Alkolle çok içli dışlı olan sevgili…

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Ben kimseye alkol kullanmadığı için sığ dar görüşlü demedim
Sadece alkolü öcü gibi gören alkol olan masaya oturmayan insanlar muhafazakar insanlardır .muhafazakar olmak kötü birşey değil ayrıca sanki hakaret edilmiş gibi algılanması da tuhaf
Eksi üzerine eksi yiyorum sabahtan beri
Bildiri geliyor
Peki arkadaşlar alkollü masaya oturmak istemeyen ultra modern görüşlerinizle mutluluklar diliyorum
Umarım kocalarınız da alkol almaz

Aynen çok güzel ozetlediniz . Sadece burada bazı görüşlerde illa alkol alan bir kişiyi istemeyen kişiler için sığ diye yaftaliyorlar bende buna karşıyım, ben kimseye karışmam bana ne ,ister içsin ister icmesin sadece alkolde değil ,isterse başka şeylerde kullansın beni ilgilendirmez ,kimseye de mudehale etmem sadece tercihim bu yöndedir o kadar .

Çok uzun yazmışsınız, tamamını okumadım. İnsanları değiştirmeye çalışmak olumsuz bir davranıştır neyse öyle kabul edeceksiniz haa size uymuyor mu yok verin gitsin. Değiştirmeye çalıştığınız davranışlar ilk fırsatta alevlenerek hortlar ve bu sizi çok yıpratır.

valla alkollü masaya oturmama derdim yok, hatta benim diyen erkek bile benim kadar alkolde tüketemiyordur. sizin ne yazdığınızı bile görmedim.
sizi eksilemiş miyim ? size direkt olumsuz birşey yazmış mıyım ?
ben alıntıladığım arkadaşa cevaben yazdım.

Alkol kullananlara duyulan saygının yarısı da kullanmayanlara duyulsa keşke.

Şunu kimseye yapmaya hakkın yok
Kendi ayrılmıyorsa sen ayrıl çünkü epey sorun teşkil edecek aranızda

Konu sahibi “ben onu zorlamadım” diyerek kendisini aklıyor bir bakıma. Evet bırak, bırakacaksın dememiş ama bırakmazsan seninle olmam demiş. Burada yapması gereken bu kadar keskin çizgileri varken “evet ben de senden etkilendim ama bu şekilde bir ilişki yürütemeyeceğimiz aşikar. Ne sen alkolden vazgeçersin ne ben buna katlanabilirim. Orta tolu bulmamız imkansız, o yüzden ikimiz için de başlamamak en iyisi” demek olmalıydı. Yani yürümeyeceği belli bir ilişkiye başlamak, tutulmayacağı belli bir söze bel bağlamak konu sahibinin hatası. Karşı taraf da tutamayacağı sözleri vererek hata yapmış.

Size söylemedim zaten
Sığ görüşlü falan denmiş alkol almayanlara demişsiniz de
Yorumunuzda
Sığ görüşlü değil ama modern değil dedim

evet sığ görüşlü olmak zaten birbirinin hayatına karışmak demek. kimse istemeyenin kulağından akıtmıyor sonuçta, başkası da istiyorsa devam etsin kullanmaya.
muhafazakar kelimesi de abartılmış, birşey yok ki bunda. belirli şeylerden uzak duran ve daha tutucu yapıda olan insanlar muhafazakar oluyor. belli ki konu sahibinin ve ailesinin yapısı böyle.

Bana alkol kullanımı değil de size yalan soyluyor olması daha büyük bir problem gibi geldi.
Bunun dışında da fikrim baski yaptiginiz yönünde çünkü siz tanistiginizda zaten iciyormus, bunu bilerek ilişkiye başlamışsınız şimdi degistirmeye çalışıyorsunuz.
Biz mesela ailecek iceriz, sadece akşam yemeğinde mangal yaktık diye bile iceriz, şimdi benim eşim icmese ve alkolü o istedi diye biraksam ailem linkler,beni, cok tuhaf kacar. Umarım anlatabilmisimdir (bu arada 18 aylık hamileligim ve emzirmem dışında hiç alkolü bırakmadım, alkolik de olmadim)

e yani bırakmazsan senle olmam demek de bir nevi ültimatom. adam keşke daha doğru tartıp söz vermeseymiş, haliyle beklenti yaratmış. ama "ailem bizim ailemize alkol alan insanları nasıl sokarsın" der derecesinde bir hayatı olan insanın da o noktada baştan bitirmesi en mantıklısı.

Alkol kullananlara duyulan saygının yarısı da kullanmayanlara duyulsa keşke.

burada neredeyse tüm üyelere "kimse" birbirinin hayatına karışamaz yazdı. bu ne demek ? kullanan da kullanmayan da kendi kurallarına göre yaşar kimse karışamaz demek.
bu saygısızlık mı size göre ?

Sizin için uyuşturucudan farklı olabilir ama kimisine/konu sahibine göre farklı değildir. Bunu bilemezsiniz, bir de gelip burada insanlara ahkam kesiyorsunuz. Benim için de alkol/sigara hepsi aynı. Kullanan biriyle olmak istemem. Bu benim hayat görüşümdür, beni ilgilendirir. Aynı şekilde konu sahibinin hayat görüşü de farklı olabilir, sizi ilgilendirmez. Sizin haddiniz değil burada insanları bu şekilde yargılamak. Haksızlık edip, etmediğini sormuş. Siz konuyu alıp nereye götürmüşsünüz. Ayrıca alkol kullanmak insanları modern yapmadığı gibi, kullanmayan insanları da bağnaz, sığ yapmaz.

İkisi de toylar bence. Hormonlar her şeyi yaptırabilir insana tutmayacağı sözler vermek de bu yüzden. Biri eninde sonunda alışır diyor, diğeri beni seviyorsa bırakır diyor.

Size söylemedim zaten
Sığ görüşlü falan denmiş alkol almayanlara demişsiniz de
Yorumunuzda
Sığ görüşlü değil ama modern değil dedim

öyle bir algı oluşmuş dedim alkol almayanlar için. sonra da kendi sığ görüşlü tanımımı anlattım. alkol almanın da modernlikle bir alakası yok bence. illa dini görüşten değil hastalık sebebiyle de içemeyen insanlar var mesela. olabilir yani. modernliğin ölçüsü bu değil bence.

Burada müdahale var ama.
Baştan öyle birini seçmek tamam ama seçtiğini değiştirmek bence de hoşgörüsüzlük.
Ben içmem mesela eşim içer. Bana sende iç dese aynı müdahale olur.
Bilmiyordum ama başta tanıştığımızda. İlişki başladıktan bir süre sonra öğrendim. Ayrılmaya kalktığımda da benim için sorun değil bırakırım bağımlı değilim ya dedi.

O ayrı iste konu sahibinin de ilk başta bu kadar keskin iken düşünmemesi lazımdı .
Başladığımızda içtiğini bilmiyordum. Ani bir başlangıç oldu bir alevlenme gibi. Sevgili olduktan bir süre sonra öğrendim alkol kullandığını. Ayrılmak istedim ancak çok da önemli olmadığını söyledi bağımlı değilim sonuçta içmeyiveririm dedi kendi isteğiyle bıraktı ve devam ettik

İste bazıları da " modernlik" adı altında bunu sisirdikce şişiriyor. Sizi gerçek tebrik ediyorum , düşünceleriniz çok güzel .

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…