Aldatılma, Gebelik..kürtaj..

Ne diyorsun ya

Anladığım kadarıyla babanız gençliginden beri en ufak şeyleri abartarak kendi psikolojisni ve etrafındakilerin psikolojisini de bozmuş.
70 80 yaşına gelince de artık bünye hic sorun kabul etmemeye başlamış error vermiş, veriyor da.
Sonuç olarak onun sorunlarının ceremesini siz çekiyorsunuz.
Bu konudan bunu anlıyorum maalesef.

ben de böyle düşünüyorum

ayrılmayı düşündüşünüz adamla birlikte oluyorsunuz karşı koyamıyorsunuz hadi neyse diyelim de, niçin korunmadınız, insanlar mutlu evliliklerine bile çocuk istemiyorsa kaç farklı korunma yöntemiyle korunuyor, çok büyük ihmaliniz var malesef,

Tecavüze uğrayan ve bunun farkında bile olmayan o kadar çok kadın var ki. Üniversitede sınıf arkadaşımız çok sıradan bir şeymiş gibi lisedeki erkek arkadaşının zorla onunla birlikte olduğunu anlatmıştı. Tecavüz denince çoğumuzun aklına fiziksel şiddet geliyor. Eli kola morarmadıysa, adam ona tokat falan atmamışsa tecavüz saymıyorlar ya da sevdikleri adama bu şiddetli kelimeyi yakıştıramıyorlar.

Arkadaşım da 16 yaşında yaşamış. Söylediği şey şuydu “Ben onu çok seviyordum ama henüz cinsel ilişkiye hazır değildim. Onu istiyordum ama o gün o şekilde olmasını hiç istememiştim.” Ee sen tecavüze uğramışsın baya baya dediğimizde kabul etmiyor, erkek arkadaşı için bahaneler uyduruyordu. Çoğu kadın bir süre öpüşüp ileri gitmediğinde karşısındaki erkeğin zorlamaya hakkı olduğunu bile sanıyor “erkekler kendilerini durduramaz o durumda” diye. Burada da çok konuda evlilik içi tecavüze uğrayıp bunu kabul etmeyen, öyle olmadığını iddia eden ve bu olayı çok sıradan basit bir şeymiş gibi anlatan kadın var.

Ben sizi anlıyorum.benim babamda kalp hastası ve abim boşandığında kalp krizi geçirmişti.o yüzden insan bişey olur sorumlu olurum diye derdini paylaşmaya korkuyor.ailenin manevi güçsüzlüğü çok zor.Allah yardımcınız olsun.

Zor hamile kalmanız ya da hiç kalamamanız konu sahibinin suçu değil. Sizlerin hakkı olan bir şeyi de almıyor hamile kalarak. Konu sahibinin hayatının gerçekleri dışından bakarak “yerinde olsam boşanır kendime yeni hayat kurup çocuğu doğururum” demek ne kadar kolay öyle. Kadının işi yok, ailesinden destek göremiyor. Ne baba evine dönüp doğurabilir ne de doğurduğunda annesini yanına çağırıp baktırabilir bebeğe. Bir mesleği yoksa, bu zamana kadar hiç çalışmadıysa iş bulması imkansıza yakın, bulacağı işte de asgari ücretin üstünde alabileceğini sanmıyorum. Kirası, bakıcısı, faturası, mutfağı… iyi bir gelir olmadan bir kişi tek başına bunların hepsine yetişemez.

Senin gebelikle ilgili sıkıntın var onun eşiyle ilgili
Herkes bir şeyden sınanıyor işte hayatta
Belki sen çocukla boşansan bile maddi durumun olacak ama onun yok
Bu da ayrı bi imtihan
Bende kolayca gebe kalamıyorum haberde orda burda çocuğuna işkence eden nice insan var şak diye hamile kalıyor tüm bunların üzerine. Ya da çocuğu oluyor eşi şiddet gösteriyor aile ortamı mutsuz
Çocuk babadan şiddeti öğreniyor büyüyünce senin benim onun çocuğunu dövüyor çünkü şiddeti hayat biçimi ediniyor. O yüzden doğur bi şekilde büyür demek çok büyük hata. Giysi besin bulur belki ama o çocuğa iyi bi psikoloji nasıl sağlanacak? Bile bile huzursuz ortama ortak getirmek oluyor bu

Ben empati yapmaya çalıştım.bir arkadaşa tepki göstermişler de doğum yap dedi diye.hepimiz biliyoruz bunları ama insanoğlu zayıftır.o kişileri de anlamak lâzım demek istedim.

Biliyorum, katılıyorum da sana. Ama bu konudaki olayın tecavüz olduğuna inanamadım ben. Evet orda değildim, gözümle görmedim ama ortada rızasız bir şeyin olduğuna inanmıyorum ben. Saçma belki ama böyle

Ben de size katılıyorum açıkçası.sanki konu sahibi tepki çekmesin diye sonradan düşünüp, yarım ağızla yazmış gibi.tıpkı sürekli korunurlen hamile kalan kadınlar gibi.hani bir şekilde oldu artık fazla kurcalamayın işte der gibi yazmış.

Hah aynen tam da öyle demek istediğim

Evet anladım. Bu konu nezdinde ben de size katılıyorum. Konu sahibi o hissi yansıtamadı ama soğukkanlı yazışından normal bir şeyden bahseder gibi bahsedişinden değildi benim için, onu eklemek istedim .

Ovulasyon testi yapmadan her ay hangi gun hangi saat yumurtladiginizi bilemezsiniz ki dehsete dustum rahatliginizdan
Tamam da doktorlar adet döngüsünün ortasındaki 2,3 gün diyorlar.biter bitmez hamile kalacağımı ben de düşünmeyebilirim yani.takvim metodu denen yöntemle korunmayı başaran bir sürü çift var.herkes çoğunluğa dahil olduğunu düşünmeye meyillidir. Yıllarca sevişen insanlar ilk cinselliğe başladıkları yıllardaki kadar kafayı sürekli orada tutamayabilirler.yeri geliyor bugün sevişmiş miydim hatırlayamadığın bile oluyor yıllar geçtikçe.

Adet düzensizliği varmış ama konu sahibinde. Doktorların dediği düzensizlik yaşamayan, hiç gecikmeyen insanlar için. Takvimi uygulayabilenler de ya düzensizlik yaşamayan ya da o düzensizlik içinde belli bir düzeni olan insanlar. Bu konuda yeterince bilinç yok maalesef o kısmı doğru.

Bende pcos var ve reglken yumurtladığım ortaya çıktı düzenli tahliller sonucunda. Hiç aklıma gelmezdi ama önce regl dönemindeki libido artışından dolayı şüphelendi doktorum. Hamile kalmamın en olası olduğu günler maalesef reglken.

Iste bu sekilde cok bildigini sandigi icin hamile kalmis konu sahibi zaten. Belki o ay 2 kere yumurtladiniz? Belki o ay 14. Gun degilde 8. Gun yumurtladiniz? Doktor kontrolunde olmadiginiz surece bunlari genelleme
Yoluyla bilemezsiniz.

O kadar istedim ki çocuğumun olmasını allah istemeyen veriyor da isteyene vermiyor ne garip bir hayat çocukları çok sevdiğim halde ablamın abimin çocuklarını büyütügum halde benim bir çocuğum olmadi hayata bak
Hayatım hayal kirikliklariyla dolu resmen

Iste bu sekilde cok bildigini sandigi icin hamile kalmis konu sahibi zaten. Belki o ay 2 kere yumurtladiniz? Belki o ay 14. Gun degilde 8. Gun yumurtladiniz? Doktor kontrolunde olmadiginiz surece bunlari genelleme
Yoluyla bilemezsiniz.
Valla tedbirde fayda var ama zor yani evlilikte.sürekli aynı evdesin nasıl ayarlayacaksın ki.bazı kadınlara da bütün kadınlar için olan yöntemler korkunç yan etkiler yapıyor.hiçbirini kullanamıyorlar.benim gibi.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…