Aldatılıyor muyum? 😔 Fikirleriniz bekliyorum..

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Sabahtan beri konuyu okuyorum aklımdan geçen ama dillendirmediğim her şeyi yazmışsınız. Mesela ben de şunu anlayamıyorum adam e devlete bile yüz tanımalı şifre koymuş ama telefonun ana ekran şifresi yok mu? Nasıl böyle rahatça açabiliyor? Tutarsız çok fazla yer var. Böyle ciddi konuları bulandırmayı sevmem o yüzden hiçbir şey yazmadım ama madem söylediniz ben de size hak veriyorum.

Konu belli bir ahenkte gittiği için bende olumsuz yorum yapmak istemedim ama herşeyin pürüzsüz ortaya çıkması, konu sahibinin sakinliği, bana da inandırıcı gelmedi yazayım da içimde kalmasın.

Başta bu kadar uzun bir senaryo kurduğunu da düşünmüyorum, burada ki yorumlara bağlı olarak devam ettirdi konuyu. Whatsap konuşması için de programlar var bildiğim kadarıyla. Sürekli mal varlıklarından bahsetmiş mesala evler, arabalar ama hepi topu iki yıllık evlililer bu kadar kısa zamanda yapılmış bunlar?

Oturmadı bende konu ki aldatılma konularından isteksizce etkilenirim normalde.

Son düzenleme:
iPhone’lar da üç kere şifre yanlış girilince telefonun asıl şifresini isteyip parolalar bölümüne yönlendiriyor parolalarda da telefonla girilen tüm sitelerin parolası mevcut oluyor bu markayı kullananlar ince detaylarla telefonun gizliliğini kırmayı biliyor konu sahibi de bilmiyordu bi arkadaş nasıl yapacağını anlattı, bu bölümde ki tutarsızlığınızı çürütmüştür umarım

Ekrana tıkladığımızda sorulan şifreyi (parmak okuma ya da manuel şifre) 3 kere yanlış girince parolalar bölümüne yönlendirdiğini bilmiyordum.

Ben banlandığını görmeden yazdım ilk yorumumu, çok samimi söylüyorum.

yani ilk defa bir konuyla ilgili böyle hissediyorum, ondan üstüne düştüm galiba.

hani kesin fakedir ooo linç edelim değil de, gerçek hayatta içinize bir şey sinmez, cidden aklınızı kurcalar moralinizi bozar ya, öyle oldu anlamadım. Nöbetimde bile aklıma geldi yani düşünün sanal bir yer sonuçta hiçbirimiz gerçekten etkilenmesek günlük yaşantımızda aklımıza getirir miydik?

yanlış anlamayın ben size şu an ters yapmıyorum, ben konuya fake de demiyorum. Sadece bir şeyler rahatsız etti beni, konu sahibinin gittiğini de sonradan fark ettim, yoksa yorum yaparken kimseden çekinecek değiliz ki , ha o buradayken yazmışım ha o yokken, kendi adıma konuşuyorum

sizi de anlıyorum, siz de haklısınız kendinizce. Ama işte herkesin aklı farklı işliyor, herkesin mantığına hemen yatmak zorunda değil eleştirmek var linç etmek var, ben eleştiriyorum, beyin fırtınası yapabilmek amacıyla. Yoksa burada ters yapınca elime ne geçecek

yani gerçekten samimi bir kafa karışıklığı yaşadığımı anlatmaya çalışıyorum, şahsınıza herhangi bir şey söylemiyorum

Ekrana tıkladığımızda sorulan şifreyi (parmak okuma ya da manuel şifre) 3 kere yanlış girince parolalar bölümüne yönlendirdiğini bilmiyordum.
Hayır kadın zaten onu biliyor e devletine girmek için adam yüz tanıma koymuş yanlış girdiği için altta parolalar çıkıyor parolalara girince telefonun kilit şifresini giriyor ve e devlet şifresini direk görüp yazıyor tabi tüm mesajlarını okursanız nasıl olduğunu anlarsınız

Umuyorum ki konu fake olsun,değilse de ilâhi adalet işte,mutlaka gerçekler gün yüzüne çıkıyor bir şekilde. Bir sürü halt karıştırıp karısının da bundan şüphelendiğini bilen adam sağlama alır kendini eve gelmemesi gerekirdi o telefonun. Bankadaki kasa ortak demişti konu sahibi,kendiminkileri aldım onunkileri bıraktım,hiç mi bildirim gitmedi adama?ortak hesabımız olmadığı için bilemiyorum ama hesabıma kuruş yatırılsa veya çekilse bildirim geliyor hem mobil şubeden hem de SMS olarak buraya da takıldım ben

Nasıl yani anlayamadım, yüz tanımayı parmak izi okuma diye düşünürsek daha kolay anlayabilmek için. Sonuçta herhangi bir siteye veya uygulamaya girebilmek için o telefonun kilidinin açılması gerekiyor değil mi?

diyelim üst üste parmak izini yanlış girdi, sonra telefon elle parolayı yazmasını istiyor, ekran kilidini açmak için. Ekranın kilidini açmadan nasıl internet sitesinde kayıtlı olan parolalara erişti onu anlamadım

ya belki de ben anlamıyorum nöbet çıkışı çok yorgunum, aralarda kaçırmış da olabilirim, yanlışım varsa bi düzeltebilir misiniz? Çünkü gerçekten mantığım almıyor

Fake diye üstüne gitmeyin bence. Çok yakın arkadaşımın da başına benzer bir durum geldi. Arkadaşım diğer kadının -kızlarının anaokulu müdürü, çocuklu boşanmış bir kadın- kendisine soğuk bir bakışını yakalıyor. Öncesindeyse karı koca olarak bu okula madden çok emek vermiş insanlar bunlar. O bakıştan sonra eşinin geçmişte yaptığı bu kadınla ilgili küçük konuşmalarını hatırlıyor ve hemen whatsapptaki online durumlarını takip ediyor. Adam eve geldikten sonra aynı saatte online olup kapatıyorlar. O gece eşinin telefonunu alıp içinde ne var ne yok her şeyi bilgisayarına indiriyor. Bir sürü ses kaydı, fotoğraf vs. Meğer zaten kilidini değiştirmiş. Hattı alıp kendi telefonuna takıyor, görüşme kayıtlarını da alıyor. Ertesi gün evde bir kavga, sonra da okula gidip kadını kendi makamında rezil edip geliyor. Sonra da ayrıldılar zaten. Kadının zaten her okulda böyle çirkin mevzuları olmuş. Yani ufacık bir detay zincirleme sonuca hızla ulaştırabilir. Fake deyip geçmeyin bence. Keşke olmasa ama kadını, erkeği o kadar çok rezil var ki toplumumuzda.

Sizi çok iyi anlıyorum ben de zaten kimsenin şahsına bir şey demedim, demem de Ayrıca hepimiz fikrimizi söylemekte gayet de özgürüz ve rahat olmalıyız.
Sadece ban olayı olduktan sonra sayfa bu yorumlarla kaynamaya başladı, bu tuhafıma gitti. Zaten arkadaş gelince cevap verir. Konuşuyoruz konuşuyoruz ama muhatabımız yok ben sadece sayfayı boşuna cevap alamayacağız şeylerle doldurmayalım demek istedim Zaten şüphe duyan herkes şüphesini yazdı. Yorum üstüne yorum oluyor ya, sanki ban olayından sonra konudan çok koptuk gibi geldi ban olmadan önce gayet konuya odaklıydık (şüphe duyanlar dahil)
Bakalım yarın akşamı bekleyeceğiz mecbur

bir de şuraya takıldım, hem anladığınızı fark etmiş hem de fark etmemiş,ay gerçekten kafam patlayacak

yine kaçırmışsam biri beni aydınlatsın ricasıyla soruyorum, madem bu adamın en başından beri 2. bir telefonu vardı,ne diye ilk yani günlük hayatında kullandığı telefonla iletişim kurdu kadınla?

ha belki konu sahibi yurtdışındayken rahat davranmıştır ama döndüğünde de aynı telefonla devam etmiş...

konu sahibi evindeyken 2. telefonunu kullanması daha mantıklı olmaz mıydı?

Kadın muhtemelen ikinci telefona ulaşamıyor diye adamın normal kullandığı telefona yazıyor, ne oldu diye? Adam da sus yazma diyor. Asıl görüştükleri ikinci telefon. Aramalar hep o telefondaymış.

Olayların çözümlenme hızı,biraz fazla yolunda ve çabuk olması insanlara fake konu yorumlarını yaptırdı bence.onun dışında böyle şeyler yaşanabiliyor hatta daha ağarlarida. Bana abes gelen apartman görevlisinin şahitliği hemen kabul etmesi oldu.onun dışında konu sahibine sormak ıstediklerim oldu ama durumun ağırlığı ve hassasiyeti sebebiyle soramadım.aralarda kaçırmış olabilirim .mesela aylardır görüşmeyen eşi konu sahibi ile birlikte oldu mu yada olmak istedi mi? Gundelik olarak hayatlarina nasıl devam ediyorlardı merak ettim.bir de delilleri topladıktan sonra yuzlesmemesi de bana garip geldi

Telefon kullanımlarında banada tuhaf geldi her iki telefondan da kızla goruseceksem neden ikinci bir telefona ihtiyac duyayım ki

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…