ailemden utandığım için erkek arkadaşımın ailesiyle tanışmaya gitmedim...

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
ben konu sahibine hak verdim.
bir yanda uçkuruna sahip çıkamayan bir baba, bir yanda yuva yıkan metresle babası yüzünden bağ oluşması, diğer yanda kocası aldattığı için evladından dahi vazgeçecek kadar zayıf bir anne, iki evi olmasına rağmen ikisine de sığmayan, kimsesizmiş gibi yurtta büyüyen bir kız çocuğu.
kariyerli anne baba yetişkin olmalarına rağmen, yaşadıkları sorunun bütün yükünü kızcağızın üstüne atıp hayatlarına devam etmişler.
kızcağız aldatılmış, boşanmış ve terkedilmiş gibi anne babasının tüm hislerini iliklerine kadar yaşamış.
anne baba sağken ve durumları müsaitken yurtta ve ilgisiz büyümek, aldatılmaktan daha büyük bir travma değil mi? kızcağızın çocukluğunu, ergenliğini çalmış yetişkin ve bencil anne baba.

konu sahibi, üzülme, profesyonel destek al.
hiç kimseye bir şey anlatmak ya da ispat etmek zorunda değilsin. özel hayatını sen ne kadar istersen o kadarını anlat.
canını sıkmamaya çalış.
inşallah bundan sonra çok mutlu olursun.

boyle kabul etmek zorundasin .. Bak bnde 22 yasndayim annm babam ayri bbm evli .. Ama evliyim kendimi ezik hissettrmediler esimin ailesi Allah razi olsun.. Annem cok ilgisiz ama onu oyle kabul ettim takma demicem ille uzulursun ama onune bak olanla olene care var mi ?

Valla yaşınız kaç bilmiyorum ama sadece kendini önemseyen ergen bir kız gördüm. Sevgiliniz aile durumunuzu biliyor herhalde, kendi ailesine az çok bahsetmiştir. Herhalde annenin gece 3 de isten çağırıp cagirmadiklatını daha önce nisan atıp atmadığını sormayacaklar

Ben de
Ben olsam ben de utanırdım
Babam aldattı sonra metreslik yapan tiple evlendi yazmış bu çocuk nasıl utanmasın???

Böyle olması sevgilisini kırıp dökmeyi haklı göstermiyor.

sevgilisiyle olan konuya yorum yapmak aklıma gelmemişti.
evet sevgilisine ve ailesine ayıp etmiş.
gönüllerini alır.

bende ailemden utanmak okuyunca kendi babam gibi bişey çıkacak sandım ilahi

benim babam annemin sağlığında üzerine imam nikahlı dost tuttu
annemi kaybettik hemen 6 ay sonra falan 3. hatunu bulmuş şuan onla nikahsız yaşıyor

kardeşim de bende evliyiz bizim gibi olsanız ne yapacaksınız
annen ve baban normal hayat yaşıyorlar birde

sevgilinizin gönlünü alın ve en kısa sürede ailesine gidin

bundan 15 yıl önce metres olduğu için sevilmiyor olabilir. şimdi nikah kıymış olması benim hafızamı silmiyor maalesef.

Sanane metres olması anneni ve babanı bağlar. Seni ilgilendiren bir şey yok. Hayatın standartta farklı seyretti diye mi utanıyorsun.

Annen çalışıyor kariyer sahibi kadın gece 3 de işten çağırıyorlar diye mi utanıyorsun.

Benim annem mimar ve cok genc anne olmustu. Gerci 29 da anne olmustu cok genc degil. Ben ilkokula giderken çevremdeki herkesin annesi ev kadını ve yasliydilar tabi belki annem daha yasliydi bilemiyorum ama bana küçükken öyle geliyordu. Biri bulaşık yıkarken yarım bırakıp gelip çocuğu alıyor diğeri işten çıkıp gelip çocuğu alıyor. Ben anneme kızıyordum niye onlar gibi değilsin diye. Sonra eğitim hayatım boyunca gördüm ki kimsenin annesi mimar değil. Zaten çok küçük bir azınlık çalışıyor çok çok azı üniversite mezunu. Onunla her zaman gurur duydum.

Beni 7 yaşı daki halime benziyorsunuz

İyi de canım ilk mesajında bunlardan bahsetmemissin. Kalkıp gece 3 de gitmesinden bahsetmişsin. Olaylar nasıl gelişti de 13 yaşında yurda yerleştin. Şehir dışı başka bir okul mu kazandın?

Benim de ailem bir ara ayrıydı, kimseye açıklama yapmak zorunda değilsin, ayrıldılar de olsun bitsin. Sen kendini böyle küçümsersen karşındakiler de seni hep ezer. Sen dik dur ve ailenden utanma sakın.

utanılacak bi tarafı yok. adam mı öldürdüler, hırsızlık mı yaptılar nedir yani? bizi ailemiz boşanmadılar diye her işimize koşuyolar hep yanımızdalar mı sanıyosun?

Sen niye utanıyorsun ki onlar anne baba olamadıysa onların eksikliğidir bu.Benim de anne baba ayrı be 2. Ye evlendi ikisi de.Hiç de utanmadım.Ana babadan kazanmadım ama eşten kazandım çok şükür dedim kaçırmadım evlendim hemen :) Şimdi yaptıkları yanlışlar bile umrumda degil.Evlendiklerinde umurlarında olmuyorsun çünkü.Ben evlendim şimdi onlarda benim umrumda degil.Boşuna arayı soğutma böyle.

hayatı kendine zorlaştırıyorsun. annemle babam boşandı! deyip kapatacaksın konuyu. ki bu çok normal bir süreç
sıkıntı olan tek şey liseden itibaren aileden kopuk büyümen. ben de lise de 1 yıl yurtta kaldım. ama ben daha iyi ders çalışayım diye. yok olmadı insan çok çocuk oluyor yaşta anne baba istiyor. ben o kısımda ailene kızdım. gerisinde bir şey yok.

Bir kısmını anca okuyabildim.
Senin yapacağın şey erkek arkadaşından ailesine bahsetmesini isteyeceksin
O söylesin ki tanışmaya gittiğinde onlar sana bişey sormasın canın sıkılmaması için.
Yoksa bu çok çok doğal bi durum. Anlaşamamışlar ayrılmışlar sonra yeniden yuva kurmuşlar.

Siz, kendiniz bu olanları normal olsun ya da olmasın kabullenmelisiniz. Bunları değiştiremezsiniz, değiştiremeyeceğiniz şeyler için de pişmanlık, utanç, üzüntü duymak olayı çözmez.

Durumu kabullenip benimseyin. Ve asla ama aslas utanmayın! Gerektiği kadar, sorulara üslubunca cevabınızı verin. Sizi rahatsız eden bir nokta olursa da bunu açık yüreklilikle dile getirin ki bir daha önünüze getirmesinler.

Sevgilinize de açık olun, bazı arkadaşlar söylemiş sevgiliniz belki öncesinde ailesine durumu biraz açıklayabilir.

Boşverin hayat sizin. Gerçekten değiştiremeyeceğiniz konular için hayatı kendinize zindan etmek hiçbir şeyi değiştirmeyecek. Güçlü olun :)

Metres olmasından banane diye kenara çekilemiyorum. Kadına kötü davrandığım yok zaten. Sadece içten içe sevmiyorum bu da benim en doğal hakkım. Siz beni yanlış anladınız. Annem babam boşandı eyvah ben bunu insanlara nasıl söylerim değil benim durumum. Annemin hayatımda olmaması,olmak istememesi. Bu benim güçsüz tarafım. Annem çok güçlü bir kadın ve emin olun bana vereceği en ufak destek bile beni kendime getirebilir ama o bunu yapmamayı tercih etti.

Annenin doktor olması,mimar olması,çalışması güzel bir şey benim o konuya bir itirazım yok. Ama bunları yaparken sizin anneniz sizi okuldan almaya gelmiş bakın. Ben 5 yaşımdan 13'üme kadar babamın yanındaydım. Bayramlarda anneannem alırdı. Onun dışında tıp bayramında hastaneye gider annemi görürdüm. Ya da belki annemin aklına gelirse alırdı. Yılda 5 i geçtiğini hatırlamam. Metresliğine karışmamam gereken kadın da o sırada gülüyordu bakın cocukluguma dair şeyler hatırladıkça canım yanıyor. Yani umarım anlastabilmişimdir benim sorunum ayrılık vs değil. İçimdeki yalnızlık duygusu. Zayıf tarafım. İnsanlara bunu belli etmek beni ürkütüyor. Yine de yorumunuz için teşekkürler.

Sevgilimle olan durumu yazmıştım. Annesine rahatsızlandığımı söylemiş. Hiç tanışmamamıza rağmen annesi nasıl olduğumu sormak için mesaj attı. Benim amacım onları üzmek değildi ama bir anda verilmiş bir karar oldu. O konuda biraz rahatladım sevecen insanlar olduklarını gördüğüm için. En kısa sürede de telafi etmeye çalışırım.

utanılacak bi tarafı yok. adam mı öldürdüler, hırsızlık mı yaptılar nedir yani? bizi ailemiz boşanmadılar diye her işimize koşuyolar hep yanımızdalar mı sanıyosun?

Lütfen konunun tamamını okuyun öyle karar verin. Utanmak yanlış sözcük olabilir ama içimdeki annemin bıraktığı boşluktan,bunu insanlara yansıtmaktan çekiniyorum. Daha bir sürü şey. Yoksa annemle babam boşandı,insanlar çok kötü,ölmek istiyorum tribi yapacak ergen değilim.

İyi de canım ilk mesajında bunlardan bahsetmemissin. Kalkıp gece 3 de gitmesinden bahsetmişsin. Olaylar nasıl gelişti de 13 yaşında yurda yerleştin. Şehir dışı başka bir okul mu kazandın?

Hayır ben 13 yaşındayken babamın çocuğu oldu ve artık orda durmak istemedim. Anneme söyledim,iyi o zaman yurda yerleştirelim dedi. Sebebini bilmiyorum. 7 yıl o yalnız yaşadı şimdi evlendi. Ben 4 yıl yurtta kaldım,lise bittiği günden itibaren kendi evimdeyim.

AİLEnizden utanma nedenini anlayamadım ?
Bu dünyada ilk boşanan sizin aileniz değil onlarda mutsuz olmak için evlenip ayrılmadılar öyle düşün.
Anlaşamadılar ve 2 medeni insan gibi ayrıldılar.
Şuandada evlilermiş herkesin yuvası yolu ayrı.
Aykırı birşeyde yapmıyorlar resmi nikahları mevcut.Siz bunu kabullenmediğiniz ve sindiremediğiniz için size zor gelebilir.
Sizi bu yüzden kabullenmiyecek bir aile için zaten ilerisini düşünmek doğru olmaz.
Anlaşamadılar ve ayrıldılar bitti demek bu kadar zor olmamalı.
Sizin için zor bu yanını anlarımda karşı taraf için kabullenilmeyecek bir durum yok ortada.
Rahat olun ve akışına bırakın.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…