Aldatılma , yuvamın yıkılması ve 4 yıl sonrası

Sene2011

Guru
Kayıtlı Üye
22 Temmuz 2011
105
286
34
Kızlar merhaba,

İğrenç bir aldatma hikayesi başlıklı önceki yazımı çoğunuz hatırlarsınız. Bu süre içinde biz boşandık , ev , araba her şeyi bana bırakarak ceketini alıp gitti. Karşı taraftaki çift de boşandı , karşı taraftaki erkek boşanmadan kısa bir süre sonra yeni bir evlilik yaptı. Telefonu kayıtlı old. İçin tesadüfen gördüm , hiçbirine ne yapıyorlar acaba diyerek araştırmak , takip etmek amaçlı bir girişimim olmadı. Çünkü ruhsal durumum yeni bir travmayı kaldıramazdı biliyorum , olabildiğince uzak kaldım tamamından.

Oğlum büyüdü, bu yıl okula başlayacak, benim hayatıma o günden beri kimse girmedi , açıkçası böyle bir arayışım da olmadı çünkü işim , oğlum, arkadaşlarımla bir düzen oluşturdum ama hayatın yükünün omuzlarıma ağır geldiği , bir yol arkadaşım olmasını istediğim zamanlar da olmadı değil.

Onunla bu süreçte hiçbir şekilde iletişim kurmadık, çocukla ilgili zorunlu hallerde whatsaptan yazıştık yalnızca. Oğlumu haftasonları ya da alabilir miyim diye mesaj atarak gelip alıyor, birlikte zaman geçirip sonra eve bırakıyordu.

Olanları sindirdim , çok destek aldım , ona olan kinimi içimden tamamen sildim , aldığım terapilerle ona karşı ne iyi ne kötü, tepkisiz bir hale geldim , aldatılmanın benimle ilgili bir şey olmadığını , kendimi suçlamamın yersiz olduğu, karakter meselesi old. Konusunu da içten benimsedim. Oğlumun bana ihtiyacı olduğu , onun için iyi olmam güçlü olmam gerektiğini kendime hep hatırlattım.

Dün akşam oğlum anne biliyor musun babam evlenmiş, ama sen teksin , benim babam kim olacak ? dedi. Başımdan aşağı kaynar sular döküldü, 4 yıl önce ne hisler yasadıysam birebir aynısını yaşadım. Ona karşı bir şey hissetmiyorum evlenmiş olması da beni etkilemedi ama çocuğa bu şekilde bilgi vermesi nevrimi döndürdü. O anki kin, içimi cayır cayır yakan düşmanlık, tiksinti geldi bir anda yeniden içime oturdu. Bunu nerden öğrendin dediğimde babam bi kadınla sarılmış fotoğrafını gösterdi , ben evlendim dedi şeklinde cevap verdi. Anında babasına mesaj attım , bunun yol yordamı bu mu dedim, ben öyle bir şey söylemedim dedi önce , inkar etti, çocuğun durduk yerde bu şekilde konuşmayacağını evlenmiş olmasının veya evli kadınlarla takılmasının umrumda dahi olmadığını, sadece böyle cahilce hareket etmek yerine pedagog ile görüşerek davranması gerektiğini ilettim.

Önce inkar ederken , sonrasında evlenirsem nolmuş kimseden izin alacak değilim, sonrasında ise evlendiğini , çocuğa fotoğraf göstermediğini evdeki fotoğrafı görmüş olabileceğini söyledi. Tabi ki inanmadım , çoğu anne bilir ki 6 yaşında bir çocuk durduk yere babam evlenmiş bana öyle dedi demez ki oğlumu bu konuların hep dışında tuttum , şimdiye kadar babasını hep iyi yansıttım, aramızdaki problemleri çocuğa hiç yansıtmadım.

Aklımdan geçen ; herhangi biriyle tanışıp evlenmiş olabileceğiydi . Az önce öğrendim ki o kadınla evlenmiş, 4 yıl sonra o kadınla…. Birlikte hem eşlerini hem birbirlerini idare ettiği kadınla , birbirlerine nasıl güvenebiliyorlar, ben güvenip de oğlumu artık bu adama nasıl emanet edeceğim ? Nasıl bir ortamda yaşoıyoruz ben hala bu rahat ilişkilere alışamadım , hani her ikisi de yaptığını bulacaktı , beni öyle teselli etmiştiniz 4 yıl önce, isyan etmek istemiyorum ama bu hak mı ? Onca rezilliği yapıp yuva yıkan ahlak yoksunları nasıl oluyor da benim oğlumun gözünün önünde yuva kurabiliyor , böyle pişkin davranabiliyor ?

Son düzenleme:

İki pislik birbirini bulmuş işte. Başkalarına pisliklerini sıçratmazlar artık. İnşallah çocukları olmaz. Böyle bir anne baba ile büyümez

4 yılda başka birini bulamadığı için kocasını aldatan kadına kalmış. Kadını seviyor veya umursuyor olsa 4 yıl olmuş bu kadar beklemezdi evlenmek için. Belli ki başka arayışları olmuş ama eline kala kala bu kadın kalmış. Artık ikisi de beni de aldatır mı paranoyasıyla yaşamlarına devam ederler.

Öncelikle kızdığınız konuyu dürüstçe netleştirin zira kendinizi kandırınca bulacağınız çözüm öfkenizi dindirmeyecek. Siz çocuğa söyleme yöntemine değil de o kadınla evlenmesine kızgınsınız bence. Çünkü Allah'tan bulacaklardır diye düşündünüz öyle değil mi? Evlenip mutlu olunca size yapılan pislik yanlarına kâr kaldı hissediyorsunuz ve hayatınız da istediğiniz gibi gitmiyorsa, üstüne yalnız olan da sizseniz bu olay adaletsizlik hissi oluşturuyordur sizde. Bence terapi almalısınız zira 4 sene sonra bile içinizde hala bu konu ilgili adalet arayışınız var ve bunun başka çözümü yok.

Yaşayacakları evlilik peri masalından ziyade bi cehennem olacaktır bence. İkisi de sadakatsiz, yalancı ve böylesine iğrenç insansa evlendikleri için neden şanslı olsunlar ki? Başka bir kötü bir evlilik yaşamaktansa bir süre kendi başınıza takılmanız bence daha güzel. Kendinizi kandırılmış ve dışlanmış hissetmenizi anlıyorum. Herkes tekrar düzenini kurdu ve bi ben ortada kaldım diye düşünüyorsunuz belki ama onların kurdukları şey düzen değil. Biraz zaman geçtikten sonra birbirlerine yaşatacakları iğrenç şeyler illa ki kulağınıza gelecektir. Belki tekrardan terapi yardımı almak bu yeni gelişmeyi sindirmenize yardımcı olabilir.

Birbirlerini boynuzlar dururlar artık, çok aşk annecim. Bazı insanlar rezillik seviyor ne yapabiliriz ki?

Evliliklerine bisey diyemeyeceğim. Ama bu karakterdeler diye kadının çocuğuna kötü davranacağını düşünmüyorum.
O yönden içinizi rahat tutun.
Diğer kısmı beni ilgilendirmiyor ne yaşarlar yaşamazlar evlenmişler kafaları nasıl çalışıyor düsünmek istemiyorum

Eski esim Beni aldattigi kadinla evlense bende kotu hissederdim. Duyarsiz kalmak, tamam deyip gecmek bence imkansiz gibi bisey. Kabullenebilmek icin kendinize zaman tanıyın, duygularınızla savasmayin. "Şu an kirginim, kizginim, bu cok normal ama gececek" diye düşünün.
Cocuga kotu davranacaklarini sanmıyorum. Ola ki kotu muameleye maruz kalirsa hukuki yollar araciligi ile babanin iletisimini azaltirsiniz

Eski eşin sizi aldattığı kadinla evlenip, oğlunuzun onunla muhatap olacak olması gayet sinir bozucu bir şey bence. Yeni öğrendiğiniz için canınızın sıkılmasi, eski yaşadığınız duyguların depreşmesi de normal ama bunu da kabullenip aşarsınız bir süre sonra. Kendinize biraz zaman verin.
İki pislik birbirini bulmuş, onların yaptığı evlilikten ne olur zaten? Oğlunuz kısmında da gözünüz üzerinde olur, olumsuz bir durum yaşanırsa ona göre tavır alırsınız.

Bu dünyanın öbür dünyasi var.Yada boşanmayacaklari ne malum.

Bence harika olmuş. Boynuzlayıp dururlar birbirlerini artık. Bunlar ayrılsa ikisi bi yere gidip birilerine bela olacaklardı. Böyle güzel, ne kopabilsinler ne gülebilsinler.

Ayni boyle bir olaya sahit oldum sonra altadan kadinla adam evlendi cocuk yapti hepimiz cok sasirmistik nasil boyle güllük gülistanlik bir hayatlari olabiliyordu hep bekledik ha birsy olacak ha belalarini bulacaklar vsvs. Sonra aslinda anladikki asil bela ikisi birbirini buldular zaten igrenc rezil etiketli bir hayat yasayacaklar omur boyu aldatan kadin ve adam olacaklar onursuz yasayacaklar. mideleride yok zten bolelerine sasirmamak lazım... Ama mesele suki bazen biz gormeyiz Rabbim bazen az verir aratir cok verir kudurtur Allaha havale edip yoluna bak boyle bir ihrenc midesiz adamdn kurtuldun. yasadiklrin cok zor elbet ama ustesinden oglun ile geleceksin insaallah evladina saril...

Aradan kaç yıl geçmiş, ne rezillikler yaşamış, çocuğundan ayrı düşmüş herifin tepkiye bakın
Hala daha dayılanma derdinde sana, senin tepkini merak edip nabız yoklayacak kadar önüne yanındakine bakamıyor

Aradan yıllar geçsede küllendiğini zannetsenizde ilk anlarda bu duyguları yaşamanız normal bence

Yerinde saydığınızı düşünmeyin. Onlar yuva kurduda zannetmeyin. Ömür boyu şüpheyle yaşayacaklar, bulmuş iki rezil birbirini

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…