Allah rızası için yardımmm. Yuvam için susmalı mıyım? Kendim için konuşmalı mı ? 😭

_Elferay_

Umudunuzu yitirmeyin Allah var !
Kayıtlı Üye
28 Ocak 2015
1.099
2.012
Herkese merhabalar. 4 gün önce meme büyütme ameliyatı oldum ama ondan bir gün öncesini anlatmak istiyorum önce. 3 evladım va. Yaşları 7 - 6 ve 3 buçuk. Kayınvalidem ise çocuklara bakmak için bana geldi. Çünkü benim annem çok genç yaşta vefat etti ben ise 17 yaşındaydım. Eşimle arkadaş vesilesi ile tanıştık büyük bir cahillikle evlendim vs vs... Kız kardeşim ablam bi yakınım da yok bana yardım edecek. Allah var kayınvalidemi de severim ama zaman zaman öyle saçmalıklar yapar ki küplere de binerim. Eşimin ailesi yaşadığımız yerde köklü bi aile. Dede amcalar falan hep iç içeyiz. Neyse hastaneye tahliller için gittim geldim dönüşte ise halamın kızı ile karşılaştık kendisini de çok severim. Bende böyle böyle diye durumu anlattım bir gün sonra ameliyata gireceğimi yani. Eşimin amcasının gelinleriyle de aynı apartmanda yaşıyorum. Çokta iyi aramız onların da haberleri var ameliyattan. Neyse eve geldim. Kayınvalideme kuzenimin selamını söyledim direk ona da mı söyledin dedi ki ben yalan söyleyen birisi değilim evet dedim kafa salladı. Gelinlere de mi söyledin dedi evet dedim tekrar tavır yaptı benim kendi ailemden bir iki kişiye daha söylediğimi de öğrendi ve ben de direk anne bana böyle yapman beni çok geriyor sen bu konularda hassas olabilirsin ama ben onlara güveniyorum ve bu benim için gayet normal bi durum dedim. Biz başladık tartışmaya. Bende büyüğüm insan bi annenin duygularına saygı duyar dediğini yapar falan dedi bende hayatımı sana göre yaşaymam ama anne kusura bakma falan dedim ve artık dayanamayıp ağladım. Ertesi sabah ameliyata çok erken gittik ve ben hoşçakal demedim uyuyordu eşimde ciddi anlamda annesi gibi problem yapıyor birileri duyacak diye. Annemde öyle gittik diye baya tavır yaptı. Neyse ameliyat oldum ertesi gün geldik eve eşimin acil kapıdan iş yerine gitmesi gerekti anne tut yürüyemez tek benim gitmem lazım dedi kayınvalidem ise ben tutamam lavabodan da çıktım ellerimi yıkamadım dedi ama sert sert benim de yüzüme bakmıyor beni eşim odama götürdü saat 11.30 da 2.30 a kadar aç durdum yanıma bile uğramadı kayınvalidem sonra ben kendim kalkıp mutfaktan bişeyler almak için çok çabalarken çocuklar anneme söylediler geldi ama yüzüme bile bakmıyor bişeyler yiyeceksen getireyim buraya dedi ha yok anne sağol mutfağa gelmeye çalışıyorum dedim ve oda gitti. Ağrım çok arttı eşimi aradım ilaçlarımı alıp getirmesi için. Eşim geldi beni kaldır acıktım dedim kaldırdı çorba içirdi ilacımı verdi beni yatırıp gitti. Ha o arada neden hiç bişey yemedi daha diye sordu annesinne oda kalkamadı çünkü dedi. Bu süreçte apartman içindeki amca gelinlerim geliyor bişeyler yapıyorlar yardım ediyorlar onları istemiyor surat asıyor. Evde devamlı stresli bi hava aynı şekilde çocuklara karşı da. Dün akşam yemeğinde yengemin biri çorba yapıp ettirmiş bende eşime yengen getirmiş dedim oda onun nerden haberi var dedi bende konuşmuştuk ya ben söylemiştim dedim aman kimseye söylemesin dedi. O arada kayınvalidem derin bi offff çekti ve yemeği bıraktı masada bekliyor öyle. 2-3 dakika sonra imalı imalı oğlum kimseye söylememememiz mi gerekiyor yoksa dedi eşimde evet dedi ha iyi bari bilelim de kimseye söylemeyelim o zaman diye bana laf çaktı yani. Ben ters ters bi bakakaldım. Odama geçtim. Eşim geldi beni yatır dedim. Oda sen ters ters anneme bakamazsın öyle haklı ya da haksız o büyük dedi ben cevap vermedim. Halalarım yanıma gelmek istiyorlar enfeksiyon riskim var diye yalan söylüyorum sırf kayınvalidemden dolayı. Telimi devamlı sessizde tutuyorum kayınvalidem arayanları duymasın diye yada hiç açmıyorum onlara da konuşamıyorum diyorum. Kalkıp bişey söylesem eşim bana yüklenecek ki benzeri bi mevzu da eşim 10 ay ayrı yatmıştı benden. Oda çok saçmaydı. Çok kötü zamanlar geçirmiştim yani. Allah rızası için bi akıl verin ne yapmalıyım şimdi ben ?

Yani şart mıydı bu süreçte meme büyütme ameliyatı olmanız?
Çocuklarınız küçük, anlaşamadığınız bir kayinvalideniz var, sizinle, çocuklarla o ilgilenecek, ben bu şartlarda ameliyat falan olmazdım.
Şuan yapacağınız birşey de yok, toparlanana kadar kayınvalidenizi idare edip, görmezden geleceksiniz tavırlarını.

Sizin bedeniniz sizin kararınız fakat neden önünüze gelene meme estetiği olacağınızı söylüyorsunuz anlamadım? Eşiniz de üçüncü kişilerin bilmesini pek istemiyorken? Bana abes geliyor insanlara bu tarz konuları ilan etmek. Hiçbir operasyonumdan kimsenin haberi bile olmadı, hayat arkadaşım hariç. Kayınvalide fazlasıyla alıngan ve saçma davranmış. Polemiğe girmeden sağlığınıza kavuşmayı bekleyin, geçmiş olsun. Yaşlılar böyle saçma ve anlamsız davranabiliyor, ben olsam uzatmazdım.

Geçmiş olsun, iyileşmeye bakın. Meseleyi uzatmayın derim. idealist davranıyorsunuz, anlıyorum, bunlar sizin için normal ve insanlar için de öyle olmasını istiyorsunuz ama belli bir yaştaki kv nizi de eğitmeyin kafanız rahat etsin. zaten istediğiniz kişilerle paylaşmışsınız, sadece evinizde kaldığı sreçte ki size yardım için kalıyor biraz idare edin bence.

İnanın şarttı artık psikolojik boyutta etkiliyordu beni. Kayınvalidemle anlaşıyor muyuz? Anlaşamıyor muyuz ? Onu da bilmiyorum. Kaybım askere gitti 15 gün gelen gidenle bir tek ben uğraştım. Diğer kaybım ağır ameliyatlar geçirdi yine aynı şekilde 2-3 ay kayınvalidemde kalıp ben gelenle gidenle ilgilendim ki kayınvalidemin evi çift daire. Vicdanım çok yakın benim. Ih dese koşarım canım çıkıncaya kadar da her işini yaparım ama kayınvalidem biraz garip bi insan ...

Onu ben de düşündüm 3 küçük çocukla büyük cesaret valla

Ya sinir oluyorum her b*ka karışanlara sizene ya canım senin ne istediğin önemli sen nasıl mutluysan istediğini yaptırabilirsin etrafındakilere söyleme ihtiyacı duyman saklamaman gayet normal bence ayıplanacak ya da hor görülecek birşey göremedim kaynana gelince hiç sevmem bu sözü ama bazı kaynanalara cuk diye oturuyor “En iyi Kaynana Ölü Kaynana” eşinin sana sinirlenmesi için tavrını çok güzel belli edip seni aç bırakmış gerçekten insan olan bunu yapamaz

Neden herkese söylediniz? Bence de bu durum mahrem bir durumdur yaw. Yani yedi cihana duyurmaya ne gerek var ki ? Zaten belli olurdu sonrasında .Ben olsam kaynanama teşekkür eder evden yollarım. Başka gelecek kimse yok mu yanınıza ? Halanız falan bir süre gelse. Böyle kendi hükümdarlığını devam ettirmeye çalışan kadınlara sinir oluyorum.

Önüme gelen değil. Annem yok benim halalarım doğumumda da yanımda olan insanlar onların bana çok yakınken böylesi bir durumu saklamak beni iç dünyamda samimiyetsiz kılıyor maalesef. Sizin düşüncelerinize de saygım sonsuz tabi

Yoooo benzer durumdan kastım bişeylerin gizli tutulması değildi yanlış anlaşıldı. böylesine ufak ve saçma bir konuydu

Yoooo benzer durumdan kastım bişeylerin gizli tutulması değildi yanlış anlaşıldı. böylesine ufak ve saçma bir konuydu
Her neyse sonuçta eşinizin ve kayınvalidenizin duruma bakışını biliyorsunuz, sorun yaşayacağınızı bile bile bu şekilde davranmak çok normal gelmiyor bana.

Burada tek tarafı suçlu görmüyorum açıkçası eşinizin bunun duyulmamasını istediği ortada buna rağmen gidip başkalarına söylemeniz yanlış söylenmeyecek bir şey mi kesinlikle değil ama demek ki bu konuda hassas eşiniz siz de keşke buna rağmen sorun yaşayacağınızı bile bile söylemeseydiniz sadece çekirdek aileniz bilseydi ama onun dışında kv aşırı tepki gösteriyor o konuda haklısınız siz o durumdayken bu şekilde davranmaması gerekir şu an muhtaç durumdasınız ihtiyacınız var onun ne olursa olsun yardımcı olması gerekirdi zor işler Allah yardımcınız olsun

Ben böyle şeyleri söyleyip söylememeyi umursamam ama eşim umursuyorsa ona saygı duyarım. Annesi umrunda olmaz ama eşimin rahatsız olmaması önemli benim için. En baştan bunu size söyledi mi eşiniz, çok fazla kişi bilmesin rahatsız oluyorum diye?

Kayınvalidemiz çok gaddar, sırf istedikleri olmuyor diye ameliyatlı birine böyle davranmak çok itici. Surat asıyorsa yine assın ama önünüze bir tas çorba koysun.

Ama konunuzun en sonunda öğreniyoruz eşiniz saçma bir sebeptende olsa sizinle 10 ay ayrı yatabilen biri, siz evliliği devam ettirdiğinize göre eşinizin huyuna gitmeyi tercih etmişsiniz, yuvanız için susmuşsunuz. Şimdide en baştan sussaydınız, olaylar büyüdükten sonra susmanız sizi aciz gösterir.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…