Alkolle çok içli dışlı olan sevgili…

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Hayır evinde ailesiyle vs içmesine karşı değilim. Dedim ya o konuda anlaşmıştık. Benim rahatsız olduğum şey annesinin fazlasıyla rahatsız olduğu uyuşturucudan kaçakçılığa her türlü pisliğe bulaşmış bir adamla kampa gidip alkol alması. Evinde kardeşiyle kuzeniyle vs içmesi problem değil zaten. Ailesi var yanında. Beni rahatsız eden saçma sapan insanlarla alır da sarhoş kafayla yanlış bir şey yapar korkusu. Evinde ailesi ile kuzenleri ile kız kardeşinin sevgilisi var onunla yani güvenilir insanlarla içmesine bişe demiyorum zaten. Ben dahil olmuyorum o ortamlara gitmiyorum beraber ama karışmıyorum da

İyi de şimdilik girmiyorsunuz. Evlendikten sonra ne olacaktı? Bu kadar rahatsızlık duyduğunuz bir ortama katlayabilecek miydiniz?

Alkolle çok içli dışlı olan bir sevgilimle ilişkimi bu sebepten bitirmiştim. Onu değiştirmek benim haddim değildi o da değişebilecek biri değildi. Ki bence doğru olan da buydu...
Evet ben de aynı şekilde düşündüğümden ayrıldım ama kendisi ayrılmamak için ısrarcı. E uyum da sağlayamıyoruz ne ben ona ne o bana…

Evet ben de aynı şekilde düşündüğümden ayrıldım ama kendisi ayrılmamak için ısrarcı. E uyum da sağlayamıyoruz ne ben ona ne o bana…
Israrcı olabilir
Bu onun alkol kullanmayacağı anlamına gelmez, kendini o şekilde kabul ettirmek derdi
Ya kabulleneceksiniz yada kesin ayrılacaksınız

İyi de şimdilik girmiyorsunuz. Evlendikten sonra ne olacaktı? Bu kadar rahatsızlık duyduğunuz bir ortama katlayabilecek miydiniz?
Evet bu da var bunu da belirttim kendisine. Birbirimize uygun değiliz. Ben evimde alkol kullanılsın istemem şahsen. Öyle ortamlardan da haz etmiyorum. Yani eğer toplu yapılacak tüm aktivitelerde illa alkol oluyorsa onlarda ben de buna katlanamam dedim. Ama bana bizde ayda yılda bir olur bu dedi. Düğünde bayramda tüm sülale toplanır sofra kurulur dedi onda da idare ederim yılda 3-5 kereden bişe olmaz. Ama daha ikinci aydan 2 kez olan şey bana fazla sürekli öyle ortamlarda bulunmak bana uymaz benim evime gelcekler öyle rakı masası kurcam falan benlik şeyler değiller. Bunu belirtip ayrıldım. Ayrılmamı istemedi sen de dahil olsqn ne var kolanı içsen sohbete katılsan dedi ben de sen vazgeçebiliyor musun hayır yaşam tarzın bu ben de dahil olamıyorum çünkü benim de yaşam tarzım buna zıt dedim

Hayata farklı pencerelerden bakan iki insanın yolu er ya da geç ayrılır.. Doğru bir karar vermişsiniz.

Yani zaten ortak geleceğiniz pek parlak değilmiş, daha fazla bağlanmadan bitirmeniz iyi olmuş. İlişkilerde hayat tarzları uymayınca olmuyor.

Ciddi gelecek düşünüyorsak bırakırsın alkolü durumunı anlamıyorum
Davranış olsa tamam diyeceğim ama alkol tamamen yaşam tarzıyla alakalı
Bu bence biraz baskı direkt ayrılsaydınız daha iyi olurdu

okurken ben daraldım ya ne o annem gibi yok bunu yapma yok şunu yapma
İyi olmuş ayrıldığınız

ben alkol alıyorum ailem asla almaz ama aramızda sorun olmuyor herkes özel alanına saygı duyuyor birbirinin

Ben alkol alan bir adamın çocuklara kötü örnek olacağını pek düşünmüyorum yani
Alkol alan ana babanın çocuğu olup alkol kullanmayan da var
Benim annem babam sigara kullanıcısı ben kullanmıyorum

ailem alkol kullanmıyor ben kullanıyorum burada da seçimler devreye giriyor
Sizin fikrinizi değiştirmek için demiyorum sadece bana göre mantıksız
Ve ayrılmanız aşırı iyi olmuş

Asıl devam ederseniz yanlış yaparsınız.
Her insanın tolere edebileceği ve edemeyeceği alanlar vardır.
Tolere edemeyeceğiniz bir durumun içinde olmak mantıklı değil.
Sizin isteğinizle olacak bir şey değil, adam baştan da içiyormuş, bir şey söylemeye hakkınız yok dediğiniz gibi.
Devam ederseniz de siz huzursuz olacaksınız.
Herkes yoluna bakmalı bu durumda.

Mesela benim eşimin ailesi de alkol kullanır. Kendilerine rakı sofrası kurmuşluğum da var. Ki çok severim meze hazırlamayı falan. Ama ben alkol kullanmam. Sevmediğim için, midemi çok rahatsız eder. Kokusu da keza öyle. Masada ya da her ortamda eşlik ederim yanlarında olurum ama kullanmam. Alkolü sevmemek başka bir şey, hayat görüşü olarak alkol alınmasını yanlış bulmak başka bir şey.

Merak ettim, konu sahibinin açık görüşlü ve modern olmamasının nedeni alkole karşı olması mı, yoksa sevgilisini değiştirmeye çalışması mı?

Merak ettim, konu sahibinin açık görüşlü ve modern olmamasının nedeni alkole karşı olması mı, yoksa sevgilisini değiştirmeye çalışması mı?
Her ikiside
Açık görüşlü bir insan alkole karşı niye olsun ki bu kadar
Kendisi içmese bile bu kadar dert etmez
Alkol nedir ki ayrıca öcü mü
İnsan kendini bildiği sürece alkol almak çok normal birşey bu kadar büyütülecek birşey yok!

Bende alkol kullanıyorum ama bu düşünce bana ters
İnsan hayatını sevmediği birşeyi yapan biriyle geçirmek katlanmak zorunda değil

Bende alkol kullanıyorum ama bu düşünce bana ters
İnsan hayatını sevmediği birşeyi yapan biriyle geçirmek katlanmak zorunda değil
Tamam değil zaten bende onu diyorum
O yüzden olmaz bu ilişki dedim
Benim erkek arkadaşım alkol içme derse mesela baskı yaparsa ben de ayrılırım

bence siz annesiyle cok icli disli olunca sevgilinize annesinin gozunden bakmaya baslamissiniz.

yine de dedigim gibi ayrilmaniz ikinizin de yararina olur.

Aslında evet bir sürü insan alkol almadan ortamlarda bulunuyor, eğleniyor vs. Orta yol ancak bu şekilde bulunabilirdi. Ama sizin bu konuda çok keskin çizgileriniz var. O yüzden orta yolu bulmanız mümkün değilmiş zaten. Olmayacak bir şeyi zorlamanın anlamı yok ikiniz için de.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…