Ev ici siddet 4 aylik evliyim

Ben galiba yanliz kalmakdan korkuyorum ben daha evliligime alisamadan bosanmis olmaktan beni ne bekleyecegini bilmemekten korkuyorum aklim kalbime agir basiyor ama ben sadece mutlu huzurlu bir yuvam olsun istedim. Calisiyorum kendi ayaklarimin üzerinde duruyorum akrabalar ariyor gecmis olsun diye ben utaniyorum utanicak bisey yapmadim ama utaniyorum. Bosanmanin en saglikli karar oldugunu biliyorum bidaha asla güvenemicegiminde farkindayim. Ben olana bitene inanamiyorum daha okadar severken sevilirken nasil kiydi nasil bu duruma geldik bilemiyorum
Sevilirken? Sevgi kavramının içinde dayak var da biz mi bilmiyoruz

gurbetçiler lütfen Türkiye’den biri ile evlenip oralara götürmeyin. Belki az da olsa iyilerde vardır ama Yazlık yerlerde ne numaralar yapıyorlar gurbetçi tavlamak için. Kendim yazlıkta kaldığımda da gördüm , gittiğim tatil beldelerinde de gördüm. Tanımadan evleniyorsunuz bak adam manyak çıktı Almanya ‘ da yaşayan normal biri yok muydu evlenecek burdan oraya manyağı götürdünüz.

gurbetçiler lütfen Türkiye’den biri ile evlenip oralara götürmeyin. Belki az da olsa iyilerde vardır ama Yazlık yerlerde ne numaralar yapıyorlar gurbetçi tavlamak için. Kendim yazlıkta kaldığımda da gördüm , gittiğim tatil beldelerinde de gördüm. Tanımadan evleniyorsunuz bak adam manyak çıktı Almanya ‘ da yaşayan normal biri yok muydu evlenecek burdan oraya manyağı götürdünüz.

Bizim üniversitede bir kiz internetten biri ile tanisip evlenip Almanya ya getirmisti. Adam gününe iki sene para biriktirip ortadan kayboldu ve tekrar ailesinin yanina döndü. Düsün sabah ise ugurluyorsun hersey normal, sonra mesaj geliyor "ben artik yokum" diye. Bizim kizlar da akillanmiyor. Benim cevremdede neler duyduk. Yok hala seviyorum lar

depandant olarak oturum izni alması dediğiniz nedir tam anlamadım. evlilikten bağımsız olan oturum hakkını mı sordunuz yoksa?

aile birleşimi ile gelmiş zaten, o ilk tr'den verilen vizeyi oturuma (eşinin gelirini göstererek, yani dependant olarak, ki herhalde kast ettiğiniz bu kısım) çevirmesi lazım

normalde tr'den 90 günlük vizeyle geliniyor ve gelince çevriliyor ya, işte mesela son zamanlarda ilk gelişte bile daha uzun süreler verebiliyorlar o 90 günlük olmayabiliyor. burayı bilmiyoruz. bunu mu sormuştunuz ? büyük bir yerdeyse de o 90 günlük süre yalan olmuş olabilir, yetişmiyor.
ama başvurmuştur, evrak işi bitmese ve çıkmasa bile geçici bir belge veriyorlar. o yüzden çıkıp çıkmaması o kadar da kritik değil. yasal süreci içinde çünkü, normal.

aile birleşiminde çalışma iznin yok. bu adam çalışma iznini hemen çıkartmış zaten, oturumunu kendi geliriyle eşten bağımsız oturuma çevirmesi için de bildiğim 1 sene çalışmış olması gerekiyor -soru buyduysa.

ben gerçekle örtüşmeyen kısmı anlamadım
yani şöyle anladım
bağrıs çağrış var diye komşular çağırmış polisi
bu kız doğma büyüme oralı ise hele de tanıdık çevrede yaşıyorsa komşuları biliyor tanıyor olabilir, ailesini de tanıyor olabilirler (bence kimsenin içine doğmadı, biri aradı, neyse)
pek bu kısımlarda şaşılcak bişey yok. ben de sesini bana yükselten bir erkek olduğunda etraftan hemen polisi aradıklarını biliyorum ve çat diye de gelmişti. Almanlar çok hassas bu konuda, bir de erkek türk/kürt/arap vs ise hemmen arıyorlar. ben sadece tartıştık dedim (ki öyleydi, aslında tartışma bile yoktu, arkadaş sarhoştu ve benim sevgilim vs. değildi) neyse, gittiler direkt. bir rapor bildirim bişey de olmadı.

ama
bu kız bana bıçak çekti filan dememiş anladığım
ya da darp etti de dememiş --bak diyeceksen de mahkeme için 10 gün süren var demişler--

benim anladığım bu yani
bunları demezse sadece geçici bir uzaklaştırma oluyor demek ki

darp etti bıçak çekti dese sanıyorum başka işlemler olacaktı

kızın bu tavırları da burada açtığı konuyla uyumlu....o anda eşini silmiş bitirmiş olsa zaten hastaneye filan gider, rapor filan almaya çalışırdı? (bence yani). şu dedikleriyle yaptıkları uyumlu.

ha almanyada kesin x diye ifade etmedi de y diye ifade etti diye kanunu 50 maddesi de değişiyordur, ben o kadarını bilmiyorum...

evet, o 90 günlük kısmı sordum çünkü biz de yurtdışına taşınırken dependant olarak vize almak durumunda kaldık ve 90 günü fazlasıyla aşmıştı. o yüzden Almanya açısından merak ettim.
gerçekle örtüşmeyen ya da çelişkili diyebileceğimiz kısım şu ki, polisin geçici uzaklaştırma vermiş ama herhangi bir işlem uygulamamış olması. Almanya'da yaşayan ve şiddet görmüş birçok kadının da beyanı, kendilerinin bir şikayeti olmasa dahi şiddet sabit görüldüğünde polisin şikayetin varlığına aldırış etmeden işlem yapıldığı yönünde idi. kaldı ki "polis kaydında suç duyurusu var" şeklinde beyanı da varken çok çelişkili ifadeler kullanıyor.
bütün bunları geçtim. eşini şikayet etmeye dair tereddütlerini paylaşırken sunduğu gerekçeler ve vermiş olduğu tepkiler ile bana bu konunun fake olduğunu düşündürüyor.

bakın gerçek yüzünü göstermiş size, bunun hoş görülecek, affedilecek, kılıf uydurulacak bir yanı yok.
Bir an önce boşanın. Henüz oturum almadan acil bir şekilde hemde .
Karşınızdaki insan bu denli öfke patlaması yaşıyorsa, hiç ama hiç normal biri değil demektir. Buradan bakınca 2+2=4 kadar net durum.

Bizim üniversitede bir kiz internetten biri ile tanisip evlenip Almanya ya getirmisti. Adam gününe iki sene para biriktirip ortadan kayboldu ve tekrar ailesinin yanina döndü. Düsün sabah ise ugurluyorsun hersey normal, sonra mesaj geliyor "ben artik yokum" diye. Bizim kizlar da akillanmiyor. Benim cevremdede neler duyduk. Yok hala seviyorum lar
Benim Viyanada yaşayan bir kız arkadaşım da Türk bir çocukla nisanlanmisti. Çocuk nasıl dövdü kizi anlatamam size...
Sonra akıllanmadi tabi. Başka birisi ama yine Türkiye'den biriyle evli şimdi. Bebek bekliyor üstüne. Hemde hemen gebe kaldı.
Onca eğitimli nezih mühendis Alman vs dururken aklım almıyor bu saçma tercihleri

Biz esimle 4 aydir ayni evdeyiz. Esim türkiyeden almanyaya geldi. Gecen sene evlendik vizesi felan derken bi sene sonra ayni eve girdik. Yeni evliyiz ister istemez tartismalar oluyor. Severek evlendik biz cok seyi alattik engelleri astik.

Pazartesi dünyam basima yikildi biz tartistik yine bikac gün öncesi esim yaptigim verdigim emegi hicbirsekilde görmedi bende bundan sonra cabalamicam atiyorum yemek konusunda istedigimi yapicam dedin bana bakti sofradaydik Tabagi firlatti duvara ben neye ugradimi sasirdim ben gidicem dedim spora gidiyorum normalde o saatde hayir dedi gitmeyeceksin dedim sen git o zaman baktim ki alevleniyor anahtari aldim kapiya gittim saclarimdan kolumdan sürükledi eve kapiyi kitledi elini kaldirdi bana indir elini konusalim dedim bakti indirmiyo dibime kadar geldi onu az uzaklastirmak icin yittim ama sert degildim oda basladi beni dövmeye ben ömrümde ailemden siddet görmedim. Ya dedim küfrettim git bu evden dedim polis cagririm dedim gitti mutfaktan bicak aldi hadi cagir polisi dedi. Sonrasinda sakinlestirdim indir o bicagi diye. Indirdi ama sinirden titriyordu. Sonra otur dedi ben korkumdan oturdum ama soka girdim adam akilli benle konustu anlatmaya basladi sarilmaya kalkti ben panik oldum nefes darginligi gecirdim kusmam geldi felan o korktu ambulans geldi polis geldi annemlerin icine dogmus birden onlarda kapidaydi herkes herseye sahit oldu. Polis uzaklastirma verdi. Suan arkadasinda dükkanda kaliyor.

Bir yanim bicak cekti birdaha nasil güvecen bidaha sinirlenirse gözü dönerse bicaklicak mi diyo bosan diyor. Diger yanim sacma sapan bahane ariyor cikis yolu ariyor affetmek istiyor. Ben sastim kaldim
Sizi kesin öldürür. Net. Canınızı seviyorsanız affetmeyin, kaçın.

Biz esimle 4 aydir ayni evdeyiz. Esim türkiyeden almanyaya geldi. Gecen sene evlendik vizesi felan derken bi sene sonra ayni eve girdik. Yeni evliyiz ister istemez tartismalar oluyor. Severek evlendik biz cok seyi alattik engelleri astik.

Pazartesi dünyam basima yikildi biz tartistik yine bikac gün öncesi esim yaptigim verdigim emegi hicbirsekilde görmedi bende bundan sonra cabalamicam atiyorum yemek konusunda istedigimi yapicam dedin bana bakti sofradaydik Tabagi firlatti duvara ben neye ugradimi sasirdim ben gidicem dedim spora gidiyorum normalde o saatde hayir dedi gitmeyeceksin dedim sen git o zaman baktim ki alevleniyor anahtari aldim kapiya gittim saclarimdan kolumdan sürükledi eve kapiyi kitledi elini kaldirdi bana indir elini konusalim dedim bakti indirmiyo dibime kadar geldi onu az uzaklastirmak icin yittim ama sert degildim oda basladi beni dövmeye ben ömrümde ailemden siddet görmedim. Ya dedim küfrettim git bu evden dedim polis cagririm dedim gitti mutfaktan bicak aldi hadi cagir polisi dedi. Sonrasinda sakinlestirdim indir o bicagi diye. Indirdi ama sinirden titriyordu. Sonra otur dedi ben korkumdan oturdum ama soka girdim adam akilli benle konustu anlatmaya basladi sarilmaya kalkti ben panik oldum nefes darginligi gecirdim kusmam geldi felan o korktu ambulans geldi polis geldi annemlerin icine dogmus birden onlarda kapidaydi herkes herseye sahit oldu. Polis uzaklastirma verdi. Suan arkadasinda dükkanda kaliyor.

Bir yanim bicak cekti birdaha nasil güvecen bidaha sinirlenirse gözü dönerse bicaklicak mi diyo bosan diyor. Diger yanim sacma sapan bahane ariyor cikis yolu ariyor affetmek istiyor. Ben sastim kaldim
Polise gidiyorsun şikayet ediyorsun , oturma izni iptal oluyor yollanıyor good bye! Yabancı daireye şikayet et yollansın de gönderirler direk hemde hiç korkma. Böyle agresif insanları artık fazla tutmuyorlar bu ter*r saldırılarından dolayı çoğaldı çünkü. Bu tarz insanları tutmuyorlar. Senin ailen nerde bu arada benim kafam durdu gerçekten aile söylesene kızım sen kafayı mı yedin adamın gözü dönmüş ya sana bişey yapsaydı ?

Ben Almanya da yaşıyorum dediğimi yap korkma polis seni korur ! Almanya gibi yerde şiddet olaylarına karşı çok korumacılar !seni sığınma yerine bile götürürler korkuyorsan
Ailen varsa ailenin yanına git bence sen sahipsiz değilsin ailen hayattaysa mutlaka haber ver git. Çantasını hazırla kapıya koy kilit değiştir ay bişeyler yap cıldırdım burda Almanya da oturan biri olarak olacak iş değil seni resmen oturum için kullanıyor süresiz oturumunu alıp zaten sana tekmeyi koyacaktı demek ki. Adi herif

Polise gidiyorsun şikayet ediyorsun , oturma izni iptal oluyor yollanıyor good bye! Yabancı daireye şikayet et yollansın de gönderirler direk hemde hiç korkma. Böyle agresif insanları artık fazla tutmuyorlar bu ter*r saldırılarından dolayı çoğaldı çünkü. Bu tarz insanları tutmuyorlar. Senin ailen nerde bu arada benim kafam durdu gerçekten aile söylesene kızım sen kafayı mı yedin adamın gözü dönmüş ya sana bişey yapsaydı ?

Ben Almanya da yaşıyorum dediğimi yap korkma polis seni korur ! Almanya gibi yerde şiddet olaylarına karşı çok korumacılar !seni sığınma yerine bile götürürler korkuyorsan
Ailen varsa ailenin yanına git bence sen sahipsiz değilsin ailen hayattaysa mutlaka haber ver git. Çantasını hazırla kapıya koy kilit değiştir ay bişeyler yap cıldırdım burda Almanya da oturan biri olarak olacak iş değil seni resmen oturum için kullanıyor süresiz oturumunu alıp zaten sana tekmeyi koyacaktı demek ki. Adi herif
Almanya pazartesi günü tüm kara sınırlarında pasaport kontrolüne başlayacak. Zaten Ekim 2023'ten beri İsviçre, Polonya ve Çek cumhuriyetinden gelenlere vardı, buna Avusturya eklendi. Komşu ülkelerden geçişlerde shengeni kaldırıyor. Vizen varsa bile giriş garanti değil. Üstelik Avusturya, Almanyanın almadığını biz de kabul etmeyeceğiz dedi. Eskidendi o beleş yatıp işsizlik maaşı alayım beni gönderemezler rahatlığı. İstediği kadar şikayetçi olmasın, eve polis gelmiş. Mutlaka ismi kayıtlara geçmiştir. Oturum izni yenilenmez ve sınırdışı edilir, yeter ki kaçak olmasın.

Adama kızıyoruz ama ne diye başka kültürde yetişmiş yaşamış birini alıp kendi ortamından çıkarırsın? Bu adamlar bir adım geriden gelmeyi hazmedemez. Lisanı konuşamıyor, çevresi arkadaşı yok, parası yok, orada olması karısına bağlı ve karısı ben gym'e gidiyorum diyor. Ağzı yüzü yamulup, kocası tutuklanmasın diye dolaba çarptım diyenler yüzünden Alman polisinin eli kolu bağlanıyor. Neyse ki bu olayda bıçakla tehdit var. Boşanmasa da gram üzülmem başına geleceklere.

Almanya pazartesi günü tüm kara sınırlarında pasaport kontrolüne başlayacak. Zaten Ekim 2023'ten beri İsviçre, Polonya ve Çek cumhuriyetinden gelenlere vardı, buna Avusturya eklendi. Komşu ülkelerden geçişlerde shengeni kaldırıyor. Vizen varsa bile giriş garanti değil. Üstelik Avusturya, Almanyanın almadığını biz de kabul etmeyeceğiz dedi. Eskidendi o beleş yatıp işsizlik maaşı alayım beni gönderemezler rahatlığı. İstediği kadar şikayetçi olmasın, eve polis gelmiş. Mutlaka ismi kayıtlara geçmiştir. Oturum izni yenilenmez ve sınırdışı edilir, yeter ki kaçak olmasın.

Adama kızıyoruz ama ne diye başka kültürde yetişmiş yaşamış birini alıp kendi ortamından çıkarırsın? Bu adamlar bir adım geriden gelmeyi hazmedemez. Lisanı konuşamıyor, çevresi arkadaşı yok, parası yok, orada olması karısına bağlı ve karısı ben gym'e gidiyorum diyor. Ağzı yüzü yamulup, kocası tutuklanmasın diye dolaba çarptım diyenler yüzünden Alman polisinin eli kolu bağlanıyor. Neyse ki bu olayda bıçakla tehdit var. Boşanmasa da gram üzülmem başına geleceklere.
Hangi ülkeden evlendiğine ben bilerek yorum yapmadım çünkü bende Türkiye’den biriyle evlendim bunun aslında kültürel birşeyle ilgisi yok karakter meselesi Almanya daki adamlar da çok sadık değil yani sadece kafa yapısı farklı. Örneğin çok yakın arkadaşım Almanya Dan biriyle evlendi düğünden 2 ay sonra çocuğun kumar bağımlısı olduğu ve başkasından çocuk peydahladığı ortaya çıktı hemen boşandı evlenmesiyle boşanması bir oldu. Tamamen karakter meselesi gerçekten hangi ülkeden hangi kültürden olduğu hiç önemli değil.. önemli olan insan olabilmek bunu herkes başaramaz Zaten. İnsan olabilmek hayatta en zor şeydir..

Yasal olarak iyi yapıyorlar benim yaşadığım kentte ve çevresinde çok saldırı oldu artık tabi ki harekete geçecekler yani çoktan yapmalılardı. Dediğiniz gibi eskidendi o yan gelip yatmalar. Mutlaka kayıtlara geçmiştir ama extra gidip şikayet etse kendisinden kurtulsa kendisine en büyük iyiliği yapar konu sahibi ona kalmadı yani başka insan mı yok sanki. Hanımefendi ye büyük travma yaşattı onun hesabını kim verecek çok üzüldüm işte insan yarılmamış karpuz gibidir kesmeden içini göremezsin.. iyi dersin kötü çıkar kötü dersin iyi çıkar.. Allah kolaylıklar versin çok zor durum hiç bi insana böyle bir şey dilemem ya kadına bişey olsaydı ..inşallah akıllı davranır kurtulur bu adamdan çocuk felan yapmaz inşallah..

Hangi ülkeden evlendiğine ben bilerek yorum yapmadım çünkü bende Türkiye’den biriyle evlendim bunun aslında kültürel birşeyle ilgisi yok karakter meselesi Almanya daki adamlar da çok sadık değil yani sadece kafa yapısı farklı.
Karakter dediğiniz de yaşadığın toplumla kültürle şekilleniyor. Siz şanslı gruptasınız, kendinize denk biriyle evlenmişsiniz tebrik ederim ama aynı zamanda istisnasınız. Yüzdeye vursak %95' i konu sahibinin kocası gibi. Sadakati geçtim adam hem dövmüş hem de bıçakla tehdit etmiş. Ölümü görüp sıtmaya razı olmak gibi, aldatılmak öldürülmekten iyidir e geliyor nerdeyse. Almanya'da yetişmiş büyümüş bir adam eline bıçak aldığı zaman başına ne geleceğini çok iyi bilir, o yüzden cesaret edemez.

Kadın veya erkek fark etmez. Evlenip başka ülkeye gidecekler mutlaka ama mutlaka eğitimli lisan bilen ve geçerli mesleğe sahip olmalılar. Mesleği olan, genel kültürü sağlam, açık görüşlü biri her ülkede her ortamda yaşayabilir.
Uyum sağlayamayan erkekler konudaki gibi çıkıyor, evlenip gelen kadınları da köle gibi hizmetçi gibi kullanıyorlar. İsteyen istediğiyle evlensin ama uyum sağlayamayacak, o kültürde yapamayacak olanı da milletin ülkesine tebelleş etmesin.

Konu sahibi buradaki mesleği geliri olmayan, 3 çocukla boşanamayan kadınlar gibi elalem ne der kafasında. Çok yeni evliyim, boşanırsam boşluğa düşerim, bir yanım öyle diyor vs vs.

Dayak yemek, öldürülmek istiyorsan devam et. Evliliğin cicim aylarında sana huni yapan sonra neler neler yapmaz, Ahh ahh akıllı olun, şiddetin bahanesi olmaz..

Hangi ülkeden evlendiğine ben bilerek yorum yapmadım çünkü bende Türkiye’den biriyle evlendim bunun aslında kültürel birşeyle ilgisi yok karakter meselesi Almanya daki adamlar da çok sadık değil yani sadece kafa yapısı farklı. Örneğin çok yakın arkadaşım Almanya Dan biriyle evlendi düğünden 2 ay sonra çocuğun kumar bağımlısı olduğu ve başkasından çocuk peydahladığı ortaya çıktı hemen boşandı evlenmesiyle boşanması bir oldu. Tamamen karakter meselesi gerçekten hangi ülkeden hangi kültürden olduğu hiç önemli değil.. önemli olan insan olabilmek bunu herkes başaramaz Zaten. İnsan olabilmek hayatta en zor şeydir..

Yasal olarak iyi yapıyorlar benim yaşadığım kentte ve çevresinde çok saldırı oldu artık tabi ki harekete geçecekler yani çoktan yapmalılardı. Dediğiniz gibi eskidendi o yan gelip yatmalar. Mutlaka kayıtlara geçmiştir ama extra gidip şikayet etse kendisinden kurtulsa kendisine en büyük iyiliği yapar konu sahibi ona kalmadı yani başka insan mı yok sanki. Hanımefendi ye büyük travma yaşattı onun hesabını kim verecek çok üzüldüm işte insan yarılmamış karpuz gibidir kesmeden içini göremezsin.. iyi dersin kötü çıkar kötü dersin iyi çıkar.. Allah kolaylıklar versin çok zor durum hiç bi insana böyle bir şey dilemem ya kadına bişey olsaydı ..inşallah akıllı davranır kurtulur bu adamdan çocuk felan yapmaz inşallah..
Tabiki eğitim ve kültürle ilgisi var. Bu sosyolojik bir gerçeklik.
karakter dediğiniz şey bilimsel olarak doğru bile değil. İkiz kardeşlerin birinin gettoda birinin malikanede büyütüldüğü sonra aralarında benzerlik olup olmadığı bilimsel araştırma var. 18 yıl sonra aralarında sadece yetenek benzerliği kurulmuştu

Bu anlattığın Dan üst düzey yönetici miydi şirkette? Ailesi doktor muydu? Dümdüz Alman ile evlenmekten bahseden yok. Bu Türkiye için de geçerli. Aile ilkokul terk olduğu zaman gelin aldik oh hizmetçi diye düşünüyor. Ana kuzusu Türk erkeği de kendine bakıcı almış oluyor.

armut dibine duser

X