Aldatılma, Gebelik..kürtaj..

Maalesef bizim gibi çok zor ya da hiç hamile kalamayan kadınlar bu tek seferlik ilişkilerde bile hamile kalabilen kadınlara içten içe bir kıskançlık ve hayranlık besliyor ne yazıkki.böyle bir konuda bile.nefis işte.o yüzden empati yapabiliyorum yazdıkları ütopik olsa bile.sadece çocuk özlemi de değil neredeyse bütün kadınlarda fazla fazla olan özellik bizde yok.insan eksiklik hissediyor.
Ne diyorsun ya

Anladığım kadarıyla babanız gençliginden beri en ufak şeyleri abartarak kendi psikolojisni ve etrafındakilerin psikolojisini de bozmuş.
70 80 yaşına gelince de artık bünye hic sorun kabul etmemeye başlamış error vermiş, veriyor da.
Sonuç olarak onun sorunlarının ceremesini siz çekiyorsunuz.
Bu konudan bunu anlıyorum maalesef.

Maalesef bizim gibi çok zor ya da hiç hamile kalamayan kadınlar bu tek seferlik ilişkilerde bile hamile kalabilen kadınlara içten içe bir kıskançlık ve hayranlık besliyor ne yazıkki.böyle bir konuda bile.nefis işte.o yüzden empati yapabiliyorum yazdıkları ütopik olsa bile.sadece çocuk özlemi de değil neredeyse bütün kadınlarda fazla fazla olan özellik bizde yok.insan eksiklik hissediyor.
ben de böyle düşünüyorum

ayrılmayı düşündüşünüz adamla birlikte oluyorsunuz karşı koyamıyorsunuz hadi neyse diyelim de, niçin korunmadınız, insanlar mutlu evliliklerine bile çocuk istemiyorsa kaç farklı korunma yöntemiyle korunuyor, çok büyük ihmaliniz var malesef,

Benim ne demek istediğim açık. Bütün yorumları okumadan yazmıştım ben o yorumu. Ki konu sahibi de itiraf etmiş zaten.
Konu sahibi ile neden uğraşayım? Tanımam etmem.
Ben kaç yıldır bu forumdayım ve artık yazı şeklinden bile anlayabiliyorum bazı şeyleri. O yüzden sıkıntı yok 💁🏻‍♀️
Tecavüze uğrayan ve bunun farkında bile olmayan o kadar çok kadın var ki. Üniversitede sınıf arkadaşımız çok sıradan bir şeymiş gibi lisedeki erkek arkadaşının zorla onunla birlikte olduğunu anlatmıştı. Tecavüz denince çoğumuzun aklına fiziksel şiddet geliyor. Eli kola morarmadıysa, adam ona tokat falan atmamışsa tecavüz saymıyorlar ya da sevdikleri adama bu şiddetli kelimeyi yakıştıramıyorlar.

Arkadaşım da 16 yaşında yaşamış. Söylediği şey şuydu “Ben onu çok seviyordum ama henüz cinsel ilişkiye hazır değildim. Onu istiyordum ama o gün o şekilde olmasını hiç istememiştim.” Ee sen tecavüze uğramışsın baya baya dediğimizde kabul etmiyor, erkek arkadaşı için bahaneler uyduruyordu. Çoğu kadın bir süre öpüşüp ileri gitmediğinde karşısındaki erkeğin zorlamaya hakkı olduğunu bile sanıyor “erkekler kendilerini durduramaz o durumda” diye. Burada da çok konuda evlilik içi tecavüze uğrayıp bunu kabul etmeyen, öyle olmadığını iddia eden ve bu olayı çok sıradan basit bir şeymiş gibi anlatan kadın var.

Ben sizi anlıyorum.benim babamda kalp hastası ve abim boşandığında kalp krizi geçirmişti.o yüzden insan bişey olur sorumlu olurum diye derdini paylaşmaya korkuyor.ailenin manevi güçsüzlüğü çok zor.Allah yardımcınız olsun.

Zor hamile kalmanız ya da hiç kalamamanız konu sahibinin suçu değil. Sizlerin hakkı olan bir şeyi de almıyor hamile kalarak. Konu sahibinin hayatının gerçekleri dışından bakarak “yerinde olsam boşanır kendime yeni hayat kurup çocuğu doğururum” demek ne kadar kolay öyle. Kadının işi yok, ailesinden destek göremiyor. Ne baba evine dönüp doğurabilir ne de doğurduğunda annesini yanına çağırıp baktırabilir bebeğe. Bir mesleği yoksa, bu zamana kadar hiç çalışmadıysa iş bulması imkansıza yakın, bulacağı işte de asgari ücretin üstünde alabileceğini sanmıyorum. Kirası, bakıcısı, faturası, mutfağı… iyi bir gelir olmadan bir kişi tek başına bunların hepsine yetişemez.

Senin gebelikle ilgili sıkıntın var onun eşiyle ilgili
Herkes bir şeyden sınanıyor işte hayatta
Belki sen çocukla boşansan bile maddi durumun olacak ama onun yok
Bu da ayrı bi imtihan
Bende kolayca gebe kalamıyorum haberde orda burda çocuğuna işkence eden nice insan var şak diye hamile kalıyor tüm bunların üzerine. Ya da çocuğu oluyor eşi şiddet gösteriyor aile ortamı mutsuz
Çocuk babadan şiddeti öğreniyor büyüyünce senin benim onun çocuğunu dövüyor çünkü şiddeti hayat biçimi ediniyor. O yüzden doğur bi şekilde büyür demek çok büyük hata. Giysi besin bulur belki ama o çocuğa iyi bi psikoloji nasıl sağlanacak? Bile bile huzursuz ortama ortak getirmek oluyor bu

Zor hamile kalmanız ya da hiç kalamamanız konu sahibinin suçu değil. Sizlerin hakkı olan bir şeyi de almıyor hamile kalarak. Konu sahibinin hayatının gerçekleri dışından bakarak “yerinde olsam boşanır kendime yeni hayat kurup çocuğu doğururum” demek ne kadar kolay öyle. Kadının işi yok, ailesinden destek göremiyor. Ne baba evine dönüp doğurabilir ne de doğurduğunda annesini yanına çağırıp baktırabilir bebeğe. Bir mesleği yoksa, bu zamana kadar hiç çalışmadıysa iş bulması imkansıza yakın, bulacağı işte de asgari ücretin üstünde alabileceğini sanmıyorum. Kirası, bakıcısı, faturası, mutfağı… iyi bir gelir olmadan bir kişi tek başına bunların hepsine yetişemez.
Ben empati yapmaya çalıştım.bir arkadaşa tepki göstermişler de doğum yap dedi diye.hepimiz biliyoruz bunları ama insanoğlu zayıftır.o kişileri de anlamak lâzım demek istedim.

Tecavüze uğrayan ve bunun farkında bile olmayan o kadar çok kadın var ki. Üniversitede sınıf arkadaşımız çok sıradan bir şeymiş gibi lisedeki erkek arkadaşının zorla onunla birlikte olduğunu anlatmıştı. Tecavüz denince çoğumuzun aklına fiziksel şiddet geliyor. Eli kola morarmadıysa, adam ona tokat falan atmamışsa tecavüz saymıyorlar ya da sevdikleri adama bu şiddetli kelimeyi yakıştıramıyorlar.

Arkadaşım da 16 yaşında yaşamış. Söylediği şey şuydu “Ben onu çok seviyordum ama henüz cinsel ilişkiye hazır değildim. Onu istiyordum ama o gün o şekilde olmasını hiç istememiştim.” Ee sen tecavüze uğramışsın baya baya dediğimizde kabul etmiyor, erkek arkadaşı için bahaneler uyduruyordu. Çoğu kadın bir süre öpüşüp ileri gitmediğinde karşısındaki erkeğin zorlamaya hakkı olduğunu bile sanıyor “erkekler kendilerini durduramaz o durumda” diye. Burada da çok konuda evlilik içi tecavüze uğrayıp bunu kabul etmeyen, öyle olmadığını iddia eden ve bu olayı çok sıradan basit bir şeymiş gibi anlatan kadın var.
Biliyorum, katılıyorum da sana. Ama bu konudaki olayın tecavüz olduğuna inanamadım ben. Evet orda değildim, gözümle görmedim ama ortada rızasız bir şeyin olduğuna inanmıyorum ben. Saçma belki ama böyle 🤷🏻‍♀️

Biliyorum, katılıyorum da sana. Ama bu konudaki olayın tecavüz olduğuna inanamadım ben. Evet orda değildim, gözümle görmedim ama ortada rızasız bir şeyin olduğuna inanmıyorum ben. Saçma belki ama böyle 🤷🏻‍♀️
Ben de size katılıyorum açıkçası.sanki konu sahibi tepki çekmesin diye sonradan düşünüp, yarım ağızla yazmış gibi.tıpkı sürekli korunurlen hamile kalan kadınlar gibi.hani bir şekilde oldu artık fazla kurcalamayın işte der gibi yazmış.

Ben de size katılıyorum açıkçası.sanki konu sahibi tepki çekmesin diye sonradan düşünüp, yarım ağızla yazmış gibi.tıpkı sürekli korunurlen hamile kalan kadınlar gibi.hani bir şekilde oldu artık fazla kurcalamayın işte der gibi yazmış.
Hah aynen tam da öyle demek istediğim

Evet anladım. Bu konu nezdinde ben de size katılıyorum. Konu sahibi o hissi yansıtamadı ama soğukkanlı yazışından normal bir şeyden bahseder gibi bahsedişinden değildi benim için, onu eklemek istedim ☺️.

Ovulasyon testi yapmadan her ay hangi gun hangi saat yumurtladiginizi bilemezsiniz ki dehsete dustum rahatliginizdan 😳
Tamam da doktorlar adet döngüsünün ortasındaki 2,3 gün diyorlar.biter bitmez hamile kalacağımı ben de düşünmeyebilirim yani.takvim metodu denen yöntemle korunmayı başaran bir sürü çift var.herkes çoğunluğa dahil olduğunu düşünmeye meyillidir. Yıllarca sevişen insanlar ilk cinselliğe başladıkları yıllardaki kadar kafayı sürekli orada tutamayabilirler.yeri geliyor bugün sevişmiş miydim hatırlayamadığın bile oluyor yıllar geçtikçe.

Tamam da doktorlar adet döngüsünün ortasımdaki 2,3 gün diyorlar.biter bitmez hamile kalacağımı ben de düşünmeyebilirim yani.takvim metodu denen yöntemle korunmayı başaran bir sürü çift var.herkes çoğunluğa dahil olduğunu düşünmeye meyillidir.
Adet düzensizliği varmış ama konu sahibinde. Doktorların dediği düzensizlik yaşamayan, hiç gecikmeyen insanlar için. Takvimi uygulayabilenler de ya düzensizlik yaşamayan ya da o düzensizlik içinde belli bir düzeni olan insanlar. Bu konuda yeterince bilinç yok maalesef o kısmı doğru.

Bende pcos var ve reglken yumurtladığım ortaya çıktı düzenli tahliller sonucunda. Hiç aklıma gelmezdi ama önce regl dönemindeki libido artışından dolayı şüphelendi doktorum. Hamile kalmamın en olası olduğu günler maalesef reglken.

Tamam da doktorlar adet döngüsünün ortasındaki 2,3 gün diyorlar.biter bitmez hamile kalacağımı ben de düşünmeyebilirim yani.takvim metodu denen yöntemle korunmayı başaran bir sürü çift var.herkes çoğunluğa dahil olduğunu düşünmeye meyillidir. Yıllarca sevişen insanlar ilk cinselliğe başladıkları yıllardaki kadar kafayı sürekli orada tutamayabilirler.yeri geliyor bugün sevişmiş miydim hatırlayamadığın bile oluyor yıllar geçtikçe.
Iste bu sekilde cok bildigini sandigi icin hamile kalmis konu sahibi zaten. Belki o ay 2 kere yumurtladiniz? Belki o ay 14. Gun degilde 8. Gun yumurtladiniz? Doktor kontrolunde olmadiginiz surece bunlari genelleme
Yoluyla bilemezsiniz.

Merhaba hanımlar, zor bi dönemden geçiyorum ve yardımınıza ihtiyacım var.Ben yaklaşık 1 yıl önce eşimin başka kızlarla konuştuğunu yakaladım.Hemen ayrılmaya karar verip ailesine konuşmaya giderken beni zorla durdurup özürler yanlış anladınlar..Bi an gaflete kapılıp bi şans daha vereyim dedim gözlemleyerek.Bi süre şifresiz telefon bana çok iyi davranma hali vs..Ancak geldiğim noktada 5-6 ay önce evde unuttuğu bi flashta halâ kızlara yazdığını görüştüğünü anlamış oldum bir gece...O gece hayatımın en acı gecesiydi.Demekki ömür boyu yalanlarına devam edecekti.İlk iş sabah annemle konuşup herşeyi bitirmek olacaktı ki...bazen hiçbişey planladığınız gibi olmuyor.Aradığımda babamın trafik kazası geçirdiğini duydum.(uzak şehirlerdeyiz)Ve babam 70 yaşlarında herşeye sinirlenip kriz atakları geçiren biri..trafik kazasınıda ailevi bi duruma sinirlenip göz felci geçirip o anlık hatayla geçirmişti.Ben korkumdan kendi derdimden bahsedemedim çünkü babam hem ileri düzey kalp hastası, beyinde sorunlar sinirlenitnce ani düşmeler geçiren biri...Bi süre bekle dedim kendime çünkü böyle bi haberi ailemin kaldıramayacağını biliyordum...
Benim bi ablamda yaklaşık 10 yıl önce eşinden ayrıldı ve malesefki babam bunu halâ atlatabilmiş değil..En ufak sinirlendiğinde öfke nöbeti yaşayıp tansiyonu fırlıyor.Aniden bilincini kaybedip düşüyor.Eğer benim yüzümden ona bişey olursa çok kötü durumlar yaşanacak.
Bu sürede eşime herşeyi öğrendiğimi bu sefer asla affının olmadığını söyledim.Babamın hastalığını bildiğimden beklediğimi biliyordu..Önce inkar sonra reddetme yok o fotolar evlenmeden önceydi demeler..Yaptıklarını ailene söyleyip gidicem dediğimde tehditler.Ve ben kendi annemle ablamla paylaştığımda hele biraz sabret belki düzelir..belki sandığın gibi değildir.Boşanırsan baban 2.kez bu üzüntüyü kaldıramaz demeler..sonra aslında boşanmayı istemekte haklısın demeler.

Velhasıl size asıl sormak istediğim 2 hafta önce istemediğim halde birliktelik yaşandı.Bişey olmaz diye düşüyordum ama adetim 2 gün gecikti doktora gittim.beta hcg 2700 lerde...karnımda adet ağrısı gibi ağrı fakat kanama yok.Doktor sonuç pozitif diyor fakat kese yok şuan.Ben bu gebeliği istemiyorum hiçbirşekilde..Fakat eşinin onayı olmadan kürtaj yapılamaz 5. haftayı bekleyelim kese oluşsun dedi..Ben Ankara'da yaşıyorum.Kafamda evliliği bitirsemde malesef bazı sebeplerden beklemek durumunda kaldım.Zorla istemediğim halde gerçekleşen bi birliktelik ve sonuç bu..Ankara'da yasal süreci sıkıntı olmayan kürtaj olabileceğim bi doktor tanıyormusunuz.Lütfen bilginiz varsa yazın.Ben mutsuz bi yuvaya mutsuz bi çocuk dünyaya getirmek istemiyorum...Doktor 3 gün sonra gel belki boş gebeliktir diyor ama sanmıyorum.Kimse bilmeden daha fazla kahrolmadan bu konuyu çözmem gerekiyor.Halâ telefonlarına şifre koyan herşeyini benden gizleyen bi adamdan çocuk sahibi olmak istemiyorum.Cevaplarınızı bekliyorum.Doktor önerinizi özel mesajda atabilirsiniz.
O kadar istedim ki çocuğumun olmasını allah istemeyen veriyor da isteyene vermiyor ne garip bir hayat çocukları çok sevdiğim halde ablamın abimin çocuklarını büyütügum halde benim bir çocuğum olmadi hayata bak
Hayatım hayal kirikliklariyla dolu resmen

Iste bu sekilde cok bildigini sandigi icin hamile kalmis konu sahibi zaten. Belki o ay 2 kere yumurtladiniz? Belki o ay 14. Gun degilde 8. Gun yumurtladiniz? Doktor kontrolunde olmadiginiz surece bunlari genelleme
Yoluyla bilemezsiniz.
Valla tedbirde fayda var ama zor yani evlilikte.sürekli aynı evdesin nasıl ayarlayacaksın ki.bazı kadınlara da bütün kadınlar için olan yöntemler korkunç yan etkiler yapıyor.hiçbirini kullanamıyorlar.benim gibi.

X