Ev ici siddet 4 aylik evliyim

Hangi ülkedesiniz? Benim gördüğüm aile birleşimi ile gelenler. Kişi çalışmaya başladığında oturumu eşten bağımsız hale geliyor. Gelir için bir sınır var o sınırın üzerinde ise tek başına kalabiliyor, altında ise oturum onaylanmıyor. Avusturya için bu miktar bu sene 1942 euroydu. Konudan kopuk değilim, çünkü geldiğimde bütün türk topluluklarıyla sosyalleştim. Türk kadınlarının çoğundan bu hikayeyi dinledim. İthal damatlar hayırsız vize için gelenler, ithal gelinleri de uyuşturucu bağımlısı hayırsız adamların başını bağlamak için getirmişler. O yüzden yukarıda özellikle belirttim mümkün olsa tvde slogan olarak döndürücem. Gurbetçiler gelin damat getirmeyin diye.
İsviçre Almanya sınırında yaşadım 12,5 sene ve eşim Alman vatandaşı. Oturum istediği kadar bağımsız olsun, süresi var. Yenilenmesi uzatılması şartlara bağlı. Başvuru yaparken bir sürü evrak imzalanıyor. Suç işleme suça karışma halinde vizeniz, oturum izniniz iptal edilecektir diye madde var. İmzalarken bunu kabul ediyorsun. Öldürme maksadıyla bıçak kullanmış birini hiç bir memleket tutmaz. Adam kendi halinde işinde gücünde değil, karısına şiddet uygulamış, bıçakla tehdit etmiş, uzaklaştırma almış. Sırf bu yüzden gönderirler.

Gurbetçilerin özellikle de kadınların memleketten koca bulma sevdasını ben de hiç anlamıyorum. 12 senedir tanıyordum diyor bir de. Bu adamlar bir günde böyle olmuyorlar. Boş beleş ipsiz sapsız tipleri getirip besleyip bir de üstüne dayak yiyorlar.

Çok şanslı birisin en azından onu ülkeden attirabilirsin birdaha ömür boyu görmezsin

Yok kiz
Siciline bile işlenmiyor
Almanya bu konuda baya baya gevşek
Yoo bizim ev sahibi ithal damati böyle işten attırdı. Hangi isveren karısını döven 2 aylık işçiyi çalıştırmak ister ki? Gayet gitti böyle böyle diye uzaklaştırma emrini gösterdi sadece.

Yoo bizim ev sahibi ithal damati böyle işten attırdı. Hangi isveren karısını döven 2 aylık işçiyi çalıştırmak ister ki? Gayet gitti böyle böyle diye uzaklaştırma emrini gösterdi sadece.

Deneme zamani dolmadiysa atabilir (sebep gerekmediği için) ama dolduysa kanitlanmamiş "darp" işten atmaya sebep değil. Malasef.
Konusahibinin yerinde olsam süründürürüm ama kadin dayak yediği halde seviyorum diyor:)
Polis, savci ne yapsin? Ithal damat aşkı bir başka oluyor.

İsviçre Almanya sınırında yaşadım 12,5 sene ve eşim Alman vatandaşı. Oturum istediği kadar bağımsız olsun, süresi var. Yenilenmesi uzatılması şartlara bağlı. Başvuru yaparken bir sürü evrak imzalanıyor. Suç işleme suça karışma halinde vizeniz, oturum izniniz iptal edilecektir diye madde var. İmzalarken bunu kabul ediyorsun. Öldürme maksadıyla bıçak kullanmış birini hiç bir memleket tutmaz. Adam kendi halinde işinde gücünde değil, karısına şiddet uygulamış, bıçakla tehdit etmiş, uzaklaştırma almış. Sırf bu yüzden gönderirler.

Gurbetçilerin özellikle de kadınların memleketten koca bulma sevdasını ben de hiç anlamıyorum. 12 senedir tanıyordum diyor bir de. Bu adamlar bir günde böyle olmuyorlar. Boş beleş ipsiz sapsız tipleri getirip besleyip bir de üstüne dayak yiyorlar.

Şiddet uyguladıği ve bıçak çektiği ispat edilmemiş. Anladığıma göre konusahibi şikayetçi bile olmamış. Olsaydi hastaneye götürülüp tutanak tutulurdu
Adamin evden uzaklaştırılması sadece krizi yönetme amaçlı
(Kriesenintervention).

Biz esimle 4 aydir ayni evdeyiz. Esim türkiyeden almanyaya geldi. Gecen sene evlendik vizesi felan derken bi sene sonra ayni eve girdik. Yeni evliyiz ister istemez tartismalar oluyor. Severek evlendik biz cok seyi alattik engelleri astik.

Pazartesi dünyam basima yikildi biz tartistik yine bikac gün öncesi esim yaptigim verdigim emegi hicbirsekilde görmedi bende bundan sonra cabalamicam atiyorum yemek konusunda istedigimi yapicam dedin bana bakti sofradaydik Tabagi firlatti duvara ben neye ugradimi sasirdim ben gidicem dedim spora gidiyorum normalde o saatde hayir dedi gitmeyeceksin dedim sen git o zaman baktim ki alevleniyor anahtari aldim kapiya gittim saclarimdan kolumdan sürükledi eve kapiyi kitledi elini kaldirdi bana indir elini konusalim dedim bakti indirmiyo dibime kadar geldi onu az uzaklastirmak icin yittim ama sert degildim oda basladi beni dövmeye ben ömrümde ailemden siddet görmedim. Ya dedim küfrettim git bu evden dedim polis cagririm dedim gitti mutfaktan bicak aldi hadi cagir polisi dedi. Sonrasinda sakinlestirdim indir o bicagi diye. Indirdi ama sinirden titriyordu. Sonra otur dedi ben korkumdan oturdum ama soka girdim adam akilli benle konustu anlatmaya basladi sarilmaya kalkti ben panik oldum nefes darginligi gecirdim kusmam geldi felan o korktu ambulans geldi polis geldi annemlerin icine dogmus birden onlarda kapidaydi herkes herseye sahit oldu. Polis uzaklastirma verdi. Suan arkadasinda dükkanda kaliyor.

Bir yanim bicak cekti birdaha nasil güvecen bidaha sinirlenirse gözü dönerse bicaklicak mi diyo bosan diyor. Diger yanim sacma sapan bahane ariyor cikis yolu ariyor affetmek istiyor. Ben sastim kaldim
Adam kalmamış gibi bide Türkiye den seçme olarak götürüp tepenize çıkarıyorsunuz, burdaki kadınlar Türk erkeklerinden illallah etmişken hem de , insan da biraz vizyon olmalı, yurtdışında mis gibi yasamak varken elin kekosunu başına bela edersen böyle olur , def et gitsin hiçbir b...k olmaz bu heriften, büyük ihtimalle yurtdışında vatandaşlık alıp level atlamak için seninle evlendi...

Canim bu adamda ciddi bir öfke kontrol sorunu var, ilerde siddet devam edicek hatta cocuk oldugu zaman ona bile kalkacak o el. Ne güzel uzaklastirma almissin. Tabii ki büyük bi şok yasiyorsun kolay degil. Ama bak demissin beni ailem bile dövmedi diye. Ben de Almanyadayim bu arada, meslegim geregi cok duyuyorum böyle seyler, ASLA düzelmez o adam sana söyliyim. Yazik etme kendine.

Ben galiba yanliz kalmakdan korkuyorum ben daha evliligime alisamadan bosanmis olmaktan beni ne bekleyecegini bilmemekten korkuyorum aklim kalbime agir basiyor ama ben sadece mutlu huzurlu bir yuvam olsun istedim. Calisiyorum kendi ayaklarimin üzerinde duruyorum akrabalar ariyor gecmis olsun diye ben utaniyorum utanicak bisey yapmadim ama utaniyorum. Bosanmanin en saglikli karar oldugunu biliyorum bidaha asla güvenemicegiminde farkindayim. Ben olana bitene inanamiyorum daha okadar severken sevilirken nasil kiydi nasil bu duruma geldik bilemiyorum
Bu drama yapılacak konu mu afedersiniz ama!!! Hayal kırıklığı yaşamak ölmekten, gözü dönmüş bi davar tarafından ağzından salyalar akıtarak dayak yemekten yeğdir heralde. Gerçekten bazen empati yapmak çok zor ya

Biz esimle 4 aydir ayni evdeyiz. Esim türkiyeden almanyaya geldi. Gecen sene evlendik vizesi felan derken bi sene sonra ayni eve girdik. Yeni evliyiz ister istemez tartismalar oluyor. Severek evlendik biz cok seyi alattik engelleri astik.

Pazartesi dünyam basima yikildi biz tartistik yine bikac gün öncesi esim yaptigim verdigim emegi hicbirsekilde görmedi bende bundan sonra cabalamicam atiyorum yemek konusunda istedigimi yapicam dedin bana bakti sofradaydik Tabagi firlatti duvara ben neye ugradimi sasirdim ben gidicem dedim spora gidiyorum normalde o saatde hayir dedi gitmeyeceksin dedim sen git o zaman baktim ki alevleniyor anahtari aldim kapiya gittim saclarimdan kolumdan sürükledi eve kapiyi kitledi elini kaldirdi bana indir elini konusalim dedim bakti indirmiyo dibime kadar geldi onu az uzaklastirmak icin yittim ama sert degildim oda basladi beni dövmeye ben ömrümde ailemden siddet görmedim. Ya dedim küfrettim git bu evden dedim polis cagririm dedim gitti mutfaktan bicak aldi hadi cagir polisi dedi. Sonrasinda sakinlestirdim indir o bicagi diye. Indirdi ama sinirden titriyordu. Sonra otur dedi ben korkumdan oturdum ama soka girdim adam akilli benle konustu anlatmaya basladi sarilmaya kalkti ben panik oldum nefes darginligi gecirdim kusmam geldi felan o korktu ambulans geldi polis geldi annemlerin icine dogmus birden onlarda kapidaydi herkes herseye sahit oldu. Polis uzaklastirma verdi. Suan arkadasinda dükkanda kaliyor.

Bir yanim bicak cekti birdaha nasil güvecen bidaha sinirlenirse gözü dönerse bicaklicak mi diyo bosan diyor. Diger yanim sacma sapan bahane ariyor cikis yolu ariyor affetmek istiyor. Ben sastim kaldim
Kendine bıçak çeken adamları mecburiyeti olmadığı halde affeden kadınlardan tiksiniyorum. Affedeceksen Git kendini öldür de dümdüz bari sonra polise savcıya iş çıkarma cinayete kurban gidip

almanya'da dependant olarak oturma iznine sahip olabilmesi için bekleme süresi nedir sizce? örnek olarak, biz kuzey avrupa'da 5. ayın sonunda almıştık. ki bizim bulunduğumuz bölge özellikle non-eu vatandaşlar için yoğun olarak göç alan ve dolayısıyla uzun bekleme sürelerine sahip bir bölge dahi değil.
benim burada demeye çalıştığım, sizin anlattığınız kısım doğru olsa dahi hikaye akışı ve soru sahibi hanımın tavrı gereği gerçekle örtüşmeyen noktalar var.
depandant olarak oturum izni alması dediğiniz nedir tam anlamadım. evlilikten bağımsız olan oturum hakkını mı sordunuz yoksa?

aile birleşimi ile gelmiş zaten, o ilk tr'den verilen vizeyi oturuma (eşinin gelirini göstererek, yani dependant olarak, ki herhalde kast ettiğiniz bu kısım) çevirmesi lazım

normalde tr'den 90 günlük vizeyle geliniyor ve gelince çevriliyor ya, işte mesela son zamanlarda ilk gelişte bile daha uzun süreler verebiliyorlar o 90 günlük olmayabiliyor. burayı bilmiyoruz. bunu mu sormuştunuz ? büyük bir yerdeyse de o 90 günlük süre yalan olmuş olabilir, yetişmiyor.
ama başvurmuştur, evrak işi bitmese ve çıkmasa bile geçici bir belge veriyorlar. o yüzden çıkıp çıkmaması o kadar da kritik değil. yasal süreci içinde çünkü, normal.

aile birleşiminde çalışma iznin yok. bu adam çalışma iznini hemen çıkartmış zaten, oturumunu kendi geliriyle eşten bağımsız oturuma çevirmesi için de bildiğim 1 sene çalışmış olması gerekiyor -soru buyduysa.

ben gerçekle örtüşmeyen kısmı anlamadım
yani şöyle anladım
bağrıs çağrış var diye komşular çağırmış polisi
bu kız doğma büyüme oralı ise hele de tanıdık çevrede yaşıyorsa komşuları biliyor tanıyor olabilir, ailesini de tanıyor olabilirler (bence kimsenin içine doğmadı, biri aradı, neyse)
pek bu kısımlarda şaşılcak bişey yok. ben de sesini bana yükselten bir erkek olduğunda etraftan hemen polisi aradıklarını biliyorum ve çat diye de gelmişti. Almanlar çok hassas bu konuda, bir de erkek türk/kürt/arap vs ise hemmen arıyorlar. ben sadece tartıştık dedim (ki öyleydi, aslında tartışma bile yoktu, arkadaş sarhoştu ve benim sevgilim vs. değildi) neyse, gittiler direkt. bir rapor bildirim bişey de olmadı.

ama
bu kız bana bıçak çekti filan dememiş anladığım
ya da darp etti de dememiş --bak diyeceksen de mahkeme için 10 gün süren var demişler--

benim anladığım bu yani
bunları demezse sadece geçici bir uzaklaştırma oluyor demek ki

darp etti bıçak çekti dese sanıyorum başka işlemler olacaktı

kızın bu tavırları da burada açtığı konuyla uyumlu....o anda eşini silmiş bitirmiş olsa zaten hastaneye filan gider, rapor filan almaya çalışırdı? (bence yani). şu dedikleriyle yaptıkları uyumlu.
Ben galiba yanliz kalmakdan korkuyorum ben daha evliligime alisamadan bosanmis olmaktan beni ne bekleyecegini bilmemekten korkuyorum aklim kalbime agir basiyor ama ben sadece mutlu huzurlu bir yuvam olsun istedim. Calisiyorum kendi ayaklarimin üzerinde duruyorum akrabalar ariyor gecmis olsun diye ben utaniyorum utanicak bisey yapmadim ama utaniyorum. Bosanmanin en saglikli karar oldugunu biliyorum bidaha asla güvenemicegiminde farkindayim. Ben olana bitene inanamiyorum daha okadar severken sevilirken nasil kiydi nasil bu duruma geldik bilemiyorum
ha almanyada kesin x diye ifade etmedi de y diye ifade etti diye kanunu 50 maddesi de değişiyordur, ben o kadarını bilmiyorum...

Elalemin ülkesine psikopatları doldurmayın. Boşanın defolsun gitsin bireysel değil toplumsal bi sorun var ortada.

Lütfen güvenme 🙏 lütfen boşan normal insanlar böyle değil
Hiçbir normal evlilik böyle değil

Boşanın! Bıçak çekecek kadar ne olmuş olabilir? Şikayetçi olun ve mümkünse vizesini iptal ettirip geri postalayın!!!

Kapağı almanyaya atınca gerçek yüzünü çıkarmış işte ortaya.
Öyle engelleri aştık falan demeyin işte demekki evlenmemeniz gerekiyormuş zorlayınca böyle oluyo.
Dört ayda bu hale gelen adam bir seneye kalmaz seni üçüncü sayfalarda okutur bize.

affedin tabi mağaradan bulup Avrupa'ya getirdiğiniz ,hop hemen hamile kaldığınız sığır adam gibisini nerede bulacaksınız???? Avrupa da yaşamış ama kafa yapısı orta doğu bataklığından çıkmamış sizin gibi kadınlara böyle şiddet yanlısı adamlar ne kadar romantik geliyor değil mi????
Ağzınıza sağlık!

Konu gerçekse aklınızı başınıza toplayın, saçmalamayın. Bir dahaki sefere o bıçak size saplanır. Yüzlerce örnek görüyoruz her gün. Adam sizi Almanya'da oturum izni olarak kullanmış, gözünüzü açın.

Aaaa kabus resmen öldürmeye teşebbüs etmiş bir de dövmüş çok üzücü. Bak 1 dakika bile düşünmeden boşanman gerek. Eğer affedersen bir sonrakinde o bıçak vücudunda durur Allah korusun

Bir yanim bicak cekti birdaha nasil güvecen bidaha sinirlenirse gözü dönerse bicaklicak mi diyo bosan diyor. Diger yanim sacma sapan bahane ariyor cikis yolu ariyor affetmek istiyor. Ben
Bir gram aklın varsa,kurtul bu adamdan,boyle basit bir tartışmada hemen ofkelenip şiddet uygulamış,o kadar çok kontrolsüz ki bıçak çekmiş.Normal değil bunlar bizlerde kocamizla tartışıyoruz bazen sesimizi yükseltiyoruz.kapilari filan carptigimiz bile oluyor ama kalkipda şiddet uygulamak hele hele bıçak çekmek normal değil, asla tolere edilecek seyler değil.Ve devam edersen emin ol bunun devamı gelecektir.

X