Aldatılıyor muyum? 😔 Fikirleriniz bekliyorum..

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Öncelikle geçmiş olsun. Ben ilk evliliğimi 15 sene sonra bitirdim. Aldatıldığımdan şüpheleniyordum. Bir şey yakalayamadım ama baktım ki bazı şeyler düzelmiyor. Adam mutlu değil, boşandık. Ben teklif ettim boşanmayı. Ona kalırsa boşanmazdı. Ama bende boşandıktan sonra beni aldattığı yabancı uyruklu kadınla evlendiğini duydum. Boşandıktan sonra 1 sene ciddi depresyona girdim. Ağlama krizleri, her gün alkol tüketimi filan. Bir gün Facebook’ta eski eşimin yeni karısıyla fotoğrafını gördüm. O gün sanki aydınlanma geldi bana. Dedim ki, napıyorum ben. Adam hayatına devam ediyor, ben kafayı yicem. Sonra toparladım kendimi. Önce sosyallerin. İş hayatıma devam ettim. Boşandıktan 4 sene sonrada 2. Evliliğimi yaptım. Şimdi geçmişe bakınca yıllarımı boşa tüketmişim diyorum. İlk kocam beni malı gibi görürdü. Senelerin verdiği bir bıkkınlık vardı. Akvaryumdaki balık gibi de çaresiz hisseder, gitmezdi. 2. Eşim Allah nazardan saklasın gözümün içine bakıyor. İnşAllah hep böyle devam eder.
Sizin konunuza dönersek maddi tazminat alabileceğinizi sanmıyorum. Ortada çocuk yok. Bence anlaşmalı olarak en kısa zamanda boşanın. Zora soktukça ve karşı taraftan bir şeyler talep ettikçe süreç uzar ve çekişmeliydi döner. Bir an önce yeni hayatınıza başlayın. Bir de bir erkek için 5 ay ciddi uzun bir süreç. Şahsen ben 15-20 günden fazla bırakmam kocamı. Erkekler kadınlar gibi değil. Biz kadınlar 1 sene yapmasak cinsellik aklımıza gelmez. Ama erkekler için yemek, içmek kadar ihtiyaç.
Kendinize iyi bakın. Bu konuyu çok düşünüp, kafanızı yormayın. Yurtdışına gidecekmişsiniz. Kaçmak için gitmeyin. Belki bir psikologdan destek alabilirsiniz. Bunlar ayıp şeyler değil. Boşanmak ölümün arından bir insanın yaşadığı 2. Büyük travma. Ama hayat çok güzel. Bu olay sizi büyütecek. Daha güçlü kılacak. Böyle bakın. İyi günler dilerim.

@mat_ruj acaba nasil? Siteye girerse bir selam verse nasil ne yapıyor anlatsa.

Onun cok mutlu olduguna dair haberler almayi cok isterim. Ve o adam Insallah bin pisman olmuştur. Mustehakini bulmuştur.
Konuyu ben takip etmemiştim yeni okudum tamamını. Kendiside zaten yazmış. Çok fena bence. Aldatıldığı kadınla güya çocuğu kardeş olup her şeyi geçtim birde bir ömür çocuk yüzünden hayatından tam anlamıyla çıkarmayacaklar. İnşallah matrujda tekrar evlenip çok mutlu olur

Yani güzel başladınız yazmaya da. Şimdi neden kadınları bir sene yapmasa aklına cinsellik gelmez olarak genellediniz? Kadınlar sadece erkekleri memnun etmek için mi yatağa giriyor ? Kadınların da ihtiyaçları libidoları vardır ve eşin çalışmak için beş aydır evinden uzakta olması aldatılmasına sebep değildir. Evden pazara gitmek için iki saatliğine çıktığında evine kadın getirilen komşum vardı benim.

Niye biz kadınların 1 yıl cinsellik aklına gelmez ama erkekler öyle?
siz 1 yıl istemeyebilirsiniz ama tüm kadınlar aynı değil.
kadın olarak biz yapıyoruz bu algıyı ya
Vallahi erkeklerde suç yok. Bizim kadınlarımız onların ihtiyaçları var onlar aynı değil diye diye bunları böyle yapıyor

Bunun sebebi ne biliyor musunuz? Okudukları askeri okullarda hocaların çapkınlık için teşvik etmeleri.Bizzat kendi asker bi tanıdığım anlattı bunu.Hocaları içmeyi, karı kızı teşvik edici konuşmalar yaparmış.

Yorumunu beğenecektim sırf sonunda onları yazdığı için beğenmedim. Bu zihniyet eşi hamileyken aldatan veya hasta olduğunda aldatan erkekleri haklı çıkarıyor iyi ki aldattın çekilmez dert nasıl dayandın haklısın vs demeleri gerekiyor o zaman

Matrujun kocası da namazında niyazındaydı ama? O da askerdi, velevki orduda askeri okullarda vaaz verseler o zaman aldatmazlar mı yani? Ama görüyorsunuz ki namazında niyazında olanda şeytana uydum diyip çıkıvermişti işin içinden. Çapkınlığa teşvik veya dine teşvik farketmez demekki.Bu tür genellemeler hoş değil. Tamamen karakter meselesi

Ben erkek ve kadın beyni farklı diye düşünüyorum. Bir kadın sırf ihtiyaç gidermek için bir adamın koynuna girmez. Kadın bedenine daha saygılıdır, özel görür, sadakati daha yüksektir. Karşısındakine güvenmek, teslim olmak ister diye düşünüyorum. Kaç kadın genel eve gider? Ama erkekler sırf rahatlamak için olurlar. Aldatma oranı da erkeklerde daha yüksektir diye tahmin ediyorum. Tabi bu benim şahsi görüşüm. İstatistik Bilgi değil. Dizinde görüşünüze saygı duyarım.

Konunun başında da biri ‘bi erkek o kadar boş bırakılmaz hemen işini bırak eve dön yine yaparsa o zaman ayrılırsın’ demişti. Vallahi cinlerim tepeme çıkıyor.
Bu zihniyetin gerçekten cinsellik aklına gelmesin de üremesin ya.

Kesinlikle öyle, birde kadınlar üniforma seviyor diye yüzlerine bakılmasalar bile çekici geliyor bunlarda tabi alışık değil vay be bende bişey var demekki diyorlar uçkurlarını yerden toplayamıyorlar,benim babamda emekli polis zamanında mesajlaşmasını yakalamışımdır birde lojmanlarda falan yaşayınca oralarda da bir ton böyle olaylar yaşanınca insanın gerçekten psikolojisi etkileniyor, bu olayda ayrı etkiledi, sonuçta herkes güvenerek evleniyor insan kişiyi kaybetmekten çok ona duyduğu bu sonsuz güvenin, emeğin yalan olmasından etkileniyor

Aynen öyle kadınlar da ister hatta bildiğim kadarıyla erkeklerden daha istekli oluyormuş kadınlar ama bizde ne var biz de sadakat duygusu var ve orayla değil aklımızla düşünüyoruz ve erkeğimizi sahipleniyoruz çoğu kadın tek eşliliği tercih ediyor ama erkeklerimiz beynlerimizden değil çüklerini kullandıkları için toplum tarafından da “ihtiyaç olarak” kodlandıkları için aldatmaktan suçluluk duymuyorlar hayvan gibiler sadece dürtü ile bakıyorlar pislik herifler

İşte siz tüm erkeklerin sizin çevrenizdekiler gibi genel eve gittikleri ihtiyaç giderme peşinde oldukları vs kanısındasınız ve size bu normal geliyor artık erkektir yapar kafasına geçmenizde uzak değil gibi

Elbetteki karakter meselesi.Ben burda bir kişi değil o camia daki genel algı üzerinden konuştum yazdıklarımı okuyun öyle yorum yapın.Ve bu benim uydurduğum bişeymiş gibi konuşmayın bizzat askeri öğrenim görmüş bi insandan dinlediğimi de ayrıca belirttim ki daha sonra bi çok kez duydum bunu.Bi çocuğa ne aşılarsan sonrasında bu huyunu isteyende bıraktırmazsın ya onlarda gencecik insanlar ne empoze edilirse onu yapıyorlar ister istemez.İster sonradan namaza kılsın ister rabıtaya yatsın aşılanan şey aklından kalbinden çıkmyorsa yapacağını yine yapar.

Afedersiniz de siz misiniz kimin üreyip kimin üremeyeceğim karar veren merci. Şu tavrınız ne kadar ayıp. Ki ben üremek için inanılmaz zor bir tedavi görüyorum. Bu foruma yeni üye oldum. Üyeler sizin gibiyse çokta durmam. Yazık

sevişmek bedene yapılmış bir saygısızlık mı oluyor? hiç hoşlanmadığım biriyle bana sadece seksi geldiği için sevişebilirim ben ne var bunda (hayatımda biri yoksa tabiki). sadakat başka bir şey ihtiyaç gidermek için sevişmek başka bir şey. eğer kendi inancınıza, doğrularınıza uymuyorsa sevişmezsiniz, kadın erkek farklı olduğu için değil.

Bence de tamamen hayatımızı yüce erkeklere adayıp takip etmemiz bir an boş bırakmamız lazım Yoksa mazallah kuş uçar

Karar merci ben değilim de keşke dönüp kendinize bi bakabilseniz. İnsallah kafa yapınızı değiştirirsiniz ve insallah çocuğunuz olur. Ama ilerde oğlunuz aldatsa gelininize erkeklerin ihtiyaçları vardır mı diyeceksiniz? Yada kızınız aldatılsa ‘kadınların cinsellik aklına gelmez ama erkekler bizler gibi değil olur öyle şeyler’ mi diyeceksiniz? Yada Allah korusun ama hamileyken aldatılsanız ‘9 ay riskliydi sevişemedik adamın ihtiyacı varmış zaten sadece kullanmış onu, bizi çok seviyor’ mu diyeceksiniz? Umarım böyle şeyler yaşamazsınız ancak düşününce hoş gelmedi kulağınıza değil mi?
başka bi üyeye cevap vermişsiniz biz genel eve gitmeyiz erkekler gibi diye. Neden gitmeyiz düşündünüz mü? Çünkü kadınlar için gidebilecek bi yer yok! Yok yani ben bilmiyorum hiç. Kaslı seksi adamların olduğu mekanlar olsa da kadınlar da aynı erkekler gibi gidebilse keşke. Ama bırak içeri girmeyi önünden geçsek ‘namıssız! Irıspı’ derler bize.
Neyse işin özü her erkek genel eve gitmez, her sevişen kadına da vücuduna saygısızlık yapıyor denmez. Biraz daha geniş açıyla bakın hayata.

Bence de tamamen hayatımızı yüce erkeklere adayıp takip etmemiz bir an boş bırakmamız lazım Yoksa mazallah kuş uçar
Ayyy kv nikahımda kız arkadaşım şahit olacağını için ‘sen artık evli barklı kadın olacaksan evine eşinin yakınına kadınları sokma’ demişti. Arkadaşım da karnı burnunda hamile. Herkes benim muhteşem kocama aşık ya arkadaslarımla bile görüşmeyecekmişim. Kocam şuan mutfakta bi yanına gitsem mi? Tuzluğa falan göz kırpmasın yokluğumda

Ya Allah aşkına nasıl inanıyorsunuz buna , hangi askeri okulda kim git karını aldat, çapkınlık yap diye akıl verir ya da hangi komutan astı ile böyle saçma sapan bir diyalog içine girer. Askeriye de ezelden beri aile hayatı teşvik edilir, öyle eşini aldatma, çapkınlık yapıyorum derken davalık olma, bunlar ciddi disiplinsizlik olarak gözükür, hatta komutanlar ve eşleri ne kadar bekar subay ve rütbeli varsa biran evvel evlendirmek için uğraşırlar. Öyle her duyduğunuza inanmayın. Bizim memlekerin başına ne geldiyse zaten böyle şehir efsaneleri ile din namus elden gidiyor yaygaraları yüzünden geliyor

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…