Alkolle çok içli dışlı olan sevgili…

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Madem size uymuyor ayrılın. Ben de kamp yaparim,kampta içmeyi de çok severim, doğayla bütünleşmişken... Tutup da sevgilim bunun kavgasını çıkartıp güzelim tatilimi mahvetse oldukça sinirlenirdim heralde.
Ayrıca bu kadar obsesif derecede takildiginiz bir konuysa çok zorlanırsınız. Benim de alkol tüketmeyen sevgilim vardı geçen sene, hatta arapti, dini sebeplerden dolayı alkolden hoşlanmıyordu. Buna rağmen akşam pikniği yaptigimiz zamanlar sepete benim için bir bira eklerdi. Bu hareketi de çok hoşuma giderdi. Kendi hoslanmasa da bana saygı göstermesi yani... Sizin yaptığınız davranış bana göre çok yanlış.
Kaldı ki "ailem seni kabul etmez" demişsiniz. E, ailesi de mi içkiyi bırakacak? Ya düğünde içmek isterlerse? Nereli bilmiyorum ama Trakya bölgesinde, Ege'de falan çoğu düğünde içilir. Hatta masanın altına koyulur votkalar, çaktırmadan vişne suyuyla karıştırılır. Dugunun sonunda amcalar sallanarak yürümeye başlar falan... Yani böyle bir şey yaşanırsa düğünde aileniz hiddetle sizi kolunuzdan tutup cekecek nikahı iptal mi edecek? Yersiz bir kısıtlama bence.
Adam her gün içen,içtikçe sapitan, gece içip öğlen 4e kadar sızan biri değil ki, keyifle eşiyle dostuyla ara sıra alkol tüketen biri .
Bence ya kendinizi törpüleyin, ya da yol verin daha çok size uygun birini bulun

bence burada sığ görüşlülük diye nitelendirilen şey adamın alışkanlığı bilinerek başlanması ve şart koşulması içmemesi için. bu adama normal geliyor ki hayatında bu alışkanlığı geliştirmiş. istemese yada anormal bulsa ailesi kullansa da o kullanmazdı.
şimdi bilerek başlayıp sonra da değiş demek bana göre hoşgörüsüzlük yada sığ görüşlülük gerçekten. adam içmeye zorlasa ona da hoşgörüsüz ve sığ görüşlü derdim.
sanırım bu tabirler burada alkol almakla eşleştirildi yani alkol alan modern ve geniş görüşlü kullanmayan değil gibi algılandı. ama alakası yok.
bir insanın hayat tarzına müdahale etmek sığ bir yaklaşım.
ha erkek arkadaşın hatası düşünmeden kabul etmek bu isteği. belki yapabileceğini düşündü denedi belki sadece sevdiğinden kabul etti bilemeyiz. ama günün sonunda bundan mutsuz oldu ki gidip alışkanlığını devam ettirmeyi seçti.
öncelikle belirtmem gereken bir şey var. Ben ilişkiye başladığımda alkol kullandığını bilmiyordum. İlişki başladıktan bir süre sonra öğrendim ve bana uygun olmadığını çok ilerletmeden bitirmemiz gerektiğini söyledim. Kendisi kendi isteğiyle çok da vazgeçilmez değil içmeyiveririm. Sadece düğünde bayramda ailemle kırk yılın başı dedi. Ona da saygı duyarım dedim. Ancak söylediği şekilde olmadı sonra.

Bilmiyordum ama başta tanıştığımızda. İlişki başladıktan bir süre sonra öğrendim. Ayrılmaya kalktığımda da benim için sorun değil bırakırım bağımlı değilim ya dedi.

Kimse zevk aldığı bir eylemden kimse için vazgeçmez. Yaşınızın verdiği toylukla bunu bilememiş olabilirsiniz tecrübe oldu sizin için öyle bakın.

Konu sahibi “ben onu zorlamadım” diyerek kendisini aklıyor bir bakıma. Evet bırak, bırakacaksın dememiş ama bırakmazsan seninle olmam demiş. Burada yapması gereken bu kadar keskin çizgileri varken “evet ben de senden etkilendim ama bu şekilde bir ilişki yürütemeyeceğimiz aşikar. Ne sen alkolden vazgeçersin ne ben buna katlanabilirim. Orta tolu bulmamız imkansız, o yüzden ikimiz için de başlamamak en iyisi” demek olmalıydı. Yani yürümeyeceği belli bir ilişkiye başlamak, tutulmayacağı belli bir söze bel bağlamak konu sahibinin hatası. Karşı taraf da tutamayacağı sözleri vererek hata yapmış.
Başlarken bilmiyordum. Bilsem başlamazdım zaten. Başladıktan birkaç hafta sonra öğrendim

Başladığımızda içtiğini bilmiyordum. Ani bir başlangıç oldu bir alevlenme gibi. Sevgili olduktan bir süre sonra öğrendim alkol kullandığını. Ayrılmak istedim ancak çok da önemli olmadığını söyledi bağımlı değilim sonuçta içmeyiveririm dedi kendi isteğiyle bıraktı ve devam ettik
şimdi niye bu kadar sorun yaptınız ? Aslında adam da açıklamış şuanda da sonuçta bağımlı değil aslında bağımlı hani olmuş olsa aşırı şekilde kaldı ki bütün ailesinin de alabileceğini vs demiş aslında suçlu aramaktan ziyade en başından kartları çokça açık oynamak en iyisi .

öncelikle belirtmem gereken bir şey var. Ben ilişkiye başladığımda alkol kullandığını bilmiyordum. İlişki başladıktan bir süre sonra öğrendim ve bana uygun olmadığını çok ilerletmeden bitirmemiz gerektiğini söyledim. Kendisi kendi isteğiyle çok da vazgeçilmez değil içmeyiveririm. Sadece düğünde bayramda ailemle kırk yılın başı dedi. Ona da saygı duyarım dedim. Ancak söylediği şekilde olmadı sonra.

e yani bunun için ayrılacağım demek de biraz ültimatom gibi görünüyor. çünkü öğrenir öğrenmez olmaz dememişsiniz anladığım kadarıyla, onun da üzerinden bir zaman geçmiş ve öyle bırakırım demiş gibi ?

Bana alkol kullanımı değil de size yalan soyluyor olması daha büyük bir problem gibi geldi.
Bunun dışında da fikrim baski yaptiginiz yönünde çünkü siz tanistiginizda zaten iciyormus, bunu bilerek ilişkiye başlamışsınız şimdi degistirmeye çalışıyorsunuz.
Biz mesela ailecek iceriz, sadece akşam yemeğinde mangal yaktık diye bile iceriz, şimdi benim eşim icmese ve alkolü o istedi diye biraksam ailem linkler,beni, cok tuhaf kacar. Umarım anlatabilmisimdir (bu arada 18 aylık hamileligim ve emzirmem dışında hiç alkolü bırakmadım, alkolik de olmadim)
Herkese tek tek açıklıyorum ama ilişkiye başladığımda alkol kullandığını bilmiyordum. Birkaç hafta sonra öğrendim. Ayrılmay kalktığımda çok da zor değil bırakırım mecburiyet değil benim için dedi. Sonra abartmaması özel günlerde ailesi ile düğünde bayramda içmesi konusunda anlaştık. Ailesi ile arada bir abartmadan içse birşey demiyordum zaten. Ancak bu sözü verip gidip annesinin en rahatsız olduğu çok korktuğu bir sürü belaya bulaşmış bi adamla kampa gidip alkol alması benim canımı sıktı. Çünkü bana sadece ailemle ve kırk yılın başı diyerek söz vermişti. Çok da önemli değil içmem olur biter sadece buna bişe demezsen demişti ama verdiği sözden döndü. Ben alkol içtiğini bilmeden sevgili oldum kabul edemeyeceğimi söyleyince ayrılmak isteyince tamam ben de buyum dese zaten alışıp bağlanmadan ayrılacaktım. İlişkiye başlamadan önce alkol kullandığını bilsem zaten hiç başlamazdım

Bilmiyordum ama başta tanıştığımızda. İlişki başladıktan bir süre sonra öğrendim. Ayrılmaya kalktığımda da benim için sorun değil bırakırım bağımlı değilim ya dedi.
Su an birakmayacagini ve aile hayatlarinizin ne kadar farklı olduğunu görmüşsünüz. Bu noktadan sonra ilişkiye devam etmeniz mantıklı değil bence. Mutsuz bir evliliğe doğru yol alan bir iliskiye devam etmeyin bence. Tabi bu benim fikrim. Mantıklı olan bu bence.

şimdi niye bu kadar sorun yaptınız ? Aslında adam da açıklamış şuanda da sonuçta bağımlı değil aslında bağımlı hani olmuş olsa aşırı şekilde kaldı ki bütün ailesinin de alabileceğini vs demiş aslında suçlu aramaktan ziyade en başından kartları çokça açık oynamak en iyisi .
Şimdi sorun yapma sebebim şu ben öğrendikten sonra ayrılmak istediğimde bana çok da önemli değil, içmeyiveririm sadece kırk yılın başı düğünde seyranda ailemle alırım ona karışmazsan sorun yok dedi ben de kabul ettim arada bir olur ailen de yanında olduktan sonra sorun etmeyeceğim dedim. Ama 1 ay sonra bir tartışmamızda gitti, annesinin en sevmediği en sorunlu bir sürü pisliğe bulaşmış dedği arkadaşıyla kamp yapıp alkol aldı. Ben bana söz vermiştin diyince de ben buyum bu kadarım dedi

Şimdi sorun yapma sebebim şu ben öğrendikten sonra ayrılmak istediğimde bana çok da önemli değil, içmeyiveririm sadece kırk yılın başı düğünde seyranda ailemle alırım ona karışmazsan sorun yok dedi ben de kabul ettim arada bir olur ailen de yanında olduktan sonra sorun etmeyeceğim dedim. Ama 1 ay sonra bir tartışmamızda gitti, annesinin en sevmediği en sorunlu bir sürü pisliğe bulaşmış dedği arkadaşıyla kamp yapıp alkol aldı. Ben bana söz vermiştin diyince de ben buyum bu kadarım dedi
Boşverin gerçekten ,hiç takılmayın en iyisi olmuş hakkınızda .(her iki taraf içinde )

öyle bir algı oluşmuş dedim alkol almayanlar için. sonra da kendi sığ görüşlü tanımımı anlattım. alkol almanın da modernlikle bir alakası yok bence. illa dini görüşten değil hastalık sebebiyle de içemeyen insanlar var mesela. olabilir yani. modernliğin ölçüsü bu değil bence.
Alkol almayan değil burda anlatmak istediğim alkole bu kadar karşı olup sanki karşısındaki insan suç işliyormuş gibi bir muamele yapmak
Alkollü ortamlarda falan bulunmam ,eşimin içmesinden rahatsız olurum alkol almayan bir eş isterim düşüncelerine sahip bir insan modern olamaz benim gözümde

e yani bunun için ayrılacağım demek de biraz ültimatom gibi görünüyor. çünkü öğrenir öğrenmez olmaz dememişsiniz anladığım kadarıyla, onun da üzerinden bir zaman geçmiş ve öyle bırakırım demiş gibi ?
Hayır öğrenir öğrenmez ayrılmak istedim ve sorun değil içmeyiveririm ama kırk yılın başı ailemle düğünlerde falan saygı duyarsan dedi ben de kabul ettim. Ama öyle olmadı 2 ay sonra bi konuda tartıştık ve gitti annesinin en sevmedği çok sorunlu bir sürü pisliğe bulaşmış bir adamla kamp gidip alkol aldı bana söz vermiştin kırk yılın başı ailemle demiştin diyince de ben buyum bu kadarım işte dedi. Ben de alkolü sevdiğini vazgeçemeyeceğini vazgeçmek zorunda olmadığını, bilsem hiç başlamayacağımı öğrendikten sonra da ayrılmak istediğimde kendisinin ben brakırım önemli değil sadece özel günlerde ailemle demesiyle ilişkiyi devam ettirdiğimi ama sözünü tutmadığını söyleyerek ayrıldım

Alkol almayan değil burda anlatmak istediğim alkole bu kadar karşı olup sanki karşısındaki insan suç işliyormuş gibi bir muamele yapmak
Alkollü ortamlarda falan bulunmam ,eşimin içmesinden rahatsız olurum alkol almayan bir eş isterim düşüncelerine sahip bir insan modern olamaz benim gözümde

tamam şimdi anladım.
yani alkol kullanmayan biri seçmek isteyen öyle biri ile olabilir. zaten gidip kendisi gibi kullanmayan biri ile olması makul olan.
bence kullanabilir ama ben o ortamda olmam, onunla alkollü yerlerde yemek yemem vs demek daha kötü.

Şöyle bir durum da var etrafımda alkol alan eş dost arkadaşa da asla karışmam herkesin kendi hayatı derim. Ama ben hayatımda hiç alkol almadım tadını dahi bilmem. Benim hayat görüşüme ters olduğu için alkol kullanan biriyle birlikte olamazdım sanırım. Velev ki öyle biriyle birlikteysem de adama bırak diyemem çünkü bunu bile bile birlikte olmuşumdur ve onun hayat görüşüne karışma hakkım yok

Gerçekten modernlik düşüncenizi hayretle okuyorum. Sizde şuan başkalarının düşüncelerine ket vurmaktan ileri gitmiyorsunuz,her insanın eş seçme durumlarında ki öncelik durumları değişebilir 🤷🏻‍♀️

Hayır öğrenir öğrenmez ayrılmak istedim ve sorun değil içmeyiveririm ama kırk yılın başı ailemle düğünlerde falan saygı duyarsan dedi ben de kabul ettim. Ama öyle olmadı 2 ay sonra bi konuda tartıştık ve gitti annesinin en sevmedği çok sorunlu bir sürü pisliğe bulaşmış bir adamla kamp gidip alkol aldı bana söz vermiştin kırk yılın başı ailemle demiştin diyince de ben buyum bu kadarım işte dedi. Ben de alkolü sevdiğini vazgeçemeyeceğini vazgeçmek zorunda olmadığını, bilsem hiç başlamayacağımı öğrendikten sonra da ayrılmak istediğimde kendisinin ben brakırım önemli değil sadece özel günlerde ailemle demesiyle ilişkiyi devam ettirdiğimi ama sözünü tutmadığını söyleyerek ayrıldım

"Bir şey demedim başlarda ama birkaç kez kokusundan rahatsız olduğumdan, benim de alkolü sevmediğimi bildiğinden kendi isteği ile bıraktı."

bunu yazmışsınız ya konuda, dediğim anlam çıkıyor buradan. yani kim olsa öğrenir öğrenmez tepki vermediğinizi düşünür bu cümleden. yanlış mı ?

Şöyle bir durum da var etrafımda alkol alan eş dost arkadaşa da asla karışmam herkesin kendi hayatı derim. Ama ben hayatımda hiç alkol almadım tadını dahi bilmem. Benim hayat görüşüme ters olduğu için alkol kullanan biriyle birlikte olamazdım sanırım. Velev ki öyle biriyle birlikteysem de adama bırak diyemem çünkü bunu bile bile birlikte olmuşumdur ve onun hayat görüşüne karışma hakkım yok
İşte sorun benim bilmeden ilişkiye başlamış olmam. Sevgili olduktan bir süre sonra öğrendim. BNa uymayacağını yol yakınkenn dönmemiz gerektiğini söylediğimde de bırakırım çok da mühim değil dedi. Sadece özel günlerde düğünde bayramda ailemle içerin ona karışmazsan sorun yok dedi ben de kabul ettim. Ama 2 ay sonra bu sözünü tutmayıp annesinin en sevmediği tehlikeli gördüğü. Bir sürü pisliğe bulaşmış arkadaşıyla gidip alkol aldı. Ben de bu saatten sonra ona güvenemeyeceğimi ailesiyle özel günlerde içmesi konusunda anlaştığımızı ama sözünü tutmadığını söyleyerek ayrıldım

Sizin için uyuşturucudan farklı olabilir ama kimisine/konu sahibine göre farklı değildir. Bunu bilemezsiniz, bir de gelip burada insanlara ahkam kesiyorsunuz. Benim için de alkol/sigara hepsi aynı. Kullanan biriyle olmak istemem. Bu benim hayat görüşümdür, beni ilgilendirir. Aynı şekilde konu sahibinin hayat görüşü de farklı olabilir, sizi ilgilendirmez. Sizin haddiniz değil burada insanları bu şekilde yargılamak. Haksızlık edip, etmediğini sormuş. Siz konuyu alıp nereye götürmüşsünüz. Ayrıca alkol kullanmak insanları modern yapmadığı gibi, kullanmayan insanları da bağnaz, sığ yapmaz.
Benim için sizin içinde diye birşey yok
Uyuşturucu maddeler yasal değildir ve kullanan insanlara yaptırım uygulanır
Alkol ve sigara için böyle birşey yok !
Tabiki uyuşturucu alkolden farklıdır size yada konu sahibine farksız gelebilir ama yasalar böyle değil!
Alkol kullanan insanları bu kadar yargılarken alkollü masaya bile oturmam diyen insanlara alkış tutamam kimse kusura bakmasın
Bende alkol kullanıyorum ve erkek arkadaşımın beni sırf duygularım var diye manipüle etmesi bana 5 yaşında çocukmuşum gibi birşeyler dikte etmesi ayrıştırması çok normal ben buna karşı çıkınca hakkım yok öyle mi?
Kendimi konu sahibinin sevgilisi yerine koydum.
Ayrıca siz muhafazakarlıktan niye bu kadar korkuyorsunuz anlamadım
Kötü birşey mi?
Hakaret mi?
Modern değil demek hakaret mi?
Dünyanın neresine gidersen git alkol alınan bir masaya oturmam diyen birine benim gibi yaklaşılır .

"Bir şey demedim başlarda ama birkaç kez kokusundan rahatsız olduğumdan, benim de alkolü sevmediğimi bildiğinden kendi isteği ile bıraktı."

bunu yazmışsınız ya konuda, dediğim anlam çıkıyor buradan. yani kim olsa öğrenir öğrenmez tepki vermediğinizi düşünür bu cümleden. yanlış mı ?
İlla bırak diye baskı yapmadım onu söylemek istedim ilk öğrendiğimde ilişki de çok ilerlememişti 3-4 haftalıktı bana uygun olmadığını yol yakınken dönmemiz gerektiğini söyledim kendisi bırakırım sorun değil sadece özel günlerde ailemle bazen buna karışmazsan sorun yok dedi ben de problem değil dedim. Ancak sonra çok sık bu konu gündeme geldi öyle ayda yılda bir değil ve son olarak arada bir ve ailesiyle içeceğibe dair söz vermesine rağmen başka konuda yaşadığımız ufak bir tartışmada annesinin en sevmedği bir sürü pisliğe bulaşmış bir arkadaşıyla gidip alkol alması üzerine de bunu fotoğrafını çekip profil yapması beni iyice çileden çıkardı. Tutamayacağı sözü vermemeliydi. Ben ilişkiye başlarken bilmiyordum bilmeden başladım öğrenince ayrılmak istedim bırakırım sadece kırk yılda bi ailemle dedi. Bırakmam buyum demeliydi öyleyse. 3 ayımı çalmamalıydı

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X