Aldatılma, Gebelik..kürtaj..

O zaman babanız normal değil, bu sebepten sinir krizi geçirip onu bunu suçluyorsa. Babanız psikiyatriste gitsin. babanız böyle biri diye boşanmamak, net bahane kusura bakmayın.
Evet babam normal değil çok agresif biri ve bişeye üzülünce yıllarca aynı tazeliğiyle yaşıyor.Kendiside babasız büyümüş ve çok zorlu bi hayatı olmuş.Tabi bu anneme yapılan haksızlıkları paklamıyor.Huyu böyle ve biz bu duruma alıştık.Psikiyatristede gitti kafana takma hiçbişeye üzülme deyip ilaç verip yolluyorlar.Covidden yoğun bakıma girmiş çıkmış gerçektende sağlığı çok kötü durumda.Ben öyle bir sebep sunmalıyımki ailem bu durumu çok üzülmeden kabullensin.Aldatıldığım halde sırf onlar çok etkilenmesin olay büyümesin diye bunu söyleyemeyeceğim meselâ..

Siz kaldırabiliyorsanız herkes kaldırır, bunu sakın unutmayın.
Çoğu olayı nasıl algıladığımız tamamen bakış açımızla ilgili.
Siz babanıza "Evladının mutsuzluğunu evli olmasına tercih eder misin? Sana anlatamayacağım zorbalıklar yaşadım. Yorgun, kırgın ve çok mutsuzum. Bu adamla yaşarsam dahada başıma ne gelir, bana neler yaşatır bilmiyorum. Geleceğimden korkuyorum ve kendim için cesaretli olmam gerektiğini biliyorum. Ama sizin bu tavırlarınız arkamda olmadığınızı, evlendim diye benden vazgeçtiğinizi düşündürüyor. Ben evlenmeden önce sizinle yaşadığım huzurlu hayatıma dönmek istiyorum ve sizden sadece manevi destek bekliyorum." tarzında bir konuşma yapın.
Bu konuda sonrasının sizin için daha iyi olacağına inansın, olayı öyle algılamasını sağlayın. Buna önce siz inanın tabi.
Bebek konusunda karar sizin, mutsuz bir evlilikte çocuk büyütmek olayına bakışımız aynı.
Hakkınızda hayırlısı olsun.

Benim ne demek istediğim açık. Bütün yorumları okumadan yazmıştım ben o yorumu. Ki konu sahibi de itiraf etmiş zaten.
Konu sahibi ile neden uğraşayım? Tanımam etmem.
Ben kaç yıldır bu forumdayım ve artık yazı şeklinden bile anlayabiliyorum bazı şeyleri. O yüzden sıkıntı yok

Tam tersi aldatıldığınızı bilmesi o evlilikten kurtulma çabanıza hak vermesi anlamında daha iyi olacaktır.
Ülkemizde dayağı, kumarı, aldatması yoksa niye boşanıyorsun, geçinin gidin" algısı var çünkü.

Çok sağolun mesaj için bana destek olan bi ablam var aynı onun gibi konuştunuz. Sen o kadar acıyı yaşarken kimsenin ruhu duydumu diyor.Sırf başkaları üzülür diye ailen bile olsa hayatını yakma diyor.Peki babama benim yüzümden bişey olsa bile yanımda olurmusun dedim evet dedi... ( ama biliyorumki bu ihtimal benim için en zoru) Babamlada anlattığınız uygun bir dille konuşursam benim daha mutlu olacağıma inanırsa belki anlayacaktır.Neden kızım dediğinde net bi cevap vermem gerekiyor.Çünkü insanlar Ee dayak yoksa aldatma hakaret yoksa bi insan neden boşanırki diye düşünüyor..Oysa ki durumlar çok farklı.

Yok konu sahibinin ailesi biz de aldatıldık biz de dayak yedik, sen de yaşa ne var bunda kafasındalarmış. O yüzden daha geçerli (!) nedenler arıyor ya boşanmak için.

İyi de bu normal değil ki. Babanız bu yaşa kadar iyi gelmiş o zaman. Hayatta her şey bizim için. Allah daha büyük dert vermesin babanıza o zaman ne diyim.

Yaşayacağınız durum babanızı üzer belki ama öldürmez.
Hepimiz ölümlüyüz bu dünyada.
Allah korusun babanıza bu süreçte bir şey olursa da bunun sorumlusu siz olmazsınız.
E siz boşanmadan da bir dolu sağlık problemi yaşamış.
Demek ki sağlık problemlerinin nedeni ailesi değil, bedeninde ki problemlermiş.

Az evvelde yazdım, neden kızım dediğinde "çünkü evlilik birliğinin sadakat yükümlüğünü yerine getirmiyor. Bunu bir kaç kez yaşadım ama düzelmiyor. Daha fazla senemi bu adama feda edeceğime, bir an önce yeni düzenimi kurarım. Şimdi olmasa mutlaka bir gün bitecek çünkü" dersiniz.
Tam tersi düzelme ihtimali olan bir şey yüzünden boşandığınızı düşünse daha çok dert edecek. Konu daha çok uzayacak, gereksiz yönlendirmeler akıl vermeler yaşanacak. Daha çok konuşacaksınız, daha çok sinirler gerilecek yani.

Birde şöyle düşünün, siz sebebi söylemediniz ama eşiniz babanızla konuşup sizi suçladı diyelim. Ki yaşanacak bu süreç.
Ailesi bile oğullarına bakmadan sizi suçlayacak belki. Bir sürü laflar dönecek, tartışmalar yaşanacak.
Bu daha fazla stres değil mi?

Tamam ama yanılma payınız olabilir. Tecavüz biraz hassas bir konu. Düpedüz tecavüze uğrayıp da üstünden zaman geçince bile durumun idrakında olmayan kadınlar oluyor. Olayı anlatınca, ee sen dümdüz tecavüze uğramışsın deyince şaşıranı gördüm ben.
O yüzden bu konuda konu sahibinin üstüne bu kavram üzerinden yüklenmeyelim bence. Tamam hadi tecavüz olmasın, çok da istekli olmayan bir ilişki olsun ya da adı her neyse. Ama neticeyi değiştirmiyor. Ya da farz edebiliriz ki eşi çocuk istemediği halde zorla korunmadan içine boşalmış olsun. E buna da karşı çıkarız zaten. Yani her türlü rıza dışı bir şeyler var konuda.

İlla ki vardır güvenilir doktor ve hastane
Ben inanmıyorum olmadığına
Her aldıran yasal şekilde imza verip mi aldırıyor sanki

Babanız kaldıramaz diye siz bir ömür aldatılacak mısınız yani
Babanızınki bencillik başka bir şey değil

70 yaşında insanlara bunu anlatamıyorsun iste. Teorikle pratik bir değil

ay daral geldi zaten ota b.ka doğur diyen pembe gözlüklü ama benim çocuğum olmuyorcu cahil tayfadan. sonra da kadınlar 2 çocukla boşanıp çocukluk arkadaşına sığınsın çocukluk arkadaşı ve sevgilisi onu satmak için çocuklarını kaçırsın 3 yaşındaki çocuğun üstünde sigara söndürüp boynunu kırıp dondurucuda saklasınlar. yemin ediyorum cahil cahil doğur diyenlerin ağzına demir küreklerle vurasım geliyor artık

Ay ilk cümleler için kalp attım, gerisi ne öyle? Film gibi öyle bir olay mı olmuştu kaçırmışım sanırım ben. Neyse, doğur diye tutturanlarla ilgili birebir aynısını düşünüyorum. Sanki bu kadın boşansa kirasını, bakıcısını, mamasını, bezini onlar ödeyecekler ya da gelip onlar bakacaklar bebeğe bu kadın işteyken

Maalesef bizim gibi çok zor ya da hiç hamile kalamayan kadınlar bu tek seferlik ilişkilerde bile hamile kalabilen kadınlara içten içe bir kıskançlık ve hayranlık besliyor ne yazıkki.böyle bir konuda bile.nefis işte.o yüzden empati yapabiliyorum yazdıkları ütopik olsa bile.sadece çocuk özlemi de değil neredeyse bütün kadınlarda fazla fazla olan özellik bizde yok.insan eksiklik hissediyor.

lina erbay müge anlı yazınca çıkar. ülkede infial yarattı olay. korkunç. yine işsiz genç arda arda 2 çocuk yapan bir kadının boşandıktan sonra çocukların yaşadığı korkunç son. buradakiler de doğur da doğur ay cinlerim tepeme çıkıyor artık saçma sapan doğurcuları görünce. kadın napcak beyle geçinecek yok. onun çocuğu olmamış bu hemen hamile kalmış ya doğurmalı. Allahım ya

Yanlış anlamayın ama babanızın belliki eskiden beri psikolojik olarak rahatsızlıklari varmış neden bir doktora gitmedi. Zamanla fiziksel olarak zarar vermeye başlamış bu durum. Belki sağlık durumu duzeldiginde babanizla konusabilirsiniz. Çünkü anne babamizda olsa kaldıramayacağiniz bir hayatı devam ettirmek zorunda değilsiniz.

70 yaşında insanlara bunu anlatamıyorsun iste. Teorikle pratik bir değil
Hayatta herşey olacağına varır.
Anlatamıyorsan anlamasını beklemeyeceksin o zaman.
Herkesin gönlünü etmeye çalışırsak nerede kaldı bizim doğrularımız.
Babası zaten sağlık problemleri yaşıyor, hangimizin anne babası belli yaştan sonra yaşamıyor ki.
Birileri üzülmesin diye kendini kuyuya atamazsın
O zamanda sen başlarsın genç yaşta yamulmaya.
Klişe belki ama "nereden biliyorsun yerin altının üstünden iyi olmadığını" diye bir söz var.
Sen doğruluğundan emin olduğun şeyi yap, gerisini akışa bırak.
Herşeyi kontrol edemeyiz, tevekkül etmekte lazım.

Ayyyy tamam Ferhans, içine boşalsa daha gebe kalmıyorsun, ultra zor gebe kalıyorsun. Kaç konuda daha anlatacaksın bunu ya?

Tamam

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…