Allah rızası için yardımmm. Yuvam için susmalı mıyım? Kendim için konuşmalı mı ? 😭

sıze bakımınızda yardımcı olacak kısılerden baskalarına soylemenıze gerek yoktu bence
kayınvalıdenız kımseye anlatma dıyorsa akrabalarınızı tanıyordur bu anlamda bır bıldıgı vardır sızı en bastan uyarmıs utanılacak bırsey oldugundan degıl aslında konu baska sız bunu anlamıyorsunuz ve amelıyata gıderken bır gorunmemıssınız bıle yatıyor olmasını bahane etmıssınız yanına gıdıp bız cıkıyoruz dıyebılırdınız o tartısmanın uzerıne bu sessız gıdısınız ne halın varsa gor demektır oda buna kırılmıs

neyse bu sorunlar cozulur gergınsınız ıkınızde sakınlesırsınız
gecmıs olsun bu arada

Ya sinir oluyorum her b*ka karışanlara sizene ya canım senin ne istediğin önemli sen nasıl mutluysan istediğini yaptırabilirsin etrafındakilere söyleme ihtiyacı duyman saklamaman gayet normal bence ayıplanacak ya da hor görülecek birşey göremedim kaynana gelince hiç sevmem bu sözü ama bazı kaynanalara cuk diye oturuyor “En iyi Kaynana Ölü Kaynana” eşinin sana sinirlenmesi için tavrını çok güzel belli edip seni aç bırakmış gerçekten insan olan bunu yapamaz
Çok pardon mesajı şimdi gördüm. Çok çok teşekkür ederim. İşte ben öyle eşime bana yemek vermedi diyip dolduran bi insan değilim. Öyle olsaydım belki dolar taşardı ama benim annem olmadığı için iyi ya da kötü annedir düşüncesine kapılıyorum maalesef. Yeminle eşim başka konularda annesine kızdığında benim vicdanım sızlıyor benim annem yok hayattayken kıymetini bilsin diye ama iyilikten maraz doğuyor maalesef

sıze bakımınızda yardımcı olacak kısılerden baskalarına soylemenıze gerek yoktu bence
kayınvalıdenız kımseye anlatma dıyorsa akrabalarınızı tanıyordur bu anlamda bır bıldıgı vardır sızı en bastan uyarmıs utanılacak bırsey oldugundan degıl aslında konu baska sız bunu anlamıyorsunuz ve amelıyata gıderken bır gorunmemıssınız bıle yatıyor olmasını bahane etmıssınız yanına gıdıp bız cıkıyoruz dıyebılırdınız o tartısmanın uzerıne bu sessız gıdısınız ne halın varsa gor demektır oda buna kırılmıs

neyse bu sorunlar cozulur gergınsınız ıkınızde sakınlesırsınız
gecmıs olsun bu arada
Bir gece önceden beni eşim yokken o kadar ağlattı ki sabah 6 buçukta çıktık yalan söyleyemem içimden gelmedi.

3 senedir göğüssüz yaşıyorum ! Göğsüm yok! Kıyafet giyecekken çok pardon ancak sütyen içine yazma koyuyorum ! Neden herkes göğüs büyütmeyi gereksiz, sırf görüntü amaçlı düşünüyor anlamadım. Kadın olup erkek gibi görünmek ne demek biliyor musunuz ? Umarım da bilmezsiniz...
Sağlıksak bir nedenle alındıysa geçmiş olsun iyi yapmışsınız ama doğuştan göğüs küçüklüğü estetik bir ameliyat.

Bir gece önceden beni eşim yokken o kadar ağlattı ki sabah 6 buçukta çıktık yalan söyleyemem içimden gelmedi.
amelıyat stresınız vardı ya ondan cok aglamıssınız aslında
ınanın bana kayınvalıdenız kotu nıyetle kımseye soyleme dememıstır
cok kısıye soylemıssınız akrabalar akrep gıbıler kendı aralarında nıye sızın memenızı konussunlar anlamında soyleme kızım demıs
bırlıkte vakıt gecırıyorsunuz kinlenmeyın hıc
haa baska problemler varsa kayınvalıdenız genel olarak sıkıntılıysa bu da ustune tuz bıber olduysa bılemem ama sadece bu konuda yazılana gore sızınde tepkınız abartılı olmus oda uzatmıs ama sızde uzatmıssınız

3 senedir göğüssüz yaşıyorum ! Göğsüm yok! Kıyafet giyecekken çok pardon ancak sütyen içine yazma koyuyorum ! Neden herkes göğüs büyütmeyi gereksiz, sırf görüntü amaçlı düşünüyor anlamadım. Kadın olup erkek gibi görünmek ne demek biliyor musunuz ? Umarım da bilmezsiniz...
Keşke küçük memeli olsaydım da pazardaki süslü dolgulu sutyenlerden alıp eve geliverseydim. Herkesin derdi önceliği başka... birçok insan sağlık problemi olmadığı takdirde başka bütün müdahaleleri gereksiz bulur. geçmiş olsun size

kim ne derse ne düşünürse düşünsün, kendinizi kimseye anlatmaya uğraşmayın. anlatamazsınız.
bir an önce toparlanıp ayaklanmaya bakın. olmak istemişsiniz olmuşsunuz, siz mutlusunuz kime ne.
mümkün olduğunca bu süreci kendinize güzel bakarak stressiz geçirin, sonra da mis gibi keyfini çıkarın.
en fazla bir hafta, sıkın dişinizi.
eşiniz de yanınızda he deyin geçin.
ben artık kimseye açıklama yapmıyorum, ben böyle münasip gördüm diyorum geçiyorum.
geçmiş olsun, keyfini çıkarın, nasılsa bu nekahat süreci geçecek.

amelıyat stresınız vardı ya ondan cok aglamıssınız aslında
ınanın bana kayınvalıdenız kotu nıyetle kımseye soyleme dememıstır
cok kısıye soylemıssınız akrabalar akrep gıbıler kendı aralarında nıye sızın memenızı konussunlar anlamında soyleme kızım demıs
bırlıkte vakıt gecırıyorsunuz kinlenmeyın hıc
haa baska problemler varsa kayınvalıdenız genel olarak sıkıntılıysa bu da ustune tuz bıber olduysa bılemem ama sadece bu konuda yazılana gore sızınde tepkınız abartılı olmus oda uzatmıs ama sızde uzatmıssınız
Bakın bu tür yorumlara gittiği yere kadar varım her açıdan iyilikle değerlendirmeye çalışmışsınız. Ancak durum ben halama ve kızına söylediğimde başladı. O yengelerim dediğim 2 kişi eşimin amcasının gelinleri ve yine söyleyim beni estetiğe yönlendiren de o kişilerdi. Onların bildiklerini ameliyat öncesi eşimde kayınvalidemde biliyordu. Sorun yoktu. Mesele halamda başladı ki halam inan kötü ve laföı bi insan da değil kayınvalidemi de çok sever değer verir. Kayınvalidemin ona söylediğimi böyle sorun yaptığını bilse şok olur.

kim ne derse ne düşünürse düşünsün, kendinizi kimseye anlatmaya uğraşmayın. anlatamazsınız.
bir an önce toparlanıp ayaklanmaya bakın. olmak istemişsiniz olmuşsunuz, siz mutlusunuz kime ne.
mümkün olduğunca bu süreci kendinize güzel bakarak stressiz geçirin, sonra da mis gibi keyfini çıkarın.
en fazla bir hafta, sıkın dişinizi.
eşiniz de yanınızda he deyin geçin.
ben artık kimseye açıklama yapmıyorum, ben böyle münasip gördüm diyorum geçiyorum.
geçmiş olsun, keyfini çıkarın, nasılsa bu nekahat süreci geçecek.
Süpersiniz bi süre he deyip geçmek en doğrusu 👍🏻 Çok teşekkür ederim güzel yorumunuz için :)

Bakın bu tür yorumlara gittiği yere kadar varım her açıdan iyilikle değerlendirmeye çalışmışsınız. Ancak durum ben halama ve kızına söylediğimde başladı. O yengelerim dediğim 2 kişi eşimin amcasının gelinleri ve yine söyleyim beni estetiğe yönlendiren de o kişilerdi. Onların bildiklerini ameliyat öncesi eşimde kayınvalidemde biliyordu. Sorun yoktu. Mesele halamda başladı ki halam inan kötü ve laföı bi insan da değil kayınvalidemi de çok sever değer verir. Kayınvalidemin ona söylediğimi böyle sorun yaptığını bilse şok olur.
uzuldum gercekten keske bunlar yasanmasa zaten amelıyat stresı yorgunlugu oluyor ınsanda bırde bu gerılım daha da zor
umarım sorunlarınız cozulur

uzuldum gercekten keske bunlar yasanmasa zaten amelıyat stresı yorgunlugu oluyor ınsanda bırde bu gerılım daha da zor
umarım sorunlarınız cozulur
Allah razı olsun çok teşekkür ederim. 💜
Ama dediğiniz o kader doğru ki ameliyat stresiyle bende çok gergindim üstüne kayınvalidemin tavırları beni iyice sıfırladı

Herkese merhabalar. 4 gün önce meme büyütme ameliyatı oldum ama ondan bir gün öncesini anlatmak istiyorum önce. 3 evladım va. Yaşları 7 - 6 ve 3 buçuk. Kayınvalidem ise çocuklara bakmak için bana geldi. Çünkü benim annem çok genç yaşta vefat etti ben ise 17 yaşındaydım. Eşimle arkadaş vesilesi ile tanıştık büyük bir cahillikle evlendim vs vs... Kız kardeşim ablam bi yakınım da yok bana yardım edecek. Allah var kayınvalidemi de severim ama zaman zaman öyle saçmalıklar yapar ki küplere de binerim. Eşimin ailesi yaşadığımız yerde köklü bi aile. Dede amcalar falan hep iç içeyiz. Neyse hastaneye tahliller için gittim geldim dönüşte ise halamın kızı ile karşılaştık kendisini de çok severim. Bende böyle böyle diye durumu anlattım bir gün sonra ameliyata gireceğimi yani. Eşimin amcasının gelinleriyle de aynı apartmanda yaşıyorum. Çokta iyi aramız onların da haberleri var ameliyattan. Neyse eve geldim. Kayınvalideme kuzenimin selamını söyledim direk ona da mı söyledin dedi ki ben yalan söyleyen birisi değilim evet dedim kafa salladı. Gelinlere de mi söyledin dedi evet dedim tekrar tavır yaptı benim kendi ailemden bir iki kişiye daha söylediğimi de öğrendi ve ben de direk anne bana böyle yapman beni çok geriyor sen bu konularda hassas olabilirsin ama ben onlara güveniyorum ve bu benim için gayet normal bi durum dedim. Biz başladık tartışmaya. Bende büyüğüm insan bi annenin duygularına saygı duyar dediğini yapar falan dedi bende hayatımı sana göre yaşaymam ama anne kusura bakma falan dedim ve artık dayanamayıp ağladım. Ertesi sabah ameliyata çok erken gittik ve ben hoşçakal demedim uyuyordu eşimde ciddi anlamda annesi gibi problem yapıyor birileri duyacak diye. Annemde öyle gittik diye baya tavır yaptı. Neyse ameliyat oldum ertesi gün geldik eve eşimin acil kapıdan iş yerine gitmesi gerekti anne tut yürüyemez tek benim gitmem lazım dedi kayınvalidem ise ben tutamam lavabodan da çıktım ellerimi yıkamadım dedi ama sert sert benim de yüzüme bakmıyor beni eşim odama götürdü saat 11.30 da 2.30 a kadar aç durdum yanıma bile uğramadı kayınvalidem sonra ben kendim kalkıp mutfaktan bişeyler almak için çok çabalarken çocuklar anneme söylediler geldi ama yüzüme bile bakmıyor bişeyler yiyeceksen getireyim buraya dedi ha yok anne sağol mutfağa gelmeye çalışıyorum dedim ve oda gitti. Ağrım çok arttı eşimi aradım ilaçlarımı alıp getirmesi için. Eşim geldi beni kaldır acıktım dedim kaldırdı çorba içirdi ilacımı verdi beni yatırıp gitti. Ha o arada neden hiç bişey yemedi daha diye sordu annesinne oda kalkamadı çünkü dedi. Bu süreçte apartman içindeki amca gelinlerim geliyor bişeyler yapıyorlar yardım ediyorlar onları istemiyor surat asıyor. Evde devamlı stresli bi hava aynı şekilde çocuklara karşı da. Dün akşam yemeğinde yengemin biri çorba yapıp ettirmiş bende eşime yengen getirmiş dedim oda onun nerden haberi var dedi bende konuşmuştuk ya ben söylemiştim dedim aman kimseye söylemesin dedi. O arada kayınvalidem derin bi offff çekti ve yemeği bıraktı masada bekliyor öyle. 2-3 dakika sonra imalı imalı oğlum kimseye söylememememiz mi gerekiyor yoksa dedi eşimde evet dedi ha iyi bari bilelim de kimseye söylemeyelim o zaman diye bana laf çaktı yani. Ben ters ters bi bakakaldım. Odama geçtim. Eşim geldi beni yatır dedim. Oda sen ters ters anneme bakamazsın öyle haklı ya da haksız o büyük dedi ben cevap vermedim. Halalarım yanıma gelmek istiyorlar enfeksiyon riskim var diye yalan söylüyorum sırf kayınvalidemden dolayı. Telimi devamlı sessizde tutuyorum kayınvalidem arayanları duymasın diye yada hiç açmıyorum onlara da konuşamıyorum diyorum. Kalkıp bişey söylesem eşim bana yüklenecek ki benzeri bi mevzu da eşim 10 ay ayrı yatmıştı benden. Oda çok saçmaydı. Çok kötü zamanlar geçirmiştim yani. Allah rızası için bi akıl verin ne yapmalıyım şimdi ben ?
Utanılacak ameliyat değil sizin bedeniniz sizin kararınız genital estetikte olabilirsiniz bunlar normal şeyler ister söylersiniz ister söylemezsin ben olsam bende saklamam kayinvalideniz aşırı ayıp etmiş resmen terbiyesizlik insan düşmanı olsa bir kap çorbayı sakınmaz aç birakilmaz ne ameliyatı olursa olsun madem bakmicak ne işi var orda herşey öte günah yani sizin aç olduğunuzu bile bile insanlığa sığmaz benim şuan düşmanım gelse bir lokma ekmeğimi bile bölüşürüm kocanizda tam bir anne kuzusu o yüzden siz ne dessniz de eşinizden büyük bir tepki göreceksiniz bu çok belli

Utanılacak ameliyat değil sizin bedeniniz sizin kararınız genital estetikte olabilirsiniz bunlar normal şeyler ister söylersiniz ister söylemezsin ben olsam bende saklamam kayinvalideniz aşırı ayıp etmiş resmen terbiyesizlik insan düşmanı olsa bir kap çorbayı sakınmaz aç birakilmaz ne ameliyatı olursa olsun madem bakmicak ne işi var orda herşey öte günah yani sizin aç olduğunuzu bile bile insanlığa sığmaz benim şuan düşmanım gelse bir lokma ekmeğimi bile bölüşürüm kocanizda tam bir anne kuzusu o yüzden siz ne dessniz de eşinizden büyük bir tepki göreceksiniz bu çok belli
Ben onlara o kadar fedakarım ki keşke çevremde yaşayan bi insan olsaydınız da benim yaptıklarıma karşı yaşadıklarımı görseydiniz... biraz yüzü düşse güldürmek için neler yaparım ya ben. 😔

Ben gereksiz ve önemsiz görmüyorum kayınvalidenizin öyle düşünme ihtimalinin yüksek olduğunu söylüyorum sadece.
İşte kayınvalidemdeki tutarsızlığı bende anlayamadım. Durumumu bilirim benim için de üzülüyor. Bir sürü proflara gittim sağlığım için hiç bir sonuç alamadım. Oda bunu kesin geekli olduğunu biliyor. Ama çok saçma davranıyor

Peki sen eşine yengenlere söylerken sorun yoktu da halama söylemem neden sorun oldu demedin mi?

X