Allah rızası için yardımmm. Yuvam için susmalı mıyım? Kendim için konuşmalı mı ? 😭

İşte bende bu nokta da şunu sorguluyorum olur ya bir anda yanlış bieşy oldu ve hayatım riske girdi kendi ailemden bir kişinin bile bişey bilmemesi beni kötü hissettiriyor.
Olabilir haklısınızdır herkesin yapısı farklı. Ben büyük ihtimalle kayınvalidemede söylemezdim o derece de bir yapıdayım sonra farkederlerse farkederler düşüncesindeyim. Kardeşleriniz yok sanırım bu yüzden. Diğer aile fertleriyle paylaşıyosunuz.

İşte bir büyük sorun da şu ki eşimin buna bu derece tepki göstermesi beni şok etti yani bilmiyordum. Çünkü sahan öncesinde bana yengemler biliyor mu diye sormuştu bende evet dediğimden gülüp eeeee ne dediler demişti. Sorun ben halamın kızına söyleyince başladı ki buda beni derinden yaralıyor annem yoksa halama söylemişim neden yarama bu kadar tuz basılıyor diye.

Eşim bana böyle bişey söylemedi işte en büyük sorun o. Bende kestiremedim. Evet daha öncesinde ise ben susmak zorunda kaldım çünkü çaresizim gidecek kapım yoktu babam da sahip çıkmadı. Kalakaldım ortada. Tek yardımcım tek sahibim Rabbimdi.

Kv yi idare etmek. Gönlünü hos etmekten başka ihtimaliniz yok ki zaten.

Kv yi boz,gönder evden desek yapabilecek misiniz? Yapamazsınız. Daha kendiniz ayağa kalkamıyorsunuz çocuk peşine koşamazsiniz.

Bu da demek oluyor ki şu an o ne yapsa eyvallah demek zorundasınız.

Sağa sola söylemenin doğru ya da yanlış olması ise mevcut durumunuzda önemli değil. Kv söylemeyin diyorsa , ona mecburiyetiniz bitene kadar söylemeyin bence. Çünkü kavga ederseniz siz zararli çıkarsınız.

Bir abim var sadece. Onla da aynı şehirde yaşamıyoruz. Kadın manasında söyleyebileceğim ve güvendiğim insan halam ve kızıydı..

Zaten öyle bişey istesemde yapı itibari ile yapamam. Bozup gönderemem yani. Kimseye fırsat vermiyor yardım etmeleri için ama çokta bağırıp çağırıyor çocuklara.

Bir abim var sadece. Onla da aynı şehirde yaşamıyoruz. Kadın manasında söyleyebileceğim ve güvendiğim insan halam ve kızıydı..
Ailenizden iki kişiye söylediyseniz normal onlara yakın hissediyorsunuzdur kendinizi. Abarti var gibi ortada. Tabi esiniz bundan rahatsizlik duyabilir ama kayinvalidenizi ilgilendirmemeli sizin ve esinizin hayati bu .

Zaten birsey söylese esinin yine 10 ay ayri yatma ihtimali de vae

Ayrıca öz halanız o sizin tabi söylersiniz ben onların bir akrabası sandım söylediğiniz kişiyi kendinize yakın hissettiğiniz bir kişiye söylemenizde bir yanlışlık yok eşiniz bu kadar rahatsız olacakmış madem en baştan kimseye söylemeyelim diye konuşsaydı sizle kv nin gazına geldi herhalde ayrıca size çıkışacağına annesine karım bu haldeyken sen niye ona yardım etmedin diye blr hesap sorsa keşke iyileşene kadar idare edin bir şekilde ondan sonra hesabını sorun ama

Ailenizden iki kişiye söylediyseniz normal onlara yakın hissediyorsunuzdur kendinizi. Abarti var gibi ortada. Tabi esiniz bundan rahatsizlik duyabilir ama kayinvalidenizi ilgilendirmemeli sizin ve esinizin hayati bu .
Bende normal görüyorum. Ama damlam vermediğim saçma sapan durumlar çıktı ortaya. Bende zaten şimdi susuyorum yarın kontrol günüm drenler çıkacak. Sonrasında ise iyi kötü kendim ayağa kalkmayı planlıyorum.

+1 . İçinde bulunduğunuz ortaö bunu gerektiriyorsa bence söylememeliydiniz. Eşimde bende gayet modern bir aileyiz ama ben olsam bu ameliyatı asla hiç bir akrabaya söylemezdim. Gögüslerimi büyütüyorum tamamen bana mahrem bir konu.

O zaman şimdi konuşun eşinizle, olayın en başında rahatsız olduğunu söylemedin, bende söyledim, şimdi bana kızıyorsun bunun için hemde bu haldeyken diye. Kendinizi çaresiz hissettmeniz çok üzücü ama bir şeyleri yutacaksanız işler büyümeden yapın. Biraz politik davranın, bazen görmezden gelin. Bunu söylemekten bile rahatsız oluyorum ama sizin durumunuzda en mantıklısı şuan için bu galiba.

Zaten birsey söylese esinin yine 10 ay ayri yatma ihtimali de vae
Buda işte büyük korkum
zaten bende diyorum ki kendi aileme söylemem sizin için neden bu kadar sorun bunu sadece bi eşime sordum oda tepki gösterdi ve bende sustum çünkü sağlığım sebebiyle de konuşabilecek durumda değildim

Şimdi konuşunca da aynı evin içinde en ufak ta olsa kayınvalidem hissetsin istemiyorum. O zaman durum yine benim aleyhime mi döner diye.

Bence bu sizin mahreminiz söylemeniz çok yanlış olmuş yani kayinvalide evet fazla tepki vermiş ama mahrem sonucta hani bir fıtık ameliyatı değil estetiksel göğüs büyütme ameliyatı erkeklerin aralarında konuşma potansiyelini bile düşünüp esiniz rahat siz olabilir haklı olarak söz fazla yaymissiniz

Ben okuyunca şöyle düşündüm, bu kadar herkese söylemeniz şart değil. Eşinizle annesinin hassasiyetleri olabilir bence saygı göstermeniz gerekir. Çünkü kayınvalidenize demişsiniz ki ben hayatımı sana göre yaşayamam. Ama anladığım kadarıyla ameliyat olmak sizin kendi isteğiniz ve buna hiçbir şekilde karışmamışlar. Sadece kendi akrabalarının bu durumu duymasını istememişler. Çünkü demek ki onların çevresinde hoş karşılanacak bi durum değil. Bunun doğruluğu ya da yanlışlığına bi şey diyemem ama konudan bağımsız olarak, duyulmasını istemediğim bir konuyu, eşim beni tanıyan bilen kişi olarak herkese yaysaydı ben de büyük tepki verirdim. Sizin de bunu az çok tahmin etmeniz lazımdı. İnsan eşi ve ailesinin hassasiyetlerini bilir yani bence. Hadi tahmin edemediniz, o zaman da kayınvalidenize, ben sorun olacağını düşünemedim kusura bakma hiç aklıma gelmedi falan diye daha yumuşak bi tepki verebilirdiniz. Olay gereksiz büyümüş bence. Yani ameliyat olmanıza karışsalar tamam ama onlar sizi kararınızda serbest bırakmış. Siz de onların hassasiyetine saygı gösterebilirdiniz bence. Tabi kayınvalidenizin de ameliyat sonrası size olan tavrı ergence olmuş ama bu yaştan sonra inatlaşsanız bile düzeleceğini sanmıyorum.

Artık üç çocuğunuz olmuş, eşiniz sizi böyle kabul etmiş zaten, neyini dert ettiniz ki bu kadar koştur koştur ameliyata girdiniz önceden aklınız neredeydi? Ayrıca küçük meme gibisi var mı ya.

İkinci çocuğum 80 günlük diğeri dört buçuk yaşında, valla tuvalete bile özel saat ayarlıyorum giderken. Emzireyim, diğerini yedireyim de öyle giderim diyorum. Meme ameliyatı gibi büyük bir ameliyatı 3 çocukla acil acil hem de anlaşamadığıniz kayınvalideye güvenerek yapmak bana çok uzak bir bir düşünce biçimi.

Herkese soylemeseydiniz tabii. Kadın hakli. Söylediğiniz kişiler eşlerine vs de söyleyecek sorulunca. Mahrem diye bir şeyden haberiniz yok mu?

Bu tamamen size kalmış bir olay. Ama cidden zamanlama çok yanlış olmuş. Üstelik evse çocuklarınız varken. Bu arada sizin de elinize megafon alıp duyuru yapmadığınız kalmış. Yengeler, gelinler, halalar... Ama bilinmesi niye rahatsızlık yarattı onu anlamadım. Zaten görünce anlamayacaklar mı? Kaldı ki ayıp bir şey de değil.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…