bana çaresizdim. Eşimle yaşadığımız önceki problemden sonra kendime zaman ayırmayı kendimi geliştirmeyi kendime hedef belirlemiştim. Eğitim konusunda da aynı kendimi geliştiriyorum zaten. Lise mezunuyum üniye hazırlanıyorum.

Yengeler ve gelinler dediğim aynı kişiydi. Kendi ailemden halam ve kızı...

Eşiniz ve kayınvalidenizin sizi anlayacağını düşünmüyorum. Hepsi geçer herkes de unutur bugün olanları, siz bu süreci sakin şekilde geçirmeye çalışın. Kendinizi üzen şeylerden uzak durmaya çalışın. Geçmiş olsun

Mahrem ise sizin mahreminiz kime söyleyip kime söylemeceğiniz sizi ilgilendirir. Eski kafalar öyle her şeyi büyütür. Ha bende olsam eşimden hariç kv bile söylemezdim ama siz bunda bir sorun görmemişsiniz kimseyi de ilgilendirmez

Şu kadar yorum içinde o kadar beni rahatlattınız ki inanın gözlerimden yaş geldi. Rabbim kalbinizin güzelliğini kaderinize de versin. Herkeste bi eleştiri herkeste bi önyargı... ama umarım kimse yaşadıklarımı yaşamaz.

Teşekkür ederim.

Bu söylediğiniz iyi bi fikir olabilir. Teşekkür ederim

Kayınvalideniz kapıdan içeri almamış sizi, iyi anlaşıyor olduğunuzu düşünemedim o yüzden. Sizin ameliyatınızı gereksiz ve önemsiz görüyor muhtemelen.

Yapacağınız şey, kendinize dikkat edip bir an önce toparlanmaya bakmak şuan için.

Bu bakış açısına göre üç çocuğu olanlar hayatından vaz mı geçmeli? Hani eşin isteği önemli olduğu kadar kadının da isteği önemli ya, sonuçta bireyiz kendimizi nasıl güzel hissedeceksek kendimize özen gösterebiliriz değil mi, ki konu sahibinin eşinin de istegiymis bu. Nick ile yorum ancak bu kadar zıt olabilirdi, tebrikler

Son düzenleme:
Meme ameliyati olan kadin istwr saklar ister söyler. Ne sacma eşiniz ve kv niz. Şimdi keyfinize bakın istediğiniz bir ameliyat oldunuz iyileşince çok güzel.olacak. Geçmiş olsun ve umursamayın kimseyi...

Bakın herkese değil sadece halam ve halamın kızı biliyor ki istesem hemen gelecekler. Bana bakmaya aynı yerde yaşıyoruz. Eşimin iki tane amcasının gelini var onlarla da aynı apartmanda yaşıyoruz. Gelinler dediğim aynı zamanda ise ben yenge diye hitap ettiğim 2 kişi ise onlar. Onların bildiğini ameliyattan önce kayınvalidem de biliyordu eşimde. Hiç bir sorun olmamıştı hatta eşim gülmüştü bile. Beni ise proteze yönlendiren de o iki kişi olmuştu. Tesadüf eseri ben eğilince göğüslerimin dümdüz olduğunu görünce söylemişlerdi. Mesele halamlarda başladı...

O kadar haklısınız ki Çok afedersiniz ama ben kendimi kadın gibi hissetmiyordum. Önceden çok güzel göğüslerim varken bir anda dümdüz olmadı beni çok yıpratmıştı..

Şimdi meme küçültme olsa sağlık açısından derdim de meme büyültme estetik kaygılı bir ameliyat. Ben de söylenmemesi taraftarıyım hoş karşılanmayabilir. Çekirdek aile içinde kalmalıydı. Henüz o kadar modern bir toplum değiliz.

Güzel dileğiniz için teşekkür eserim ancak gereksiz ve önemsiz olduğu düşüncesine nerden kapıldınız anlayamadım ?

3 senedir göğüssüz yaşıyorum ! Göğsüm yok! Kıyafet giyecekken çok pardon ancak sütyen içine yazma koyuyorum ! Neden herkes göğüs büyütmeyi gereksiz, sırf görüntü amaçlı düşünüyor anlamadım. Kadın olup erkek gibi görünmek ne demek biliyor musunuz ? Umarım da bilmezsiniz...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…