Aldatılma, Gebelik..kürtaj..

Gerçekten tecavüz mu etti. Yani detay vermemişsiniz sizi buna nasıl zorladı.
Doktor ismi verileceğini sanmıyorum. Umarım hayatınız daha kolay olur.
Tam olarak tecavüz sayılamaz.Benim istemediğim bi anda oldu ve gücüm yetmediğinden karşı koyamadım diyeyim.Zaten aldattığını öğrendiğimden beri yatakları ayırmıştım ona karşı bi istek ilgi hiçbirşey kalmamıştı.Birliktelik sonrası bende acayip bi pişmanlık..çaresizlik..belkide acizlik

İyi de bu tanım tam olarak tecavüz oluyor. Anlayamadım sizi.

Şöyleki kendisi biz evlendikten kısa bi süre sonra boşanan çiftler ve ortada kalan çocuklarla ilgili çocuğun yeri babasının yeridir!! Ben olsam hayatta çocuğumu kadına bırakmam demiş birisi...Ben nasıl olur bi çocuk annesinden nasıl ayrı tutulur dediğimde Ee yapcak bişey yok demişti.Bu adam evlenmeden önce bu konuşmaları yapamıyordu bana.Farkettimki herşeyi sahiplenen benide dışlayan biri.Düşünün evlenmişsiniz benim ailem benim ailem diyen birisi...Sizi kendi ailesinden saymıyor.Zaten aileside tipik oğlumuz evlensin ama bizi hergün sorsun hergün gelsin yatana kadar otursun mantığında..Oda onlara yaranmak için herşeyi yapmış beni yok saymış biri..O yüzden asıl ben bir bebeğin hakkına girmemek için bu kararı veriyorum.Bugün kaç kez ağladım bilmiyorum.Çünkü geldiğinde güzel bi dünya beklemiyor onu..

Bende anlamış degilim
Elbette hiç bir anne baba evladının bosanmasini istemez ama olmuyosa olmuyo arkadas
Bende abimde boşandık, çok zor günler yaşadık ama
Şuan ikimizde 2.evliligimiz yaptık cokda mutlu huzurluyuz
Yani insanların ölümsüzmus gibi yaşaması anlaşılır gibi degil
Hersey bizler için, dört dörtlük hayat peygamber efendimiz bile yaşamamış
Gerekirse babaya bise demeden bosanirdiniz yada ev ayırırdiniz
Ayrıca tecavüz var ortada bu gebelik olmamış olsaydı bunu ört bas edecekmiydiniz

Ben artık pollyannacılık oynayıp iyi niyetle yaklaşmayı bıraktım böyle konulara. “Babam kaza geçirmiş onun yanında olmalıyım” diyerek de aile evine gidebilirdiniz gayet. Tecavüz sayılmaz diyorsunuz ama anlattığınız şey net tecavüz. Tecavüz müydü değil miydi? Tecavüzse neden şikayetçi olmadınız?

Hayır tabiki uğradığım hem ruhen hem bedenen bi şiddet var.ama insan büyük konuşmamalı.Bazen asla yapmam asla kabul etmem dediği şeyleri yaparken buluyor kendini ..Keşke en az zararla bu durumdan kurtulsam.Babamı ve ailemi tanısaydınız bana hak verirdiniz.Ben hergün babama ne söylicem diye düşünüyorum.Üstelik aldatılan ben olduğum halde....Babam ankaraya doktora geldiğinde doktor bi tansiyon yükselmesi bi sinir anı inme geçirebilirsin.bu sende felç yapar damarların çok sıkıntılı dedi.O günden beri içime ağlıyorum sanki....Belki çok saçma yaptığım..belki yıllar sonra neden dayandın diyeceğim kendime..Ama annem ablam kime anlattıysam destek olmadılar.Herşey çok daha kötü olur dediler.Biraz daha sabret bakalım vs..O an olurda babama benim yaşadıklarımdan sebep birşey olursa, tüm ailenin beni nasıl suçlayacağını o vicdan azabıyla yaşayamacağımı düşündüm.Bu sebepten beklemeyi seçtim o süredede iş anlamında kendimi geliştirip iş bulmayı düşündüm..ve bunlar oldu

Evliliğe devam etmek istemiyorsunuz ama ediyorsunuz, eşinizle birlikte olmak istemiyorsunuz ama olmuşsunuz (tecavüz denemez yazdığınız için ekledim bu detayı), bebek sahibi olmak istemiyorsunuz ama hamile olabilirsiniz şu an. Sizce de bu düzende bir gariplik yok mu? Habire bir şeyleri istemiyorsunuz ama yapıyorsunuz. Boşanmayacaktınız madem kocanıza apaçık beni aldattığını biliyorum ama babam yüzünden boşamam bilgilendirmesini yapmasaydınız bari. Şimdi adam biliyor ayrılamayacağınızı şimdi iyice yüz göz olacaksınız istediği gibi at koşturur. Ayrıca bu sitede sürekli boşanırım ama ailem bunu kaldıramaz yorumları okuyorum ve hiçbiri bana inandırıcı gelmiyor. Elbette üzülürler ama çocuğunun boşanmasını kaldıramayan daha bir kişi görmedim ömrümde. Belki kocanız rahatça gözünüze sokarak aldatacak artık sizi boşanmayacağınızı biliyor nasılsa. O zaman da mecburum diyip devam mı edeceksiniz?

Bence kürtaj olun . Tamam o bebegin hiç bir günahı yok ama bir evde anne mutsuzsa herkes mutsuzdur. Mutsuz bir anne mutlu bi çocuk yetiştiremez, hatta bir çok şeyin acısını ondan çıkartmaya başlarsınız zamanla .

Ailenizi de bosverin. Kendinizi maddi anlamda garantiye alana kadar o evde kalın. Birikim yapın, ise girin . Kendi ayaklarınız üzerinde tam olarak durduğunuz da 1+1 size göre bi ev tutar direk boşanma davasını açarsınız o adama. Hayatınıza sıfırdan başlarsınız. Her gün ,her gece ben ne yapicam nasıl yapicam diye düşünmeyin, harekete geçin. Kendizi geliştirin, sonra vurun tekmeyi .

Ve en zor zamanlarınızda yaniniz da olmak yerine sabret düzelir diyen anne ve ablaniza (ki kendisi de boşanmış) da bi mesafe koyun . Unutmayın bu dünya ya bir kez geliyoruz ve öncelik olan sizsiniz ,kendi hayatınız, sizin mutluluğunuz.
Allah yardımcınız olsun...

Bi insanın istemediği şeyleri yapmaya mecbur kalma acizliğini yaşamamışsınız demekki...
Evet evli kalmak istemiyorum fakat ayrılık kararını verdiğimde bana destek olacak hiçkimse yok.Babamı ve ailemi tanımıyorsunuz..Eğer bişey olursa başıma gelecekleride...O yüzden en azından bari iş bulup o şekilde ayrıldığımı söylersem ailemde daha az üzülür diye düşündüm.Bikaç psikoloğa danıştım onlarda kendini garantiye almadan bu kararı verme dediler.
Birlikte olma konusuna gelincede tecavüz deyince benim aklıma zorla yada şiddet uygulayarak gerçekleşen bi eylem geliyor.Zaten ona karşı bi hissiyatım olmadığı için o an görev gibi gerçekleşen anlamsız birşey oldu benim için.Belki gücüm yetseydi yada karşı koyabilseydim oda geri duracaktı.Benimde istediğimi sanarak gelişti oysaki ona karşı içimde hiçbir anlamda his yok.

Çok teşekkürler desteğiniz için...

Merhaba öncelikle asla sizi yargılamak haddime değil ama birde bu olaya iyi yönünden bakın, mademki eşinizden ayrılıcaksınız yeni bir hayat kurucaksınız Allah sizin yanınıza bir evlat yoldaşı nasip etmiş bu yolda yanlız olmak yerine bir bebeğiniz olucak inanınki bu sitede o kadar çok kısırlıkla mücadele eden kadın varki bebeğnizin kıymetini bilin onu çok sevin bağrınıza basın kendinize yoldaş edin

Böyle bir aileniz var madem, biliyorsunuz ayrılmanızın yolu iş bulmanızdan geçiyor keşke ekonomik özgürlüğünüzü en başta elinize alsaydınız. 1 sene önce aldatıldım demişsiniz 1 senedir neden çalışmayı düşünmediniz? Ayrılmak istiyorsanız gerçekten bırakın destek aramayı. Kendi gücünüzün farkına varın. Bu hayat sizin hayatınız, dünyaya bir sefer geliyoruz.

İstemediğinize dair sözsel veya eylemsel bir harekette bulunmadıysanız bu tecavüz değil. Boşanmak istediğiniz adamla sevişmeniz nasıl bir göreviniz onu zaten hiç anlamadım. Kendi hür iradenizle birlikte olmuşsunuz sonra diyorsunuz ben istemeden oldu. İstemediğiniz şeyleri yapmaya mecbur değilsiniz, kendi kendinizi aciz görüyorsunuz.

Malesefki eşim ayrılık durumunda çocuk kesinlikle babada kalır diyen despot biri...bak şeymaya! acundan ayrıldı görüşmediği adam kalmadı o çocuğun halini düşün diyor bana.(Verdiği uç örnek bu) Çocuğun yanı babasının yanıdır deyip duran biri.Birde kendi ailesine aşırı derecede bağımlı..beni ailesinden saymıyor.En ufak tartışmada el gider kardeş kalır diyerek (bu sözler ailesinin sözleri) beni dışlıyor.O yüzden çocuğumu böyle bi hayata mahkum etmek istemiyorum.

Merhaba öncelikle asla sizi yargılamak haddime değil ama birde bu olaya iyi yönünden bakın, mademki eşinizden ayrılıcaksınız yeni bir hayat kurucaksınız Allah sizin yanınıza bir evlat yoldaşı nasip etmiş bu yolda yanlız olmak yerine bir bebeğiniz olucak inanınki bu sitede o kadar çok kısırlıkla mücadele eden kadın varki bebeğnizin kıymetini bilin onu çok sevin bağrınıza basın kendinize yoldaş edin
Kendi kafasına göre çocuk babada kalır diyemez mahkeme çocuğu anneye veriyor ve babaya sadece görme hakkı tanıyor, mücadele edin sabrın sonu selamettir kıymayın yavrunuza rabbim yardımcınız olsun selametle kalın

Tabiki istemediğimi sözel olarak dile getirdim başta direndimde fakat o bunu naz yapıyorum gibi anladı.Daha fazla detay vermek istemiyorum.İstemediğim bir birliktelikti ve bunu sadece ben biliyorum.
Çalışma konusundada hem 2.üniversitemi kazandım geçen yıl hemde iş aradım o arada bulamadım.kpss ye çalıştım girdim atamalarımız 94-95 lerde.Sınav iptali derken yine umduğum olmadı.Şimdi yeniden iş arıyorum

Çok benziyoruz, babam hastaydı benimde aynı şekilde o yüzden hep idare ediyordum eşimi, biraz daha diye diye en sonunda benim istemediğim bir birliktelik oldu ben çocukları alıp evi terkettim. 2 hafta sonra babam vefat etti ve ben o gün temelli ayrıldım o evden ve birkaç gün sonra hamile oldugumu öğrendim, tecavüzü kanıtlayıp kürtaj olacaktım , neyseki o zamanlarda yaşadığım stres üzüntüden dolayı düşük yapıp öyle zorunlu kürtaj oldum. Şikayetçi olun, o zaman kürtaj olmak için onun iznine ihtiyacınız kalmaz.

Adetiniz geciktigine göre iki hafta önce tam yumurtlama döneminizmiş ve önemsememişsiniz.
Önceki adetimden hemen sonra olduğu için gebelik olmaz diye düşünüyordum.Malesef yanıldım riske atmamalıydım.üzgünüm.
Adetinizden hemen sonra değil de yumurtlama döneminde olmuş iliski. Adetinizden hemen sonra olmuş olsa şu an adetiniz gecikmiş olmazdı henüz iki haftada bir adet görmüyorsanız eğer.

Sonuç olarak ertesi gün hapı almamışsınız. Size buradan doktor tavsiyesi veren olmaz, eşinizle konuşup kürtajı öyle yaptırmanız lazım.

Peki babanız vefat ettiğinde kesin olarak boşanacağınızı biliyormuydu..Ve bir boşanmaya sanki dünyanın sonu gelmiş gibi bakan birimiydi.Benim babam takıntılı bir insan 10 yıldır ablamın boşanması halâ yeni gibi dilinde..kendiside çok zor bi çocukluk geçirmiş.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…