Alkolle çok içli dışlı olan sevgili…

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Alkol onun için sıradan bir içecek gibi olduğu için hayatından çıkarması imkansız gibi bir şey ama. Alkol alması değil de size verdiği sözü tutmaması sorun bence.
bir de daha şimdiden bu sizin aranızda büyük sorunlara yol açıyorsa ileride daha da sıkıntılı olur

sürekli aynı cümleleri yazıyorsunuz ama asıl sorumun cevabı yok hala içinde. anladık yalan söyledi, kimse de bunu alkışlamadı. ama o yazdığınız cümle öğrenince hemen tepki vermediğinizin de kanıtı. başka türlü anlaşılmıyor kusura bakmayın, yorumda ona göre yapılıyor.
neyse sonuçta ayrılmanız ikiniz içinde mantıklı olmuş. gerçekten iki zıt uç için ilişki de evlilik de çok zor.

Ben her zaman aynı şeyi söylerim.. Arkadaşımın hayat görüşü ve alışkanlıkları ne olursa olsun benim için önemli olmaz.. Herkes farklı kafaya ve düşünceye sahip o kişiyle arkadaş olurum birbirimize ve görüşlerimize saygı duyduğumuz takdirde arkadaşlığımız devam eder hatta benden çok farklı hayatlar yaşayan birçok arkadaşım var onlarla güzel vakitler geçiririz fakat günün sonunda herkes kendi evine, kendi hayatına döner.. O yüzden arkadaşımızın ne olduğu ya da olmadığı çok da önemli değil..

Fakat eş çok farklı birşey.. Kafalarımız ve hayatı yaşama tarzımız farklı biriyle hayatımızı birleştirme şansımız yok.. Onu çoğumuzun babası yapma şansımız yok.. Ben "evleniriz sen onu yaparsın ben bunu ne var bunda birbirimizi sevdikten sonra birbirimize saygı duyarız herkesin özel alanı... vs" falan gibi muhabbetlere asla katılmıyorum.. Bence sizde çok doğru bir karar vermişsiniz..

Ayrıca bir insanı sırf sizi sevdiği için hayatını değiştirmesini istemek de bana doğru çok doğru birşey değil.. Bu karşıdaki kişiye haksızlık.. Bence herkes eşini kendi dengi olan birinden seçmesi lazım.. Asla üzülmeyin ve kararınızın arkasında durun şimdi duygusal bakıp kabul ederseniz ileride çok üzülürsünüz..

Yorumumu saptırmak için yasaya değinmeniz çok komik. Çünkü ben bilmiyorum yasayı, uzayda yaşıyorum ben :)

Ayrıca hiçbir yerde alkol kullanan insanların yargılandığını görmedim. Ben alkol kullanan insan kötü mü dedim? Kullanır/kullanmaz bana ne? Ben hayatımda istemem.

Konu sahibinin dayatmasını da onaylamadım. Ama böyle bir kritere sahip olması onu ilgilendirir.

Son olarak, muhafazakarlıktan korkmuyorum. Ama sizin modern tanımınız çok sığ. Birazdan "dağdaki çobanla benim oyum bir mi?' yazacak gibisiniz.

Dipnot: Siz, siz, siz.... Dünya sizin fikirlerinizden ibaret evet. Lütfen beni azat edin

Evet ben de bunu yapmamak için ayrıldım zaten. Sen beni sevmiyorsun hemen bırakıyorsun diyor ama aslında aksine onu sevdiğimden. Benim görüşüme ters kabul edemem ama onu da değiştirmeye Zorlayamam. O böyle mutlu. Aksi taktirde mutsuz olacak. Bu sebepten ayrılmak en doğrusuydu. Ne kadar istemese de o… Çünkü biliyorum istemediğim şeylerden ben rahatsız oldukça onu da huzursuz edicem. Gerek yok buna

Siz beni alıntılanadınız mi ilk?
Azad edilecek kişi ben oluyorum :)
Modern değilsiniz denilince neden bu kadar alındığınızı anlamıyorum
Modernlik nedir sizin için?
Tanımını yapın da bilelim
Dağdaki çoban sözü pek benlik değil çünkü demokrasiden yana bir insanım benim hayat görüşüme ters
O yüzden herkesin oyu Benim için eşittir
Ama herkes modern değildir
Peki çok modernsiniz ne diyeyim
Kadehimi modernliğinize kaldırıyorum

Haklısınız bence. Ben de içki içmeyen biriyle yapamam. İçmesini benle aynı ortama girmesini isterim. Sağlık sebepleri harici sevmediği veya karşı olduğu için içmiyorsa yok büyük konuşmayayım ama hayatta olmaz yani.
Hayat görüşleri bu kadar tersse zorlamanın anlamı yok. Özgürlükçü olmak size tamamen zıt birini hayatınızda bulundurmak demek değil ki. Sadece içmemesini istemeniz yanlış olmuş bu kadar karşıysanız baştan ayrılsaydınız keşke.

Uwww böyle bir insanla beraber olmak istemeyebilirsiniz hakkınız.

Ama gelip de her alkol kullananı da çocuğuna kötü örnek oluyor diye yaftalamak da ayıp.

Bence eski sevgilinizin size yaptığını da siz yeni sevgilinize yapıyorsunuz. Demek ki eski sevgili de sizin kadar açık (!) giyinen insanlara alışkın değilmiş, ailesi, ortamı öyle değilmiş ki sizden onlar gibi olmanızı istemiş. Şimdi siz de başkası sizin ortamınıza uygun değil diye laf ediyorsunuz. Ama en başta dediğim gibi herkes beraber olacağı insan tipini seçmek de özgür.

Yani bazı şeylerden sevdiğin insan için vazgeçebilirsin bu ayrı birşey hatta adına da aşk derim.. Hepimiz sevdiğimiz adam için ya da onlar bizim için bazı taraflarımızı törpüledik belki Ama böyle alkol gibi karşıdaki insanının da hayatının bir parçası olmuş birşeyden vazgeç denmesi ya da vazgeçeceğine dair söz vermesi de inandırıcı olmaz hatta çok da mümkün olmaz.. Biri bana böyle birşey için söz verse ben inanmam mesela..

Ayrıca hiçbir yerde alkol kullanan insanların yargılandığını görmedim.

Ben başka bir ülkede yaşıyorum galiba.

Bu ülkede, müslüman mahallesinde salyangoz sattırmayız diye alkol kullanan insanların dövüldüğüne şahit olmadık mı?

Topluluk halinde sergi kokteylleri basılıp, insanlar linç edilmeye çalışılmadı mı? Polisleri ayrı hükümet yetkilileri ayrı bu baskını yapan toplulukları korumadı mı?

Aynen öyle. Şimdi bile sorun olmuş ilerde daha fazla sorun olurdu.

Yazın sahilde içki içiyor diye darp edilen 2 kadın görmüştüm haberlerde. Sahilde ya hani denizden çıkınca güneşlenirken o sıcağın altında buz gibi içmesi çok güzel olan sahil. Yani görmedim demek de aa evet uzayda yaşıyorum ben şakasını doğruluyor garip.

Bırakmam buyum demeliydi öyleyse. 3 ayımı çalmamalıydı
3 ay ne yaa, sanki 3 yıldan bahsediyorsun.. zamanını çalmamış, keyifle aşk ile bir zaman geçirmişsiniz. Şu kızlar neden evliliğe varmayan her ilişkide 'zamanindan çalmak/ kullanılmak/ oyalanmak' olarak bakıyor? Anın tadını çıkartsa, ilişki bitse bile 'yasananlar keyifliydi,güzel bir hatıra oldu' gözüyle bakılsa keşke... Çok da zor değil

Gerçekten bugünde buna güldük!
Hiç görmemiş hanfendi alkol kullananın yargılandığını ama dövüldüğünü görmüştür ya heralde

Deneyim katıyor bir de.

Senden sonra stalkladim konuyu.
Yani cidden konu sahibinin eski sevgilisi neyse,konu sahibi de o bence. Ne eksik,ne fazla...
Mesela konu sahibi alkol yüzünden kavga edince sevgilisi alkolü foto paylaşmış, konu sahibi de çileden çıkmış.
alkol alması üzerine de bunu fotoğrafını çekip profil yapması beni iyice çileden çıkardı.
Oysa neden çileden çıkıyor ki? Aynısını zaten kendisi de yapmış, eski sevgilisi giyimine laf ediyor diye sırf onu kışkırtmak için göbek açık resimlerini çok takipçisi hesabina atmis
glmzyz .!.:
Sonraki gün hiç aklımda onu giymek yokken inadına kabullensin böyle alışsın diye yine göbek açık bir bluz giyip instagrama ekledim.

Sanırım okuduğunuzu anlamadınız. Yazdığımı tekrar ekliyorum. Tekrardan okuyun lütfen. Kendi yorumuma istinaden yargılama yapmadığımı, insanları bundan dolayı iyi/kötu olarak nitelendirmediğimi yazmışım.

"Ayrıca hiçbir yerde alkol kullanan insanların yargılandığını görmedim. Ben alkol kullanan insan kötü mü dedim? Kullanır/kullanmaz bana ne? Ben hayatımda istemem."

Gerçekten bugünde buna güldük!
Hiç görmemiş hanfendi alkol kullananın yargılandığını ama dövüldüğünü görmüştür ya heralde
:))
Bugün de*
Hanımefendi*
Herhalde*

Eğer çok rahatsız ediyor ve bu kırmızı çizginizse ayrılır, önemli şeylerde anlaşamamak çok üzer insanları.
Ama kötü figür olayına katılmıyorum. Babam düzenli alkol kullanırdı ama kazandığı parayı bizden hiç saklamadı, annemin her istediğini yaptı (ev, yazlık). Abimi erasmusa gönderdi, evlendirdi, düğününü yaptı. Beni Japonya'ya giderken, burs almama rağmen, destekledi ve her zaman arkamda durdu.
Arada abim, ben ve babam hala masa kurarız

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…