Aldatılma , yuvamın yıkılması ve 4 yıl sonrası

Siz çok güçlü bir annesiniz..siz şimdi onların sefa sürdüklerini düşünebilirsiniz,ama inanın öyle değil.bur defa o iki pislik birbirlerinin bokunda yüzecekler ve asla birbirine güvenmeyecekler,zira kişi kendinden bilir işi...ben eminim bir gün buraya başlarına geleni anlatmak için konu acacgin günü sabırsızlıkla bekliyorum.senide yüreğinden öpüyorum emin ol geçecek...

Ben yine de bu adamı istemezdim , bu konuda gercekten duygularıma güveniyorum. Yukarda biri yazmış ya taç takıp kral yapsalar yine de bu adam benim için bir şey ifade etmez aynen öyle.

Arkadaşlar 10 yılımı verdiğim insan beni aldattığı kadınla evlendi ,maalesef ben bu adamı hayatımdan çıkaramıyorum çünkü ortak bir bağımız var oğlumuz, illa muhatap olmak zorunda kalıyorum ve kalacağım. Kaldı ki aldatma bile normal bir aldatma değil , aldatmanın bile bir onuru var diye düşünüyorum artık, ben evli iki tarafın bir taraftan eşlerini idare ederken bir taraftan birbirlerini idare ettiği, yatak ilişkilerinin dahi konuşulduğu telefon görüşmelerine şahit olduğum, o sevdiğim adamın nasıl bir yaratığa dönüşüp bana , oğluma bizim hiçbir şeyden haberimiz yokken ne kazıklar attığı , ne oyunlar oynadığı ile yüzleştim ,her şeyin en çirkin , en ağırına şahit oldum ve o zaman bebeğim küçücüktü bana ihtiyaç duyuyordu ,ben ona işyerinde sağdığım sütlerimi arabam olmadığı için otobüslerle eve yetiştirmeye çalışıyordum , o yüzden lütfen şimdi ne olmuş, abartıyorsun demeyin.

Ben bu senaryoları ancak filmlerde, dizilerde gördüm bir de benim başıma geldi işte. Ailemde boşanma dahi yok , ilk boşanan benim o yüzden kırgınım anlayın beni

Konuyu açma nedenim teselli bulmak değil, şu an içinde bulunduğum durumdan dolayı hassasım , evet önüne bak , oğluna Bak , işine bak gibi mantıklı cümleleri ben de kendime söylüyorum ama duyguları karıştırmadan bu kadar mantıksal davranmakta insanın doğasına aykırı. O yüzden ne olmuş, gayet normal , önüne bak , hala bir şey mi hissediyorsun gibi yorumları da hiç anlayamıyorum . Çok duygusuz ve tepkisiz geliyor bana. Konuyu açma nedenim içinde bulunduğum durumda, tarafsız dışardan bir gözün yorumuna ihtiyaç duymaktayım , hassas olduğum için ben mi çok abartıyorum diye , sizden destek, güç almak istiyorum çünkü olayı başından sonuna biliyorsunuz , içimi birine dökmek istiyorum , içimdeki öfkeyi kini hafifletmek istiyorum , bunlar gayet normal duygular bence , evet kendimi haksızlığa uğramış hissediyorum , evet adalet arayışım var , evet geçici farkındayım ,şu an yeni olduğu için bu kadar öfkeliyim zaman gectikce ferahlayacagım biliyorum ama şu an desteğinize ihtiyacım var

Konu sahibi yaşadıklarınız çok zor şeyler,ama siz çok güçlü bir kadınsınız.

Ne kadar insan varsa o kadar fikir vardır.

Sizinle aynı düşünmeyenlerden de olabilir. Mesela ben.

Benim odak noktam-aldatıldım mı,bundan dolayı boşandım mı olur.

Kiminle evlenmiş,aldattığı kadınla mı,başkası ile mi bir önemi yok en azından benim için.

O rezilliği boşuna yapmamışlar evlenmeleri gayet normal der geçerim.

Ayşeymiş,Fatmaymış ne farkeder.Benim kocam bana kazık attı mı? attı. Bana sadakatsızlığı yapan aynı yola güvenip çıktığım adam mı yaptı?evet.
Ben bunlara bakarım ve hayatımdan çıkardıysam zerre umrumda olmaz.Ölmüş mü kalmış mı evlenmiş mi sakat mı kalmış beni bağlamaz.

boşverin o da çocuğunu bu şekilde büyüten bir baba. Onun da çocuğu ve bu şekilde söyleyivermiş. Bana kalırsa iğrenç bir kişilik. Sadece çocuğunuz bunu da kaydediyor. Büyüdüğünde babasının kendisine ne söylediğini unutacak ama ne hissettirdiğini unutmayacak. Babasını ona hep iyi gösteremezsiniz. O bir şekilde çirkinliğini belli edecek. Siz sadece kendinize düşen kısıma hakim olabilirsiniz. Hem evlenmişsem ne olacak kimseye soracak değilim edalarıyla kıskandın mı bebek edalarına giren bir mahluka pedagog derseniz ancak siz yorulursunuz.

Ben sana abartiyorsun, hâlâ unutamadın mi demiyorum.Cok haklisin ama hakli olmak mutlu olmak demek degil.Hep de hakliya hakki verilmiyor haa bana kalsa bu insanların oksijen dahi tuketmemesi gerekir ama bu dünya kötülerin dunyasi böyle bir sey de var ne yazik ki...Onlara bir sey olmuyor maalesef siz de mutlulugunuzu onun mutsuzluğuna baglmayin.Mesela neden kimseyle gorusmuyorsunuz 4 sene gecmis

Kaybettiklerin kurtulduklarindir.tencere kapagini bulmus de gec.hem iyi olmus birini bulamasa belki sana salca olurdu karaktersiz.sevin bence.

Bundan sonraki amacım belli, evlenirsem zaten kurulu düzenim var yani şu anki hayatımdan memnunum mutluyum, bu mutluluğumu, huzurumu bozmayacak , hayat standartlarımı aşağı düşürmeyecek ve en önemlisi oğlumu kendi çocugu gibi kabullenecek birisi olsun isterim. Yani sırf evlenmek için ya da birini hayatıma almak için bir ilişki istemiyorum .

Bu süreçte karşıma çıkanlar oldu tabi ama 2. ya da 3. buluşmayla sınırlı kaldı . Evlilik şartlarını sağlayamayacaklarını anladığım anda uzaklaşıyorum , devam edip bağlanmanın anlamı yok . Kimisiyle şehir olarak uyuşamadım , kimisini fazla havai buldum , kimisine ısınamadım. Bir de kendimde fark ettiğim; yaşadıklarımdan mı bilemiyorum beni fazla olgunlaştırmış, 32 yaşındayım ama aynı yaştaki karşı cinsin kafa yapısı cok cocukca geliyor bana , benim sakinliğime uyum sağlayacak daha olgun birini istiyorum . Yaşıtımın hadi gel Kıtırda birer bira içelim teklifi değil de pikniğe gitmek , yürüyüş yapmak vs. bunlar mutlu ediyor beni. Ankara'dan ayrılamam evim, işim, düzenim ,arkadaşlarım her şey burda , artık bir erkeğe güvenip de arkamdan da oğlumu sürükleyerek kurulu düzenimi bozamam . Yani istediğim şartları sağlayabilecek biri çıkmadı henüz karşıma

Ben de öyle düşünüyorum. Evlenmiş olmanın anormal bir durumu yok. Eve gidiyorsa karısıyla yaşadığı eve gidecek. Ayrıca sizi avutmayacağım. Olayları sandığınız gibi aşmamışsınız sadece kendinizi onların mutsuz olup Allahından bulacağına şartlamışsınız. 4 sene sonra vazgeçmeden evlenmiş olmaları da zorunuza gitmiş. 4 yıl beklemiş olmaları bir şey göstermez. Ben eşimi 6 sene bekletmiştüm evlilik fikrini ancak kabul edebildim içimde çünkü. Evlenmiş ayrılmış kişilerin tekrar evlenmeye can atmaması kabul edilebilir bir şey. Sizin zorunuza giden bu. Aralarında keyfi ya da geçici bir şey olsaydı ayrılırlardı fikrini aşamıyorsunuz. Ayrıca ben hak konusunda farklı düşünüyorum. Allah haksızlık yapmaz. Geriden haksızlık gibi görünen şeylerin detayları, insanların iç dünyasında nelerle uğraştığı konusunda kafalarında nelere cavap bulabildiği ya da bulamadığı konusunda bir şey bilmiyoruz. O yüzden dedikodu büyük haram sayılır. Size tavsiyem kendi hayatınıza odaklanın. Her gün başkasıyla takılıp eve her gün başka kadın getiren biri olsa çocuğunuzun babası daha büyük sorun olurdu şimdi en azından biriyle 4 yıldır bağ kurduğunu biliyorsunuz. Gerçi bence sizin asıl zorunuza giden de bu

Sonunda bedelini ödeyecekler felan diyorlar ama genelde bir şey olmuyor ,herhalde halk arasında bi teselli yöntemi bu .

Ahirete bırakıyorlar bazıları da ,bu konuda benim de inancım sallanıyor ama sanki o konuda da onlar cennetin baş köşesine gidip yerleşir

Geçmiş olsun İnsan yaşadığıyla kalıyor maalesef ,yapabileceğimiz en iyi şey odak noktamızın kendisi olması ki mutsuz olmayalım.
Daha nasıl güzelleştirebilirim daha nasıl iyileştirebilirim hayatımı gibi gibi ..
Kalbi zifiri karanlığa bırakmak aksisi .

4 yıldır bağ kurmuyor , bu olaylar olduktan sonra ,yani ben onları rezil ettikten sonra çok kötü birbirlerine girip ayrıldıklarını biliyorum . Bu sürede eski kocanı şu mekanda şu kişiyle gördük diyen arkadaşlarım da oldu , bahsedilen kadın bu değildi , ben lütfen bana birdaha onunla ilgili haber getirmeyin deyince sonra duymaz oldum. Yani bu süre içinde başka ilişkileri oldu, sonrasında dönüp dolaşıp bu kişiye geldi. Geriden haksızlık gibi görünen şeylerin detayları derken ahlak kavramı birdir, kişiye göre değişmez, içinde bulundukları o-durumda nelerle uğraştıkları onları haklı çıkarmaz , ahlak kavramı olan insanın yapacağı şey devam eden evliliğini sonlandırıp , sonra her ne yaşayacaksa onu yaşamak olmalı . Bunlarınki gibi ne yardan ne serden geçememek değil....

Evlenmesi de garip değil , yazdım zaten herhangi biriyle tanışıp evlendiğini düşündüm ki bu bana normal geldi ancak beni öfkelendiren o kadar şeye rağmen , rezilliğe ragmen nasıl evlenmiş olmaları , çünkü tanışma hikayeleri belli, eşlerini aldatarak birlikte oldular...

Olayları aştım , çünkü aldatılmasına rağmen ilişkiyi bitiren , terk eden benim . Eski konumu okuduysanız bir süre sonra onun birleşme çabası oldu ama ben karşılık vermedim , evlenmiş olması mutlu olmaları ya da her şeyin süper olduğu anlamına gelmiyor. Allahlarından bulma ifadesinden çok herkesin yaptıklarıyla ilgiili bir bedel ödediği inancındayım

Gördüğüm en gerçekçi yorum. Bir anlık heves olsaydı geçer giderdi, pişman olurdu diye düşünmüş konu sahibi öfke ve hayal kırıklığı yaratan da bu. Hem aldatılmak olarak düşünmeyin, hiç aldatılmasanız bile eşiniz sizden sonra (sizle hiç ilgisi olmayan biriyle )bir evlilik yapsa bu kez de "hiç mi değerim yoktu, bu kadar çabuk sildi ve yoluna baktı" diye öfke duyardınız. Böyle çok örnek var. Genelde çocuklu boşanan eşlerde mutlaka bir boşanma olsa bile "pişman olacak, ben çocuğunun annesiyim, bizden o kadar kolay vazgeçemez" yanılgısı oluyor. Bu nedenle de adam devam ederken, kadın kimseye söylemese bile umut besliyor, bu da devam etmesini çok zorlaştırıyor. Yani konu sahibinin şunu anlaması gerek, en azından sizin de dediğiniz gibi adam tek eşli, ve konu sahibi öfkesine ve hırsına yenilmeden, adamı sadece çocuğun babası olarak görüp medeni davranırsa, çocuğu için de daha iyi olur, çocuk sonuçta bir aile ortamına gidecek.

Her şey için geçmiş olsun. Ama neyin kim için iyi olduğunu bilemiyoruz. O yuzden , bu hak mı demenizi gerektirecek bir durum yok ki . Mutlular mi içlerinde Allah bilir . Hoş mutlularsa da, Allahin adaletinden şüphem yok. Bu dünyada ya da ahirette herkes ettiğini eninde sonunda bulacak. Çocuğunuza olumsuz duygular yasatmasinlar , ne zıkkım yiyorlarsa yesinler .

Ben de sizin gibi düşünüyorum, hayat tecrübem de bu yönde. Evet, biz iyi hissetmek adına bunları söyleyebiliriz ama hayatta öyle kesin bir matematik yok. İnsanlar çok farklı tecrübelerden geçiyor, insan değişen bir canlı aynı değil. Hani bazı evlilikler biter, sonra söylenir "o kimseyle mutlu olamaz"diye. Belki de o insan da değişmiştir, yaşadığı tecrübelerden sonra. Benim bir yakın bir erkek arkadaşım vardı mesela, başka bir arkadaşımla uzun süreli bir aşk ilişkisi oldu, görüp görebileceğim en medeni, fedakar adamlardan biriydi, çünkü çok aşıktı ve değer veriyordu. Ailelerin farklılığı yüzünden bir şekilde olmadı, arkadaşım gidip başka bir kızla evlendi. Güya aşk evliliği fakat eski kız arkadaşına olan davranışlarını bildiğim için şu an ki eşine çok üzülüyorum. Arkadaşım da o deneyimden, yaş aldıkça başka tecrübelerden sonra çok daha katı, inancını kaybetmiş, eleştirisel, eli sıkı vb hallere büründü. Eşine benim bile ben sana onu savunamam demişliğim var. Şimdi boşansalar bile adam günün birinde hayatına başkası girse belki yeniden aşık olur ve o kapasitesi ortaya çıkar. Çünkü bazen cevaplar basittir. Yani bir şekilde o adamın bize gerekli değeri, saygıyı ve sevgiyi vermediğine inanıyorsak kinlenmek ve belasını bulmasını dilemek yerine basitçe biz çıkıp gitmeliyiz. Orada kalmamalıyız.

İnsanlar değişebilir buna katılıyorum , evet insanlar ikinci evliliğinde mutlu olabilir, aradığını bulabilir vs. ancak aldatma bir karakter meselesi değişmez. Vefa duygusu olmayan, adatan bir insan ilk zorlukta , ilk fırsatta tekrar aldatır çünkü karakteri böyle zayıf... İki tarafında daha önce aldatmış olması bu evliliğin güvensiz olduğu gerçeğini değiştirmiyor.

Ayrıca her ilişki için geçerli , bir süre sonra heyecan biter, hiç bir aşk kalıcı değil, aslolan sevgi, sevgi için de saygı gerekli. Onlar birbirlerine saygı duyabiliyorlar mıdır gerçekte hiç sanmıyorum ....

Erkekler cok daha arabesk oluyor gecmisi unutamiyor genelde hir kadini seviyorlar omur boyu yasını tutuyorlar ben tekrar aşık olabileceğini zannetmiyorum.Bazi aileden sorunlu anormaller var onlar da kimseyi sevemiyor kendi evlatlari da dahil ben bu adami o gruptan görüyorum nedensr

Bu dediğimi yanlış anlamayın, böyle konularda yorum yazınca hemen sen de mi aldattın ya da ikinci kadın oldun gibi saldırı oluyor. Ben asla bu tarz bir ilişkide olmadım, umarım hayat boyu da olmam. Fakat eşiniz kadınla evlenmiş, gerçekten aşık olmuş diye düşünüyorum ben. Bence birbirilerine güvenmişler ya da sıradan olmadığını düşünmüşler ki evlenmişler. Bu toplumda yetişmiş bir birey olarak, kadını bilmiyorum ama ben kolay kolay bir türk erkeğinin güvenmediği bir kadınla evleneceğini sanmıyorum. Bence kadına güveniyor, çünkü kafalarına kimse silah dayamadı. Adam aynı şekilde devam edebilirdi, onu da aldatırdı, evlilik olmazdı. Tek eşli olmayan adamlar zaten heves ediyor, çabuk sıkılıyor, neden yeniden onunla evlensin.
Biz bugün asla güvenmiyorlar, asla saygı duymuyorlar, çok mutsuz olacaklar desek bile bu temenniden öteye gitmez, yani anlık iyi hissedersiniz belki ama sağlıklı olmaz. Ona bakarsanız bu şekilde evlenmiş olmasalardı da yine saygı, ihanet, şiddet gibi şeylerin riski her evlilikte var zaten. Mesela siz böyle başlamamışsınız fakat bu şekilde bitmiş. Yani dediğim ilişkileri formüllere indirgemek de bence insanı yanıltıyor.
Yani ben siz mutlu olun diye evet Allahlarından bulacaklar derim, fakat size bir faydası olmaz.

Yoo yanlış anlamam , ancak gercekten aşık olmuş sevmiş diyorsunuz öyle bir durumda insan evliliğini bitirme cesareti gösterir. Bunlar onu yapmadılar hem gizlice evliliklerimiz devam etsin , hem biz ilişkimize devam edelim dediler

Aynen o bedeli ödeyecekler emin olun yaşayıp göreceksiniz,bizimlede paylasirsaniz sevincinize ortak oluruz,derdinizle dertlendigimiz gibi.konu her ne olursa olsun haramın binası olmaz.onlar öyle bir temelle inşa ettilerki yuvalarını kökü haram,siz sabredin ve görün..

Kadın evlenmek için zorlamıştır konu sahibi. Kocasını bu şekilde aldatıp, terk edilen bir kadının bu hikaye ile evlenmesi çok zor. Aldatan insan karaktersiz birisidir. Bu kadın büyük ihtimal toksik sıkıntılı birisi. Bu saatten sonrs kimseyi bulamam diye bu pislikle evlenmiştir. Ailesi de zorlamış, baskı yapmış olabilir.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…